عمل زیبایی صورت

انجام عمل زیبایی صورت و رفع نقص‌های احتمالی موجود در اجزای مختلف چهره، تاثیر فوق العاده‌ای در زیبایی و افزایش اعتماد به نفس افراد دارد. به همین دلیل، امروزه انواع جراحی زیبایی صورت، طرفداران بسیاری در میان مردم پیدا کرده‌اند.

از لحاظ تاریخی، جراحی زیبایی صورت، به عنوان یک رشته جراحی که بر بازسازی و تقویت ساختارهای صورت متمرکز است، تحولی چندوجهی را تجربه کرده است که با تغییرات اجتماعی، پیشرفت‌های تکنولوژیکی و تغییر زیبایی‌شناسی در هم تنیده شده است. این رشته با ردیابی ریشه‌های خود در تمدن‌های باستانی، دامنه خود را گسترش داده و تکنیک‌های خود را اصلاح کرده و به بخشی جدایی ناپذیر از مراقبت‌های بهداشتی معاصر تبدیل شده است.

هارولد گیلیز در سال 1917 روش جدیدی را برای جراحی ترمیمی صورت ابداع کرد؛ کار او نشانگر آغاز جراحی پلاستیک و زیبایی است که امروزه آن را می‌شناسیم.

با ما همراه باشید تا در این مقاله با انواع عمل‌های زیبایی صورت و بهترین متخصصین جراحی زیبایی کشور آشنا شوید.

در روابط اجتماعی روزمره افراد در محیط کار و زندگی، ارتباط رو در رو نقش بسزایی دارد. به طوری که ایجاد یک رابطه عاشقانه و یا حتی قبولی در یک مصاحبه کاری، به شدت به اولین برخورد و تاثیر چهره و زیبایی افراد بر یکدیگر مرتبط می‌شود. بنابراین وجود کوچکترین نقص در صورت، می‌تواند بر بسیاری از جنبه‌های زندگی افراد تاثیرگذار باشد. همچنین، در صورتی که زیبایی چهره فرد از نظر خود او یا دیگران در سطح مناسبی نباشد، مطمئنا بر اعتماد به نفس شخص تاثیر منفی خواهد گذاشت.

انواع عمل زیبایی صورت به شما کمک می‌کنند تا هر گونه نقص یا ایراد ظاهری خود را برطرف کرده و به چهره دلخواه خود دست پیدا کنید. انواع عمل‌های زیبایی صورت، از مرسوم‌ترین راهکارهایی هستند که نقص‌های احتمالی چشم، بینی، گونه و سایر اجزای صورت را از بین می‌برند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از عمل‌های زیبایی صورت با هدف متناسب سازی اجزای چهره و ایجاد توازن در بین آن‌ها انجام می‌گیرند. برای مثال، جراحی زاویه سازی صورت، پروتز چانه یا گونه، لیفت ابرو، پیشانی یا صورت و مواردی از این قبیل، عمدتا با هدف افزایش هماهنگی بین اجزای چهره به کار می‌روند.

تلاش برای زیبایی صورت هیچ گونه محدودیت سنی و جنسیتی ندارد. زیرا علاوه بر خانم‌ها که به زیبایی خود اهمیت زیادی می‌دهند، تمایل آقایان نیز برای انجام عمل زیبایی صورت افزایش یافته است؛ به گونه‌ای که امروزه شاهد افزایش جراحی‌های زیبایی صورت مردان هستیم. 

جالب است که بدانید خاستگاه ابتدایی جراحی زیبایی صورت به مصر و هند باستان برمی‌گردد. «پاپیروس ادوین اسمیت»، یک متن پزشکی مصر باستان، جزئیات تکنیک‌های جراحی برای آسیب‌های صورت را نشان می‌دهد و بینش‌های اولیه را در مورد بازسازی صورت منعکس می‌کند. 

عمل زیبایی صورت؛ جراحی برجسته کردن گونه

داشتن گونه‌‌ برجسته یکی از رازهای زیبایی صورت است. گونه های شل و افتاده، شادابی چهره را کمرنگ می کنند. با افزایش سن، بافت های صورت، نازک یا سفت تر می شوند. با از بین رفتن برجستگی های گونه، چهره حالت خموده ای به خود می گیرد. این موضوع، نقطه کانونی صورت را از چشم به دهان تغییر می دهد.

گونه گذاری یا جراحی کاشت گونه، برجستگی گونه ها را تجدید کرده و اندازه آن ها را بهبود می بخشد. در نتیجه چهره فرد جوانتر و شاداب تر به نظر می رسد.

در اکثر افراد با افزایش سن، بخش عمده ای از چربی های زیر پوست از بین می روند. این موضوع باعث ایجاد چروک های ریز قسمت های مختلف صورت می شود. جراحی برجسته کردن گونه یک عمل زیبایی صورت است که بخش عمده ای از این چروک ها را برطرف می سازد. البته داوطلبان این روش جراحی زیبایی صورت، به افراد مسن محدود نمی شوند. بسیاری از جوانان نیز به دلایل مختلف از جمله داشتن زیبایی بیشتر، داشتن گونه های برجسته یا رفع لاغری بیش از حد صورتشان، برای این نوع عمل زیبایی صورت اقدام می کنند. گونه گذاری با روش های متنوعی انجام می گیرد که آشنایی با برخی از رایج ترین آن ها خالی از لطف نیست.

عمل زیبایی کاشت پروتز گونه

در روش کاشت پروتز گونه، پزشک از یک پروتز سیلیکونی برای برجسته کردن گونه استفاده می کند. البته بر اساس حساسیت های بیمار و نظر پزشک ممکن است از پروتزهای با جنس پلی اتیلن متخلخل نیز استفاده شود. در هر صورت، قرار دادن پروتز گونه باعث بهبود شکل گونه و ایجاد کانتور مناسب در ناحیه گونه ها می گردد.

طی جراحی زیبایی کاشت گونه، پزشک پروتز مورد نظر را به استخوان گونه متصل خواهد کرد. معمولا عملیات مرتبط با این نوع عمل زیبایی صورت، از داخل دهان انجام می گیرد. این کار از بروز جای زخم یا اسکار بر روی صورت جلوگیری خواهد کرد.

لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که گاهی برای تناسب هر چه بهتر اجزای صورت با یکدیگر، لازم است انواع جراحی زیبایی صورت شامل جراحی زیبایی کاشت گونه، لیفت، رینوپلاستی و زاویه سازی صورت، به طور همزمان انجام گیرند. از مزایای برجسته کردن گونه با پروتز می توان به دوام و ماندگاری آن برای سال های طولانی اشاره کرد.

جراحی بوکال فت

عمل زیبایی بوکال چربی های صورت برای برجسته کردن گونه ها

چربی بوکال نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه های خارجی لب ها می شود و برجستگی استخوان گونه را کاهش می دهد. تنها راه برای کاهش چربی های داخل دهان، انجام عمل زیبایی صورت تحت عنوان جراحی بوکال فت است. با حذف و استخراج این چربی های نسبتا مزاحم، استخوان گونه  برجسته تر به نظر خواهد رسید.

حفظ تقارن صورت و گونه ها در حین انجام عمل زیبایی بوکال فت، اهمیت بسیار زیادی دارد. این مساله به طور قابل توجهی به میزان دقت، تمرکز و مهارت پزشک جراح بستگی خواهد داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که پزشک جراح نمی تواند حجم زیادی از چربی های زیر گونه را خارج کند. زیرا چربی هایی که زیر عضلات صورت قرار دارند، عمقی بوده و نمی توان آن ها را از طریق لیپوساکشن استخراج نمود.

همانطور که گفته شد این نوع جراحی زیبایی صورت، حساسیت زیادی دارد. مشاوره با یک پزشک حاذق و بامهارت از جمله دکتر مهدی سزاوار، در رسیدن به بهترین نتایج از جراحی زیبایی بوکال فت نقش موثری خواهد داشت.

جراحی برجسته کردن گونه

عوارض عمل زیبایی بوکال فت

بوکال فت، جزو جراحی های کم عارضه محسوب می شود. با این حال، در موارد نادر ممکن است بیمار با مشکلاتی مواجه شود. یکی از این مشکلات، ایجاد سفتی موقتی در استخوان فک است. در این حالت، شخص احساس می کند که آواره هایش به سختی حرکت می کنند. در برخی موارد نیز استخوان فک بیمار دچار بی حسی می گردد. در صورت مشاهده چنین عوارضی، حتما باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.

این امکان نیز وجود دارد که پس از انجام عمل زیبایی صورت، محدودیت هایی در حرکت سر و گردن به وجود آید. معمولا این محدودیت ها در مدت کوتاهی پس از جراحی زیبایی صورت از بین خواهند رفت.

بروز عفونت از دیگر عوارضی است که در صورت عدم انجام مراقبت های پس از جراحی زیبایی ایجاد می گردد. شما می توانید با رعایت بهداشت دهان، استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک، از بروز عفونت در محل جراحی پیشگیری کنید.

برخی مسائل نیز از عوارض معمول و رایج این جراحی محسوب می شوند که بروز آن ها طبیعی است. عمده این عوارض مدت زمان کوتاهی پس از جراحی بوکال فت، به طور خودبخود برطرف می شوند. برای مثال، ایجاد تورم پس از عمل زیبایی بوکال فت اجتناب ناپذیر است. اما با استفاده از گن صورت و داروهای ضد التهابی می توان میزان این تورم را کاهش داد. به طور کلی، ورم صورت به مرور زمان کمتر شده و پس از مدت کوتاهی کاملا از بین خواهد رفت.

عمل زیبایی صورت؛ عمل زیبایی چانه

اندازه چانه و هماهنگی آن با اجزای دیگر صورت از جمله فک ها و گونه ها، تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. به همین دلیل، گاهی عمل زیبایی صورت با هدف بزرگ کردن یا کوچک کردن چانه، پهن یا باریک کردن آن یا هماهنگ کردن فرم آن با گونه ها و اجزای دیگر چهره انجام می گیرد.

یکی از انواع عمل های زیبایی صورت، کاشت پروتز چانه است. پروتز چانه در رفع بسیاری از مشکلات ظاهری چانه تاثیر گذار است. برخی از مهم ترین کاربردهای جراحی زیبایی پروتز چانه عبارت اند از:

 • عقب کشیدن چانه های پیش آمده
 • جلو آوردن چانه هایی که بیش از حد به عقب کشیده شده اند
 • متقارن کردن صورت
 • زاویه سازی صورت
 • بزرگ کردن اندازه چانه
 • کوچک کردن اندازه یا پهنای چانه

برطرف کردن مشکلات اندازه ای چانه باعث می شود تا غبغب کمتر از قبل مشخص باشد. این موضوع، در ایجاد نیمرخ زیباتر نقش بسزایی خواهد داشت. به طور کلی، هدف از عمل زیبایی صورت در ناحیه چانه، عمدتا رفع نواقص ظاهری و افزایش اعتماد به نفس در افراد است.

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که استخوان های صورت و مخصوصا ناحیه فک و چانه بسیار ظریف هستند. بنابراین مهارت، دقت و ظرافت در هنگام جراحی اهمیت بسیاری دارد. انتخاب بهترین جراح متخصص فک، دهان و صورت اصلی ترین فاکتوری است که در حصول بهترین نتیجه کمک خواهد کرد.

غیر از عمل زیبایی پروتز چانه، تزریق فیلر نیز یکی از روش های موقت برای اصلاح وضعیت چانه است. در واقع، برخی از افراد تمایلی به انجام جراحی پروتز چانه ندارند. این گونه افراد می توانند با تزریق ژل یا فیلر در ناحیه چانه، اندازه، شکل و پهنای آن را تغییر دهند. برای انتخاب بهترین روش عمل زیبایی صورت در ناحیه چانه می توانید با یک پزشک متخصص مانند دکتر مهدی سزاوار مشورت نمایید.

عمل زیبایی چانه

عمل زیبایی صورت؛ لیفت صورت

عمل لیفت صورت نوعی جراحی نسبتا کم تهاجمی است که برای رفع چین و چروک های صورت به کار می رود. در این نوع جراحی، جراح متخصص بر آن است تا با کشیدن فلپ های پوستی مناسب در قسمت های مختلف صورت، پوستی صاف ایجاد نماید.

روش های متعددی برای انجام جراحی لیفت صورت به کار می روند. با این حال، آنچه برای یک بیمار مناسب است می تواند با بیمار دیگر کاملا متفاوت باشد. تبحر یک پزشک جراح در انجام این نوع عمل زیبایی پوست اهمیت فراوانی دارد. در واقع، جراح باید به گونه ای عمل لیفت را انجام دهد که نتیجه نهایی کاملا طبیعی به نظر برسد.

در انجام انواع عمل زیبایی صورت می توان از عمل لیفت، به صورت همزمان، استفاده نمود. برای مثال، گاهی جراحی فک، چانه، گونه و یا حتی جراحی بینی به صورت همزمان با عمل لیفت صورت انجام می گیرند. این کار باعث افزایش رضایت بیمار از نتیجه جراحی خواهد شد.

در بسیاری از موارد نیز افراد باید عمل لیفت صورت را همراه با لیفت گردن انجام دهند. در این حالت، افتادگی های پوست و عضلات گردن از بین رفته و ظاهر فرد جوانتر به نظر می رسد.

لیفت صورت

عمل زیبایی صورت؛ عمل زیبایی بلفاروپلاستی

زیبایی پوست یکی از مهم ترین فاکتورهای زیبایی صورت به حساب می آید. افرادی که پوستی درخشان، تمیز، آبرسانی شده و بدون چروک داشته باشند، عملا از یکی از معیارهای زیبایی اصلی برخوردار هستند. به همین دلیل بهتر است در سنین پایین (دهه ۲۰)، مراقبت های پوستی لازم را انجام دهید تا میزان چین و چروک و تیرگی پوست در سنین بالا به حداقل برسد. هر چند امروزه به لطف عمل زیبایی صورت، حتی اگر پیری پوست بر زیبایی چهره تاثیر بگذارد، می توان آن را از بین برد و پوست را به اندازه سنین جوانی شاداب کرد.

چین و چروک و افتادگی‌ پوست در اطراف چشم یکی از مهم ترین عواملی است که با بالا رفتن سن، باعث کاهش زیبایی چهره افراد، مخصوصا بانوان، می شود. به همین دلیل، اکثر افراد تمایل دارند تا با کمترین تغییر در وضعیت پوست خود از جوانی گذر کرده و دوران میانسالی و کهنسالی را پشت سر بگذارند. از آن جا که شادابی و جوانی چهره در حفظ اعتماد به نفس افراد نیز نقش بسزایی ایفا می کند، بنابراین انجام یک عمل زیبایی صورت که شادابی را به پوست اطراف چشم ها بازگرداند، خالی از لطف نیست. نوعی جراحی زیبایی صورت تحت عنوان جراحی زیبایی بلفاروپلاستی، در این زمینه راهگشا خواهد بود.

مهم ترین علت افتادگی پوست به خصوص در اطراف چشم، کاهش کلاژن و کم شدن خاصیت ارتجاعی پوست در اثر افزایش سن است. علاوه بر این، تجمع چربی در اطراف پلک ها که با بالا رفتن سن ایجاد می گردد، زیبایی پوست صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. این مساله علاوه بر ظاهر اشخاص، اثرات منفی قابل توجهی بر میدان دید آن ها نیز خواهد داشت.

برای رفع چروک های ریز و درشتی که بر روی پوست ایجاد می شوند، عمل بلفاروپلاستی کمک کننده خواهد بود. این عمل زیبایی صورت از اصلی ترین جراحی های پلاستیک به حساب می آید. همچنین، از نظر دکتر مهدی سزاوار، انجام جراحی زیبایی صورت از نوع بلفاروپلاستی با حساسیت های زیادی همراه خواهد بود. این مساله حاکی از آن است که عمل زیبایی صورت برای ترمیم پوست، باید توسط یک پزشک متخصص ماهر و باتجربه انجام گیرد.

جراحی زیبایی برای ترمیم شکاف کام

از جمله اختلالاتی که می توان به کمک جراحی زیبایی صورت برطرف نمود، شکاف کام و لب است. شکاف کام و لب یکی از ناهنجاری های مادرزادی است که از زمان تولد با افراد همراه است. البته تعداد کمی از نوزادان به این بیماری مبتلا هستند. با این حال، ایجاد این مشکل برای نوزادان بسیار آزار دهنده بوده و کیفیت زندگی آن ها را در سنین بالاتر تحت تاثیر قرار خواهد داد.

علت اصلی و دقیق ایجاد شکاف کام و لب ناشناخته است. بافت لب و سقف دهان تقریبا در ماه دوم و سوم بارداری تکمیل می گردد. اما این بافت برای درصد کمی از نوزادان ایجاد نمی شود و در نتیجه، در هنگام تولد دچار شکاف کام و لب خواهند بود. محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه فعالیت می کنند بر این باورند که مهم ترین فاکتور موثر در ایجاد شکاف کام و لب در نوزادان، ژنتیک و مسائل مرتبط با آن است. البته وجود برخی از عوامل محیطی نیز در ایجاد شکاف کام و لب بی تاثیر نیستند. از مهم ترین علل محیطی موثر در ایجاد شکاف کام و لب می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استعمال دخانیات توسط مادر در دوران بارداری
 • دیابت مادر
 • استفاده از داروهای خاص در دوران بارداری
 • قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر در طول حاملگی
 • اضافه وزن بیش از حد مادر

خوشبختانه عمل زیبایی صورت می تواند این مشکل نوزادان را به صورت کامل برطرف نماید. پس از جراحی زیبایی صورت با هدف ترمیم شکاف کام و لب، هیچ گونه جای زخم و اسکار ناشی از جراحی باقی نمی ماند. بنابراین کودک در سنین بالاتر با مشکلات زیبایی مواجه نخواهد شد. بهتر است والدین به محض اطلاع از وجود این مشکل در کودک خود، به یک پزشک متخصص مراجعه کنند. اقدام زودهنگام برای انجام عمل زیبایی صورت در ناحیه کام و لب، مزیت های بیشتری نسبت به جراحی در سنین بالای یک سال دارد.

جراحی زیبایی برای ترمیم شکاف کام

عمل زیبایی تزریق فیلر برای رفع فرورفتگی شقیقه

با افزایش سن، تغییراتی طبیعی در چهره افراد به وجود می آید. بسیاری از این تغییرات، با وجود طبیعی بودن، برای برخی از اشخاص چندان خوشایند نیست. فرورفتگی شقیقه یکی از این موارد است. کاهش شدید وزن، ابتلا به برخی از بیماری ها، از بین رفتن چربی های زیر پوستی در قسمت شقیقه و کاهش خاصیت کشسانی پوست از جمله فاکتورهایی هستند که فرورفتگی شقیقه را تشدید می کنند.

روش های مختلفی برای از بین بردن گودی شقیقه وجود دارد که بهترین روش، تزریق چربی در این ناحیه است. به عنوان مثال، شما می توانید با تزریق چربی یا فیلر در قسمت شقیقه، فرورفتگی موجود در این ناحیه را برطرف نمایید.

به طور کلی، انواع عمل زیبایی صورت به شما کمک می کنند تا هر گونه آثار پیری که در چهره نمایان می شود را از بین برده و جوانی و شادابی صورت خود را حفظ کنید. تزریق فیلر برای از بین بردن فرورفتگی شقیقه بسیار مؤثر است. از تزریق پر کننده پوستی برای جوانسازی و ترمیم فرورفتگی ها استفاده می شود.

بسیاری از پر کننده های پوستی به صورت ژل های شفافی به کار می روند که از مواد طبیعی موجود در پوست تولید می گردند. پر کننده های پوستی دارای چسبندگی و طول عمر متفاوتی هستند. معمولا نمونه های با ظرافت بیشتر، برای قسمت شقیقه به کار می روند.

ماده‌ سازنده‌ اصلی فیلرهای مرغوب، اسید هیالورونیک است. این ماده به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارد و یکی از علل اصلی شفافیت و سلامت پوست در دوران جوانی به حساب می آید.

بسیاری از فیلرها با داروهای بی حسی موضعی همراه هستند. این موضوع باعث می شود تا درد تزریق فیلر به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. وجود این داروها محل تزریق را به آرامی بی حس خواهد کرد. بنابراین احساس درد بیمار در حین تزریق، به حداقل می رسد. البته مهارت پزشک متخصص و انتخاب نقاط مناسب برای تزریق فیلر نیز نقش موثری در کاهش درد بیمار خواهد داشت.

تزریق فیلر برای رفع فرورفتگی شقیقه

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

یکی دیگر از انواع عمل های زیبایی صورت، اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش است. اتوپلاستی یا عمل زیبایی گوش، نوعی جراحی برای تغییر موقعیت، شکل یا اندازه گوش ها است.

در برخی از افراد، گوش ها در یک یا هر دو طرف سر، جایگاه یا شکل مناسبی ندارند. این اختلال عمدتا به صورت مادرزادی است. با این حال، ممکن است در اثر بروز تروما، شکستگی و یا آسیب های مختلف نیز این وضعیت ایجاد گردد. در هر صورت، عدم تناسب گوش ها و یا فاصله بیش از حد آن ها از سر، تاثیر بسیاری بر ظاهر فرد خواهد داشت. این موضوع در طولانی مدت، اعتماد به نفس افراد را تحت تاثیر قرار می دهد. عمل اتوپلاستی نوعی عمل زیبایی صورت برای برطرف کردن مشکلات ظاهری گوش ها به حساب می آید.

عمل اتوپلاستی از سن ۵ سالگی به بعد قابل انجام است. زیرا در این بازه سنی، رشد گوش ها کامل شده و امکان تغییر آن ها در آینده به حداقل می رسد. با این حال، در برخی موارد، پس از 3 سالگی نیز می توان جراحی زیبایی اتوپلاستی را نیز انجام داد. این مساله کاملا به وضعیت بیمار و نظر پزشک متخصص خواهد داشت.

دقت کنید که جراحی زیبایی صورت در ناحیه گوش ها، تنها برای کودکان نیست. بسیاری از بزرگسالان نیز برای تغییر شکل گوش ها یا رفع عوارض ناشی از شکستگی ها برای انجام جراحی اتوپلاستی اقدام می کنند. برخی از مهم ترین عواملی که می توانند انجام عمل زیبایی صورت در ناحیه گوش را ضروری سازند، عبارت اند از:

 • فاصله زیاد گوش ها از سر
 • برجستگی بیش از حد گوش ها
 • بزرگ بودن گوش ها نسبت به سر
 • نارضایتی از عمل اتوپلاستی قبلی
عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی صورت که مخصوصا برای افراد با وزن بالا مناسب خواهد بود، لیپوساکشن غبغب است. در بحث انجام عمل زیبایی صورت در ناحیه غبغب، قبل از هر چیز باید وضعیت فک ها مخصوصا فک پایین و چانه بررسی گردد. در بسیاری از موارد، پیش از اقدام برای عمل های زیبایی صورت در ناحیه چانه و غبغب، لازم است پزشک متخصص اصلاحاتی را بر روی فک پایین اعمال کند. در غیر این صورت، نتیجه حاصل از عمل های زیبایی صورت چندان رضایتبخش نخواهد بود.

وقتی صحبت از پیری و بالا رفتن سن و تغییرات حاصل از آن می شود، صورت و گردن اولین اندام هایی هستند که مورد هدف قرار می گیرند. در واقع، خط فک و زاویه آن و همچنین، میزان سفتی یا شل شدن پوست روی فک، از مهم ترین فاکتورهایی هستند که در جوانسازی صورت مورد توجه قرار می گیرند. وجود خطوط ضعیف و افتاده در گردن، تاثیر قابل توجهی بر روی ظاهر افراد خواهد گذاشت.

با بالا رفتن سن و تجمع چربی در زیر چانه، نشانه های پیری واضح تر می شوند. افزایش حجم چربی زیر پوست، شل شدن و افتادگی پوست و ایجاد چروک های بزرگ در ناحیه فک و صورت، به شدت زیبایی چهره افراد را تحت تاثیر قرار می دهند. در چنین شرایطی، لیپوساکشن غبغب به حذف چربی های اضافی، از بین بردن چروک های اضافی و جوانسازی پوست کمک می کند. در واقع، لیپوساکشن غبغب باعث می شود تا افتادگی پوست کمتر شده و نقص های ظاهری ناشی از افزایش سن تا حد زیادی برطرف گردند.

یکی از تغییرات دیگری که با افزایش سن در ناحیه گردن ایجاد می گردد، شل شدن عضلات گردن است که منجر به تغییر ظاهری گردن خواهد شد. بنابراین عمل زیبایی صورت در نواحی غبغب و گردن باید به کمک دو روش لیپوساکشن و لیفت صورت انجام گیرد. استفاده همزمان از انواع جراحی زیبایی صورت شامل لیفت و لیپوساکشن، کمک می کند تا ضمن برطرف کردن چربی های اضافی غبغب، شل شدگی پوست و عضلات نیز بهبود پیدا کند. البته در بسیاری از موارد استفاده از این عمل های زیبایی صورت با هدف جوانسازی پوست صورت نیز انجام می گیرد.

استفاده از جراحی زیبایی صورت برای جوانسازی پوست در بین جوانان نیز رایج است. در واقع، گاهی به دلایل مختلفی مانند سوختگی، جای زخم، عوارض ناشی از کاهش وزن زیاد یا حتی بالا بودن وزن و مواردی از این قبیل، افراد به لیپوساکشن غبغب و احتمالا لیفت نیاز دارند.

یکی از نکات مهمی که افراد باید به آن دقت کنند این است که قبل از انجام عمل زیبایی لیپوساکشن غبغب، باید وزن شخص به حالت ایده آل نزدیک شود. این کار به افزایش بازده حاصل از جراحی زیبایی صورت کمک می کند. در واقع، اگر افراد با اضافه وزن بالا برای عمل زیبایی صورت در ناحیه غبغب اقدام کرده و سپس، دچار کاهش وزن شوند، نتیجه چندان مساعدی از عمل های زیبایی صورت دریافت نخواهند کرد. علاوه بر این، لاغری همراه با جراحی زیبایی صورت، ظاهری زیباتر و شاداب تر برای فرد ایجاد خواهد کرد.

لیپوساکشن غبغب

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

در فرهنگ و زیبایی شناختی اکثر ملل دنیا چشم های بزرگ از چشم های باریک زیباتر به نظر می رسند. بنابراین، بسیاری از افراد و به خصوص بانوان، تمایل به انجام جراحی زیبایی درشت کردن چشم دارند. انجام این نوع عمل زیبایی صورت کمک می کند تا معیارهای زیبایی در صورت افراد تقویت گردند.

جراحی بزرگنمایی چشم یکی از رایج ترین عمل های زیبایی صورت است که چهره را شاداب و با نشاط می سازد. همچنین، انجام این نوع جراحی زیبایی، ظاهری جوانتر برای فرد در پی خواهد داشت. این روش جراحی زیبایی صورت تنها به جراحی های برداشتن پلک محدود نمی شود و نیاز به اعمال تغییرات بیشتری در چشم دارد. به همین دلیل ممکن است عمل درشت کردن چشم، خود شامل چند روش مختلف جراحی باشد. در ادامه به برخی از عمل های زیبایی صورت در قسمت چشم می پردازیم.

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

جراحی لیفت پلک

جراحی لیفت پلک یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین انواع جراحی زیبایی صورت است. پزشک در این نوع جراحی زیبایی، پوست، چربی و عضلات اضافی را از پلک های پایین و بالا حذف می کند. این بافت های اضافی عمدتا در اثر عوامل ژنتیکی به وجود می آیند و با بالا رفتن سن، ظاهری نازیبا ایجاد می کنند.

عمل زیبایی لیفت ابرو و جراحی لیفت پیشانی نیز از روش های درشت کردن چشم ها به حساب می آیند. عمل لیفت عمدتا برای افراد مسن به کار می روند. زیرا با افزایش سن، پوست پیشانی و پوست دور چشم، دچار افتادگی زیادی می شود. انجام عمل زیبایی صورت با روش لیفت می تواند این مساله را برطرف نماید.

انتخاب روش مناسب برای جراحی زیبایی صورت با هدف بزرگ کردن چشم ها، بر اساس شرایط بیمار و با توجه به تشخیص پزشک انجام می گیرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله موجود در سایت naturalbeautyturkey را مطالعه کنید

جراحی زیبایی صورت؛ رفع گودی کاسه چشم

از روش های متعددی می توان برای رفع گودی کاسه چشم و زیباتر کردن چشم ها استفاده نمود. تزریق فیلر و انجام انواع عمل های زیبایی صورت، دو روش تخصصی برای برطرف کردن گودی چشم به حساب می آیند. انجام عمل زیبایی صورت در ناحیه کاسه چشم، خطر و عوارض چندانی ندارد. با این حال، انجام جراحی در اطراف چشم، تهاجمی ترین روشی است که برای درمان گودی کاسه چشم به کار می رود.

جراحی زیبایی صورت برای رفع گودی کاسه چشم، معمولا تحت بی حسی انجام می گیرد و بیمار نیازی به بیهوشی عمومی نخواهد داشت. اما در برخی موارد نیز لازم است برای انجام عمل جراحی در ناحیه چشم، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد. این موضوع کاملا به شرایط بیمار و نظر پزشک معالج بستگی خواهد داشت.

جراحی زیبایی رفع گودی کاسه چشم با کاشت نوعی ایمپلنت همراه است. برای انجام این جراحی، پزشک متخصص بر اساس وضعیت فیزیکی پلک ها و کاسه چشم، یک برش در ناحیه مشخصی از اطراف چشم ایجاد می کند. ظرافت برش به اندازه ای است که اسکار ناشی از آن بسیار ناچیز بوده و جای نگرانی نخواهد بود.

ایمپلنت های مورد استفاده در عمل زیبایی کاسه چشم، از سیلیکون ساخته می شوند. این ماده با بدن سازگار بوده و در اکثر مواقع، واکنش منفی نسبت به آن از سوی بدن افراد مشاهده نمی شود. جراح پس از قرار دادن ایمپلنت در جایگاه مورد نظر، برش را با استفاده از بخیه می بندد.

رفع گودی کاسه چشم

قیمت انواع جراحی های زیبایی صورت

همانطور که در بالا مطالعه کردید، جراحی‌های زیبایی صورت بیش از یک یا دو مدل هستند. بنابراین شما بسته به نوع جراحی انتخابی و شرایط خود باید میزان دستمزد پزشک را به طور متفاوت پرداخت نمایید. اما به طور کلی در ادامه لیستی از قیمت انواع جراحی های زیبایی صورت را بیان خواهیم کرد:

 • جراحی زیبایی مربوط به گوش: 12 میلیون
 • مجموع بلفاروپلاستی پلک پایین و بالا: 10 میلیون
 • کانتوپلاستی (درشت کردن چشمان): 10 میلیون
 • پروتز گونه: 5 میلیون دستمزد به اضافه هزینه خود پروتز به کار گرفته شده.
 • لیفت سانترال لب: 4 میلیون
 • هزینه جراحی زیبایی بینی: 10 میلیون

همه این مبالغ براساس شرایط بیمار و همچنین سایر مشکلات صورت وی ممکن است تغییر کند. بنابراین افراد بهترین کار این است که برای اطلاع کامل از قیمت هر نوع جراحی زیبایی صورت قبل از هر چیزی به پزشک متخصص زیبایی مراجعه و از او مشاوره دریافت نمایید. همچنین فراموش نکنید که قیمت‌های جراحی زیبایی صورت برحسب نوع منطقه جغرافیایی نیز متفاوت خواهد بود.

بهترین جراح زیبایی صورت در تهران

برای یافتن بهترین جراح زیبایی صورت در تهران شما باید قبل از هر چیزی به مطب‌ برخی متخصصین خوب در تهران مراجعه کنید تا نمونه کارهای آنها را از نزدیک ببینید و از سایر مراجعین درباره میزان رضایت‌شان سوال کنید. برای کسب مشاوره درباره انواع جراحی های زیبایی صورت می‌توانید به مطب دکتر مهدی سزاوار مراجعه کنید.

نتیجه گیری

انواع عمل های زیبایی صورت به افراد کمک می کنند تا به ظاهر دلخواه خود دست پیدا کنند. به یاد داشته باشید آنچه بیش از فاکتورهای استاندارد زیبایی اهمیت دارد، رضایت شما از صورتتان است. هر چند در عمده موارد، مطابقت با این فاکتورها ملاک اصلی آقایان و بانوان برای بررسی زیبایی چهره خواهد بود.

از سوی دیگر، انتخاب یک جراح ماهر و حاذق در رسیدن به بهترین نتایج از عمل های زیبایی صورت اهمیت بسیاری خواهد داشت. در حال حاضر، دکتر مهدی سزاوار یکی از بهترین متخصصان در زمینه جراحی دهان، فک و صورت هستند. دکتر سزاوار تجربه های فراوانی در زمینه انجام انواع عمل زیبایی صورت شامل جراحی زیبایی بینی، زاویه سازی صورت گرد، عمل پروتز چانه و مواردی از این قبیل دارند. از این رو، افرادی که تمایل به انجام هر یک از عمل های زیبایی صورت دارند می توانند برای مشاوره به ایشان مراجعه نمایند. به منظور رزرو نوبت ویزیت یا مشاوره با دکتر سزاوار، می توانید از طریق بخش «نوبت دهی» یا «تماس با ما» اقدام نمایید.

سوالات متداول

چند نوع عمل‌های زیبایی صورت وجود دارد؟

جراحی بینی، جراحی چشم، پروتز گونه، لیفت سانترال لب و… .

زمان بازیابی بر اساس نوع عمل و شرایط فرد متغیر است. اما بسیاری از افراد پس از چند روز به فعالیت‌های عادی خود بازمی‌گردند.

آیا عمل جراحی زیبایی صورت مناسب برای هرکسی است؟

نه، هر فرد شرایط مختلفی دارد و نیازها و توقعات متفاوتی دارد. قبل از تصمیم به هر نوع عمل زیبایی، مهم است با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا جراحی زیبایی صورت عوارض جانبی دارد؟

همه عمل‌های زیبایی دارای ریسک‌ها و عوارض ممکن هستند. پزشک شما می‌تواند شما را در مورد عوارض ممکن و چگونگی پیشگیری از آنها راهنمایی کند.

7 دیدگاه دربارهٔ «جراحی زیبایی»

 1. سلام جناب دکتر
  خواستم بدونم شما عمل جراحی زیبایی جهت اصلاح چهره شرقی هم انجام میدید؟

  1. دکتر مهدی سزاوار

   سلام هزینه به طور دقیق رو نمیشه گفت. باید مشاوره بشید و شرایط شما بررسی بشه و بعد قیمت دقیق اعلام بشه. با این حال می تونید با شماره ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ تماس بگیرید تا کاملا راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *