همه چیز درباره زاویه سازی صورت گرد

زاویه سازی صورت گرد یکی از انواع روش‌های پزشکی انجام شده برای تغییر چهره در سال‌های اخیر بوده است. علت این امر را می‌توان به تغییر تعریف انسان‌ها از زیبایی نسبت داد، چرا که برخلاف گذشته صورت‌های گرد طرفداران زیادی ندارند. امروزه چهره‌هایی که زاویه دار هستند، جزوه چهره‌های جذاب محسوب می‌شوند. زاویه سازی صورت گرد شیوه‌های مختلفی دارد که در این مقاله آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

منظور از صورت گرد چیست؟

پیش از هر چیز لازم است که فرم صورت خود را تشخیص دهید. در این صورت می‌توانید بفهمید که آیا به زاویه سازی صورت گرد نیاز دارید یا باید به سراغ سایر متدهای زیبایی بروید.

در صورت‌های گرد، طول و عرض صورت معمولا برابر است. این افراد صورت گوشتالودی دارند و معمولا استخوان‌های چهره‌شان دیده نمی‌شود. گونه‌ها و چانه‌های این افراد نیز توپر و بزرگ است. درصد بسیاری از افرادی که صورت گرد دارند، دارای غبغب نیز هستند. این موضوع ممکن است باعث شود افراد چاق به نظر برسند. به همین دلیل صاحبان صورت‌های گرد به زاویه سازی صورت توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند.

علت محبوبیت زاویه سازی صورت گرد چیست؟

زاویه سازی صورت باعث جذابیت بیشتر آن می‌شود. تمامی ویژگی‌های صورت در زیبایی انسان تاثیر دارد و این باعث می‌شود افراد به جزئیات آن توجه داشته باشند. البته معیارهای زیبایی در فرهنگ‌های متفاوت مختلف است. به عنوان مثال شرقی‌ها بیشتر صورت مستطیلی را دوست دارند در صورتی که غربی‌ها صورت‌های وی (V)  شکل را ترجیح می‌دهند.

البته گذر زمان هم در این موضوع نقش داشته است. در گذشته صورت‌های گرد بدن‌های قوی، چشم‌های بزرگ و ابروهای کمانی معیار زیبایی محسوب می‌شد. اما اکنون گونه‌های برجسته، لبخند زیبا و زاویه صورت زیبایی چهره را تعریف می‌کند.

در میان زاویه سازی شکل‌های مختلف صورت، زاویه سازی صورت گرد طرفدار بیشتری دارد. چرا که باعث باریک شدن قسمت چانه و جوانتر‌ شدن صورت می‌شود. همچنین باعث می‌شود که افراد لاغرتر به نظر برسند. این موضوع به خصوص برای خانم‌هایی که اضافه وزن دارند، حائز اهمیت است.

زاویه دار کردن فک چیست

لازم به ذکراست که دربسیاری ازموارد مراجعه کنندگان جهت اصلاح فرم صورتی نیاز به اصلاح روابط فکی خواهند داشت وبکارگیری روشهای غیرجراحی مثل فیلر و…مشکلی از این بیماران حل نخواهدکردومشکلاتی رابرای آنان به همراه خواهدداشت  وتوصیه به این بیماران اصلاح روابط فکی وصورتی میباشد

زاویه دار کردن فک، البته در برخی موارد، فک بیمار برای زاویه دار شدن به ایمپلنت‌های سیلیکونی یاایمپلنت هایی از جنس پلی اتیلنهای متخلخل مثل medpore نیاز خواهد داشت. در واقع این عمل جراحی همیشه کاهنده استخوان‌ها و عضلات فک نیست. در برخی موارد پزشک با اضافه کردن ایمپلنت فک بیمار را زاویه‌دار می‌کند. روند کاشت ایمپلنت‌ها نیز با بیهوشی عمومی و ایجاد برش انجام می‌شود. برش‌های جراحی روی خط فک یا ناحیه زیر آن ایجاد می‌شوند تا اگر بعد از بهبود جای زخم باقی ماند، در ظاهر فرد مشکلی ایجاد نکند.

زاویه دار کردن فک چیست و به چه روش هایی قابل انجام است

چه عواملی روی زاویه صورت تاثیر می‌گذارند؟

زاویه صورت افراد توسط ژنتیک والدین آنها تعیین می‌شود و هورمون‌ها نیز روی آن تاثیر می‌گذارند. به عنوان مثال اگر شما استروژن یا پروژسترون مصرف کنید، به تدریج شکل و زاویه صورت شما تغییر خواهد کرد. همچنین ممکن است عوامل مختلفی چون افزایش سن، افتادگی پوست، تصادف و سوختگی باعث تغییر فرم چهره افراد شوند.

 

چه عواملی روی زاویه صورت تاثیر می‌گذارند؟

 

شیوه‌های زاویه سازی صورت گرد

به طور کلی انواع روش‌های جراحی و غیر جراحی زاویه سازی را می‌توان برای صورت‌های گرد مورد استفاده قرار داد. در ادامه به متدهایی که برای زاویه دار کردن صورت‌های گرد و دایره‌ای شکل مورد استفاده قرار می‌گیرند، اشاره کرده‌ایم.

زاویه سازی با نخ

در این روش از نخ‌های  قابل جذب پلیدیوکساندون استفاده می‌شود. به کمک این نخ‌ها می‌توان پوست را کشید. این نخ‌ها در زیر پوست قرار می‌گیرند و بعد از ۶ تا ۸ ماه جذب می‌شوند. این روش موقتی بوده وفاقدماندگاری است

زاویه سازی صورت گرد با تزریق چربی

در این روش از بافت چربی شکم یا ران برداشته و به صورت تزریق می شود. طول مدت این شیوه ۴۵ تا یک ساعت است و برخلاف آنچه که بیشتر افراد تصور می‌کنند، برداشت چربی از شکم یا ران در این شیوه کاملا با لیپوساکشن تفاوت دارد. بنابراین برداشتن چربی برای تزریق، نقشی در کاهش یا افزایش وزن افراد ندارد.

زاویه سازی صورت گرد با تزریق ژل

این روش طرفداران زیادی دارد و به راحتی در هر نقطه از صورت با تزریق فیلرهای پوستی انجام می‌شود و شکل آن را به صورت دلخواه در می‌آورد. اگر گونه‌های شما به علت بالا رفتن سن یا هر دلیل دیگری تحلیل رفته ژل به آن قسمت‌ها هم تزریق می‌شود. زاویه دادن به چانه هم در این روش راحت‌تر  و بهتر عمل می‌کند و می توان آن را به حالت V شکل درآورد‌. ابن روش دربسیاری از اشخاص نتایج چندانی نخواهدداشت

ژل‌هایی که از اسید هیالورونیک و کلسیم  درست می‌شود طرفداران بیشتری دارد چرا که این مواد در بدن هم یافت می شود. در این روش از دو شیوه کانولا و سوزن در بخش چانه استفاده می‌شود. مدت زمان آن شاید از ۱۰ دقیقه کمتر باشد. زمان ماندگاری زاویه سازی صورت گرد با ژل فیلر به نوع ژل و فیلر بستگی دارد.ونهایتا ۹تا۱۲ماه ماندگاری خواهدداشت

زاویه سازی صورت با ژل

در سال­های اخیر زاویه سازی صورت با ژل یکی از روش­های پرطرفدار پزشکی برای ایجاد زاویه استخوان فک بدون جراحی بوده است. در سال‌های گذشته، صورت‌های گرد جزو صورت‌های محبوب آسیایی بودند. اما به مرور زمان تعاریف زیبایی شناختی صورت‌های زاویه‌دار را به عنوان زیباترین فرم چهره به مردم معرفی کردند. به همین دلیل روش‌های مختلف زاویه سازی صورت، ابداع شد. زاویه سازی صورت به شیوه­های مختلف انجام می­شود که در میان آنها تزریق ژل یا فیلر از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

هر آنچه که باید درباره زاویه سازی صورت با ژل بدانید

زاویه سازی صورت با چربی

زاویه صورت نقش مهمی در زیبایی شما ایفا می‌کند. به طور کلی افرادی که دارای فک‌های زاویه دار هستند، از نظر زیبایی شناختی جذاب‌تر هستند. به همین دلیل بسیاری از افراد تمایل به زاویه سازی صورت با چربی دارند. در برخی موارد نیز دو طرف صورت به طور کامل قرینه نیست. به همین دلیل پزشک به آن‌ها تزریق چربی را توصیه می‌کند. زاویه‌ سازی به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که یکی از آن‌ها زاویه سازی صورت با چربی است. در این مقاله به صورت تخصصی در مورد این متد توضیح داده‌ایم.

 

زاویه سازی صورت گرد با تزریق چربی

زاویه سازی صورت با چربی چگونه انجام می‌شود

زاویه سازی و لیفت صورت گرد بدون جراحی

لیفت صورت نوعی درمان زاویه صورت است که با استفاده از آن می توان بدون عمل جراحی، صورت را خوش فرم و زیبا کرد. در این روش، صرف نظر از سن شما، فک بیشتر به شکل v به نظر می آید و صورت لاغرتر می شود. پزشک با استفاده از روش های غیر جراحی لیفت صورت می تواند لپ هاه پف کرده صورت را کمی کوچک تر کرده و به فک زاویه دهد، قسمت بالای گردن به خصوص ناحیه غبغب را لاغرتر کند و چانه را کمی جلو بیاورد.
این روش درمانی در بین افراد آسیایی که عمدتا به دلایل ژنتیکی صورت های گردی دارند، بسیار محبوب است. همچنین پس از انجام این درمان زیبایی نیاز به استراحت پس از جراحی نخواهید داشت که این مورد یکی از مزیت های اصلی این روش محسوب می شود.

 

زاویه سازی و لیفت صورت گرد بدون جراحی

 

شیوه‌های زاویه سازی صورت گرد بدون جراحی

گزینه های درمانی مختلفی برای تغییر فرم صورت و زاویه سازی صورت گرد وجود دارد. به همین دلیل نیز در قدم اول بهتر است با یک متخصص دهان، فک و صورت یک جلسه مشاوره داشته باشید تا در مورد بهترین روش درمانی و نحوه انجام آن اطلاعات کسب کنید. در این شرایط پزشک با ارزیابی ساختار، زوایا و تناسب صورت و همچنین شرایط عمومی پوست صورت در کنار تصویر دلخواه شما، یک دوره درمانی اختصاصی برای شما طراحی می کند.
در ادامه مطلب به بررسی گزینه های درمانی مختلف خواهیم پرداخت که پزشک شما ممکن است یک یا ترکیبی از آن ها را برای خوش فرم کردن صورت شما پیشنهاد کند.

تزریق چربی سوز (آکوآلیکس)

آکوآلیکس یک ترکیب جدید تزریقی است که از خانواده اسیدها ساخته شده است و باعث تخریب چربی در نقاط مختلف بدن می شود. این محلول بر پایه آب است و حاوی موادی است که به دیواره سلول های چربی متصل می شوند. سلول های چربی پس از اتصال این ماده پاره می شوند و چربی موجود در آن در بدن حل می شود.
به عبارت دیگر، اسیدهای موجود در ماده چربی سوز، باعث از بین رفتن دائمی سلول های چربی شده و چربی آزاد شده از طریق سیستم لنفاوی بدن، از آن ناحیه تخلیه می شود. تزریق آکوالیکس در مناطقی تاثیر بیش تری دارد که رسوبات چربی بسیار مقاوم شده اند و با اصلاح رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند.
نکته قابل توجه در این روش این است که بر خلاف سایر روش ها، یک درمان دائمی و غیر قابل برگشت است. زمانی که سلول های چربی از بین می روند، برای همیشه از بدن شما حذف خواهند شد.

پروسه زاویه دار کردن صورت و اصلاح فرم آن چقدر طول می کشد؟

پروسه اصلاح فرم و زاویه دار کردن صورت گرد، بسته به اینکه از چند روش درمانی استفاده می شود، می تواند از 30 دقیقه تا بیش تر از 1 ساعت طول بکشد. اکثر مراجعین در طول پروسه درد بسیار خفیفی احساس می کنند که در صورت نیاز با کرم های بی حس کننده یا بی حسی موضعی قبل از شروع درمان، می توان این موضوع را رفع کرد.

 

جراحی

روش‌های تهاجمی معمولا آخرین انتخاب پزشک برای زاویه سازی هستند. در این متد فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد و پزشک برش‌هایی در فک بیمار ایجاد می‌کند. در نهایت به کمک مته و سایر تجهیزات جراحی، تغییرات لازم در استخوان فک بیمار را به وجود می‌آورد. البته ممکن است برای زاویه سازی در فک از ایمپلنت نیز استفاده شود. توضیحات بیشتر درباره جراحی زاویه سازی  صورت را می‌توانید در مقاله‌ای با همین عنوان در سایت دکتر سزاوار مطالعه کنید.

جمع‌بندی
زاویه سازی صورت گرد اگرچه متدهای مشابه با سایر فرم‌های صورت دارد، اما در جزئیات تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت. به عنوان مثال پزشک باید تشخیص دهد که فیلر در کدام بخش باید تزریق شود یا چگونه می‌تواند به کمک جراحی زاویه دلخواه را برای صورت بیمار ایجاد کند. دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت هستند. ایشان با اجزای مختلف صورت و فک آشنا هستند و می‌توانند بهترین متد برای زاویه سازی صورت گرد را به شما معرفی کنند.

برای رزرو زمان ویزیت یا مشاوره با دکتر سزاوار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی آنلاین و تلفنی موجود در سایت، اقدام کنید.

منبع:

https://www.facialsculpting.co.uk/facial-sculpting/v-face-shape-sculpting/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۷ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

جرم گیری ایمپلنت دندان

جرم گیری ایمپلنت دندان

جرم گیری ایمپلنت دندان چطور انجام می‌شود؟ ضرورت جرم گیری ایمپلنت دندان یکی از سوالات مهم افرادی است که از ایمپلنت‌ها برای جایگزینی دندان‌های از

التهاب و تورم زبان

التهاب زبان

التهاب زبان: تورم شدید زبان، اغلب به دلیل عفونت زبان، واکنش آلرژیک و یا ضربه ناشی از گاز گرفتن و تحریک دندان اتفاق می‌افتد و

درمان فرورفتگی چشم در کاسه

درمان فرورفتگی چشم در کاسه: بخش مهمی از زیبایی چهره در افراد و مخصوصا بانوان، به اندازه چشم ها و تناسب آن ها با اجزای

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند: در لبخند هر فرد، ممکن است نکته یا موردی وجود داشته باشد که برای او خوشایند نباشد. در واقع با لبخند زیبا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *