بوکال فت

Bukal-surgery

بوکال فت یکی از عمل‌های جراحی زیبایی است که ظاهر دلخواه بسیاری از افراد را برایشان به ارمغان آورده است.چربی بوکال یا داخل دهان، نوعی چربی عمقی است. وجود این چربی باعث پر بودن گوشه خارجی لب‌ها می‌شود و جلوه برجسته استخوان گونه را کاهش می‌دهد.

افرادی که این نوع چربی را دارند، می‌توانند با انجام بوکال فت، حجم قسمت پایینی گونه را کم‌تر کنند. با این کار استخوان گونه آن‌ها برجسته‌تر به نظر می‌رسد. این که عمل جراحی بوکال به شکل قرینه و با حفظ تناسب اجزای چهره انجام شود، اهمیت بسیاری دارد. پزشک نمی‌تواند حجم زیادی از چربی‌های زیر گونه را خارج کند. چربی‌هایی که زیر عضلات صورت قرار دارند، عمقی هستند و نمی‌توان آن‌ها را از طریق لیپوساکشن برداشت.

تنها راه برای کاهش چربی‌های داخل دهان، عمل جراحی بوکال است. همانطور که گفته شد این  جراحی پلاستیک صورت  حساسیت زیادی دارد. به همین دلیل باید در انتخاب پزشک معالج برای این کار دقت زیادی داشته باشید. حتما در مورد سابقه کاری و تجربه پزشک متخصص زیبایی صورت خود در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید.

 

عمل جراحی بوکال برای چه کسانی مناسب است؟

 

ارزانترین عمل جراحی بوکال در تهران

بوکال فت یک عمل زیبایی است. بنابراین تمام افرادی که احساس می‌کنند، چربی گونه آن‌ها زیاد است می‌توانند آن را انجام دهند. البته حتما باید با پزشک جراح پلاستیک مشورت کنند. شما می‌توانید انتظارات خود را با دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی صورت در میان بگذارید. ایشان در صورت صلاح دید، برای شما عمل جراحی بوکال را انجام می‌دهند.

می‌توان ملاک‌هایی کلی برای افرادی که نیازمند بوکال فت هستند، در نظر گرفت. در ادامه این ملاک‌ها را بیان کرده‌ایم.

 • این افراد صورتی گرد دارند.
 • حجم چربی موجود در صورتشان بیش از اندازه استانداردهای زیبایی است.
 • زاویه گونه و فک این افراد با چربی پر شده است.
 • استخوان گونه یا فک آن‌ها دیده نمی‌شود.

بسیاری از متقاضیان بوکال فت، اضافه وزن دارند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید و قصد دارید وزن خود را کم کنید، بهتر است انجام بوکال فت را به بعد از کاهش وزن موکول کنید. چرا که رژیم‌های غذایی و تمرین‌های ورزشی در کاهش چربی‌های گونه شما تأثیر دارند.

نکته دیگری که باید در مورد چربی های لپ  بدانید، شرایط جراحی بوکال فت است. افرادی که بیماری زمینه‌ای یا بیماری‌های ارثی خاصی نداشته باشند، می‌توانند این عمل پلاستیک گونه را انجام دهد. عدم مصرف داروهایی چون داروهای ضد انعقاد نیز اهمیت بسیاری دارد. در صورت وجود بیماری یا مصرف دارو حتما قبل از عمل این موضوع را با دکتر مهدی سزاوار در میان بگذارید.

چه کسانی می توانند جراحی زاویه دار کردن فک را انجام دهند؟

 

آیا این عمل جراحی نیاز به بستری شدن دارد؟

 

تخلیه چربی غبغب

بوکال فت یک عمل جراحی سرپایی است. پس از انجام مراحل ابتدایی معاینه و تصمیم‌گیری در مورد انجام این عمل جراحی، دکتر سزاوار ، یکی از بهترین جراحان پلاستیک صورت در تهران ،توضیحات لازم را به بیماران خود ارائه می‌دهد. بیمارانی که قصد انجام این جراحی گونه را دارند، باید به نکات قبل از عمل توجه داشته باشند.

 • بیماران تا دو روز قبل از عمل نباید سیگار بکشند.
 • مصرف برخی از داروها مانند آسپرین به مدت یک هفته قبل از عمل ممنوع است.
 • قبل از بیمار باید ناشتا باشد.
 • بهتر است پیش از عمل از دهانشویه استفاده کنید.

البته اگر دکتر سزاوار را به عنوان پزشک معالج خود انتخاب کرده باشید، توضیحات کاملی در مورد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل از سوی ایشان دریافت خواهید کرد.

عمل بوکال فت با توجه به تشخیص پزشک، با استفاده از بی‌حسی موضعی یا استفاده از داروهای آرامبخش انجام می‌شود. روند عمل زیبایی برداشت چربی گونه،بین سی دقیقه الی یک ساعت طول می‌کشد. بیمار چند ساعت تحت نظر باقی می‌ماند. زمانی که پزشک از حال عمومی خوب بیمار اطمینان حاصل کند، دستور ترخیص را صادر می‌کند. مراقبت‌های بعد از عمل نیز باید در خانه انجام شود. در این باره در قسمت‌های بعدی توضیح خواهیم داد.

مقایسه پل دندان و ایمپلنت | مزیت ها و معایب

 

عمل جراحی بوکال چگونه انجام می‌شود؟

 

بهترین دکتر عمل جراحی بوکال در تهران

اطلاع از روند جراحی بوکال فت می‌تواند تا حد زیادی در کاهش استرس بیمار موثر باشد. همانطور که گفته شد چربی بوکال توده‌ای است که در ناحیه توخالی زیر عضلات سطحی صورت قرار دارد. میزان آن در افراد مختلف متفاوت است.

دکتر سزاوار با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان و در سمت گونه‌ها، بافت چربی بوکال را خارج می‌کند. پس از انجام این کار، برش زخم با استفاده از بخیه‌های قابل جذب دوخته می‌شود. از آن‌جایی که این برش داخل دهان ایجاد شده است، روی صورت بیمار هیچ اثری از زخم و برش باقی نمی‌ماند. از مزیت‌های بوکال فت این است که بعد از انجام آن کبودی و تورم زیادی وجود نخواهد داشت. بیماران معمولا خونریزی ندارند و به همین دلیل بیمار می‌تواند در ساعات کوتاهی پس از عمل مرخص شود.

همه چیز در مورد عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم

 

مراقبت‌های پس از عمل بوکال فت به چه صورت است؟

 

بهترین متخصص عمل جراحی بوکال

مراقبت‌های پس از عمل بوکال فت سخت نیست. شما می‌توانید با رعایت نکات ساده، از عوارض جزئی این جراحی نیز اجتناب کنید. در ادامه به مهم‌ترین نکات در مورد مراقبت‌های پس از این عمل جراحی اشاره کرده‌ایم.

 • زخم‌های موجود در دهان باعث می‌شوند که تا چند روز، غذا خوردن برای بیمار سخت‌تر باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود در روزهای ابتدایی پس از عمل بیمار بیشتر از مایعات و غذاهای شل و ابکی مثل آش استفاده کند.
 • برای کاهش ورم ناشی از بوکال فت، بهتر است هنگام خواب زیر سر خود را بلندتر کنید. استفاده از دو بالش برای این کار کفایت می‌کند.
 • استفاده از گن مخصوص صورت را فراموش نکنید. زیبا جویان صورت ،معمولا باید تا یک هفته پس از بوکال فت از این گن‌ها استفاده کنند. وظیفه این گن‌ها کاهش تورم و فشار روی ناحیه عمل شده است.
 • استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از عفونت‌ زخم‌ها ضروری است.
 • انجام ورزش‌هایی که احتمال باز شدن بخیه‌ها را افزایش می‌دهند، تا التیام زخم‌ها ممنوع است.
 • مصرف سیگار تا یک هفته ممنوع است.
 • بیمار باید مراقب بخیه‌ها و زخم‌ها باشد و آن‌ها را تحریک نکند.

دکتر سزاوار هنگام ترخیص، توضیحات لازم را به شما ارائه خواهند داد. همچنین پس از مدت زمان تعیین شده توسط ایشان، برای معاینه و بررسی نتایج باید به مطب مراجعه کنید.

زمان انجام ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

 

عوارض عمل جراحی بوکال چیست؟

 

هزینه عمل جراحی بوکال در تهران

همانطور که گفته شد، بوکال فت، جزو جراحی‌های کم عوارض محسوب می‌شود. اما در موارد نادر ممکن است بیمار با مشکلاتی مواجه شود. یکی از این مشکلات ایجاد سفتی موقتی در استخوان فک است. بیمار احساس می‌کند آرواره‌هایش به سختی حرکت می‌کنند. در برخی از موارد استخوان فک بیمار نیز بی‌حس می‌شود. در صورت مشاهده چنین عوارضی حتما باید پزشک معالج زیبایی، را در جریان قرار دهید. ممکن است پس از عمل جراحی زیبایی صورت، محدودیت‌هایی در حرکت سر و گردن نیز داشته باشید. معمولا این محدودیت‌ها در مدت کوتاهی از بین می‌روند. اما اگر ادامه پیدا کردند، با دکتر سزاوار مشورت کنید.

تورم نیز از دیگر عوارض احتمالی این بیماری است. به خاطر داشته باشید که کمی تورم طبیعی و اجتناب ناپذیر است. با استفاده از گن صورت و داروهای ضد التهابی می‌توان میزان آن را کاهش داد. اما ورم صورت به مرور زمان کم‌تر می‌شود و پس از مدت کوتاهی کاملا از بین می‌رود. عفونت نیز از دیگر عوارضی است که در صورت عدم انجام مراقبت‌های پس از عمل ایجاد می‌شود. شما می‌توانید با رعایت بهداشت دهان، استفاده از دهانشویه و آنتی‌بیوتیک از عفونت پیشگیری کنید.

مزایای ساکشن غبغب نسبت به روش های جراحی دیگر چیست؟

 

جمع بندی

 

عمل جراحی بوکال

بوکال فت یک عمل جراحی زیبایی است که می‌تواند تأثیر بسیاری در زیبایی و تناسب چهره شما داشته باشد. اما باید به خاطر داشته باشید که انجام این عمل جراحی به  صورت غیر اصولی ممکن است آسیب‌های جبران ناپذیری برای شما به دنبال داشته باشد. به عنوان مثال خارج کردن بیش از اندازه چربی بوکال، ظاهر نامناسبی برای چهره به وجود می‌آورد. در این صورت ممکن است صورت بیمار بیش از حد لاغر شود. در مواردی که این اشتباه فاحش باشد، نیاز به تزریق دوباره چربی وجود دارد تا ظاهر صورت بیمار بازگردد. این موضوع لزوم انتخاب جراحی حرفه‌ای و با سابقه در این زمینه را مشخص می‌کند.

دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت است. ایشان تجربه زیادی در زمینه عمل جراحی بوکال دارد و می‌تواند شما را به نتیجه دلخواهتان برساند. برای مشاوره و دریافت راهنمایی‌های لازم در این زمینه می‌توانید به صورت مجازی، به پیج اینستاگرام ایشان مراجعه کنید. بدین وسیله می‌توانید از راهنمایی‌هایشان بهره‌مند شوید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۹ از ۵
از مجموع ۹ رای

مقالات مرتبط

7 دیدگاه دربارهٔ «بوکال فت»

 1. بازتاب: هزینه بوکال فت - پارسی زی

  1. خیر بوکال فت کانتورینگ صورت هستش یعنی زاویه دار شدن صورت ، فورم دار شدن صورت و از حالت توپر بودن لپ ها جلوگیری می کنه برای افرادی مناسبه که علارغم تناسب اندام مناسب صورتشون پر دیده میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *