جراحی زیبایی صورت

صورت که یکی از مهم ترین اعضای بدن است در صورت وجود هر گونه نقصی بر روی آن می تواند برای برخی از افراد آزار دهنده باشد. جراحی زیبایی صورت یکی از رایج ترین راهکارهایی است که نقایص احتمالی  چشم , بینی , گونه و سایر اجزای صورت را رفع کرده و در افزایش اعتماد به نفس افراد بسیار تاثیرگذار است. تلاش برای زیبایی پوست هیچ محدودیت سنی و جنسیتی ندارد چراکه علاوه بر خانم ها که به زیبایی خود اهمیت زیادی می دهند , تمایل آقایان نیز برای انجام جراحی زیبایی صورت افزایش یافته است.

دکتر مهدی سزاوار
متخصص جراحی دهان فک وصورت
تصحیح روابط فکی وصورتی، تصحیح ناقرینگی های صورتی،
جراحی بینی(رینوپلاستی)،جراحی پلک (بلفار پلاستی)،
ایمپلنت های دندانی، جراحی دهان
جراحی زیبایی صورت

گونه‌گذاری چیست ؟

داشتن گونه‌‌ی برجسته یکی از رازهای زیبایی صورت است. گونه‌های شل و افتاده شادابی چهره را کمرنگ می‌کنند. با افزایش سن، بافت های صورت نازک یا سفت تر شده و گونه‌های صاف، حالتی خموده به چهره می‌دهد و نقطه کانونی صورت را از چشم به دهان تغییر می‌دهد. این امر معمولاً باعث کاهش اعتماد به نفس شده و در نتیجه فرد برای داشتن صورتی جوانتر ترغیب به عمل گونه‌گذاری می‌شود.

از جمله جراحی‌های زیبایی به منظور چاق شدن صورت، گونه‌گذاری است. متخصصان و جراحان زیبایی، چهار روش برای این عمل زیبایی پیشنهاد می‌دهند.

گونه گذاری | جراحی زیبایی

رایج‌ترین پروتزهایی که امروزه توسط جراحان زیبایی استفاده می‌شود اغلب از جنس سیلیکون هستند.

پروتزهای سیلیکونی سازگاری بسیار خوبی با بدن دارند. گونه گذاری با ایجاد شکاف‌های کوچک در دهان یا زیر پلک در ناحیه‌ی گونه جای‌گذاری می شوند. بعد از انجام عمل توسط بخیه، شکاف ایجاد شده ترمیم می شود.

بعد از آنکه جراحی پایان یافت، یک پوشش فشرده کننده صورت (گارمنت) باید توسط بیمار پوشیده شود، هم به کاهش ورم کمک می‌کند و هم پروتز را در جای خود بر روی استخوان گونه ثابت نگه می‌دارد و مانع حرکت پروتز بین بافت‌های نرم صورت می‌شود.

پس از حدود 10 روز این بخیه ها کشیده یا اینکه در طول دوره درمان جذب می‌گردند.

اگر گذاشتن گونه همراه با سایر عمل‌های جراحی پلاستیک صورت مانند: لیفت، رینوپلاستی و دیگرجراحی‌های زیبایی صورت انجام گیرد پروتزها به گونه از طریق شکاف‌های ایجاد شده در صورت وارد قسمت مربوطه می‌گردد.

پروتز گذاری روشی دائمی برای گونه‌گذاری محسوب می‌شود و طول عمر بالایی دارد. نکته‌ی دیگر اینکه پروتزهای سیلیکونی استفاده شده در این عمل‌ها را می‌توان در صورت نیاز و یا درخواست بیمار جدا کرد در صورتی که پروتزهای دیگر با بافت طبیعی استخوان ترکیب شده و جزئی از ساختار گونه می‌شوند.

عمل جراحی بوکال

چربی بوکال یا داخل دهان، نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لب‌ها می‌شود و جلوه برجسته استخوان گونه را کاهش می‌دهد. افرادی که این نوع چربی را دارند، می‌توانند با انجام بوکال فت، حجم قسمت پایینی گونه را کم‌تر کنند. با این کار استخوان گونه آن‌ها برجسته‌تر به نظر می‌رسد. این که عمل جراحی بوکال به شکل قرینه و با حفظ تناسب اجزای چهره انجام شود، اهمیت بسیاری دارد. پزشک نمی‌تواند حجم زیادی از چربی‌های زیر گونه را خارج کند. چربی‌هایی که زیر عضلات صورت قرار دارند، عمقی هستند و نمی‌توان آن‌ها را از طریق لیپوساکشن برداشت. تنها راه برای کاهش چربی‌های داخل دهان، عمل جراحی بوکال است. همانطور که گفته شد این جراحی پلاستیک صورت حساسیت زیادی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب پزشک معالج برای این کار دقت زیادی داشته باشید. حتما در مورد سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص زیبایی صورت خود در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

ارزانترین عمل جراحی بوکال در تهران

عوارض عمل جراحی بوکال چیست؟

همانطور که گفته شد، بوکال فت، جزو جراحی‌های کم عوارض محسوب می‌شود. اما در موارد نادر ممکن است بیمار با مشکلاتی مواجه شود. یکی از این مشکلات ایجاد سفتی موقتی در استخوان فک است. بیمار احساس می‌کند آرواره‌هایش به سختی حرکت می‌کنند. در برخی از موارد استخوان فک بیمار نیز بی‌حس می‌شود. در صورت مشاهده چنین عوارضی حتما باید پزشک معالج زیبایی، را در جریان قرار دهید. ممکن است پس از عمل جراحی زیبایی صورت، محدودیت‌هایی در حرکت سر و گردن نیز داشته باشید. معمولا این محدودیت‌ها در مدت کوتاهی از بین می‌روند. اما اگر ادامه پیدا کردند، با دکتر سزاوار مشورت کنید.

تورم نیز از دیگر عوارض احتمالی این بیماری است. به خاطر داشته باشید که کمی تورم طبیعی و اجتناب ناپذیر است. با استفاده از گن صورت و داروهای ضد التهابی می‌توان میزان آن را کاهش داد. اما ورم صورت به مرور زمان کم‌تر می‌شود و پس از مدت کوتاهی کاملا از بین می‌رود. عفونت نیز از دیگر عوارضی است که در صورت عدم انجام مراقبت‌های پس از عمل ایجاد می‌شود. شما می‌توانید با رعایت بهداشت دهان، استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک از عفونت پیشگیری کنید.

عمل پروتز چانه(اگمنتاسیون چانه) چیست؟

آیا تا به حال به این موضوع توجه کرده‌اید که تناسب صورت شما با پروتز چانه ممکن است خیلی بهتر از آنچه که در حال حاضر هست، باشد؟ پروتز چانه با تغییر ابعاد چانه تاثیر قابل توجهی در ظاهر افراد دارد. چانه کوچک با افزایش پهنا و ارتفاع تنظیم می‌شود. همچنین اگر چانه فرد عقب باشد، به کمک پروتز می‌توان جلوآمدگی آن را تنظیم کرد. مورد دیگری که به کمک جراحی جنیوپلاستی قابل حل است، بزرگی چانه بیمار است. چانه بزرگ در نیمرخ فک فرد بسیار نمایان است. به کمک عمل جنیوپلاستی می‌توان آن را کوچک کرد. در بعضی از افراد که لاغر بودن چانه باعث به نظر رسیدن گردن گوشتی در فرد می شود. با استفاده از عمل پروتز چانه می‌توان کاری کرد که غبغب فرد کم‌تر در ظاهر او تأثیر داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود اجزای مختلف صورت هماهنگ باشند و زیبایی چهره نمایان شود.

هزینه پروتز چانه | جراحی زیبایی

جنیوپلاستی یکی از عمل‌های جراحی زیبایی است که در ایجاد تناسب میان اجزای چهره شما کمک کننده می باشد.عمل جنیو پلاستی به دوروش استیوتومی چانه ویا اگمنتاسیون چانه انجام میپذیرد که انتخاب نوع عمل جراحی را به پزشک معالج تان بسپارید.

درمان چین و چروک و افتادگی‌ پوست | بلفاروپلاستی

زیبایی صورت یکی از مهم‌ترین فاکتورهای زیبایی هر شخص است. به همین دلیل بسیاری از ما اهمیت بسیاری به صورت خود می‌دهیم. چین و چروک و افتادگی‌ پوست یکی از مهم‌ترین عواملی است که با بالا رفتن سن، باعث کاهش زیبایی چهره ما می‌شود. به همین دلیل همه ما دوست داریم با گذشت سن و گذر از دوره جوانی طوری وارد دوره میانسالی و کهنسالی شویم که صورتمان کمتر تغییر کرده باشد. شادابی و جوانی چهره یکی از عوامل اعتماد به نفس در هر شخصی است و ما عمل بلفاروپلاستی را به شما توصیه می کنیم.

مهم‌ترین علت ایجاد افتادگی‌های پوست به خصوص در اطراف چشم، کاهش حالت ارتجاعی پوست در اثر گذشت زمان است. همچنین تجمع چربی در اطراف پلک‌ها که در اثر افزایش سن و یا دلایل دیگر ایجاد می‌شود نیز موضوعی آزاردهنده است. این موضوعات علاوه بر تأثیر در ظاهر، اثرات منفی دیگری چون کاهش میدان دید نیز دارد. اگر شما هم دچار چنین مشکلاتی هستید،عمل بلفاروپلاستی کمک کننده خواهد بود. این عمل جراحی جزو جراحی‌های پلاستیک به حساب می‌آید. این عمل جراحی جزو عمل‌های حساسی است که باید توسط پزشکان متخصص و باتجربه در این زمینه انجام شود.

بلفاروپلاستی | جراحی زیبایی

شکاف کام و لب | لب شکری

شکاف کام و لب یکی از بیماری‌های نوزادان است. البته تعداد کمی از نوزادان به این بیماری مبتلا می‌شوند. به عنوان مثال در آمارهای ایالات متحده یک کودک از هر ۲۸۰۰ کودک به شکاف کام و لب مبتلا هستند. اما در هر صورت احتمال وجود این مشکل در نوزادان وجود دارد.

هزینه درمان لب شکری در تهران

علت اصلی و دقیق ایجاد شکاف کام ولب ناشناخته است. همانطور که گفته شد، بافت لب و سقف دهان تقریبا در ماه دوم و سوم بارداری ایجاد می‌شود. اتفاقی که برای نوزادان دارای شکاف کام رخ نمی‌دهد. محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، معتقدند که ژنتیک مهم‌ترین علت شکاف کام و لب در نوزادان است. البته برخی از عوامل محیطی نیز در ایجاد شکاف بی‌تأثیر نیست. در ادامه این عوامل را نام می‌بریم.

  • استعمال دخانیات توسط مادر در دوران بارداری.
  • دیابت مادر.
  • استفاده از برخی از داروهای خاص هنگام بارداری.
  • قرار گرفتن در معرض اشعه‌های خطرناک حین بارداری.
  • چاقی بیش از حد مادر

تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه

با افزایش سن تغییراتی در چهره افراد به وجود می‌آید که با وجود طبیعی بودن برای بسیاری خوشایند نیست. خوشبختانه پیشرفت‌های ارزشمندی در علم پزشکی در دهه‌های اخیر حاصل شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید با تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه، این مشکل را از بین ببرید. به طور کلی راهکارهای بسیاری برای از بین بردن آثار پیری در صورت وجود دارد. این روش‌ها زیبایی دوران جوانی را باز می‌گردانند.

تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه | جراحی زیبایی

درمان با تزریق فیلر یا پرکننده پوستی برای از بین بردن فرورفتگی شقیقه بسیار مؤثر است. از تزریق پرکننده پوستی برای جوانسازی و ترمیم فرورفتگی‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از پرکننده های پوستی از ژل شفافی ساخته می‌شوند که متشکل از مواد طبیعی موجود در پوست است. پرکننده‌های پوستی دارای چسبندگی و طول عمر متفاوتی هستند. معمولا از نمونه‌های ظریف‌تر برای قسمت شقیقه استفاده می‌شود. ماده‌ی سازنده‌ی اصلی فیلر‌های مرغوب اسید هیالورونیک است. این ماده به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارد و یکی از علت‌های شفافیت و سلامت پوست در دوران جوانی است.

بسیاری از فیلرها با داروهای بی‌حسی موضعی مخلوط شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود درد تزریق فیلر به میزان قابل توجهی کم شود. وجود این داروها به آرامی محل تزریق را بی‌حس می‌کند. بنابراین بیمار حین تزریق درد چندانی احساس نمی‌کند. البته مهارت پزشک متخصص  و انتخاب نقاط مناسب برای تزریق نیز در کاهش درد اهمیت بسیاری دارد.

عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش، یک عمل جراحی برای تغییر موقعیت، شکل یا اندازه گوش‌هاست.

گوش‌های برخی از افراد به دلیل آسیب دیدگی یا مشکلات مادرزادی ظاهر مناسبی ندارند. این مشکلات در ظاهر فرد تأثیر زیادی دارد و باعث ناراحتی افراد و از بین رفتن اعتماد به نفس آن‌ها می‌شود. عمل اتوپلاستی یک راه مناسب برای برطرف کردن این مشکلات است‌.

عمل اتوپلاستی از سن ۵ سالگی به بعد که گوش‌ها به طور کامل رشد کرده‌اند قابل انجام است. در برخی از موارد اتوپلاستی از ۳ سالگی به بعد انجام می‌شود.

مهم‌ترین مواردی که در آن بیمار به جراحی زیبایی گوش نیاز دارد را در ادامه بیان کرده‌ایم.

  • فاصله زیاد گوش‌ها از سر
  • برجستگی بیش از حد گوش‌ها
  • بزرگ بودن گوش‌ها نسبت به سر
  • نارضایتی از عمل اتوپلاستی قبلی
بهترین جراح زیبایی گوش در تهران

عمل اتوپلاستی معمولا برای حفظ تقارن بر روی هر دو گوش انجام می‌شود. جراحی زیبایی گوش بر حس شنوایی بیمار کاملا بی‌تاثیر است. انجام این عمل و از بین بردن نقص‌های ظاهری گوش‌ها تاثیر بسیار مثبتی بر روی ظاهر افراد و در نتیجه اعتماد به نفس آن‌ها دارد.

لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب یا لیپوساکشن گردن از جمله عمل‌های زیبایی است که با استفاده از دستگاه‌های نوین و پیشرفته امروزی بسیار امن و کاربردی توسط متخصص زیبایی و یا جراح پلاستیک صورت می‌گیرد.

وقتی صحبت از پیری و بالا رفتن سن می‌شود، صورت و گردن جزو اولین اندام‌هایی هستند که نشان دهنده سن افراد است.  وجود خط فک با پوست آن که سفت یا شل باشد یکی از جنبه های زیبایی صورت است که به راحتی می تواند باعث شود فردی جوان‌تر یا پیرتر بنظر برسد. وجود خطوط ضعیف و افتاده در گردن می تواند به میزان قابل توجهی بر روی ظاهر صورت افراد تأثیر بگذارد.

هزینه لیپوساکشن گردن و غبغب در تهران

با بالا رفتن سن وتجمع چربی در زیر چانه اثرات پیری نمود بیشتری پیدا می‌کند و این پوست اضافی حاوی چربی و شل و افتاده بر روی زیبایی ظاهر فک و صورت تأثیر بسزایی می‌گذارد.

لیپوساکشن غبغب راهی عالی برای جوانتر و باریک‌تر کردن گردن است. در میانسالی، پوست لطافت و سفتی خود را از دست می‌دهد، پوست گردن هم مانند پوست صورت شروع به لکه دار شدن می‌کند و شلی و سستی عضلات خود را نشان می دهد. لیفت و لیپوساکشن گردن باعث اصلاح نواقص گردن شده و با از بین بردن چربی های اضافه این قسمت، ظاهر زیبا و جوان را به فرد هدیه می‌دهد.

جراحی زیبایی درشت کردن چشم

در فرهنگ و زیبایی شناختی اکثر ملل دنیا چشم‌های بزرگ از چشم‌های باریک زیباتر هستند. بنابراین، بسیاری از افراد و به خصوص خانم‌ها به جراحی زیبایی درشت کردن چشم متوسل می‌شوند. جراحی‌های بزرگنمایی چشم یکی از رایج‌ترین اقداماتی است که چهره را شاداب، با نشاط و با ظاهری جوان‌تر نشان می‌دهند. این جراحی‌ها فقط به جراحی‌های برداشتن پلک خلاصه نمی‌شوند و نیاز به اعمال تغییرات بیشتری در چشم دارند.
بهترین جراح زیبایی درشت کردن چشم در تهران

جراحی لیفت پلک

جراحی لیفت پلک یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی است. از طریق این جراحی، پوست، چربی و عضلات بیش از حد از پلک‌های پایین و فوقانی که به دلیل عوامل ژنتیکی ظاهر می شوند، برداشته می‌شوند. جراحی لیفت ابرو  و جراحی لیفت پیشانی نیز روش‌های دیگری برای درشت کردن چشم هستند. عمل لیفت مناسب افراد مسن است، زیرا در زمان افزایش سن، پوست پیشانی و پوست دور چشم دچار افتادگی می‌شود. بنابراین، جراحی لیفت ابرو نیز ممکن است  این مسئله را حل کند.

انتخاب روش مناسب برای جراحی، با توجه به شرایط بیمار و با توجه به تشخیص پزشک انجام می‌شود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله سایت naturalbeautyturkey را مطالعه کنید.

عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم

چند روش برای رفع گودی کاسه چشم وجود دارد. تزریق و جراحی دو روش پزشکی هستند که برای این مشکل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این جراحی ریسک بالایی ندارد. اما در هر صورت تهاجمی‌ترین روشی است که برای درمان گودی کاسه چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
هزینه رفع گودی کاسه چشم

این روش معمولا تحت بی‌حسی انجام می‌شود و بیمار نیازی به بیهوشی ندارد. اما در برخی موارد نیز با توجه به تشخیص پزشک، بیمار داروی بیهوشی دریافت می‌کند. عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم با کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. اینکه جراح در کدام قسمت از کاسه چشم برش ایجاد می‌کند، به فیزیک بیمار بستگی دارد. اما در هر صورت این برش به گونه‌ای ایجاد می‌شود که جای آن در صورت بیمار جلب توجه نکند.

ایمپلنت‌های مورد استفاده در این عمل از سیلیکون ساخته می‌شوند. این متریال با بدن سازگار است و معمولا بدن افراد واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد. جراح بعد از قرار دادن ایمپلنت در جایگاه مورد نظر، برش را با استفاده از بخیه می‌بندد.