جراح فک

زیبایی چیزی است که فارغ از جنسیت، احساس اعتماد به نفس بالاتر و شادابی بیشتر را به همراه خواهد داشت. خوشبختانه در علم پزشکی امروز، روش های مختلفی برای رفع نقص های چهره و افزایش زیبایی آن وجود دارد که یکی از آن ها زاویه دار کردن فک است. به وسیله این روش ترمیمی و زیبایی، می توان چهره ای بیضی شکل داشته و فرم V محبوب را روی آن پیاده سازی کرد.

این همان فرم چهره ای است که امروزه به عنوان یکی از فاکتورهای زیبایی چهره شناخته می شود. به واقع با زاویه دار کردن فک و باریک تر کردن آن، گونه ها نیز برجسته تر نشان داده شده و زیبایی بیشتری ایجاد می شود. در این حالت چهره ای باریک تر داریم که خطوط فک در آن کشیده و غیرمربعی دیده می شوند.

 

پیش از هر چیز لازم به ذکر است که برای جراحی زاویه دار کردن فک باید حتما شخص تحت بیهوشی کامل و عمومی قرار بگیرد. این عمل نیز مانند رینوپلاستی، نیاز به بیهوشی عمومی دارد.

بسته به فرم ابتدایی فک، پس از برش دادن محل علامت گذاری شده در بخش فک، به کمک اره مخصوص جراحی و احتمالا مته، میزان لازم از استخوان این ناحیه برش داده شده تا به فرم دلخواه برسد. از این روی مهارت جراح زیبایی در این مرحله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا بتواند فرم ایده آل را روی فک بیمار پیاده سازی کرده و نتیجه جراحی زیبایی درست مطابق با چیزی که پیشتر نسبت به آن توضیحاتی دادیم، باشد.

گاهی اوقات شکل اولیه فک به صورتی است که عضله ماستر ضخامت زیادی دارد و باید حتما این عضله نیز کوچک تر شود.

دکتر مهدی سزاوار
متخصص جراحی دهان فک وصورت
تصحیح روابط فکی وصورتی، تصحیح ناقرینگی های صورتی،
جراحی بینی(رینوپلاستی)،جراحی پلک (بلفار پلاستی)،
ایمپلنت های دندانی، جراحی دهان
جراحی زیبایی صورت