ماندگاری زاویه سازی صورت

آخرین تاریخ بروزرسانی: 26 فروردین 1403

 امروزه الویت بسیاری از افراد زیباتر به نظر رسیدن صورت است. زیرا زیبایی چهره ناخودآگاه اعتماد به نفس افراد را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب رضایت آنها از خودشان می‌شود. قطعا همه انسان‌ها یک زیبایی خاص و منحصر به فردی درون چهره خود دارند؛ اما با این وجود برای تقویت نقاط قوت زیبایی‌ها خود می‌توانند از روش‌های مختلف زیباسازی مانند، زاویه سازی صورت بهره بگیرند.

زاویه سازی صورت که به آن مدلینگ صورت نیز گفته می‌شود، روش بسیار جذابی برای زیباتر شدن چهره است؛ اما آیا پس از انجام زاویه سازی صورت همیشه از حالت گرد خود خارج می‌شود و دیگر بازگشتی وجود ندارد؟. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماندگاری زاویه سازی صورت در شیوه‌های مختلف متفاوت است.

این هدف شما از انجام این عمل و در نتیجه روش به کار رفته است که مشخص می‌کند، ماندگاری زاویه ایجاد شده چقدر خواهد بود. معمولا زاویه صورت نمی‌تواند تا آخر عمر باقی بماند. برخی از افراد حتی برای مدت کوتاه هم که شده دوست دارند، صورتشان زاویه‌دار به نظر برسد. البته امکان تمدید نیز وجود دارد. در این مقاله زاویه سازی صورت و میزان ماندگاری متدهای مختلف آن را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

زاویه دار کردن فک چیست؟

لازم به ذکر است که در بسیاری از موارد مراجعه کنندگان جهت اصلاح فرم صورتی نیاز به اصلاح روابط فکی خواهند داشت و بکارگیری روش‌های غیرجراحی مثل فیلر و… مشکلی از این بیماران حل نخواهدکرد و مشکلاتی را برای آنان به همراه خواهد داشت؛ توصیه به این بیماران اصلاح روابط فکی و صورتی می‌باشد. البته در برخی موارد، فک بیمار برای زاویه دار شدن به ایمپلنت‌های سیلیکونی یاایمپلنت‌هایی از جنس پلی اتیلن‌های متخلخل مثل medpore نیاز خواهد داشت.

در واقع این عمل جراحی همیشه کاهنده استخوان‌ها و عضلات فک نیست؛ در برخی موارد پزشک با اضافه کردن ایمپلنت، فک بیمار را زاویه‌دار می‌کند. روند کاشت ایمپلنت‌ها نیز با بیهوشی عمومی و ایجاد برش انجام می‌شود. برش‌های جراحی روی خط فک یا ناحیه زیر آن ایجاد می‌شوند تا اگر بعد از بهبود جای زخم باقی ماند، در ظاهر فرد مشکلی ایجاد نکند.

برای مطالعه کامل زاویه فک کلیک کنید.

آیا ممکن است ماندگاری زاویه سازی صورت دائمی باشد؟

این سوال همیشه وجود دارد که آیا ماندگاری زاویه سازی صورت دائمی است یا خیر؟ و آیا باید پس از مدت زمان کوتاهی مجدد اقدام به ترمیم یا جراحی کرد؟. بسیاری از افرادی که قصد زاویه دار کردن صورت خود را دارند این سوال را می‌پرسند که آیا ماندگاری دائمی وجود دارد یا خیر؟

در پاسخ باید بگوییم عوامل مختلفی وجود دارند که روی ماندگاری دائمی زاویه سازی صورت تاثیرگذار هستند. به طور کلی با بالا رفتن سن پوست صورت افتاده می‌شود و ممکن است چربی زیر پوست در این سنین از بین برود و پوست به سمت پایین کشیده شود. در این حالت اگر فرد در گذشته با بهره از روش‌های مختلف زاویه سازی صورت، صورتش را زاویه‌دار کرده باشد، مجدد برمی‌گردد و نیاز به ترمیم، کشیدگی پوست و اصلاح ساخت فک و صورت است.

در میان تمام روش‌های زاویه سازی فک، ماندگاری برخی از متدها مانند جراحی بیشتر است. در واقع زاویه ایجاد شده توسط جراحی، تا زمانی که در ساختار صورت تغییر کلی ایجاد نشود، باقی می‌ماند. به همین دلیل با نام روش دائمی شناخته می‌شود. اما بقیه متدها ماندگاری کم‌تری دارند و نهایتا بعد چند سال باید دوباره تمدید شوند. در ادامه میزان ماندگاری هر یک از متدهای زاویه سازی صورت را بیان کرده‌ایم.

زاویه سازی صورت با ژل

در سال­ه‌ای اخیر زاویه سازی صورت با ژل یکی از روش­‌های پرطرفدار پزشکی برای ایجاد زاویه استخوان فک بدون جراحی بوده است. در سال‌های گذشته، صورت‌های گرد جزو صورت‌های محبوب آسیایی بودند. اما به مرور زمان تعاریف زیبایی شناختی صورت‌های زاویه‌دار را به عنوان زیباترین فرم چهره به مردم معرفی کردند. به همین دلیل روش‌های مختلف زاویه سازی صورت، ابداع شد. زاویه سازی صورت به شیوه‌­های مختلف انجام می­‌شود که در میان آنها تزریق ژل یا فیلر از محبوبیت بالاتری برخوردار است.

ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل

راحت‌ترین و ایمن‌ترین روش زاویه سازی صورت، تزریق ژل‌های پوستی یا فیلر است. این روش با نام زاویه سازی موقت نیز یاد می‌شود. چراکه که ماندگاری زاویه سازی صورت در این روش زیاد نیست و بعد از مدتی نیاز به تمدید خواهد داشت. دوام این متد معمولا بیشتر از ۹ ماه تا یک سال نیست. البته برخی از این فیلرها می‌توانند بین ۲ تا ۵ سال هم دوام داشته باشند. این موضوع به درخواست بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد که چه نوع فیلری با چه میزان دوام مورد استفاده قرار گیرد.

زاویه سازی صورت با ژل

چگونه می‌توان ماندگاری زاویه سازی صورت با ژل را بالا برد؟

افزایش ماندگاری ژل تا حد زیادی به برند به کار رفته در این عمل بستگی دارد. محل تزریق هم در این موضوع نقش دارد. ممکن است یک برند خیلی خوب باشد ولی برای محل مورد نظر مناسب نباشد؛ برخی برندها برای گونه‌ها بهتر هستند و برخی برای زاویه سازی اطراف چانه کاربرد دارند.

صرف نظر از نوع برند، توجه داشته باشید که بهترین فیلرهای پوستی حاوی اسید هیالورونیک هستند. اسید هیالورونیک یک ترکیب طبیعی است که در بدن نیز یافت می‌شود. به همین دلیل با ساختار بدن ما سازگاری دارد و معمولا بدن به آن واکنش منفی نشان نمی‌دهد. این ماده در بدن الاستین و کلاژن تولید می‌کند و باعث می‌شود، پوست شما شاداب‌تر و جوانتر به نظر برسد.

ماندگاری زاویه سازی صورت با نخ

جذب این نخ‌ها مدت ۶ الی ۸ ماه طول می‌کشد و ماندگاری زاویه ایجاد شده با نخ تقریبا ۲ سال است. برای زاویه سازی صورت به این روش از نخ‌ و متد لیفت صورت استفاده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت این متد هم برای زاویه سازی هم برای لیفت کاربرد دارد. وجود نخ‌ها در پوست، آن را برای تولید الاستین و کلاژن نیز تحریک می‌کند.

دوام زاویه سازی صورت با عمل جراحی

جراحی روشی نسبتا سخت و زمان بر است که در آن تغییرات اساسی ایجاد می‌شود. جراح بخشی از استخوان را برش می‌دهد و بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. البته علیرغم سختی‌های جراحی، ماندگاری این روش خیلی زیاد و امکان برگشت آن بسیار پایین است. تنها چیزی که روی نتیجه کار تاثیر می‌گذارد، روند طبیعی پیری پوست است که باعث تغییرات فیزیکی و افتادگی در صورت می‌شود. استفاده ازپروتزهای زاویه ازجنس سیلیکون وپلی اتیلن متخلخل که تحت نام مدپورشناخته می‌شوند، از روش‌های ارجح درزاویه سازی می‌باشد.

زاویه سازی صورت با جراحی

میزان ماندگاری زاویه سازی صورت با بوتاکس

یکی دیگر از روش‌های زاویه سازی صورت که اکثر افراد از آن برای زیبایی چهره خود بهره می‌گیرند، بوتاکس صورت است. این روش را اکثر خانم‌ها و آقایان تجربه و از آن رضایت کامل داشته‌اند. بوتاکس بنا بر صلا دید پزشک به چند ناحیه پوست توسط یک سوزن مخصوص تزریق می‌شود؛ بوتاکس به نسبت فیلر در نواحی بیشتر تزریق می‌شود. بوتاکس به طور کلی به نوعی برای استراحت ماهیچه مفید است و برای از بین رفتن خط اخم، لبخند و… کاربرد دارد.

در برخی از مواقع بسیاری از خانم‌ها و آقایان از شکل مربعی صورت خود رنج می‌برند. در این حالت پزشک در صورت صلاحدید با زدن بوتاکس به نواحی مختلف به راحتی این حالت را از بین می‌برد و زاویه صورت شما را اصلاح می‌کند. به عبارتی با این کار زیبایی چهره را دو برابر کرده و صورت را گیراتر می‌کند.

اما شاید این سوال برای شما هم وجود داشته باشد که ماندگاری زاویه سازی با بوتاکس چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم در این روش هر شش ماه شما باید تزریق را تکرار کنید. برای ماندگاری بیشتر بهتر است یک مجموعه معتبر را انتخاب کنید تا با خیالی راحت و آسوده اقدام به زیباسازی صورت خود کنید.

زاویه سازی صورت با تزریق چربی و میزان ماندگاری

یکی دیگر از روش‌های تزریق چربی که می‌توان از آن برای زیباتر شدن صورت و همچنین زاویه‌سازی چهره بهره گرفت، تزریق چربی است. این روش نسبت به سایر روش‌ها نظیر تزریق ژل و بوتاکس کمی سخت‌تر است. زیرا با توجه به صلاحدید و تشخیص پزشک باید از بدن فرد مقداری چربی اضافه خارج و سپس آن را با سوزن مخصوص به صورت تزریق کنند. شاید تصور کنید این روش بسیار دردناک است. اما در واقعیت هیچ جای نگرانی نیست زیرا این کار با سوزن‌های مخصوص کانولا و با بی‌حسی انجام می‌شود.

شاید در ابتدا کمی به نظر سخت و دشوار به نظر برسد اما ارزشش را دارد. چرا که ماندگاری روش تزریق چربی به صورت بالای دو سال بوده و دوام بیشتری نسبت به سایر روش‌های غیرجراحی دارد. به همین منظور پس از تزریق چربی به نواحی مختلف صورت و زاویه سازی چهره حالا حالا نیازی به ترمیم ندارید.

یکی از نکات مثبت این متد زاویه سازی چهره، عدم ایجاد آلرژی در بدن است. در واقع پس از اتمام فرآیند هیچ آلرژی شما را تهدید نخواهد کرد؛ بنابراین اگر به دنبال یک روش ماندگار و کم خطر هستید، تزریق چربی بهترین انتخاب خواهد بود.

جمع ‌بندی

ماندگاری زاویه سازی صورت در همه شیوه‌ها یکسان نیست. مثلا ماندگاری زاویه سازی با نخ و ژل تقریبا یکسان است، اما اگر از ژل‌های خاص استفاده شود، ماندگاری آن نسبت به نخ بیشتر خواهد بود. زاویه سازی با ژل یک امتیاز دیگر هم دارد. اینکه در صورت عدم رضایت بیمار، پزشک می‌تواند اقداماتی برای خارج کردن ژل انجام دهد.

مشورت با پزشک متخصص در زمینه زیبایی به شما کمک می‌کند که بهترین روش را انتخاب کنید. پزشک علاوه بر میزان ماندگاری زاویه سازی صورت، سایر جوانب را نیز در نظر می‌گیرد؛ بنابراین بهتر می‌تواند شیوه مناسب را به شما معرفی کند. دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت هستند که تجربه زیادی در زمینه انجام انواع مختلف روش‌های زاویه سازی صورت دارند. برای رزرو نوبت یا مشاوره با دکتر سزاوار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در سایت اقدام کنید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

علت سفت شدن فک

قفل شدن فک

سفت یا قفل شدن فک می‌تواند برای سایر قسمت‌های بدن مثل سر، گوش، دندان، صورت و گردن درد ایجاد کند. شدت درد ناشی از سنگین

3 دیدگاه دربارهٔ «ماندگاری زاویه سازی صورت»

  1. سلام پروتز چانه به تنهایی میتواند موجب زاویه دار کردن صورت و فک شود در افرادی که چانه کوچک و عقب دارند یا خیر پروتز شرط کافی نیست؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *