بوکال فت باعث پیری می‌شود؟

بوکال فت باعث پیری میشود

 در عصری که سلفی‌های پر از آرایش کانتور وجود دارد و افراد مشهوری مانند کریسی تیگان، آشکارا به انجام عمل جراحی برداشتن چربی بوکال اعتراف می‌کنند، طبیعتاً علاقه‌ بیشتری به این نوع روش وجود دارد. هدف اکثر بیماران برای برداشتن چربی بوکال، ایجاد یک چهره زیبا و کانتور شده است که سایه‌ای در وسط گونه ایجاد می‌کند.

حذف چربی بوکال که در زیر استخوان گونه شما قرار دارد، زوایای صورت شما را مشخص می‌کند. این روش که جراحی گونه یا لیپکتومی بوکال نیز نامیده می‌شود، در میان افراد دارای گونه‌های پهن و پر که می‌خواهند ظاهری تراشیده‌تر داشته باشند، بسیار محبوب است.

به همین علت افراد بسیاری در صدد از بین بردن این چربی هستند. جراحی بوکال فت به همین منظور مورد توجه قرار گرفته است. در این جراحی چربی نواحی زیر گونه برداشته می‌شود و چهره لاغرتر به نظر می‌رسد. اما سوالات زیادی پیرامون این جراحی وجود دارد از جمله، بوکال فت باعث پیری می‌شود؟ آیا این جراحی ماندگاری بالا دارد یا بعد از مدتی چربی بوکال مجدد تولید خواهد شد؟ آیا این جراحی عوارضی را در پی خواهد داشت و چندین سوال دیگر که ما در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

پس اگر به فکر برداشتن چربی بوکال خود برای داشتن ظاهری زیباتر هستید، اما این سوال را دارید که “بوکال فت باعث پیری می‌شود؟ خوشبختانه، پاسخ کوتاه این است، خیر.  برای یافتن دلیل آن به ادامه مطلب مراجعه کنید.

توده چربی بوکال چیست؟

توده‌های چربی بوکال به طور طبیعی بین گودی گونه‌ها یافت می‌شوند. آن‌ها وظیفه محافظت از دندان‌ها و فک را بر عهده دارند، به ماهیچه‌های صورت شما اجازه می‌دهند منقبض شوند و چربی را در صورت ذخیره می‌کنند. برای اکثر افراد، این چربی با افزایش سن کاهش می‌یابد. با این حال، برای برخی افراد، چربی بیش از حد بوکال می‌تواند تا بزرگسالی باقی بماند و باعث ایجاد چهره بچه‌گانه و چاق شود.

علت به وجود آمدن چربی بوکال چیست؟

 

علت به وجود آمدن چربی بوکال چیست؟

 دو دلیل برای به وجود آمدن چربی بوکال وجود دارد که عبارتند از:

 • ژنتیک
 • افزایش وزن

ژنتیک: اکثر مردم به دلیل ژنتیکی چربی گونه مداوم را تجربه می‌کنند و مهم نیست که چقدر رژیم غذایی یا ورزش می‌کنند، چرا که این نوع چربی با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌رود.

افزایش وزن: برای تعداد کمی از افراد، توده‌های بزرگ چربی بوکال نتیجه افزایش وزن است. در حالی که برخی از افراد با BMI بیشتر می‌توانند اندازه توده‌های چربی خود را از طریق رژیم غذایی و ورزش کاهش دهند، اما اکثر بیماران قادر به دستیابی به صورت لاغرتر بدون جراحی نیستند.

جراحی بوکال فت چیست؟

برداشتن چربی بوکال که به عنوان لیپکتومی بوکال یا جراحی کاهش گونه نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی پلاستیک است که با برداشتن توده‌های چربی اندازه گونه‌ها را به طور دائم کاهش می‌دهد. در حالی که تمام جراحی‌ها دارای برخی خطرات ذاتی هستند، برداشتن چربی بوکال یک روش نسبتاً ایمن و آسان با حداقل زمان استراحت است.

مزایای حذف چربی بوکال چیست؟

حذف چربی بوکال فواید زیادی دارد، از جمله:

 • گونه‌ها را باریک و مشخص می‌کند
 • تقارن صورت را افزایش می‌دهد
 • بهبودی سریع و راحت دارد، زیرا تنها یک برش کوچک در هر طرف گونه داخلی لازم است
 • نتایج نهایی به سرعت و در چند ماه بعد از جراحی دیده می‌شود

حذف چربی بوکال چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام جراحی بوکال فت، بیمار بیهوش می‌شود، جراح برشی را در داخل گونه‌ها از طریق دهان ایجاد می‌کند و به صورت دستی توده‌های چربی بوکال را مشخص می‌کند.

پس از پیدا کردن، جراح اقدام به برش و برداشتن آنها می‌کند. در مقابل، روش‌های لیپوساکشن شامل استفاده از یک کانول برای مکش چربی از ناحیه تحت درمان است. لیپوساکشن معمولاً روی توده چربی بوکال به دلیل نزدیکی به عضلات و اعصاب قابل انجام نیست.

آیا برداشتن چربی بوکال روی سن تأثیر می گذارد؟

قبل از برداشتن چربی بوکال، مهم است که بدانید برداشتن چربی گونه ممکن است بر روند پیری شما تأثیر بگذارد. با افزایش سن، به طور طبیعی حجم صورت خود را از دست می‌دهیم و برداشتن چربی بوکال می‌تواند باعث توخالی شدن گونه‌ها شود.

اگر صورت لاغر یا باریکی دارید، افزایش سن می‌تواند ظاهر این کاهش حجم را تشدید کند. پزشک می‌تواند به شما در تعیین اینکه آیا کاندیدای خوبی برای حذف چربی بوکال هستید در طی یک مشاوره شخصی کمک کند.

آیا جراحی بوکال فت باعث پیری می‌شود؟

 

آیا جراحی بوکال فت باعث پیری میشود ؟

هیچ دلیل آناتومیکی وجود ندارد که حذف چربی بوکال باعث ایجاد ظاهری پیری شود، زیرا هیچ ارتباطی بین پوست، رباط‌های صورت و توده چربی بوکال وجود ندارد. این بدان معناست که توده بوکال هیچ حمایتی از ساختار صورت شما نمی‌کند، بنابراین برداشتن آن از یکپارچگی ساختاری صورت شما را تغییر نمی‌دهد. در واقع، وزن یک توده بوکال دست نخورده در واقع می‌تواند ساختار میانی صورت را به سمت پایین بکشد.

با این حال همانطور که اشاره شد برای اکثر بیماران، جراحی برداشتن چربی بوکال راه حل ایده آلی برای کوچک کردن گونه نیست.

برداشتن توده چربی بوکال از گونه‌ها ممکن است برای برخی افراد نتایج مطلوب کوتاه مدتی را به همراه داشته باشد، اما نتایج بلند مدت ممکن است به بیش از حد توخالی و ضعیف به نظر رسیدن چهره بینجامد، زیرا چربی صورت و بوکال به طور طبیعی با افزایش سن کاهش می یابد.

اساساً، عمل جراحی برداشتن چربی بوکال می‌تواند باعث شود که بیماران مسن‌تر به نظر برسند. بنابراین، با توجه به آنچه گفته شد، جراحی برداشتن بوکال معمولاً فقط برای بیماران خاصی با مقدار مشخصی پری طبیعی گونه مناسب است.

طبق گفته انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، اگر وزن مناسبی دارید، صورت گردتر یا پرتر دارید که از آن ناراضی هستید، انتظارات واقع بینانه دارید، ممکن است کاندیدای خوبی برای جراحی برداشتن چربی بوکال باشید. بنابراین برای افراد لاغر جراحی برداشتن چربی بوکال می‌تواند باعث گود افتادگی گونه‌ها شود که با افزایش سن برجسته‌تر خواهند شد و توصیه نمی‌شود.

چه زمانی نتایج پس از برداشتن چربی بوکال قابل مشاهده است؟

این جراحی سریع و آسان و کم تهاجم است و برش هایی در داخل دهان ایجاد می‌شود. ریکاوری بعد از این جراحی بسیار سریع است، به طوری که فقط حدود 24 ساعت طول می کشد تا بتوانید فعالیت‌های معمول خود را از سر بگیرید. مدت زمانی که طول می کشد تا نتایج نهایی را ببینید متفاوت است، اما به طور کلی حدود دو تا سه هفته طول می کشد تا تمام ورم‌ها از بین بروند.

چگونه می‌توان تشخیص داد که کاندید عمل جراحی بوکال فت هستید؟

این تشخیص به ساختار صورت شما بستگی دارد. اگر استخوان گونه شما به اندازه کافی برجسته نیست، احتمالا ظاهری لاغر دارید. پزشک ساختار صورت و گونه‌های شما را به دقت تجزیه و تحلیل می‌کند.

اگر چربی بوکال اضافی دارید و گونه‌های شما به اندازه کافی برجسته است، او به شما اجازه می‌دهد تا چربی بوکال را از بین ببرید. حجم و توزیع چربی صورت فاکتورهای مهمی در حفظ کانتور صورت و حفظ ظاهری جوان است.

برداشتن بیش از حد چربی بوکال از صورت و گونه‌ها می‌تواند بیمار را بسیار مسن تر نشان دهد. علاوه بر این، برای شروع، مقدار محدودی چربی در صورت وجود دارد، بنابراین اگر به یک جراح بی‌تجربه مراجعه کنید، امکان به وجود آمدن این عارضه وجود دارد.

توصیه می کنیم قبل از برنامه ریزی برای جراحی حذف چربی بوکال، تحقیقات خود را به طور کامل انجام دهید تا نتایج تکنیک جراحی حذف چربی بوکال را درک کنید و اثرات دائمی طولانی مدت آن را در نظر بگیرید.

بهبودی پس از برداشتن چربی بوکال چگونه است؟

 

بهبودی پس از برداشتن چربی بوکال چگونه است؟

بهبودی پس از برداشتن چربی بوکال معمولاً 2-3 هفته طول می کشد و نتایج کامل بعد از 1-2 ماه ظاهر می‌شود. پس از جراحی، دهانشویه مخصوصی برای جلوگیری از عفونت به شما داده می‌شود.

در این دوره بهبودی 2-3 هفته ای باید از لمس بخیه‌ها با زبان خودداری کنید. ممکن است برای چند روز نیاز به رژیم غذایی مایع داشته باشید، پس از آن می‌توانید به سمت غذاهای نرم تر بروید و سپس به رژیم غذایی عادی خود بازگردید. ممکن است در چند هفته اول پس از عمل، مقداری کبودی و تورم در گونه‌های خود تجربه کنید، که باید به سرعت کاهش یابد.

آیا می‌توان حذف چربی بوکال را با سایر روش‌های صورت ترکیب کرد؟

در حالی که برداشتن چربی بوکال برای کانتور گونه‌ها و ایجاد ظاهری استخوانی بسیار موثر است، بسیاری از بیماران از جراحی برداشتن چربی بوکال به عنوان فرصتی برای بهبود ویژگی‌های خود با سایر روش‌های صورت استفاده می‌کنند ، مانند:

 • لیفت صورت (توده‌های چربی بوکال را می‌توان در طی این روش برداشت)
 • کاشت چانه
 • بزرگ کردن لب
 • تزریق بوتاکس
 • برداشتن دو چانه
 • کانتورینگ خط فک

یادداشت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم پاسخی واضح به پرسش آیا بوکال فت باعث پیری می‌شود؟ دهیم، چراکه برخی از افراد نگران این هستند که این جراحی گونه‌ها را توخالی نشان دهد و باعث پیری زودرس شود.

از این گذشته، پرکننده‌های پوستی برای ایجاد حجم بیشتری در گونه‌ها با افزایش سن استفاده می‌شود و حجم طبیعی صورت از بین می رود. با این حال، از آنجایی که داوطلبان این جراحی دارای چربی بوکال اضافی و ساختار مناسب صورت هستند، صورت آنها به طور طبیعی پس از عمل، مانند هر فرد دیگری، پیر می‌شود.

یکی دیگر از فاکتورهای حیاتی در حصول اطمینان از اینکه نتایج شما به ظاهریجوان به جای چهره ای کهنسال به نظر می رسد این است که مقدار مناسب چربی بوکال برداشته شود. این به انتخاب جراح مناسب بستگی دارد. فقط با یک جراح مجرب و دارای گواهی بورد را انتخاب کنید که بتواند عکس‌های قبل و بعد از جراحی را ارائه دهد تا به شما در دیدن نتایج عالی کمک کند.

سوالات متداول

آیا لیپوساکشن می‌تواند چربی بوکال (چربی گونه) را از بین ببرد؟

خیر. برداشتن توده چربی بوکال یا چربی گونه با یک روش جراحی معروف به برداشتن توده چربی بوکال (یا لیپکتومی بوکال یا جراحی کاهش گونه) انجام می‌شود. این روش با لیپوساکشن متفاوت است زیرا شامل بریدن (به جای ساکشن) بافت چربی خاصی به نام توده چربی بوکال است.

آیا حذف چربی بوکال شما را پیر می‌کند؟

سوال همیشگی در مورد جراحی بوکال فت این است که بوکال فت باعث پیری میشود ، می‌توان با اطمینان پاسخ داد که هرگز موردی مشاهده نشده است که باعث شود فردی مسن‌تر به نظر برسد. برخی از افراد ساختار استخوان گونه کوچکی دارند که ممکن است باعث ایجاد ظاهری نامتعادل پس از روش حذف چربی بوکال شود.

آیا کاندید خوبی برای این روش هستید؟

اگر به طور کلی سالم، غیرسیگاری، دارای وزن ثابت و از ظاهر گونه‌های خود راضی نیستید، کاندیدای خوبی برای این جراحی هستید. اما فراموش نکنید که باید انتظارات واقع بینانه و ساختار گونه مناسبی داشته باشید.

آیا حذف چربی بوکال دائمی است؟

بله. چربی برداشته شده در طول عمل بازسازی نمی‌شود. با این حال، کاهش یا افزایش وزن ممکن است منجر به تفاوت هایی در سایر نواحی صورت شما شود که ممکن است بر ظاهر کلی گونه‌های شما تأثیر بگذارد.

آیا برداشتن چربی بوکال عوارضی دارد؟

عوارض بسیار نادر و مانند هر جراحی جزئی است. احتمال آسیب عصب صورت یا غدد بزاقی با جراح غیر ماهر وجود دارد.

از چه سنی می‌توان چربی بوکال را از بین برد؟

توصیه می‌شود قبل از انجام این روش تا سن 20 سالگی صبر کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

هزینه پروتز گونه

هزینه پروتز گونه در سال 1402

هزینه پروتز گونه یکی از عوامل تاثیر گذار برای انتخاب این روش زیبایی است. هدف از بزرگ کردن گونه، افزایش حجم یا لیفت گونه‌ها است.

1 دیدگاه دربارهٔ «بوکال فت باعث پیری می‌شود؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *