هزینه زاویه‌سازی یا تغییر زاویه فک و صورت در سال 1403

آخرین تاریخ بروزرسانی: 9 خرداد 1403

زاویه سازی فک و صورت باعث جذابیت هر چه بیشتر صورت می‌شود. به همین منظور افراد بسیار زیادی جهت هماهنگی و تناسب بین اعضای صورت از این روش استفاده می‌کنند. هماهنگی اعضای صورت از بدو تولد بین اعضا وجود دارد اما به مرور زمان و با کهولت سن این اعضا تناسب بین خود را از دست می‌دهند و دچار افتادگی می‌شوند.

اما چیزی که بسیاری از افراد را از انجام این عمل پشیمان می‌کند هزینه زاویه سازی فک است. آیا قیمت زاویه سازی فک و صورت در سال 1402بسیار قابل توجه بوده یا خیر؟

در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با انواع روش‌های زاویه سازی فک و صورت و همچنین هزینه عمل فک زاویه دار آشنا کنیم.

هزینه زاویه‌سازی فک و صورت بسته به عوامل مختلفی متغیر است. به‌گونه‌ای که هزینه جراحی زاویه‌سازی فک و صورت در سال 1403 از 1/5 تا بیشتر از 8 میلیون تومان است که این هزینه به محل جغرافیایی، تجربه جراح، نوع و روش مورداستفاده زاویه‌سازی بستگی دارد. هزینه اصلاح زاویه فک معمولاً شامل مشاوره‌های اولیه، خود جراحی، و پیگیری‌های پس از عمل می‌شوند. به همین دلیل، برای برآورد دقیق هزینه‌ها و دریافت بهترین نتیجه، مشاوره با متخصص و بررسی جزئیات هر روش ضروری است.

زاویه سازی صورت چیست؟

 

زاویه سازی صورت چیست؟

با بهره از زاویه سازی صورت می‌توانید حالت صورت را به طور کاملا جزئی و طبیعی اصلاح کنید و سبب تناسب میان اجزای صورت شوید. زاویه سازی صورت به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که هر کدام از آنها بسته به نوع نیاز بیمار توسط یک پزشک متخصص و کاربلد انجام می‎‌شود.

بسیاری از افراد روش‌های رایج و مرسوم‌تری را برای زاویه بخشیدن به فک و صورت انتخاب می‌کنند. البته این در حالیست که پزشک نیز با آنها هم عقیده باشد. در بین روش‌های زاویه سازی فک، گزینه جراحی به دلیل دوره نقاهت طولانی و هزینه بالا مورد استقبال بسیاری قرار نگرفته است. در ادامه قصد داریم شما را با انواع روش‌های زاویه سازی فک و همچنین قیمت زاویه سازی فک و صورت بیشتر آشنا کنیم.

روش‌های زاویه سازی فک چیست؟

همانطور که در بالا مطالعه کردید، زاویه سازی فک و صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. انتخاب هر روش بسته به سلیقه بیمار و نظر پزشک معالج است. پزشک قبل از انتخاب هر روش و برآورده هزینه زاویه سازی فک، ابتدا چهره فرد را آنالیز می‌کند. در این حالت بهترین روش جهت زاویه سازی فک و صورت را به او پیشنهاد خواهد کرد.

زاویه‌سازی فک با تزریق چربی

 

زاویه سازی فک با تزریق چربی

یکی از روش‌های زاویه بخشیدن به صورت و فک، استفاده از تزریق چربی است. زاویه سازی با تزریق چربی به ناحیه فک کاملا سرپایی و به وسیله بی‌حسی انجام می‌شود. در این روش چربی از نواحی دیگر بدن گرفته و سپس آماده می‌‎شود تا به ناحیه صورت و فک تزریق گردد.

با توجه به اینکه چربی از داخل بدن فرد گرفته می‌شود، این روش کاملا بی‌عارضه و بی‌خطر است. قیمت زاویه سازی فک و صورت به نسبت هزینه عمل فک زاویه دار کمتر است.

زاویه‌سازی فک با تزریق ژل

 

زاویه سازی فک با تزریق ژل

زاویه‌سازی فک با تزریق ژل یکی دیگر از روش‌های زاویه بخشیدن به صورت و فک است. قبل از انجام و تزریق ژل، پزشک ابتدا صورت شخص را مورد آنالیز قرار می‌دهد و سپس ژل را تزریق می‌کند.

در حقیقت روش تزریق ژل یک روش کاملا غیرتهاجمی بوده و به جراحی نیازی نیست. ماندگاری این روش حدود 3 تا 6 سال است. بنابراین شما پس از گذشت این مدت زمان باید مجددا برای ترمیم به پزشک مراجعه نمایید.

هزینه زاویه سازی فک و صورت با تزریق ژل کاملا معقولانه و مقرون به صرفه است. روش تزریق ژل عوارض خاص خود را دارد. بنابراین قبل از تزریق حتما از پزشک معالج خود در این باره سوال کنید.

زاویه‌سازی فک با نخ

یکی از متداول‌ترین روش‌های زاویه‌سازی فک به وسیله نخ است. چرا که تقریبا این روش کم خطر و تقریبا بدون عارضه بوده و پس از عمل دوره نقاهت بسیار کوتاه و آسان است.

در این روش ابتدا پزشک متخصص نواحی مرتبط را با یک ماژیک یا خودکار نشانه‌گذاری می‌کند و سپس با ورود و خروج نخ آنها را زاویه می‌دهد. برای وارد کردن نخ به درون پوست از سوزن‌های بسیار نازکی بهره می‌گیرند.

قیمت زاویه سازی صورت و فک با نخ به دلیل پرطرفدار بودن و بدون عارضه بودن، به نسبت سایر روش‌ها گران‌تر است.

زاویه‌سازی فک با جراحی

بسیاری از افراد در طول زندگی از بدو تولد به طور مادرزادی در ناحیه فک و صورت دچار عدم تناسب هستند. به همین منظور این افراد نمی‌توانند نواقص روی صورت‌شان را با سایر روش‌های ممکن حل کنند. بنابراین به صلاحدید و مشورت پزشک متخصص اقدام به جراحی فک و صورت می‌کنند؛ توجه داشته باشید در زاویه سازی فک با جراحی مراجعه به بهترین متخصص جراحی فک حرف اول را می‌زند.

زاویه سازی فک با جراحی دوره نقاهت به نسبت طولانی‌تری دارد. همچنین هزینه عمل فک زاویه دار به نسبت سایر روش‌های بالا بسیار زیاد است.

ماندگاری زاویه سازی صورت

زاویه سازی درست و اصولی فک و صورت، زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و اعتماد به نفس‌تان را بیشتر خواهد کرد. بنابراین اگر شما هم فکر می‌کنید کاندیدای مناسبی برای زاویه سازی صورت و فک هستید، هزینه کنید تا فرم دلخواه‌تان را به صورتتان هدیه دهید. اما شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که با توجه به قیمت زاویه سازی صورت و فک، ماندگاری آن چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ماندگاری زاویه سازی صورت و فک بسته به روش انتخابی شما و همچنین کیفیت مواد مصرف و تبهر پزشک می‌تواند متفاوت باشد. بنابراین با دیدن هزینه ارزان زاویه سازی صورت، به هیچ عنوان وسوسه نشوید. فراموش نکنید که هیچ ارزانی بی‌حکمت نیست.

اما به طور کلی ماندگاری زاویه سازی صورت براساس نوع درمان به شرح زیر است:

ماندگاری زاویه سازی صورت به وسیله تزریق ژل: حدود 6 ماه تا 1 سال
ماندگاری تزریق چربی: تقریبا 2 سال
ماندگاری زاویه سازی به وسیله نخ: حدودا 12 الی 18 ماه
ماندگاری زاویه سازی صورت به وسیله جراحی: مادام‌العمر اما دوره نقاهت طولانی.

زاویه سازی فک و صورت مناسب چه کسانی است؟

هزینه زاویه سازی فک به نسبت بالا است. به همین منظور تا زمانی که کاندیدای این جراحی نیستید به شما پیشنهاد نمی‌شود. اما شاید بپرسید چه کسانی کاندیدای زاویه سازی فک و صورت هستند؟ افراد با ویژگی‌های زیر مناسب برای انجام زاویه سازی فک و صورت هستند:
افرادی که به نسبت گونه‌های تپل و چاقی دارند.
کسانی که از لاغر بودن صورت و گونه‌های خود رنج می‌کشند.
اگر چانه شما دایره‌ای شکل است.
افراد با فرم صورت مربعی شکل یا پهن کاندیدای مناسبی برای زاویه سازی فک و صورت هستند.
اگر خط فک صورت شما زاویه ندارد.
اگر جنسیت شما خانم است اما چانه و فک مردانه‌ای دارید برای اصلاح زاویه صورت می‌توانید از روش‌های بالا بهره بگیرید.

هزینه زاویه سازی فک

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی و نوسانات ارزی، هزینه زاویه سازی فک و صورت به عوامل مختلف و متعددی وابسته است. هزینه زاویه سازی فک می‌تواند به ژل مصرفی یا میزان چربی وابسته باشد. به همین منظور جهت اطلاع از قیمت دقیق و برآورد هزینه باید ابتدا برای مشاوره به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید.

تحقیقات صورت‌گرفته توسط دکتر جیمز اندرسون در دانشگاه کالیفرنیا، نشان می‌دهد که هزینه زاویه‌سازی فک و صورت بسته به محل جغرافیایی و تجربه جراح، می‌تواند به طور متوسط بین ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ دلار متغیر باشد. در مطالعه‌ای که توسط دکتر الیزابت مارتینز در مرکز جراحی پلاستیک نیویورک انجام شد، مشخص شد که هزینه تغییر زاویه فک و هزینه اصلاح زاویه فک، به عواملی چون پیچیدگی جراحی و نیاز به مراقبت‌های پس از عمل بستگی دارد.

یادداشت پایانی

شما می‌توانید برای زاویه بخشیدن به فک و صورت و اصلاح فرم آن و همچنین اطلاع از قیمت زاویه سازی فک و صورت به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید.

همچنین برای رزرو وقت و پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و بلفاروپلاستی به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه نمایید یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *