بوکال فت

Bukal-surgery

 بوکال فت یا عمل تخلیه چربی لپ چیست؟

بوکال فت یکی از عمل‌های جراحی زیبایی است که ظاهر دلخواه بسیاری از افراد را برایشان به ارمغان آورده است.چربی بوکال، چربی داخل دهان یا چربی داخل لپ ، نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لپ ها می‌شود و جلوه برجسته استخوان گونه را کاهش می‌دهد.

افرادی که این نوع چربی را دارند، می‌توانند با انجام بوکال فت، حجم قسمت پایینی گونه را کم‌تر کنند. با این کار استخوان گونه آن‌ها برجسته‌تر به نظر می‌رسد. این که عمل جراحی بوکال به شکل قرینه و با حفظ تناسب اجزای چهره انجام شود، اهمیت بسیاری دارد. پزشک نمی‌تواند حجم زیادی از چربی‌های زیر گونه را خارج کند. چربی‌هایی که زیر عضلات صورت قرار دارند، عمقی هستند و نمی‌توان آن‌ها را از طریق لیپوساکشن برداشت.

تنها راه برای کاهش چربی‌های داخل دهان، عمل جراحی بوکال است. همانطور که گفته شد این  جراحی پلاستیک صورت  حساسیت زیادی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب پزشک معالج برای این کار دقت زیادی داشته باشید. حتما در مورد سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص زیبایی صورت خود در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

علل ایجاد چربی لپ (Buccal Fat)

چربی لپ یا Buccal Fat یک چربی با منشا جنینی است و جز چربی های زیرجلدی محسوب نمی گردد این نکته از این نظر اهمیت دارد که مقدار این چربی با افزایش یا کاهش وزن تغییر نمی کند هر چند خارج کردن آن در افراد چاق نمود بیشتری دارد و تاثیر جراحی از نظر زیبایی در افراد چاق بیشتر قابل تشخیص است. در مقابل نتیجه ای که باید گرفت این است که شما نمی توانید با رژیم گرفتن یا تغییر رژیم غذایی چربی باکال را کاهش دهید و تنها راه حذف آن جراحی است

میزان ماندگاری جراحی بوکال فت

همان طور که اشاره شد چربی بوکال یک چربی با منشا جنینی است و بازتولید نمی شود پس خبر خوب دیگر این است که با یکبار انجام جراحی برای همیشه از شر چربی های نازیبا در زیر لپ خود خلاص خواهی شد و نیاز به مراقبت های تغذیه ای و رژیم غذایی خاص با نگرانی از بازگشت بوکال فت نیست

عمل جراحی بوکال برای چه کسانی مناسب است؟

 

ارزانترین عمل جراحی بوکال در تهران

عمل بوکال فت یک عمل زیبایی است. بنابراین تمام افرادی که احساس می‌کنند، چربی گونه آن‌ها زیاد است می‌توانند آن را انجام دهند. البته حتما باید با پزشک جراح پلاستیک مشورت کنند. شما می‌توانید انتظارات خود را با دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی صورت در میان بگذارید. ایشان در صورت صلاح دید، برای شما عمل جراحی بوکال را انجام می‌دهند.

می‌توان ملاک‌هایی کلی برای افرادی که نیازمند بوکال فت هستند، در نظر گرفت. در ادامه این ملاک‌ها را بیان کرده‌ایم.

 • این افراد صورتی گرد دارند.
 • حجم چربی موجود در صورتشان بیش از اندازه استانداردهای زیبایی است.
 • زاویه گونه و فک این افراد با چربی پر شده است.
 • استخوان گونه یا فک آن‌ها دیده نمی‌شود.

بسیاری از متقاضیان بوکال فت، اضافه وزن دارند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید و قصد دارید وزن خود را کم کنید، بهتر است انجام بوکال فت را به بعد از کاهش وزن موکول کنید. چرا که رژیم‌های غذایی و تمرین‌های ورزشی در کاهش چربی‌های گونه شما تأثیر دارند.

نکته دیگری که باید در مورد چربی های لپ  بدانید، شرایط جراحی بوکال فت است. افرادی که بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های ارثی خاصی نداشته باشند، می‌توانند این عمل پلاستیک گونه را انجام دهد. عدم مصرف داروهایی چون داروهای ضد انعقاد نیز اهمیت بسیاری دارد. در صورت وجود بیماری یا مصرف دارو حتما قبل از عمل این موضوع را با دکتر مهدی سزاوار در میان بگذارید.

چه کسانی می توانند جراحی زاویه دار کردن فک را انجام دهند؟

 

عمل جراحی بوکال فت یا چربی لپ چگونه انجام می‌شود؟

بهترین دکتر عمل جراحی بوکال در تهران

اطلاع از روند جراحی بوکال فت می‌تواند تا حد زیادی در کاهش استرس بیمار موثر باشد. همانطور که گفته شد چربی بوکال توده‌ای است که در ناحیه توخالی زیر عضلات سطحی صورت قرار دارد. میزان آن در افراد مختلف متفاوت است.

دکتر سزاوار با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان و در سمت گونه‌ها، بافت چربی بوکال را خارج می‌کند. پس از انجام این کار، برش زخم با استفاده از بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شود. از آن‌جایی که این برش داخل دهان ایجاد شده است، روی صورت بیمار هیچ اثری از زخم و برش باقی نمی‌ماند. از مزیت‌های بوکال فت این است که بعد از انجام آن کبودی و تورم زیادی وجود نخواهد داشت. بیماران معمولا خونریزی ندارند و به همین دلیل بیمار می‌تواند در ساعات کوتاهی پس از عمل مرخص شود.

همه چیز در مورد عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم

 

آیا این عمل جراحی نیاز به بستری شدن دارد؟

 

تخلیه چربی غبغب

بوکال فت یک عمل جراحی سرپایی است. پس از انجام مراحل ابتدایی معاینه و تصمیم‌گیری در مورد انجام این عمل جراحی، دکتر سزاوار ، یکی از بهترین جراحان پلاستیک صورت در تهران ،توضیحات لازم را به بیماران خود ارائه می‌دهد. بیمارانی که قصد انجام این جراحی گونه را دارند، باید به نکات قبل از عمل توجه داشته باشند.

 • بیماران تا دو روز قبل از عمل نباید سیگار بکشند.
 • مصرف برخی از داروها مانند آسپرین به مدت یک هفته قبل از عمل ممنوع است.
 • قبل از بیمار باید ناشتا باشد.
 • بهتر است پیش از عمل از دهانشویه استفاده کنید.

البته اگر دکتر سزاوار را به عنوان پزشک معالج خود انتخاب کرده باشید، توضیحات کاملی در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل از سوی ایشان دریافت خواهید کرد.

عمل بوکال فت با توجه به تشخیص پزشک، با استفاده از بی‌حسی موضعی یا استفاده از داروهای آرامبخش انجام می‌شود. روند عمل زیبایی برداشت چربی گونه،بین سی دقیقه الی یک ساعت طول می‌کشد. بیمار چند ساعت تحت نظر باقی می‌ماند. زمانی که پزشک از حال عمومی خوب بیمار اطمینان حاصل کند، دستور ترخیص را صادر می‌کند. مراقبت‌های بعد از عمل نیز باید در خانه انجام شود. در این باره در قسمت‌های بعدی توضیح خواهیم داد.

مقایسه پل دندان و ایمپلنت | مزیت ها و معایب

مراقبت‌های پس از عمل بوکال فت به چه صورت است؟

 

بهترین متخصص عمل جراحی بوکال

مراقبت‌های پس از عمل بوکال فت سخت نیست. شما می‌توانید با رعایت نکات ساده، از عوارض جزئی این جراحی نیز اجتناب کنید. در ادامه به مهم‌ترین نکات در مورد مراقبت‌های پس از این عمل جراحی اشاره کرده‌ایم.

 • زخم‌های موجود در دهان باعث می‌شوند که تا چند روز، غذا خوردن برای بیمار سخت‌تر باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود در روزهای ابتدایی پس از عمل بیمار بیشتر از مایعات و غذاهای شل و ابکی مثل آش استفاده کند.
 • برای کاهش ورم ناشی از بوکال فت، بهتر است هنگام خواب زیر سر خود را بلندتر کنید. استفاده از دو بالش برای این کار کفایت می‌کند.
 • استفاده از گن مخصوص صورت را فراموش نکنید. زیبا جویان صورت ،معمولا باید تا یک هفته پس از بوکال فت از این گن‌ها استفاده کنند. وظیفه این گن‌ها کاهش تورم و فشار روی ناحیه عمل شده است.
 • استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از عفونت‌ زخم‌ها ضروری است.
 • انجام ورزش‌هایی که احتمال باز شدن بخیه‌ها را افزایش می‌دهند، تا التیام زخم‌ها ممنوع است.
 • مصرف سیگار تا یک هفته ممنوع است.
 • بیمار باید مراقب بخیه‌ها و زخم‌ها باشد و آن‌ها را تحریک نکند.

دکتر سزاوار هنگام ترخیص، توضیحات لازم را به شما ارائه خواهند داد. همچنین پس از مدت زمان تعیین شده توسط ایشان، برای معاینه و بررسی نتایج باید به مطب مراجعه کنید.

زمان انجام ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

فیلم عمل جراحی خارج کردن چربی از داخل لپ | فیلم عمل بوکال فت و نتیجه قبل و بعد از عمل

 

در این ویدیو عکس های قبل و بعد از عمل بوکال یکی از بیماران گرامی به صورت ویدیو برای شما قرار داده شده است برای مشاهده نمونه عمل های بیشتر می توانید از اینستاگرام دکترسزاوار به آدرس DrSezavaromfs دیدن فرمایید یا به شماره واتس اپ موجود در بخش تماس با ما پیام ارسال نمایید.

عوارض عمل جراحی بوکال چیست؟

 

هزینه عمل جراحی بوکال در تهران

همانطور که گفته شد، بوکال فت، جزو جراحی‌های کم عارضه محسوب می‌شود. اما در موارد نادر ممکن است بیمار با مشکلاتی مواجه شود. یکی از این مشکلات ایجاد سفتی موقتی در استخوان فک است. بیمار احساس می‌کند فکش به سختی حرکت می‌کنند. در برخی از موارد استخوان فک بیمار نیز بی‌حس می‌شود. در صورت مشاهده چنین عوارضی حتما باید پزشک معالج زیبایی، را در جریان قرار دهید. ممکن است پس از عمل جراحی زیبایی صورت، محدودیت‌هایی در حرکت سر و گردن نیز داشته باشید. معمولا این محدودیت‌ها در مدت کوتاهی از بین می‌روند. اما اگر ادامه پیدا کردند، با دکتر سزاوار مشورت کنید.

تورم نیز از دیگر عوارض احتمالی این بیماری است. به خاطر داشته باشید که کمی تورم طبیعی و اجتناب ناپذیر است. با استفاده از گن صورت و داروهای ضد التهابی می‌توان میزان آن را کاهش داد. اما ورم صورت به مرور زمان کم‌تر می‌شود و پس از مدت کوتاهی کاملا از بین می‌رود. عفونت نیز از دیگر عوارضی است که در صورت عدم انجام مراقبت‌های پس از عمل ایجاد می‌شود. شما می‌توانید با رعایت بهداشت دهان، استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک از عفونت پیشگیری کنید. از لحاظ زیبایی نیز عدم تقارن صورت را می توان اشاره کرد که در صورت مراجعه به پزشک کم تجربه بیشتر مشاهده می شود.

مزایای ساکشن غبغب نسبت به روش های جراحی دیگر چیست؟

 

بهترین جراح بوکال فت در تهران

 

عمل جراحی بوکال

بوکال فت یک عمل جراحی زیبایی است که می‌تواند تأثیر بسیاری در زیبایی و تناسب چهره شما داشته باشد. اما باید به خاطر داشته باشید که انجام این عمل جراحی به  صورت غیر اصولی ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری برای شما به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال خارج کردن بیش از اندازه چربی بوکال، ظاهر نامناسبی برای چهره به وجود می‌آورد. در این صورت ممکن است صورت بیمار بیش از حد لاغر شود. در مواردی که این اشتباه فاحش باشد، نیاز به تزریق دوباره چربی وجود دارد تا ظاهر صورت بیمار بازگردد. این موضوع لزوم انتخاب جراحی حرفه‌ای و با سابقه در این زمینه را مشخص می‌کند.

دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت است. ایشان تجربه زیادی در زمینه عمل جراحی بوکال دارند، استاد دانشگاه هستند و می‌تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. برای مشاوره و دریافت راهنمایی‌های لازم در این زمینه می‌توانید به صورت صفحه تماس با ما در سایت مراجعه کنید. بدین وسیله می‌توانید از راهنمایی‌هایشان بهره‌مند شوید. در هر جراحی روش ها و متدهای مختلفی وجود دارد و پزشکان و اساتید مختلف هر کدام در یک زمینه تخصص و مهارت ویژه دارند و به بیماران خدمت می کنند پس نمی توان بهترین جراح بوکال فت در تهران را به یک نفر به صورت انحصاری اختصاص داد اما قطع به یقین دکتر سزاوار را می توان یکی از بهترین جراحان و با تجربه ترین جراحان و پزشکان بوکال فت در تهران دانست.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۱۳ رای

مقالات مرتبط

22 دیدگاه دربارهٔ «بوکال فت»

 1. بازتاب: هزینه بوکال فت - پارسی زی

  1. خیر بوکال فت کانتورینگ صورت هستش یعنی زاویه دار شدن صورت ، فورم دار شدن صورت و از حالت توپر بودن لپ ها جلوگیری می کنه برای افرادی مناسبه که علارغم تناسب اندام مناسب صورتشون پر دیده میشه

  1. سلام وقت بخیر 5 روز واقعا زمان کمیاست باید صبور باشید تا کاملا ورم ها از بین بروند حداقل یک فرصت دو ماهه برای قضاوت نهایی به هر عمل زیبایی بدهید

  1. سلام وقت بخیر پاسخ این سوال خوب شما به مقاله بالا اضافه شد عمل بوکال فت بازگشت پذیر نیست و دائم هستش

  1. سلام وقت بخیر بله حق با شماست طی چند روز آینده محتوا تصویری شامل عکس قبل و بعد از عمل بوکال فت و ویدیو عمل بوکال فت جدید به مقاله اضافه میشه

  1. سلام خیر جراحی از داخل لوپ و دهان انجام می شود و هیچ علامتی روی پوست و صورت به جا نمیمونه

 2. سلام وقت بخیر
  من بخوام بوکال فت انجام بدم میتونم بعد از دوروز فوتبال بازی کنم ؟ چون فوتبالیست هستم برام مهمه
  سپاس

  1. سلام وقت بخیر بله جراحی بوکال سرپایی هستش و دوره نقاهت خاصی نداره اصلا نگران نباشید

 3. وقت بخیر
  در صورتی دچار افتادگی گونه میشیم؟
  و اینکه احتمال داره از یه طرف کمتر از طرف دیگه چربی خارج بشه؟

  1. سلام وقت بخیر خیر چربی بوکال ربطی به فرم و موقعیت گونه نداره، در مورد برداشتن چربی نابرابر بوکال بله ممکنه

 4. سلام من عمل بوکال فت انجام‌دادن وای احساس میکنم چربی اون ناحیه کامل تخلیه نشده ، امکانش هست بفرمایید از چه تریقی میشه چک کرد که کامل تخلیه شده یاخیر؟ سونوگرافی از صورت ممکنه نشون بده؟

  1. سلام وقت بخیر قبل از عمل باید سونو بشه تاحجم معلوم بشه میشه بعد از عمل هم سونو کرد و دید آیا باقی مونده یا خیر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.