بلفارپلاستی

بلفارپلاستی

چشم ها مهم ترین مرکز جلب توجه در روابط اجتماعی افراد هستند. در واقع، چشم های زیبا تاثیر بسزایی بر کلیت زیبایی صورت دارد. از این رو، رفع نقص های ظاهری چشم و پلک ها می تواند به بهبود ظاهر افراد کمک نماید. بلفاروپلاستی پلک نوعی جراحی زیبایی پلک است که به درمان افتادگی پلک ها می پردازد.

به طور کلی، با افزایش سن و از بین رفتن لایه های چربی زیرپوستی، زمینه ایجاد چین و چروک در صورت مخصوصا در اطراف چشم ها فراهم می شود. این مساله به مرور زمان به افتادگی پلک ها منجر شده و زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

در افرادی که تمایل به رفع چین و چروک اطراف چشم و یا اصلاح وضعیت پلک ها دارند، انجام جراحی اصلاح پلک تحت عنوان بلفاروپلاستی گزینه درمانی مناسبی خواهد بود. انجام این جراحی باعث شادابی پوست اطراف چشم ها و ایجاد ظاهری جوان تر خواهد شد. تمامی این تغییرات در نهایت منجر به افزایش اعتماد به نفس افراد و بهبود روابط اجتماعی آن ها خواهد شد.

بلفاروپلاستی، باهدف بهبود ظاهر و عملکرد پلک‌ها انجام می‌پذیرد. بلفاروپلاستی با برداشتن پوست اضافی، چربی و گاهی عضلات اطراف چشم، به رفع چین‌وچروک، پف چشم و پلک‌های افتاده کمک می‌کند. جراحی پلک، می‌تواند به افرادی که دچار افتادگی پلک هستند کمک کند، تا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشند. بلفاروپلاستی به طور گسترده در جوان‌سازی ناحیه چشم و بهبود دیدار و زیبایی استفاده می‌شود.

بلفارپلاستی

بلفاروپلاستی پلک چیست؟

کارل فردیناند فون گراف اولین کسی است که در سال 1818 از واژه بلفاروپلاستی استفاده کرد. مهم ترین علت ایجاد افتادگی های پوست به خصوص در اطراف چشم، کاهش حالت ارتجاعی پوست در اثر افزایش سن است. از سوی دیگر، تجمع چربی در نواحی اطراف چشم می تواند منجر به افتادگی پلک ها شده و زیبایی چشم ها را تحت تاثیر قرار می دهد. افتادگی پلک علاوه بر اثرات منفی بر زیبایی ظاهری افراد، میدان دید را نیز کاهش می دهد. در صورتی که شما نیز به افتادگی پلک یا چین و چروک اطراف چشم دچار شده اید، عمل بلفاروپلاستی کمک کننده خواهد بود. اما حال باید دید که  این عمل چیست.

عمل بلفاروپلاستی چشم یکی از انواع عمل های زیبایی صورت است که با هدف اصلاح وضعیت پلک ها انجام می گیرد. از آن جا که چشم ها حساس ترین اعضای بدن به حساب می آیند، بنابراین تخصص و مهارت پزشک جراحی در حفظ سلامت آن ها اهمیت بسیاری خواهد داشت. در ادامه این مقاله خواهیم دید که جزییات مرتبط با عمل زیبایی بلفاروپلاستی چیست و این جراحی چگونه انجام می گیرد.

بلفاروپلاستی چیست؟ - دکتر مهدی سزاوار

انواع جراحی بلفاروپلاستی پلک

 جراحی پلک بالا و پایین و جراحی پلک ترکیبی، انواع جراحی بلفاروپلاستی اند. جراحی پلک بالا برای برداشتن پوست و چربی اضافی انجام می‌شود، جراحی پلک پایین برای کاهش پف و رفع چین و چروک‌های زیر چشم صورت می‌گیرد. بلفاروپلاستی ترکیبی هر دو پلک بالا و پایین را بهبود می‌بخشد و نتایج کامل‌تر و طبیعی‌تری ایجاد می‌کند.

جراحی پلک فوقانی

در این روش، پوست اضافی و کیسه‌های چربی که به صورت پف‌ کردگی نمایان می‌ شوند، توسط برش هلالی موازی چین ‌های طبیعی برداشته می‌ شوند و سپس، برش توسط بخیه‌ های  نایلون بسته می شود و بدین گونه شخص زیبایی چشم های خود را به دست می آورد.

جراحی بلفاروپلاستی پلک پایین

در این روش از طریق برش در زیر مژه‌ ها و به موازات چین‌ های طبیعی به منظور برداشتن کیسه ‌های چربی در زیر پلک که به دلیل از دست دادن شکل کششی یا تجمع چربی در زیر پلک ایجاد شده اند، انجام می شود. همچنین در این جراحی،  جراح پلک می تواند با انتقال پرکننده‌های چربی و پوستی، ناهمواری ‌ها موجود را از بین ببرد.

جراحی از طریق ملتحمه

در این روش جراحی که معمولا بر روی افراد جوان انجام می شود، جراح با برشی در پشت پلک تحتانی و برداشتن کیسه های چربی آن، افتادگی و ناقرینگی پلک ها را درمان می کنند و در صورتی که جراحی پلک توسط یک جراح و متخصص فک و صورت با تجربه انجام شود، نتایجی از جمله بهبود میدان دید، افزایش اعتماد به نفس و … را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

مزایای عمل بلفاروپلاستی

 • درمان افتادگی پلک
 • از بین بردن پف پلک ها
 • از بین رفتن چروک هایی که زمان خنده در اطراف چشم ایجاد می شوند.
 • جوانسازی و زیبایی چهره
 • بهبود میدان دید بیمار
 • بالا کشیده شدن ابروها و به وجود آمدن تناسب در اجزای مختلف چهره
 • دوره نقاهت کوتاه‌مدت

لازم به ذکر است که نتیجه این نوع جراحی زیبایی، دائمی است و در موارد نادر نیاز به عمل جراحی مجدد وجود خواهد داشت.

چه زمانی باید برای انجام عمل بلفاروپلاستی پلک اقدام کنیم؟

یکی از عوارض افتادگی پلک های بالا، احساس سنگینی و خستگی در چشم ها، در هنگام مطالعه یا انجام کارهای حساس، است. همچنین، میدان دید فرد در اکثر موارد محدودتر خواهد شد. در واقع، تجمع چربی و افتادگی پلک باعث کاهش عملکرد عضلات اطراف حدقه چشم و عوارض ناشی از آن می گردد.

این گونه اختلالات با راهکارهای درمانی مختلفی چون بلفاروپلاستی، لیفت ابرو، ثابت کردن ابرو و یا غدد اشکی و مانند آن ها از بین می رود. تشخیص بهترین روش درمان افتادگی پلک بر عهده پزشک متخصص است. به همین دلیل لازم است در انتخاب پزشک معالج خود، نهایت دقت را به خرج دهید.

زمان مناسب جراحی پلک معمولاً به وضعیت و نیازهای فرد بستگی دارد. بسیاری از افراد در سنین بالا به دنبال جراحی بلفاروپلاستی می‌روند، زیرا در این سنین علائم پیری و افتادگی پلک‌ها بیشتر قابل‌مشاهده است. مهم است که هر فرد با مشورت پزشک متخصص و بر اساس شرایط خاص خود، بهترین زمان انجام بلفاروپلاستی تعیین کند.

توصیه می شود برای کسب اطلاع بیشتر، مقاله سن مناسب بلفاروپلاستی را مطالعه بفرمایید.

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

برای درمان افتادگی پلک بالا با بلفاروپلاستی باید از بی حسی موضعی استفاده شود.

در جلساتی که پزشک متخصص به معاینه بیمار می پردازد، محل انجام جراحی مشخص و تقریبا نشانه گذاری می شود. بر همین اساس نیز جراح محل برش های مورد نظر را تعیین می کند. در حین جراحی، پوست اضافی برش خورده و از پلک جدا می گردد.

ناحیه برش خورده از طریق بخیه های ریز و ظریف بسته خواهد شد. معمولا محل برش به گونه ای انتخاب می شود که دقیقا پشت خط پلک بوده و کمترین نمای ظاهری را داشته باشد. این موضوع کمک می کند تا پس از اتمام جراحی و بهبود زخم ها، کمترین جای زخم باقی بماند.

در عمل بلفاروپلاستی پلک پایین نیز مشابه همین کار انجام می شود. تفاوت آن با بلفاروپلاستی و زیباسازی  پلک بالا در این است که در برخی موارد نیازی به خارج کردن پوست اضافی پلک پایین نیست. در واقع، تنها کافی است چربی های اضافی پلک پایین از طریق برش داخل پلک تحتانی خارج گردد. به این ترتیب، در لبه زیرین پلک پایین در قسمت خارجی چشم، هیچ گونه برشی ایجاد نخواهد شد.

در این قسمت یادآوری دو نکته ضروری است. اول این که زخم های حاصل از این جراحی معمولا در میان چین و چروک های طبیعی چشم و داخل پلک پنهان می ماند. نکته دوم این است که بر اساس تشخیص جراح، ممکن است پس از برداشته شدن پوست اضافی، مقداری از بافت ماهیچه ای نیز برداشته شود. همچنین، در صورت صلاحدید پزشک جراح، چربی اضافی می تواند از اطراف چشم برداشته شده و در قسمت دیگری از بدن، پیوند بخورد. این کار به دریافت نتیجه هر چه بهتر از عمل زیبایی ترمیم پلک منجر خواهد شد.

عمل جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟ - دکتر مهدی سزاوار

پیش از انجام بلفاروپلاستی چه معاینه هایی انجام می گیرد؟

قبل از اقدام برای انجام جراحی بلفاروپلاستی لازم است پزشک از برخی روش های تشخیصی استفاده کند. این کار به بررسی جزییات صورت و برنامه ریزی برای انجام عمل کمک خواهد کرد. در ادامه برخی از مهم ترین معاینات قبل از بلفاروپلاستی را معرفی می کنیم.

معاینات فیزیکی

طی معاینه های فیزیکی، پزشک میزان پوست اضافه موجود در پلک را اندازه گیری می کند. همچنین، توانایی چشم در تولید اشک سنجیده خواهد شد.

بینایی سنجی

در این مرحله، پزشک باید میزان نقش افتادگی پلک را در میزان کم بینایی بیمار مشخص کند. گاهی یک بینایی سنجی ساده نشان می دهد که کم بینایی فرد از ضعیف بودن چشم او ناشی می شود.

عکسبرداری تشخیصی

عکسبرداری از پلک به پزشک کمک می کند تا نقاط جراحی و برش ها را به خوبی تشخیص دهد. عکسبرداری باید از زوایای مختلف چشم و پلک انجام گیرد.

اقدامات و معاینات قبل از عمل بفلفاروپلاستی - دکتر مهدی سزاوار

پیش از عمل زیبایی بلفاروپلاستی چه اقداماتی لازم است؟

یکی از اقدامات مهمی که افراد باید انجام دهند، مراجعه به یک پزشک متخصص زیبایی و صورت است. دکتر مهدی سزاوار، متخصص فک، دهان و صورت، از آن دسته متخصصانی هستند که به دلیل تجربه بالا در زمینه انواع جراحی های زیبایی صورت شامل رینوپلاستی، زاویه سازی فک، جراحی بوکال فت و عمل قرینه سازی صورت، بهترین گزینه برای انجام انواع عمل زیبایی صورت از جمله بلفاروپلاستی خواهند بود.

پزشک متخصص پس از بررسی های لازم و معاینات فیزیکی مشخص می کند که چه اصلاحاتی باید در صورت فرد انجام گیرد. ممکن است در برخی موارد، فرد علاوه بر عمل بلفاروپلاستی به برخی جراحی های زیبایی مانند لیفت صورت یا ابرو نیز نیاز داشته باشد.

در مرحله بعد، پزشک جراح باید سوابق پزشکی بیمار را بررسی نماید. ابتلا به اختلالاتی مانند خشکی چشم، آب سیاه، آلرژی به داروها، بیماری های خود ایمنی یا بیماری هایی که فرایند انعقاد خون را تحت تاثیر قرار می دهند، باید به طور کامل بررسی گردند. همچنین، بیمارانی که به مشکلات تیروئیدی، دیابت و سایر بیماری های زمینه ای مبتلا هستند نیز باید حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارند.

آیا عمل بلفاروپلاستی نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟

بلفاروپلاستی چه در پلک بالای بیمار انجام شود چه در پلک پایین، نیاز به بستری شدن در بیمارستان ندارد. تنها پیش نیاز این عمل زیبایی، یک آزمایش خون ساده در آزمایشگاه است. با این آزمایش مشخص می شود که بیمار مشکل انعقادی خون دارد یا خیر. پس از آن، پزشک برای روز و زمان انجام جراحی برنامه ریزی خواهد کرد.

در روز عمل بیمار به کلینیک یا بیمارستان مورد نظر مراجعه می کند. سپس اقدامات اولیه آماده سازی او توسط دستیار جراح انجام می گیرد. در مرحله بعدی داروی بی حسی موضعی یا لوکال توسط پزشک جراح در اطراف پلک بیمار تزریق خواهد شد. به این ترتیب، جراحی زیبایی بلفاروپلاستی توسط پزشک و بدون نیاز به بیهوشی عمومی انجام خواهد گرفت.

در ساعات اولیه پس از عمل مراقبت هایی مانند کمپرس یخ چشمی انجام می گیرد. در نهایت پزشک جراح باید مواردی چون عدم خونریزی در ناحیه جراحی را بررسی و تایید نماید. بیمار با حال عمومی خوب می تواند از بیمارستان و یا کلینیک مرخص گردد.

به طور کلی، فرآیند عمل جراحی بالا بردن پلک، به حدود سه الی چهار ساعت زمان نیاز دارد. البته این بازه زمانی شامل تمامی مراحل جراحی از آماده سازی بیمار تا ترخیص وی خواهد بود.

مراقبت های قبل از جراحی بلفاروپلاستی

معمولا طی جلسات اولیه ای که به پزشک متخصص زیبایی مراجعه می کنید، پزشک امکان انجام بلفاروپلاستی را تایید خواهد کرد. با این حال، لازم است بیمار تا قبل از انجام این جراحی برخی مراقبت ها را در پیش بگیرد. رعایت این مراقبت ها به موفقیت جراحی، پیشگیری از خونریزی شدید در هنگام عمل و پس از آن و همچنین، عوارض جانبی کمتر بلفاروپلاستی کمک می کند. برخی از مهم ترین مراقبت ها عبارت اند از:

 • قطع مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین، وارفارین، بروفن و داروهای گیاهی مرتبط با انعقاد خون. این کار باید تحت نظر پزشک انجام شود.
 • ترک سیگار از حداقل دو هفته قبل از عمل

لازم به ذکر است که بیمار در روز عمل باید به همراه یک نفر از اعضای خانواده یا دوستان خود به کلینیک مراجعه کند. زیرا امکان رانندگی بعد از جراحی بلفاروپلاستی برای بیمار وجود ندارد. همچنین بهتر است شخص تا یک روز بعد از جراحی، تنها نماند.

انتظارات بعد از بلفاروپلاستی شامل چه مواردی می شود؟

در صورتی که جراحی توسط یک متخصص ماهر انجام گیرد، عوارض جانبی بسیار کم خواهد بود. اما بروز برخی عوارض در روزهای اولیه پس از جراحی طبیعی بوده و جای نگرانی نیست. از مهم ترین و رایج ترین عوارض بعد از بلفاروپلاستی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تاری دید یا دوبینی
 • حساسیت به نور
 • ریزش اشک
 • بی حسی و تورم پلک ها

کبودی و تورم پلک ها یک تا دو هفته باقی می ماند و به تدریج بهبود پیدا می‌کند. مشاهده نتیجه عمل در هر شخص متفاوت است. اما معمولا نتایج حاصل از جراحی بعد از چند ماه قابل رویت هستند. اکثر بیماران از نتایج بلفاروپلاستی رضایت دارند. این افراد بر این باور هستند که ظاهری جوانتر و شاداب تر به دست می آورند. همچنین، میدان دید این افراد پس از رفع افتادگی پلک به طور قابل توجهی بهبود پیدا خواهد کرد. معمولا نتایج حاصل از جراحی دائمی خواهد بود و نیازی به جراحی مجدد یا ترمیم ندارد. با این حال، در موارد نادر ممکن است افتادگی پلک بازگشته و نیاز به جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی را ضروری کند.

مراقبت های قبل از جراحی بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی

رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی بلفاروپلاستی، در بهبود سریع‌تر و کاهش خطرات جراحی بسیار اهمیت دارد. مراقبت‌های بعد از جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند در کسب نتایج مطلوب مؤثر باشند. در ادامه به برخی از این مراقبت‌ها اشاره می‌شود:

در طول دوران نقاهت، برای جلوگیری از آلودگی چشم ها و خطر ابتلا به عوارض جانبی بهتر است چند روز در خانه استراحت کنید. در صورت احساس درد خفیف، می توانید از مسکن های معمولی استفاده کنید. معمولا پزشک برای کاهش عوارض پس از عمل، قطره اشک مصنوعی و برخی داروهای دیگر را تجویز می کند. لازم است این داروها را طبق برنامه و به صورت منظم مصرف نمایید.

استفاده از کمپرس سرد نیز از مراقبت های مهم بعد از جراحی است که مطابق دستور پزشک معالج باید انجام گیرد. بهتر است هنگام خواب از دو تا سه بالش در زیر سر خود استفاده کنید تا زاویه سر بیش از ۴۵ درجه باشد.

مهم ترین اقدام افراد در فرایند انجام بلفاروپلاستی انتخاب بهترین پزشک متخصص زیبایی صورت است. این مساله تاثیر بسزایی بر نتیجه حاصل از جراحی دارد. همچنین، عوارض ناشی از عمل به حداقل خواهد رسید.

تجربه برخی از پزشکان متخصص از جمله دکتر مهدی سزاوار به اندازه ای است که افراد می توانند با خیالی آسوده عمل خود را به ایشان بسپارند. در نظر داشته باشید که مهارت و ظرافت بالای جراح در هنگام انجام عمل جراحی زیبایی، می تواند نتیجه ای دائمی، طبیعی و با کمترین عوارض در پی داشته باشد.

مهم ترین مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی - دکتر مهدی سزاوار

دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی

بعد از عمل بلفاروپلاستی، زمان لازم برای بهبود زخم، کبودی، ورم و التهاب حدوداً ۱۵ روز است. در این مدت، پیشنهاد می‌شود که برای بررسی و کشیدن بخیه، به چشم پزشک مراجعه کنید. اما به طور کلی، دوران نقاهت پس از انجام عمل بلفاروپلاستی سخت و اذیت‌کننده نیست و به راحتی می‌توانید آن را سپری کنید. نتیجه نهایی این عمل حدود چند ماه بعد کامل می‌شود و در این مدت، فرم و ظاهر چشم‌ها به‌طور کامل مشخص می‌شود.

هزینه عمل بلفاروپلاستی

 هزینه بلفاروپلاستی شامل موارد زیر خواهد بود:

 • دستمزد پزشک
 • آزمایش های قبل از جراحی
 • هزینه های مربوط به ویزیت قبل و بعد از جراحی
 • هزینه مربوط به تجهیزات جراحی
 • هزینه مربوط به داروهای بعد از جراحی

ممکن است عواملی مانند شهر محل زندگی، منطقه جغرافیایی، محل جغرافیایی کلینیک و مواردی از این قبیل نیز بر هزینه جراحی تاثیر گذار باشند. بخش عمده ای از هزینه بلفاروپلاستی به دستمزد پزشک مربوط می شود. در این مورد نیز فاکتورهای زیادی از جمله مهارت و شهرت پزشک تعیین کننده هستند. با این حال با توجه به حساسیت بالای چشم و همچنین، تاثیر نتیجه حاصل از جراحی بر زیبایی افراد، صرف کمی هزینه بیشتر ارزشمند خواهد بود.

ممکن است در صورت تایید پزشک مبنی بر نیاز بیمار به انجام جراحی (برای بهبود بینایی)، بخش هایی از هزینه درمان توسط برخی بیمه های درمانی پرداخت گردد. با این حال تضمینی در این مورد وجود ندارد.

غیر از بلفاروپلاستی از چه روش هایی برای رفع افتادگی پلک استفاده می شود؟

امروزه روش های دیگری غیر از جراحی بلفاروپلاستی نیز برای رفع افتادگی پلک یا چین و چروک اطراف چشم به کار می روند. استفاده از دستگاه های لیزری پیشرفته و دستگاه پلاسما جت، از روش های رایج در این زمینه هستند. در روش لیزر از دستگاه تولید امواج رادیویی استفاده می کنند. هر چند این روش جدیدتر و پیشرفته تر به نظر می رسد، با این حال، همچنان لازم است تحقیقات گسترده تری درباره خطرات و یا عوارض ناشی از آن انجام شود.

روش انجام پلاسما جت

ترمیم پلک افتاده با روش پلاسما جت، نیازی به هیچ گونه برش داخلی یا خارجی و یا بخیه کردن ندارد. این روش عمدتا در بیمارانی استفاده می شود که از تیغ جراحی و بخیه می ترسند. در این روش، به کمک دستگاهی تحت عنوان پلاسما جت، سطح پوست بیمار به شکل سوراخ های بسیار ریزی سوزانده می شود. این سوراخ ها بسیار کوچک و به شکل نقطه هستند و به فاصله کمی از یکدیگر در محل مورد نظر ایجاد می گردند. این سوراخ ها باعث تصعید لایه سطحی پوست شده و از این طریق پوست را جمع می کنند. تکرار این کار می تواند افتادگی های پوست بیمار را برطرف نماید.

نحوه عملکرد دستگاه پلاسما جت

گرمایی که با این کار در سطح پوست بیمار ایجاد می شود، تحریک‌کننده لایه های زیرین پوست برای ساخت کلاژن است. نقطه های حاصل از پلاسماجت در ابتدا به شکل زخم های ریز هستند. اما پس از مدتی به طور کامل بهبود پیدا کرده و اثری از آن ها باقی نمی ماند.

هر جلسه درمانی با پلاسما جت در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. در حین انجام این کار، بیمار باید با باز و بسته کردن مکرر پلک ها، به پزشک کمک کند تا چین و چروک ها و چربی های اضافه را پیدا کند. برای دریافت نتیجه بهتر از این روش و اثربخشی بیشتر آن، لازم است این کار را طی چند جلسه تکرار نمود.

روش پلاسما جت روش نسبتا جدیدی به حساب می آید و به همین دلیل، هنوز عوارض بلند مدت آن مشخص نشده است. بنابراین به نظر می رسد در حال حاضر عمل جراحی بلفاروپلاستی بهترین و قابل اعتمادترین روش برای حل مشکلات و چروک های پلک است.

روش هایی برای رفع افتادگی پلک - دکتر مهدی سزاوار

خطرات عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی از جمله جراحی های کم تهاجمی و کم خطر به حساب می آید. اما در هر صورت، هر جراحی ممکن است عوارضی در پی داشته باشد. خونریزی، کبودی و تورم، از عارضه های مرسوم برای هر جراحی هستند که جای نگرانی ندارند. در صورتی که یک متخصص ماهر و باتجربه جراحی را برای شما انجام دهد، می توانید اطمینان داشته باشید که هیچ عارضه بلند مدتی به وجود نخواهد آمد. اما در صورتی که پزشک جراح تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، احتمال ایجاد برخی عوارض از جمله اسکار ناشی از عمل وجود دارد. مسلما جای زخم حاصل از جراحی می تواند در ظاهر افراد تاثیر منفی داشته باشد.

خطرات عمل بلفاروپلاستی - دکتر مهدی سزاوار

مهم ترین عوارض ناشی از بلفاروپلاستی

بیمار مدتی پیش از اقدام برای جراحی زیباسازی پلک، توسط پزشک جراح به طور کامل تحت معاینات چشمی قرار می‌ گیرد. همچنین، وضعیت بیمار از نظر وجود هر نوع بیماری زمینه ای به طور دقیق بررسی می شود. بنابراین معمولا خطر خاصی بیمار را تهدید نکرده و جراحی با کمترین عوارض انجام می گیرد.

در هر صورت، ممکن است برخی از بیماران، پس از بلفاروپلاستی دچار هماتوم شوند. البته وجود مقداری کبودی و تورم پس از عمل جراحی کاملا طبیعی و مورد انتظار است. این نوع عوارض در اثر دستکاری هایی که توسط جراح انجام می گیرند، به وجود آمده و مدتی پس از جراحی از بین خواهند رفت. اگر هماتوم گسترده ای ایجاد گردد، برای برطرف شدن نیاز به انجام جراحی مجدد خواهد داشت. در غیر این صورت با اقدامات محافظه کارانه و گذشت زمان برطرف خواهد شد.

یکی دیگر از عوارض، بسته شدن پلک به صورت ناخودآگاه است. این اتفاق در طی چند روز بعد از عمل مکررا اتفاق می افتد و جای نگرانی نیست. مهم ترین علت این موضوع خشکی چشم است که با تجویز قطره های اشک مصنوعی از بین می رود.

از عوارض جراحی پلک می توان به باز ماندن چشم در هنگام خواب اشاره کرد که به دلیل نرسیدن دو لبه پلک به یکدیگر در روزهای اول پس از جراحی رخ می دهد. این عارضه نیز با استفاده از پماد چشمی و قطره اشک مصنوعی برطرف می گردد.

عفونت، دوبینی، طولانی شدن بهبود زخم ها، درد در محل شکاف جراحی و کاهش بینایی، از دیگر عوارض نادر محسوب می شوند. در صورت مشاهده این گونه علائم، هر چه سریع تر به پزشک معالج مراجعه نمایید.

بهترین جراح بلفاروپلاستی در تهران

برای پیدا کردن بهترین جراحی بلفاروپلاستی در تهران باید ابتدا به دنبال یک پزشک با تجربه کافی باشید. او باید توانایی انجام جراحی را با بهترین متدها و دقت بالا را داشته باشد تا به بهترین نتیجه مطلوب برسید. برای پیدا کردن یک پزشک ماهر و متبحر می‌توانید در مطب پزشک بنشینید و از او مشاوره دریافت کنید. با مشاهده بیماران می‌توانید نتیجه جراحی را مورد بررسی قرار دهید.

جالب است که بدانید M. Mikamo، پزشک ژاپنی قرن نوزدهم، اولین موارد عمل دو پلک را برای اهداف زیبایی شناختی در سال 1896 انجام داده است.

جراحی پلک، می‌تواند بهبود قابل‌توجهی در ظاهر و عملکرد چشم‌ها ایجاد کند. بلفاروپلاستی به‌عنوان یکی از معروف‌ترین روش‌های جراحی زیبایی در حوزه چشم‌پزشکی شناخته می‌شود. میزان عمل بلفاروپلاستی در سال‌های اخیر، به دلیل توجه بیشتر به زیبایی و بهبود ظاهر شخصیت‌ها، به طور قابل‌توجهی افزایش‌یافته استاستیون پی. دیویسون یکی از جراحان برجسته در زمینه جراحی زیبایی و بلفاروپلاستی است، مطالعات و نظریه‌های مهمی در پیشرفت فهم بلفاروپلاستی و نحوه بهبود عملکرد و ظاهر چشم‌ها داشته‌اند، که به افزایش میزان موفقیت جراحی پلک کمک کرده است.

یادداشت پایانی

جراحی بلفاروپلاستی پلک سبب زیبایی چهره و صورت می‌شود و اعتماد به نفس فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد از این رو برای انجام بلفاروپلاستی چشم بهتر است بهترین پزشک را انتخاب کنید تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. دکتر سزاوار یکی از بهترین پزشکان تهران است که شما برای انجام عمل بلفاروپلاستی می‌توانید از مطب دکتر سزاوار وقت بگیرید. برای مشاهده اطلاعات بیشتر به وبسایت دکتر سزاوار مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *