آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود؟

آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود؟

آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود؟ با افزایش سن به طور طبیعی پوست دچار افتادگی می‌شود، جراحی‌های زیبایی مثل لیفت صورت، لیفت آندوسکوپ صورت و جراحی بوکال فت می‌تواند درمان کننده این عارضه باشد. در جراحی بوکال فت توده‌های چربی ناحیه زیر گونه که باعث گردتر شدن صورت می‌شود برداشته خواهد. افرادی که دارای چربی در این نواحی هستند با افزایش سن افتادگی بیشتری در صورت را تجربه می‌کنند. اما انجام جراحی بوکال فت و تخلیه چربی این ناحیه می‌تواند بر زیبایی و جوانسازی چهره بیفزاید. با تمام مزایای این جراحی که در ادامه اشاره خواهیم کرد اما سوال پرتکرار بسیاری از افراد درباره این جراحی این است که آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود ؟ آیا بعد از جراحی بوکال فت نتایج برگشت‌پذیر است؟ چه عواملی می‌تواند احتمال برگشت چربی بوکال را افزایش دهد؟ اساس این جراحی سودمند است و ماندگاری بالایی دارد؟ برای پاسخ به این پرسش‌ها باید درباره این جراحی اطلاعات بیشتری را کسب کنید. ما در ادامه این مقاله از سایت دکتر سزاوار به طور کلی به این دست پرسش‌ها پاسخ داده‌ایم تا بتوانید با آگاهی بیشتری برای این جراحی اقدام کنید:

جهت مطالعه کامل بوکال فت و تمام نکات مربوط به آن کلیک کنید.

چربی بوکال یا باکال چیست؟

آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست می‌شود؟ چربی بوکال در ناحیه میانی صورت قرار دارد. در حالی که مقداری چربی اضافی بوکال رایج است، اما می‌تواند باعث شود که صورت شما پهن و چاق به نظر برسد. علاوه بر این افتادگی پوست و چین و چروک از چشم‌ها تا گوشه‌های دهان نیز می‌تواند باعث شود که چهره شما پیرتر دیده شود.

چربی بوکال به طور طبیعی با افزایش سن ایجاد می‌شود، اما می‌تواند تحت تاثیر ژنتیک و اضافه وزن نیز باشد. برخی از بیماران احساس می‌کنند که چربی بوکال بعد از کاهش وزن قابل توجه‌تر است. متأسفانه پنهان کردن آن حتی با آرایش و لوازم آرایشی نیز نمی تواند موثر باشد.

از این رو حذف چربی بوکال نه تنها ظاهر پر و پف کرده صورت را کاهش می‌دهد بلکه به شما کمک می‌کند لاغرتر به نظر برسید. توجه داشته باشید که  این روش را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با سایر درمان‌ها با کمک جراح پلاستیک صورت انجام داد.

روند انجام جراحی بوکال

فرآیند مشاوره

قرار ملاقات اولیه شما می‌تواند به پزشک کمک کند تا مشخص شود آیا شما کاندیدای حذف چربی بوکال هستید یا خیر. از این رو بهتر است اطلاعاتی در مورد پیشینه پزشکی شما، از جمله هرگونه مشکل سلامت فعلی و آلرژی دارویی که دارید، جمع آوری کنید. اگر در حال حاضر حذف چربی بوکال درمان مناسبی برای شما نیست، می‌توان گزینه‌های دیگر را با هم بررسی کرد.

نحوه برداشتن چربی باکال

حذف چربی بوکال یک درمان ساده است که در مطب انجام می‌شود. این فرآیند شامل ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان است. حتی مقدار کمی از بین بردن چربی می‌تواند تفاوت مثبتی ایجاد کند. پس از قرار دادن بخیه ها، بیماران با دستورالعمل‌های بعد از جراحی برای مراقبت از ناحیه در منزل مرخص می‌شوند. از آنجایی که درمان کم تهاجمی است، اکثر افراد درد یا ناراحتی زیادی را تجربه نمی‌کنند. برای نظارت بر نتایج باید دو هفته بعد از عمل یک قرار ملاقات تعیین شود.

 

آیا برداشتن چربی بوکال دائمی است؟

آیا برداشتن چربی بوکال دائمی است؟

اگر تمام توده ای چربی بوکال برداشته شود، این جراحی دائمی خواهد بود. اگر جراح شما آن را به طور جزئی بردارد یا از روش‌های دیگر حذف چربی در قسمت پایین گونه استفاده شده باشد، در صورت افزایش وزن، چربی بوکال ممکن است برگردد.

نکته قابل توجه این است که نوسانات مهم وزن ممکن است در طول زمان ظاهر نتایج را تحت تاثیر قرار دهد. همین امر در مورد روند طبیعی پیری نیز صدق می‌کند. در نتیجه می‌تواند باعث کاهش حجم، خطوط ریز، چین و چروک و افتادگی پوست شود.

اگر بعد از جراحی مقدار قابل توجهی وزن اضافه کنید، ممکن است صورت شما پرتر به نظر برسد. توصیه می‌شود با یک رژیم غذایی منظم و رژیم ورزشی وزن خود را حفظ کنید. بنابراین در پاسخ به این سوال که آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود ؟ باید بگوییم که رژم غذایی و سبک زندگی فرد می تواند در نتیجه جراحی و ماندگاری آن اثرگذار باشد.

آیا جراحی برداشتن چربی بوکال ایمن است؟

بعد از پرسش آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود یا خیر پرتکرارترین پرسش در مورد ایمن بودن این جراحی است. برداشتن چربی بوکال یک روش نسبتاً ایمن است، اما توجه به این نکته مهم است که تمام جراحی‌ها با خطراتی همراه هستند.

اکثر عوارض جانبی پس از اعمال جراحی، مانند ناراحتی، تورم و کبودی، موقتی هستند و در عرض چند هفته از بین می روند.

عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • خطرات بیهوشی (در صورت استفاده از بیهوشی عمومی)
 • هماتوم (تجمع خون)
 • سروما (تجمع مایع)
 • آسیب به اعصاب یا غدد بزاقی
 • عدم تقارن صورت
 • یکی از خطرات کاهش چربی باکال، حذف بیش از حد چربی است

در طول فرآیند پیری، توده چربی می‌تواند کوچک شود. بنابراین، یک جراح باتجربه هنگام برداشتن چربی در بیماران جوان تر رویکردی محافظه کارانه را در پیش خواهد گرفت تا در سنین بالا ظاهر طبیعی خود را حفظ کند.

آیا می‌توان حذف چربی بوکال را با روش‌های دیگر ترکیب کرد؟

آیا می‌توان حذف چربی بوکال را با روش‌های دیگر ترکیب کرد؟

حذف چربی بوکال حجم گونه را کاهش می‌دهد و باید استخوان گونه و فک را برجسته تر کند. با این حال، اگر برای شروع برجستگی استخوان گونه خوبی نداشته باشید، برداشتن یا کاهش چربی بوکال ممکن است استخوان گونه‌های بلند و برجسته‌ای را که می‌خواهید به شما ندهد.

بنابراین، مشاوره با یک متخصص جراحی پلاستیک حیاتی است تا ساختار استخوان گونه شما تجزیه و تحلیل شود تا مشخص شود که آیا بیکتومی به تنهایی نتایج مورد نظر شما را به همراه خواهد داشت یا خیر. خبر خوب این است که می‌توان آن را با سایر روش‌های جراحی یا غیرجراحی ترکیب کرد تا اثری بهتر از جمله کاشت گونه، انتقال چربی و پرکننده‌های پوستی به ارمغان آورد.

سایر جراحی‌های پلاستیک صورت که می‌تواند با جراحی بوکال ترکیب شود عبارتند از:

 • لیفت صورت
 • جراحی بینی
 • بزرگ کردن لب
 • کاشت چانه
 • بوتاکس

خطرات و عوارض حذف چربی باکال

برداشتن چربی بوکال در مقایسه با بسیاری از درمان‌های زیبایی دیگر یک روش نسبتاً بدون خطر است. این جراحی یک روش ساده است، به این معنی که خطرات مرتبط آن نادر هستند. اما واقعیت این است که به عنوان یک روش جراحی، می‌تواند خطرات و عوارضی را در پی داشته باشد.

عوارض جانبی جزئی

تا به اینجا به پرسش آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود پاسخ داده شد اما عوارض این جراحی در افتادگی پوست خلاصه نمی‌شود و ممکن است عوارض احتمالی دیگری را نیز شامل شود. تورم و کبودی یکی از عوارض جانبی هر عمل جراحی است و بسته به سلامتی و سبک زندگی می‌توان  از بروز آن جلوگیری کرد. ناراحتی همراه با برخی دردهای خفیف گاه به گاه طبیعی است، با این حال این عارضه نیز می‌تواند شدت یابد و قرمزی و چرک ایجاد کند که در صورت تجربه آن باید فوراً با جراح تماس بگیرید.

مانند هر جراحی دیگری، جای زخم در جراحی بوکال فت افراد را در معرض خطر عفونت قرار می دهد. با این حال، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان از آن جلوگیری کنید. کارهایی که می‌توان برای جلوگیری از عفونت انجام داد عبارتند از:

 • تغییر رژیم غذایی برای پرهیز از هر گونه غذای حاوی باکتری مانند ماهی و گوشت خام
 • اطمینان از تمیز کردن غذاهای خام مانند میوه و سبزیجات
 • استفاده از لیسترین چندین بار در روز
 • اجتناب از هرگونه تماس با زخم
 • نظارت بر فشار خون شما نیز بسیار مهم است زیرا افزایش آن می‌تواند باعث عوارض ناشی از برش‌ها و حتی خونریزی داخلی شود. این بدان معناست که حداقل برای 3 هفته اول باید از هرگونه فعالیت شدید اجتناب کنید.

خطرات جدی تر

 • خطر جدی گزارش شده توسط برخی از بیماران از دست دادن حس در اطراف گونه‌ها و خط فک است که می‌تواند طولانی مدت و یا حتی در برخی موارد دائمی باشد.
 • افتادگی پوست همچنین می‌تواند همراه با فرورفتگی‌های عمیق، بافت اسکار اضافی رخ دهد. هماتوم (خروج خون از رگ خونی که باعث تحریک و تورم می‌شود) و سروما (توده ای از مایع شفاف متشکل از پلاسما و سلول‌های رگ‌های خونی آسیب دیده) نیز از عوارض جانبی شناخته شده جراحی هستند.

سایر خطرات شامل از دست دادن ابروها و یا مژه‌ها به دلیل مصرف دارو، واکنش‌های آلرژیک جدی به بیهوشی و عوارض ناشی از شرایط پزشکی از قبل می شود. به همین دلیل بسیار مهم است که در صورت امکان، تمام اطلاعات مربوط به سابقه پزشکی خود را به جراح خود بدهید تا از خطر چنین اتفاقی جلوگیری شود.

مزایای حذف چربی باکال

برخی از مزایای اصلی عبارتند از:

 • کانتورینگ صورت
 • جوانسازی چهره
 • بدون جای زخم
 • تغییرات ظریف
 • بهبودی سریع

کاندیدای جراحی چربی بوکال

کاندیدای جراحی چربی بوکال

جراحی بوکال فت برای کسانی طراحی شده است که به دنبال تغییر شکل صورت و خط فک خود هستند. البته این جراحی برای بیمارانی که چربی اضافی زیادی دارند توصیه نمی‌شود.

کاندیدای ایده آل:

 • کسانی که بین 20 تا 40 سال سن دارند
 • می خواهند از شر گونه‌های پف کرده یا چاق خلاص شوند
 • می خواهند به ظاهری جوان تر دست یابند
 • وزن ثابت و سالم (در حدود 30 درصد وزن ایده آل خود) دارند

بعید است کاندید این جراحی باشید، اگر:

 • صورت باریک و بدون چربی در گونه ها داشته باشید: این روش ممکن است با بالا رفتن سن، گونه‌های گودی را برای شما ایجاد کند!
 • در سنین میانسالی باشید: روند پیری باعث کاهش حجم در گونه‌ها و ناحیه میانی صورت می شود.
 • به آتروفی همی صورت (سندرم پاری رومبرگ) مبتلا باشید: این اختلال ژنتیکی نادر باعث کوچک شدن پوست یک طرف صورت از جمله توده چربی بوکال می‌شود.

در صورت وجود هر مورد، در اولین جلسه مشاوره، جراح سابقه پزشکی شما را بررسی و آناتومی گونه‌های شما را ارزیابی می‌کند. سپس بر اساس یافته‌های بالینی و انتظارات شما، تصمیم می گیرد که آیا شما کاندیدای ایده آل برای این روش هستید یا خیر.

یادداشت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم پاسخی جامع به پرسش آیا بوکال فت باعث افتادگی پوست میشود؟  را ارائه دهیم. لازم به ذکر است که این جراحی با هدف حذف افتادگی پوست در سنین بالا به دلیل وجود چربی بوکال انجام می‌شود، از این جهت نتیجه آن باید جوانسازی و زیبایی بیشتر چهره باشد. در نتیجه افتادگی پوست ممکن است یکی از عوارض بعد از این جراحی باشد که اگر مراجعه کننده پزشک خوبی را برای این جراحی انتخاب کند می‌تواند از تاثیرات ماندگار این جراحی بهره‌مند شود. از این رو بهتر است قبل از اقدام به این جراحی درباره پزشک و تخصص او اطلاعات لازم را بدست آورید و با برگزاری جلسات مشاوره بهترین تصمیم را انجام یا انصراف از این جراحی را اتخاذ کنید.

 

https://www.healthcentre.org.uk/cosmetic-surgery/buccal-fat-removal-risks-complications.html

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

جراحی پلک

جراحی پلک، یک عمل زیبایی است که با استفاده از آن به برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافه آن می

بوکال فت صورت چیست؟

بوکال فت صورت چیست؟

بوکال فت صورت چیست؟ داشتن گونه های برجسته یکی از المان های زیبایی چهره به شمار می آید، اما اگر در قسمت زیرین گونه چربی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *