جراحی زیبایی صورت

جراحی‌ زیبایی صورت که یکی از مهم ترین اعضای بدن است و زیبایی آن اهمیت بسیاری دارد. به همین دلیل است که جراحی زیبایی صورت، در میان مردم بسیار محبوب است. وجود کوچک‌ترین نقص در این عضو، زیبایی آن را به صورت کامل تحت تأثیر قرار می‌دهد. همچنین در صورتی که فرد چهره دلخواهش را نداشته باشد، در اعتماد به نفس او تأثیر منفی می‌گذارد.

جراحی‌ زیبایی به شما کمک می‌کنند هرگونه نقطع ضعف موجود در صورت را از بین ببرید و چهره دلخواه برای خود ایجاد کتید. جراحی زیبایی صورت یکی از رایج ترین راهکارهایی است که نقایص احتمالی  چشم, بینی , گونه و سایر اجزای صورت را از بین می‌برند. تلاش برای زیبایی پوست هیچ محدودیت سنی و جنسیتی ندارد چراکه علاوه بر خانم ها که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند، تمایل آقایان نیز برای انجام جراحی زیبایی صورت افزایش یافته است. در این مقاله قصد داریم درباره انواع روش‌های جراحی مرتبط با صورت توضیح دهیم.

گونه گذاری در جراحی زیبایی صورت

داشتن گونه‌‌ برجسته یکی از رازهای زیبایی صورت است. گونه‌های شل و افتاده شادابی چهره را کمرنگ می‌کنند. با افزایش سن، بافت‌های صورت نازک یا سفت تر می‌شود و چهره به دلیل از بین رفتن برجستگی‌های گونه حالت خموده پیدا می‌کند. این موضوع باعث تغییر نقطه کانونی صورت از چشم به دهان می‌شود.

گونه گذاری برجستگی دوباره گونه‌ها را به آن‌ها باز می‌گرداند. در نتیجه چهره شما جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. همچنین چروک‌هایی که بخاطر از بین رفتن چربی‌های زیر پوست ایجاد شده‌اند، از بین خواهند رفت. البته کاندیداهای این روش جراحی زیبایی صورت به افراد مسن محدود نیست. جوانان هم بخاطر دلایلی چون زیبایی بیشتر گونه‌های برجسته یا لاغری بیش از حد صورتشان برای این عمل اقدام می‌کنند.

گونه-گذاری

روش‌های جراحی گونه

گونه گذاری به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه آن‌ها را معرفی کرده‌ایم.

در این روش پزشک پروتزی را در گونه جاگذاری می‌کندگرچه پروتزهای از جنس سیلیکون استفاده نسبتا زیادی دارند ولی بهترین پروتزهای گونه پروتزهای ازجنس پلی اتیلن متخلخل نظیر مدپور هستندکه علاوه بر بهبود فرم وشکل آناتومیک با ایجاد کانتور مناسب بهترین نتایج راخلق مینمایند. این پروتزهابه واسطه پیچ های تیتانیومی به استخوان فیکس میشوند.جایگذاری این پروتزها باانجام جراحی از داخل دهان به بهترین وجهی انجام میشودهمزمانی گذاشتن گونه همراه با سایر عمل‌های جراحی پلاستیک صورت مانند: لیفت، رینوپلاستی و دیگر متدهای جراحی زیبایی صورت انجام پذیر است

پروتز گذاری روشی دائمی برای گونه‌گذاری محسوب می‌شود و طول عمر بالایی دارد.

جراحی بوکال چربی‌های صورت

چربی بوکال  نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لب‌ها می‌شود و جلوه برجسته استخوان گونه را کاهش می‌دهدبابرداشت این چربی استخوان گونه  برجسته‌تر به نظر می‌رسد.

این که عمل جراحی بوکال به شکل قرینه و با حفظ تناسب اجزای چهره انجام شود، اهمیت بسیاری دارد. پزشک نمی‌تواند حجم زیادی از چربی‌های زیر گونه را خارج کند. چربی‌هایی که زیر عضلات صورت قرار دارند، عمقی هستند و نمی‌توان آن‌ها را از طریق لیپوساکشن برداشت. تنها راه برای کاهش چربی‌های داخل دهان، عمل جراحی بوکال است.

همانطور که گفته شد این جراحی زیبایی صورت حساسیت زیادی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب پزشک معالج برای این کار دقت زیادی داشته باشید. حتما در مورد سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص زیبایی صورت خود در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

جراحی-بوکال-چربی

عوارض عمل جراحی بوکال

بوکال فت، جزو جراحی‌های کم عارضه محسوب می‌شود. اما در موارد نادر ممکن است بیمار با مشکلاتی مواجه شود. یکی از این مشکلات ایجاد سفتی موقتی در استخوان فک است. بیمار احساس می‌کند آرواره‌هایش به سختی حرکت می‌کنند.

در برخی موارد هم استخوان فک بیمار نیز بی‌حس می‌شود. در صورت مشاهده چنین عوارضی حتما باید پزشک خود را در جریان قرار دهید. ممکن است پس از عمل جراحی زیبایی صورت، محدودیت‌هایی در حرکت سر و گردن نیز داشته باشید. معمولا این محدودیت‌ها در مدت کوتاهی از بین می‌روند.

عفونت نیز از دیگر عوارضی است که در صورت عدم انجام مراقبت‌های پس از عمل ایجاد می‌شود. شما می‌توانید با رعایت بهداشت دهان، استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک از عفونت پیشگیری کنید.

اما برخی از مسائل جزو عوارض عادی این جراحی هستند و بعد از مدت کوتاهی خودبخود بهبود پیدا می‌کنند. مثلا تورم طبیعی و اجتناب ناپذیر است. با استفاده از گن صورت و داروهای ضد التهابی می‌توان میزان آن را کاهش داد. اما به طور کلی ورم صورت به مرور زمان کم‌تر می‌شود و پس از مدت کوتاهی کاملا از بین می‌رود.

جراحی زیبای چانه

عمل پروتز چانه(اگمنتاسیون چانه)

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که تناسب صورت شما با پروتز چانه ممکن است خیلی بهتر از آنچه که در حال حاضر هست، باشد؟ پروتز چانه با تغییر ابعاد چانه تاثیر قابل توجهی در ظاهر افراد دارد. چانه کوچک با افزایش پهنا و ارتفاع تنظیم می‌شود. همچنین اگر چانه فرد عقب باشد،درمواردی میتوان به کمک پروتز نمای بهتری ایجاد کرد

مورد دیگری که به کمک جراحی چانه حل می‌شود، بزرگی چانه بیمار است. چانه بزرگ در نیمرخ فک فرد بسیار نمایان است. به کمک عمل جنیوپلاستی می‌توان آن را کوچک کرد. با استفاده از عمل پروتز چانه می‌توان کاری کرد که غبغب فرد کم‌تر در ظاهر او تأثیر داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود اجزای مختلف صورت هماهنگ باشند و زیبایی چهره نمایان شود و همانطور که می‌دانید این مهم‌ترین هدف جراحی زیبایی صورت است.

جراحی‌های چانه انواع مختلفی دارند. برخی از آن‌ها برای کوچک کردن چانه انجام می‌شوند. برخی دیگر هم با کاشت پروتز چانه را بزرگ‌تر می‌کنند. روش‌های موقت چون تزریق فیلر هم می‌تواند برای رفع نواقص چانه به صورت موقتی موثر باشد. انتخاب شیوه جراحی به تشخیص پزشک و آنچه که شما انتظار دارید، بستگی دارد.

پروتز-چانه

جراحی زیبایی پوست با بلفاروپلاستی

زیبایی پوست یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی صورت هر شخص است. به همین دلیل است که سنین پایین (دهه ۲۰) باید از پوست مراقبت کرد تا در پیری کم‌تر دچار عوارضی چون تیرگی و چین و چروک شود. اما به لطف جراحی زیبایی صورت، حتی اگر پیری پوست در چهره تأثیر بگذار، می‌توان آن را از بین برد و پوست را به اندازه سنین جوانی شاداب کرد.

چین و چروک و افتادگی‌ پوست یکی از مهم‌ترین عواملی است که با بالا رفتن سن، باعث کاهش زیبایی چهره ما می‌شود. به همین دلیل همه ما دوست داریم با گذشت سن و گذر از دوره جوانی طوری وارد دوره میانسالی و کهنسالی شویم که صورتمان کمتر تغییر کرده باشد. شادابی و جوانی چهره یکی از عوامل اعتماد به نفس در هر شخصی است و ما عمل بلفاروپلاستی را به شما توصیه می کنیم.

مهم‌ترین علت ایجاد افتادگی‌های پوست به خصوص در اطراف چشم، کاهش حالت ارتجاعی پوست در اثر گذشت زمان است. علاوه بر آن تجمع چربی در اطراف پلک‌ها که در اثر افزایش سن ایجاد می‌شود، ظاهر زیبای صورت را از بین می‌برد. این موضوعات علاوه بر تأثیر در ظاهر، اثرات منفی دیگری چون کاهش میدان دید نیز دارد.

اگر شما هم دچار چنین مشکلاتی هستید، عمل بلفاروپلاستی کمک کننده خواهد بود. این عمل جراحی جزو جراحی‌های پلاستیک به حساب می‌آید. این عمل جراحی جزو عمل‌های حساسی است که باید توسط پزشکان متخصص و باتجربه در این زمینه انجام شود.

جراحی زیبایی صورت برای شکاف کام

شکاف کام و لب یکی از بیماری‌های نوزادان است. البته تعداد کمی از نوزادان به این بیماری مبتلا می‌شوند. به عنوان مثال در آمارهای ایالات متحده یک کودک از هر ۲۸۰۰ کودک به شکاف کام و لب مبتلا هستند. اما در هر صورت احتمال وجود این مشکل در نوزادان وجود دارد.

علت اصلی و دقیق ایجاد شکاف کام ولب ناشناخته است. بافت لب و سقف دهان تقریبا در ماه دوم و سوم بارداری ایجاد می‌شود. اما این بافت برای درصد کمی از نوزادان ایجاد نمی‌شود و آن‌ها با شکاف کام و لب به دنیا می‌آیند. محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، معتقدند که ژنتیک مهم‌ترین علت شکاف کام و لب در نوزادان است. البته برخی از عوامل محیطی نیز در ایجاد شکاف بی‌تأثیر نیست. در ادامه این عوامل را نام می‌بریم.

خوشبختانه جراحی زیبایی صورت می‌تواند این مشکل نوزادان را به صورت کامل از بین ببرد. حتی جای زخم جراحی هم باقی نمی‌ماند و کودک در سنین بالاتر شبیه افراد سالم خواهد بود. بهتر است به محض اینکه والدین متوجه وجود این مشکل در کودک خود شدند، او را به پزشک نشان دهند. اقدام زودهنگام برای جراحی شکاف کام و لب، مزیت‌های بیشتری نسبت به جراحی در سنین بالای یک سال دارد.

تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه

با افزایش سن تغییراتی در چهره افراد به وجود می‌آید که با وجود طبیعی بودن برای بسیاری خوشایند نیست. فرورفتگی شقیقه یکی از این مشکلات است. کاهش شدید وزن، ابتلا به برخی از بیماری‌ها، از بین رفتن چربی‌های زیر پوستی در قسمت شقیقه و کاهش خاصیت کشسانی پوست از جمله فاکتورهایی هستند که فرورفتگی شقیقه را تشدید می‌کنند.

روش‌های مختلفی برای از بین بردن گودی شقیقه وجود داردکه بهترین روش تزریق چربی در ابن ناحیه است به عنوان مثال شما می‌توانید با تزریق  چربی ویافیلر برای فرورفتگی شقیقه، این مشکل را از بین ببرید. به طور کلی جراحی زیبایی صورت به شما کمک می‌کند هرگونه آثار پیری که در چهره‌تان ایجاد شده است را از بین ببرید و صورتتان را مانند روزهای جوانی نگه دارید.

درمان با تزریق فیلر یا پرکننده پوستی برای از بین بردن فرورفتگی شقیقه بسیار مؤثر است. از تزریق پرکننده پوستی برای جوانسازی و ترمیم فرورفتگی‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از پرکننده های پوستی از ژل شفافی ساخته می‌شوند که متشکل از مواد طبیعی موجود در پوست است. پرکننده‌های پوستی دارای چسبندگی و طول عمر متفاوتی هستند. معمولا از نمونه‌های ظریف‌تر برای قسمت شقیقه استفاده می‌شود. ماده‌ی سازنده‌ی اصلی فیلر‌های مرغوب اسید هیالورونیک است. این ماده به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارد و یکی از علت‌های شفافیت و سلامت پوست در دوران جوانی است.

بسیاری از فیلرها با داروهای بی‌حسی موضعی مخلوط شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود درد تزریق فیلر به میزان قابل توجهی کم شود. وجود این داروها به آرامی محل تزریق را بی‌حس می‌کند. بنابراین بیمار حین تزریق درد چندانی احساس نمی‌کند. البته مهارت پزشک متخصص  و انتخاب نقاط مناسب برای تزریق نیز در کاهش درد اهمیت بسیاری دارد.

تزریق-ژل-به-شقیقه

جراحی زیبایی گوش یا اتوپلاستی

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، یک عمل جراحی برای تغییر موقعیت، شکل یا اندازه گوش‌هاست.

گوش‌های برخی از افراد به دلیل آسیب دیدگی یا مشکلات مادرزادی ظاهر مناسبی ندارند. این مشکلات در ظاهر فرد تأثیر زیادی دارد و باعث ناراحتی افراد و از بین رفتن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. عمل اتوپلاستی یک راه مناسب برای برطرف کردن این مشکلات است‌.

عمل اتوپلاستی از سن ۵ سالگی به بعد که گوش‌ها به طور کامل رشد کرده‌اند، قابل انجام است. در برخی از موارد اتوپلاستی از ۳ سالگی به بعد انجام می‌شود. البته این روش جراحی زیبایی صورت فقط برای کودکان نیست. به کمک اتوپلاستی می‌توان تغییر شکل‌هایی که بخاطر ضربه یا شکستگی در گوش بزرگسالان ایجاد شده را نیز از بین برد.

مهم‌ترین مواردی که در آن بیمار به جراحی زیبایی گوش نیاز دارد را در ادامه بیان کرده‌ایم.

لیپوساکشن غبغب

قبل از هر اقدامی در این مورد باید موقعیت فک پایین مورد ارزیابی دقیق قرار گیردوچنانچه اصلاح موقعیت انجام نگیردهرگونه اقدامی در جهت کاهش حجم غبغب نتایج مورد نظر را به دنبال نخواهدداشت

وقتی صحبت از پیری و بالا رفتن سن می‌شود، صورت و گردن جزو اولین اندام‌هایی هستند که نشان دهنده سن افراد هستند. وجود خط فک با پوست آن که سفت یا شل باشد یکی از جنبه های زیبایی صورت است که به راحتی می تواند باعث شود فردی جوان‌تر یا پیرتر بنظر برسد. وجود خطوط ضعیف و افتاده در گردن به میزان قابل توجهی روی ظاهر صورت افراد تأثیر می‌گذارد.

با بالا رفتن سن و تجمع چربی در زیر چانه اثرات پیری نمود بیشتری پیدا می‌کند و این پوست اضافی حاوی چربی و شل و افتاده روی زیبایی ظاهر فک و صورت تأثیر بسزایی می‌گذارد.

لیپوساکشن غبغب راهی عالی برای جوانتر کردن گردن است. به کمک این روش می‌توان افتادگی پوست و مشکلات ناشی از افزایش سن را از بین برد. البته عضلات گردن هم با افزایش سن شروع به شل شدن می‌کنند. به همین دلیل معمولا برای از بین بردن غبغب و قسمت‌های اضافی از لیفت هم به همراه لیپوساکشن استفاده می‌شود. ترکیب این دو روش، افتادگی و شل شدگی پوست و عضلات و همچنین چربی‌های اضافه گردن را از بین می‌برد. این روش جراحی زیبایی صورت هم برای جوانسازی پوست به کار می‌رود.

البته برخی از جوان‌ترها هم ممکن است به دلایلی چون سوختگی، اسکار، وزن زیاد و… به لیپوساکشن غبغب نیاز داشته باشند. در صورتی که قصد دارید با لیپوساکشن غبغب، صورت خود را لاغرتر نشان دهید، بهتر است ابتدا وزن خود را به تعادل برسانید و سپس برای این جراحی اقدام کنید. چرا که کاهش شدید وزن بعد از جراحی، اثرات منفی روی نتیجه دارد.

لیپوساکشن-غبغب

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

در فرهنگ و زیبایی شناختی اکثر ملل دنیا چشم‌های بزرگ از چشم‌های باریک زیباتر هستند. بنابراین، بسیاری از افراد و به خصوص خانم‌ها از جراحی زیبایی درشت کردن چشم استفاده می‌کنند تا فاکتورهای زیبایی در صورتشان بیشتر شود.

جراحی‌های بزرگنمایی چشم یکی از رایج‌ترین اقداماتی است که چهره را شاداب، با نشاط و با ظاهری جوان‌تر نشان می‌دهند. این روش جراحی زیبایی صورت فقط به جراحی‌های برداشتن پلک خلاصه نمی‌شوند و نیاز به اعمال تغییرات بیشتری در چشم دارند. به همین دلیل ممکن است عمل درشت کردن چشم، خود شامل چند روش مختلف جراحی باشد.

جراحی لیفت پلک

جراحی لیفت پلک یکی از رایج‌ترین انواع جراحی زیبایی صورت است. پزشک در این روش جراحی، پوست، چربی و عضلات بیش از حد از پلک‌های پایین و فوقانی که به دلیل عوامل ژنتیکی ظاهر می شوند را بر می‌دارد.

جراحی لیفت ابرو  و جراحی لیفت پیشانی نیز روش‌های دیگری برای درشت کردن چشم هستند. عمل لیفت مناسب افراد مسن است، زیرا با افزایش سن، پوست پیشانی و پوست دور چشم دچار افتادگی می‌شود. جراحی لیفت ابرو می‌تواند این مسئله را حل کند.

انتخاب روش مناسب برای جراحی، با توجه به شرایط بیمار و با توجه به تشخیص پزشک انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله سایت naturalbeautyturkey را مطالعه کنید.

جراحی زیبایی گودی کاسه چشم

چند روش برای رفع گودی کاسه چشم وجود دارد. تزریق و جراحی دو روش پزشکی هستند که برای این مشکل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این روش جراحی زیبایی صورت ریسک بالایی ندارد. اما در هر صورت تهاجمی‌ترین روشی است که برای درمان گودی کاسه چشم به کار می‌رود. جراحی رفع گودی کاسه چشم معمولا تحت بی‌حسی انجام می‌شود و بیمار نیازی به بیهوشی ندارد. اما در برخی موارد نیز با توجه به تشخیص پزشک، بیمار داروی بیهوشی دریافت می‌کند.

عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم با کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. اینکه جراح در کدام قسمت از کاسه چشم برش ایجاد می‌کند، به فیزیک بیمار بستگی دارد. اما در هر صورت این برش به گونه‌ای ایجاد می‌شود که جای آن در صورت بیمار جلب توجه نکند.

ایمپلنت‌های مورد استفاده در این عمل از سیلیکون ساخته می‌شوند. این متریال با بدن سازگار است و معمولا بدن افراد واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد. جراح بعد از قرار دادن ایمپلنت در جایگاه مورد نظر، برش را با استفاده از بخیه می‌بندد.

عمل‌های زیبایی صورت ظاهر دلخواهتان را برای شما ایجاد می‌کنند. به یاد داشته باشید چیزی که بیشتر از فاکتورهای استاندارد زیبایی اهمیت دارد، رضایت شما از صورتتان است. البته مطابقت با این فاکتورها ملاک اصلی خانم‌ها و آقایان برای بررسی زیبایی چهره‌هایشان است.

دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت هستند. ایشان به صورت تخصصی در حوزه انجام چند دسته از عمل‌های زیبایی بینی، صورت و دندان فعالیت می‌کنند. دکتر سزاوار تجربه زیادی در زمینه انجام عمل‌های زیبایی صورت دارند و به همین دلیل می‌توانند بیماران را به نتایج دلخواهشان برسانند. برای رزرو نوبت ویزیت یا مشاوره با دکتر سزاوار، از طریق بخش «نوبت دهی» یا «تماس با ما» اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.