هزینه جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی صورت چقدر است؟

هزینه بوکال صورت

افراد زیادی برای رسیدن به ایده‌آل زیبایی خواستار تغییر فرم بینی، فرم چانه و گونه خود هستند. یکی از این دست جراحی‌ها که به خوش فرم شدن چهره و در اصطلاح داشتن چهره مدلینگ کمک می‌کند، جراحی بوکال فت یا باکال فت است. جراحی بوکال صورت به حذف چربی‌های قسمت زیرین گونه اشاره دارد که با تخلیه آن صورت فرم زیباتری به خود می‌گیرد و باعث نمایان‌تر شدن خطوط فک و چانه می‌شود.

این جراحی نوظهور که حالا طرفداران بسیاری پیدا کرده است، توسط متخصصین جراحی پلاستیک، جراحان فک و صورت انجام می‌شود. اگر شما نیز خواهان انجام این جراحی هستید، می‌توانید با مراجعه به این متخصصین از زیبایی حاصله از این جراحی لذت ببرید.

نکته مهم در جراحی بوکال فت برای دوستداران آن هزینه بوکال فت است. در واقع هزینه بوکال صورت می‌تواند تعیین کننده انجام آن برای برخی از متقاضیان باشد. اما این هزینه در افراد متفاوت است و به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. در این مقاله با ما همرا باشید تا درباره این موضوع به طور کامل برایتان توضیح دهیم.

هزینه حذف چربی بوکال چقدر است؟

هزینه جراحی‌های زیبایی از جمله هزینه جراحی بوکال صورت به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد، از این رو نمی‌توان هزینه مشخصی را برای تمام افراد تعیین کرد. با توجه به فاکتورهایی که در ادامه توضیح خواهیم داد، هزینه بوکال صورت قابل پیش بینی است. با این حال شما می‌توانید پیش از انجام جراحی بوکال، در مورد هزینه بوکال فت با پزشک خود مشورت کنید.

هزینه حذف چربی بوکال چقدر است؟

بسیاری از جراحان پلاستیک برنامه‌های مالی برای جراحی برداشتن چربی بوکال به بیمار ارائه می‌دهند؛ هزینه‌های حذف چربی بوکال ممکن است، شامل موارد زیر باشد:

 • حق الزحمه جراح
 • هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی
 • هزینه‌های بیهوشی
 • نسخه‌های دارویی
 • آزمایشات پزشکی و اشعه ایکس

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد برای جراحی برداشتن چربی بوکال، به یاد داشته باشید که تجربه جراح و راحتی شما با او به اندازه هزینه نهایی بوکال فت مهم است.

عوامل اثر گذار بر هزینه حذف چربی بوکال

اگر تصور می‌کنید که برداشتن چربی بوکال ممکن است روش مناسبی برای شما باشد، وقت آن است که جنبه‌های مالی و هزینه بوکال صورت را بررسی کنید. ما قبلاً بزرگ‌ترین متغیرهایی را که تأثیر زیادی بر هزینه دارند، بررسی کرده‌ایم و اطلاعات این مقاله یک راهنمای کلی است؛ مشاوره با جراحان پلاستیک همیشه دقیق‌ترین تخمین‌ها را از هزینه‌ بوکال صورت ارائه می‌دهد.

انتخاب متخصص و جراح فک و صورت یا جراح پلاستیک

قطعا جراحان با تجربه و دارای سابقه انجام جراحی بوکال فت می‌توانند، نتایج بهتری را ارائه دهند. این دست جراحان ممکن است به نسبت جراحان دیگر هزینه بیشتری را از متقاضیان دریافت کنند.

توجه داشته باشید که تخصص پزشکی که انتخاب کرده‌اید رابطه مستقیمی با هزینه بوکال صورت دارد؛ لازم به ذکر است که برای دریافت نتیجه بهتر ضروری است که به دنبال جراح با تجربه باشید و توجه به هزینه بوکال صورت را در درجه دوم اهمیت قرار دهید.

متخصص بیهوشی

همانطور که اشاره کردیم یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌تواند بر هزینه بوکال فت تاثیرگذار باشد، انتخاب نوع بیهوشی حین جراحی است. حذف چربی بوکال می‌تواند، تحت بیهوشی موضعی  انجام شود. بیهوشی عمومی به طور قابل توجهی گران‌تر از بیهوشی‌های موضعی است که برای انجام آن نیازی به متخصص بیهوشی ندارد.

متخصص بیهوشی

روند بهبودی

 بهبودی پس از جراحی کوچک کردن گونه در افراد مختلف متفاوت است، اما ممکن است شامل تجویز، پیگیری و مرخصی از کار باشد. از این رو فرآیند بهبودی می‌تواند، شامل هزینه‌های اضافی شود و در نهایت بر هزینه بوکال فت تاثیرگذار باشد؛ دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه بوکال فت عبارتند از:

 • سایر کادر پزشکی (در صورت نیاز متخصص بیهوشی، پرستاران و دستیاران جراحی)
 • ابزار/لوازم پزشکی (سوزن، بخیه، گاز، روپوش، دستکش و غیره)
 • داروهایی که قبل، حین و بعد از برداشتن چربی بوکال استفاده می‌شوند (شاید آرام‌بخش‌ها) مسکن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها)
 • هزینه استفاده از روش یا اتاق عمل بیمارستان یا مرکز خصوصی

آیا بیمه هزینه برداشتن چربی بوکال را پوشش می‌دهد؟

یکی از پرسش‌های پرتکرار درباره هزینه بوکال فت امکان استفاده از بیمه درمانی برای این جراحی است. در این مورد باید به دو نکته توجه کنید؛ اینکه جراحی شما یک جراحی زیبای است یا یک جراحی ترمیم و درمانی؛ در تعریف این دو جراحی آمده است که:

 • جراحی زیبایی: روش‌هایی برای تغییر شکل ساختارهای طبیعی برای بهبود ظاهر و عزت نفس.
 • جراحی ترمیمی: رویه‌هایی که بر روی ساختارهای غیرطبیعی بدن ناشی از نقص‌های مادرزادی، ناهنجاری‌های رشدی، تروما، بیماری، عفونت یا تومورها انجام می‌شود.

با توجه به این دو تعریف عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند؛ جراحی‌های ترمیم نیز در مواقعی می توانند از خدمات بیمه درمانی استفاده کنند. رویه‌های ترکیبی که مزایای زیبایی شناختی و عملکردی را با هم ترکیب می‌کنند، ممکن است با وجود نشانه‌های عملکردی پوشش داده نشوند.

در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که هزینه بوکال صورت به طور قطع یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

یادداشت پایانی

توجه داشته باشید که هزینه بوکال فت باید در درجه دوم اهمیت قرار گیرد. متقاضیان این جراحی زیبایی در ابتدا باید به دنبال جراح قک و صورت یا جراح پلاستیک ماهر و باتجربه باشند تا از بروز عوارض جراحی بوکال فت کاسته شود.

به خاطر داشته باشید که برخی از مراکز درمانی هزینه بوکال صورت را به نسبت دیگر مراکز درمانی با تخفیف های باورنکردنی ارائه می دهند که ممکن است، برای زیباجویان وسوسه کننده باشد؛ در چنین شرایطی مشاوره و مشاهده نمونه‌های جراحی می‌تواند در انتخاب نهایی کمک کننده باشد.

دکتر مهدی سزاوار، متخصص و جراح فک، چانه و صورت، یکی از بهترین جراحان بوکال فت در تهران هستند؛ برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره‌‌، می‌توانید با مطب ایشان تماس بگیرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *