بوکال فت صورت چیست؟

بوکال فت صورت چیست؟

بوکال فت صورت چیست؟ داشتن گونه های برجسته یکی از المان های زیبایی چهره به شمار می آید، اما اگر در قسمت زیرین گونه چربی وجود داشته باشد باعث گرد شدن صورت شده و چهره‌ای بچگانه ایجاد می کند که مورد پسند اغلب افراد نیست، چراکه تصور می کنند از جذابیت چهره می کاهد. روش جراحی بوکال فت صورت به لاغری صورت، داشتن چهره ای زیبا، تراشیده و ظریف تر کمک می کند.

جهت مطالعه کامل تمامی نکات در رابطه با بوکال فت کلیک کنید.

چربی بوکال و جراحی بوکال فت صورت چیست؟

حذف چربی باکال یک روش جراحی کم تهاجمی است که برای کاهش چربی گونه ها طراحی شده است. توده چربی باکال در عمق گونه و زیر بافت عضلانی قرار دارد. اندازه چربی باکال از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در واقع، توده‌های بزرگ چربی باکال اغلب ارثی هستند و علت ژنتیکی دارند و در افراد آسیایی یا خاورمیانه ای تبار  بیشتر دیده می شوند. بد نیست بدانید که چربی بوکال تحت تأثیر رژیم غذایی و ورزش قرار نمی گیرند، به همین دلیل از بین بردن آن سخت بوده و راهی به جز جراحی ندارد.

 توده چربی را می توان از طریق یک برش کوچک در دهان، در داخل گونه برداشت. این جراحی کم تهاجم و نسبتاً ایمن است، به طور که هیچ جای زخم قابل مشاهده ای در قسمت خارجی گونه وجود نخواهد داشت. به طور خلاصه باید گفت که این روش تاثیر فوری دارد، اما نتیجه آن می‌تواند در طول 6 تا 8 هفته پس از جراحی بوکال فت صورت افزایش یابد.

اقدامات قبل از جراحی بوکال فت صورت

آناتومی هر فرد منحصر به فرد است و نیاز به یک رویکرد فردی دارد، از طرفی اندازه توده‌های چربی باکال در هر بیمار متفاوت است. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که اندازه توده‌های چربی باکال می تواند در هر طرف گونه ها، حتی در همان بیمار، متفاوت باشد. این چیزی است که باید قبل از جراحی توسط پزشک مورد توجه قرار گیرد.

در طول مشاوره، سابقه پزشکی متقاضی بررسی و منطقه مورد نظر و آنچه شما از جراحی انتظار دارد، ارزیابی خواهد شد. به منظور ارزیابی اینکه آیا شما کاندیدای ایده آل برای حذف چربی باکال هستید، گونه ها بررسی می شود.

همچنین در مورد نحوه انجام این روش، خطرات احتمالی جراحی، آنچه در طول دوره نقاهت باید انتظار داشته باشید و همچنین پاسخ به سوالات دیگری که ممکن است داشته باشید، بحث خواهید کرد. توجه داشته باشید بسته به سن و سلامتی ممکن است قبل از جراحی نیاز به آزمایشات بیشتری داشته باشیم.

آماده شدن برای جراحی جراحی بوکال فت صورت

آماده شدن برای جراحی جراحی بوکال فت صورت

 • ارزیابی قبل از عمل به منظور انتخاب بیماران مناسب برای جراحی جراحی بوکال فت صورت حیاتی است. جدا از معاینه فیزیکی، در مورد سابقه پزشکی فعلی و گذشته خود و هر دارویی که در حال حاضر مصرف می کنید یا اخیرا مصرف کرده اید، بحث خواهید کرد. از شما در مورد آلرژی ها، به ویژه آلرژی های دارویی سوال می شود. در صورت نیاز، یک متخصص بیهوشی قبل از جراحی شما را می بیند. بسته به نوع دارو، ممکن است از شما خواسته شود که داروهای خاصی را برای مدتی قطع یا تغییر دهید.
 • شما باید از مصرف آسپرین یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن در هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • به منظور تسریع بهبودی ، قویاً به همه بیماران توصیه می شود که حداقل 2 هفته قبل از جراحی سیگار نکشند و تا 2 هفته پس از عمل از مصرف سیگار یا سایر محصولات حاوی نیکوتین خودداری کنند. استعمال دخانیات به میزان قابل توجهی بهبودی پس از عمل را مختل می کند و خطر عوارضی مانند تأخیر در بهبود زخم، اسکار ضعیف یا نتایج تغییر یافته را دو برابر می کند.

روش حذف چربی باکال

جراحی بوکال فت صورت اغلب می تواند تحت آرامبخشی IV انجام شود، اگرچه برخی از بیماران بیهوشی عمومی را انتخاب می کنند. همچنین، اگر این روش در کنار سایر جراحی ها انجام شود، ممکن است بیهوشی عمومی لازم باشد. ابتدا پزشک یک برش در امتداد داخل گونه ایجاد می کند. سپس روی قسمت خارجی گونه فشار وارد می شود تا توده چربی باکال نمایان شود. در مرحله بعد این چربی از بافت اطراف جدا شده و برداشته می شود. در نهایت، برش داخل گونه با استفاده از بخیه های قابل حل بسته می شود.

بهبودی پس از جراحی بوکال فت صورت

بهبودی پس از جراحی بوکال فت صورت

جراحی بوکال فت صورت به عنوان یک جراحی سرپایی انجام می شود، بنابراین می توانید بلافاصله با یکی از اعضای خانواده، دوست یا مراقبی که می تواند شما را رانندگی کند و در مراحل اولیه بهبودی از شما مراقبت کند، به خانه بازگردید. می توانید انتظار تورم، کمی ناراحتی و کبودی احتمالی را داشته باشید. پزشک ممکن است برای کاهش درد داروی ضد درد تجویز کند و دهانشویه ای برای استفاده برای جلوگیری از عفونت ارائه دهد. در چند روز اول پس از جراحی بوکال فت صورت، باید از یک رژیم غذایی مایع پیروی کنید. بهبودی کامل حدود سه هفته پس از جراحی انتظار می رود، اگرچه بیماران معمولاً زودتر به روال عادیخود باز می گردند. نتایج نهایی به تدریج با از بین رفتن تورم باقیمانده ظاهر می شود. بیماران معمولاً تا چند ماه پس از جراحی بوکال فت صورت نتایج نهایی خود را نمی بینند. با این حال، نتایج کم و بیش دائمی هستند زیرا توده چربی باکال بازسازی نمی شود.

مزایای حذف چربی باکال چیست؟

 • سایز گونه های بیش از حد بزرگ را کاهش می دهد
 • نیمه پایینی صورت را باریک می کند
 • به صورت شکل V می دهد
 • چاق شدن صورت را کاهش می دهد
 • یک درمان ساده و آسان است
 • خطرات کمی دارد
 • جای زخم قابل مشاهده نیست
 • اعتماد به نفس بیماران افزایش می یابد

چه کسی کاندیدای ایده آل برای برداشتن توده چربی باکال است؟

چه کسی کاندیدای ایده آل برای برداشتن توده چربی باکال است؟

در طول مشاوره خصوصی، سابقه پزشکی و وضعیت فعلی بیماران به طور کامل بررسی خواهد شد. المان های ایده آل برای انجام لیپکتومی باکال سن 20 و 30 سالگی، وزن ثابت و غیرسیگاری بودن است. مانند هر روش دیگری کاندیدای ایده آل برای این جراحی باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج این روش داشته باشند.

خطرات کاهش چربی باکال چیست؟

نگران کننده ترین خطر کاهش چربی باکال، حذف بیش از حد چربی است. با افزایش سن، توده چربی باکال می تواند به مرور زمان آتروفی شده و کوچک شود. اگر نسبتاً جوان هستید، بسیار مهم است که این روش محافظه کارانه باشد تا در سنین بالا ظاهری طبیعی داشته باشید.

در هنگام برداشت چربی از صورت آیا باید از بیهوشی استفاده کرد؟

اگر کاهش چربی باکال تنها جراحی‌ای است که انجام می‌دهید، می‌توان آن را به راحتی تحت بی‌حسی موضعی انجام داد، دقیقاً مانند یک عمل دندانپزشکی. با این حال، اگر کاهش چربی باکال با روش های اضافی که نیاز به بیهوشی عمیق تر دارند، ترکیب شود، باید از بیهوشی عمومی بهره برد.

چقدر طول می کشد؟

نتایج کاهش چربی باکال دائمی است. با این حال، بدن به رشد خود ادامه می دهد و ممکن است پوست صورت با نوسانات وزن تغییر کند.

چه چیزی با بهبودی پس از جراحی بوکال فت صورت مرتبط است؟

پس از جراحی، گونه های شما درد می کند و مقداری ورم خواهید داشت. به دلیل برش های دهان، باید رژیم غذایی نرم داشته باشید و از دهانشویه ارائه شده برای کاهش خطر عفونت استفاده کنید. بعد از هر وعده غذایی، آن را در دهانتان بچرخانید. هدف این است که از گیر کردن ذرات ریز غذا در برش‌های شما جلوگیری کنید.

اما اگر در دو روز اول از کمپرس یخ یا کمپرس سرد استفاده کنید، می توانید تورم خود را به طور چشمگیری کاهش دهید.  دردناک نیست و برش‌های ایجاد شده به سرعت بهبود می‌یابند. در نتیجه بیماران می توانند روز بعد فعالیت های عادی خود را از سر بگیرند.

سوالات متداول درباره جراحی بوکال فت صورت

بعد از جراحی بوکال فت صورت چگونه باید خوابید؟

پس از برداشتن توده چربی باکال ، باید به پشت بخوابید و سر خود را بالا نگه دارید. مثل جراحی بینی یا لیفت صورت این یک الزام مطلق نیست، اما انجام آن به سرعت بهبودی شما کمک زیادی می کند.

بعد از برداشتن چربی صورت چه زمانی نتایج مشخص می شود؟

پس از این جراحی، احتمالاً مقداری ورم خواهید داشت. با این حال کبودی غیر معمول است. یک فرورفتگی در زیر استخوان گونه وجود خواهد داشت و استخوان گونه بالاتر به نظر می رسد. تورم می تواند تا سه هفته طول بکشد، اما پس از آن شما شروع به دیدن نتایج نهایی خود خواهید کرد. با این حال، تورم ممکن است در برخی از بیماران باقی بماند.

آیا کاندید خوبی برای کاهش چربی باکال هستم؟

اگر احساس می کنید پایین صورت شما در مقایسه با بقیه قسمت های صورت بیش از حد گرد یا پر است، ممکن است کاندیدای خوبی برای  باشید.

جراحی کاهش چربی باکال چقدر طول می کشد؟

برای اکثر بیماران بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

حذف چربی باکال چه خطراتی دارد؟

 جراحی ساده‌ای است که در آن جراحان پلاستیک از طریق برشی که در دهان ایجاد شده است، وارد می‌شوند، توده‌های باکال را پیدا کرده و آنها را برمی‌دارند. تورم فقط چند هفته طول می کشد. هیچ جای زخم قابل مشاهده ای وجود ندارد. بیشتر افراد می توانند روز بعد به فعالیت های عادی خود بازگردند. این جراحی جزئی ایمن و کم خطر هستند.

بهبودی پس از جراحی جراحی بوکال فت صورت

پس از انجام عمل، شما مرخص می شوید و روند بهبودی را آغاز می کنید. برش های داخل دهان باعث کمی درد، ناراحتی و کبودی احتمالی می شود. این علائم را می توان با کمپرس یخ و داروهای مسکن درمان کرد. اکثر بیماران بسته به نوع کار می توانند چند روز پس از جراحی به سر کار بازگردند. علاوه بر این، بیماران معمولاً به مدت 10 روز پس از جراحی به رژیم غذایی نرم یا نیمه مایع محدود می شوند.

احتمالاً به مدت 2 تا 3 هفته پس از جراحی تورم را تجربه خواهید کرد و پس از آن متوجه نتایج دلخواه خود خواهید شد. با این حال، بهبودی کامل ممکن است تا چهار ماه طول بکشد.

ممکن است پس از جراحی برای کاهش خطر عفونت، دهانشویه یا سایر داروها برای شما تجویز شود. هر گونه دارو باید طبق دستور مصرف شود.

آیا می توانم لیپکتومی باکال را با سایر روش ها ترکیب کنم؟

بله، جراحی بوکال فت صورت اغلب همراه با سایر جراحی های صورت مانند لیفت صورت یا لیفت گردن انجام می شود تا به ظاهر ایده آل شما کمک کند. با این حال هیچ دو نفر از بیماران شبیه هم نیستند و هر روش باید به طور خاص برای هر فرد طراحی شود.

یادداشت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم پاسخی برای پرسش جراحی بوکال فت صورت چیست ارائه دهیم و مسائل  و سوالات پیرامون این جراحی زیبایی را توضیح دهیم. به خاطر داشته باشید گرچه این جراحی بسیار راحت به نظر می رسد اما انخاب جراحی می تواند بر نتیجه نهایی تاثیرگذار باشد و میزان بروز خطرات احتمالی را کاهش دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم که قبل از اقدام برای انجام این جراحی حتما درباره بهترین جراحی فک و صورت و یا جراحی پلاستیک تحقیقات لازم را به عمل آورید.

https://gbaesthetics.com/buccal-fat-removal/

https://www.westendplasticsurgery.com/surgical/face/buccal-fat-removal/

https://paquetplasticsurgery.com/surgical-procedures/face-neck/buccal-fat-removal/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

جراحی پلک

جراحی پلک، یک عمل زیبایی است که با استفاده از آن به برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافه آن می

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *