هزینه عمل پلک چشم یا بلفاروپلاستی درسال 1403

آخرین تاریخ بروزرسانی: 7 خرداد 1403
هزینه عمل بلفاروپلاستی در سال 1402 چقدر است

در مقاله پیش رو هزینه عمل پلک چشم یا بلفاروپلاستی را بررسی خواهیم کرد، با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌ تر به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.

بلفاروپلاستی نوعی جراحی پلاستیک است که پوست اضافی پلک را از بین می‌برد. بسیاری از بیماران از این جراحی برای ترمیم افتادگی پلک استفاده می‌کنند که بینایی را بهبود می‌بخشد و ظاهری جوان‌ تر به چهره  می‌دهد. هزینه عمل بلفاروپلاستی فاکتور بسیار مهمی است که باید هنگام تصمیم‌گیری در مورد انجام یا عدم انجام جراحی در نظر گرفت.

هزینه عمل پلک چشم بسته به عوامل مختلفی از جمله پیچیدگی عمل جراحی، شهرت و سطح تجربه جراح شما و بسیاری موارد دیگر می‌تواند بسیار متفاوت باشد. شما می‌توانید برای انجام این دست خدمات پزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مراجعه کنید .

رزرو نوبت دکتر سزاوار

آدرس مطب دکتر سزاوار ، میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ است و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

بلفاروپلاستی، اغلب به‌عنوان یکی از عمل‌های زیبایی پرهزینه شناخته می‌شود. هزینه جراحی پلک یا همان جراحی بلفاروپلاستی متغیر بوده، به‌گونه‌ای که در سال 1403 از 10 میلیون به بالا بر اساس عوامل مختلفی از جمله مکان جراحی، تجربه و تخصص جراح، و نوع بیماری یا مشکلات چشمی تخمین زده می‌شود. هزینه بلفاروپلاستی ممکن است، بسته به میزان پوسیدگی پوست، سطح جراحی موردنیاز و سایر عوامل مختلف، متغیر باشد.

عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی

عوامل متعددی میتواند بر میزان هزینه عمل پلک چشم تاثیر گذار باشد که در زیر مهمترین این موارد ، همراه با توضیحات لازم برای دریافت اطلاعات بیشتر شما ذکر شده است .

مطالعه بیشتر : برای دریافت پاسخ راجع به اینکه ، آیا عمل بلفاروپلاستی برگشت دارد ، کلیک کنید .

نوع بلفاروپلاستی

انواع مختلفی از جراحی پلک وجود دارد و برخی از آنها پیچیده‌ تر از سایرین هستند که بر هزینه عمل پلک چشم تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، بلفاروپلاستی پلک پایین معمولا گرانتر از بلفاروپلاستی پلک بالا است. با این حال، همه به تکنیک‌هایی که جراح استفاده می‌کند و ساختار چشم شما بستگی دارد.

سطح تجربه و شهرت جراح 

برخی از جراحان بر اساس تجربه و آموزش گسترده خود هزینه عمل پلک چشم را مقداری بیشتر از سایرین دریافت می‌کنند. جراحانی که به تازگی گواهی بورد دریافت کرده‌اند یا هنوز شهرتی کسب نکرده‌اند، احتمالاً ارزان‌تر از جراح‌هایی با چندین دهه تجربه خواهند بود.

موقعیت مکانی 

موقعیت جغرافیایی شما بر هزینه عمل بلفاروپلاستی نیز تاثیر می‌گذارد.

هزینه‌ های بیمارستان 

علاوه بر هزینه جراح خود، باید به مرکز جراحی یا بیمارستانی که در آن عمل انجام می‌شود نیز پرداخت کنید.این هزینه‌ها بسته به امکاناتی که در آن بیمارستان در اختیارتان قرار می‌گیرد متفاوت است که تاثیر عمده ایی بر هزینه عمل پلک چشم در نهایت دارد.

بیهوشی 

برخی از عمل‌ های جراحی پلک باید تحت بیهوشی عمومی انجام شوند، در حالی که برخی دیگر را می‌توان با بی حسی موضعی انجام داد. مقدار و نوع بیهوشی استفاده شده بر هزینه عمل پلک چشم شما تأثیر می‌گذارد.

انواع روش‌ های بلفاروپلاستی

در بالا اشاره شد که نوع جراحی می‌تواند بر هزینه عمل پلک چشم تاثیرگذار باشد. بد نیست بدانید که انواع مختلفی از جراحی بلفاروپلاستی وجود دارد. بسته به ساختار پلک ، تکنیک‌های مختلفی وجود دارد که جراح شما می‌تواند از آن استفاده کند که در نهایت بر هزینه عمل بلفاروپلاستی تاثیر می‌گذارد.

برخی از تکنیک‌ ها جنبه زیبایی دارند مانند جراحی زیبایی درشت کردن چشم ، در حالی که برخی دیگر به دلایل عملکردی و درمان بیماری انجام می‌شوند.قبلاً در مقالات مربوط به جراحی بلفاروپلاستی در مورد جراحی پلک بالا و پایین صحبت کرده‌ایم، اما در این دسته بندی‌ ها، روش‌های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، یکی از روش‌های رایج جراحی زیبایی پلک، بلفاروپلاستی آسیایی است.

بسیاری از بیماران آسیایی تبار، چین طبیعی پلک ندارند و این روش باعث ایجاد چین می‌شود. بلفاروپلاستی آسیایی معمولاً خیلی سریع و تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. هزینه آن از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. برخی از بیماران روش‌های لیفت پلک ترکیبی انجام می‌دهند، جراحی‌ ای که در آن جراحی پلک بالا همزمان با پلک پایین انجام می‌شود. این روش‌ ها ذاتاً گران‌تر خواهند بود و مسلما هزینه عمل پلک چشم را افزایش میدهند ، زیرا پیچیده‌تر هستند و انجام آنها زمان بیشتری می‌برد.

آیا بیمه هزینه عمل بلفاروپلاستی را پوشش می‌دهد؟

در صورت داشتن پتوز (افتادگی پلک فوقانی) که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد یا در صورت مشکلات پزشکی در پلک پایین که نیاز به جراحی دارد، بیمه ممکن است هزینه عمل را پوشش دهد. پزشک شما معمولاً آزمایش میدان بینایی را برای تعیین اینکه آیا این روش از نظر پزشکی ضروری است یا خیر، انجام می‌دهد.

 آیا بیمه هزینه عمل بلفاروپلاستی را پوشش می‌دهد

اگر چنین باشد، بیمه شما ممکن است تمام یا بخشی از هزینه عمل پلک چشم را پوشش دهد.مهم است که با ارائه دهنده بیمه خود چک کنید تا ببینید چه چیزی تحت پوشش طرح بیمه شما قرار می‌گیرد.برخی از طرح‌های بیمه ممکن است الزامات یا محدودیت‌های خاصی برای پوشش بلفاروپلاستی داشته باشند.

پزشک شما نیز می‌تواند به شما کمک کند تا فرآیند بیمه را طی کنید و تعیین کنید که آیا این روش از نظر پزشکی ضروری است یا خیر. با این حال، اگر یک عمل زیبایی برای تغییر ظاهر چشمان خود انجام می‌دهید، باید هزینه این عمل را خود بپردازید.

مطالعه بیشتر : برای آگاهی از علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی کلیک کنید .

گزینه‌ های تامین مالی برای بلفاروپلاستی

هزینه عمل پلک چشم یا بلفاروپلاستی می‌تواند گران باشد، اما گزینه‌های تامین مالی برای کنترل بیشتر هزینه‌ها وجود دارد. در طول مشاوره اولیه شما با جراح، آنها تخمین هزینه را در اختیار شما قرار می‌دهند که زمان بسیار خوبی برای بحث در مورد گزینه‌های مالی خود و اطلاع از گزینه‌هایی است که ممکن است برای شما در دسترس باشد. برخی از جراحان برنامه‌های پرداخت اقساط را برای این روش‌ها ارائه می‌دهند که به شما امکان پرداخت اقساطی را می‌دهد.

چرا بلفاروپلاستی پایین گرانتر است؟

در زمان اقدام برای این جراحی اولین چیزی که ممکن است متوجه شوید تفاوت بین هزینه بلفاروپلاستی بالا و پایین است. جراحی پلک پایین به دلایلی پیچیده‌تر از جراحی پلک بالا است، چراکه نه تنها شامل برداشتن پوست اضافی، بلکه از بین بردن چربی زیر چشم نیز می‌شود.

 چرا بلفاروپلاستی پایین گرانتر است

به صورت کلی جراحی پلک و یا عمل پلک بالا معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد و معمولاً با استفاده از بی حسی موضعی انجام می‌شود، اما عمل بلفاروپلاستی پلک پایین در بیشتر موارد 2 تا 3 ساعت طول می‌کشد و شامل بیهوشی عمومی است. ترکیب این روش‌ ها در صورت لزوم مقرون به صرفه‌تر است، زیرا بیماران فقط یک بار هزینه‌های جراحی را پرداخت می‌کنند.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای بلفاروپلاستی هستند؟

قبل از اینکه به سراغ انجام این جراحی یا برآورد هزینه عمل پلک بروید بهتر است بدانید که اساسا کاندید این جراحی هستید یا خیر. بلفاروپلاستی به طور معمول برای بیمارانی که دارای پوست اضافی پلک، برآمدگی چربی، خطوط و چین و چروک، دایره‌های تیره یا سایه‌های اطراف چشم خود هستند، گزینه مناسبی است. علاوه بر این، کاندیدهای جراحی پلک به طور ایده‌آل باید سبک زندگی سالمی داشته باشند. آنها باید:

  • عاری از مشکلات سلامتی که می‌تواند روند بهبودی را کند کند، باشند
  • غیر سیگاری باشند
  • باید در اهداف خود از جراحی واقع بین باشند

آیا بلفاروپلاستی می‌تواند بینایی را بهبود بخشد؟

افتادگی پوست اطراف چشم می‌تواند دید محیطی را به ویژه در نواحی بالای و بیرونی میدان بینایی مختل کند. این مشکلات بینایی را می‌توان با بلفاروپلاستی از بین برد یا کاهش داد. علاوه بر این، این روش ممکن است ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر به چشم‌ها بدهد.

بهترین سن برای بلفاروپلاستی چه سنی است؟

اکثر بیماران بلفاروپلاستی بالای 30 سال سن دارند. در این سن معمولا عضلات، پوست و چربی اطراف چشم شروع به افتادگی یا پف می‌کند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، بسیاری از بیماران به دنبال جراحی برای بازگرداندن ظاهری جوان‌تر و حتی گسترش میدان بینایی خود هستند.

در حالی که اکثر بیمارانی که جراحی لیفت پلک را انجام می دهند، افراد مسن هستند، اگر از ساختار پلک خود ناراضی باشید، و یاعلاقه مند به عمل پف بالای چشم هم باشید ، امکان انجام این عمل در هر سنی وجود دارد. اکثر جراحان قبل از انجام این جراحی از شما می‌خواهند بعد از 18 سال اقدام به انجام این جراحی کنید.

نحوه انتخاب یک جراح واجد شرایط برای بلفاروپلاستی

اگر هزینه عمل بلفاروپلاستی پیشنهادی به شما بسیار بالا یا به طور غیرواقعی پایین است باید در مورد جراح خود تحقیقات لازم را به عمل آورید. به طور کلی قبل از بحث در مورد هزینه عمل پلک چشم بهتر است درباره پزشک جراحی خود اطلاعاتی را بدست آورید.

نحوه انتخاب یک جراح واجد شرایط برای بلفاروپلاستی

 بسیار مهم است که یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد را انتخاب کنید. هنگام انتخاب جراح برای عمل باید به عوامل زیادی توجه کرد.اولین قدم این است که به مدارک جراح نگاه کنید. آنها باید مدرک پزشکی و رزیدنتی جراحی پلاستیک را در موسسات معتبر گذرانده باشند.

علاوه بر این، جراح شما باید تجربه زیادی در مورد روش‌های بلفاروپلاستی داشته باشد. یک راه خوب برای ارزیابی جراحان ، جستجوی نظرات بیماران قبلی است. همچنین باید به دنبال عکس‌ های قبل و بعد از عمل لیفت پلک بیماران قبلی باشید و مطمئن شوید که از نتایج راضی هستند.

هزینه بلفاروپلاستی متغیر است، و بر اساس عواملی چون مهارت جراح، موقعیت جغرافیایی کلینیک، و پیچیدگی جراحی تعیین می‌شود. متخصصانی چون دکتر مایکل کاپلان، جراح پلاستیک مشهور در ایالات متحده آمریکا در این زمینه تأکید دارند، که بیماران باید بیش از هزینه جراحی پلک، به تجربه و سابقه جراح اهمیت دهند، زیرا نتایج جراحی تأثیر مستقیمی بر زیبایی و سلامت چشم‌ها دارد، همچنین توصیه می‌شود که بیماران قبل از انجام جراحی، در مورد هزینه عمل پلک چشم با پزشک مشورت کنند، تا از شفافیت کامل در این زمینه اطمینان حاصل نماید.

سوالات متداول

1- عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی چیست ؟

عوامل متعددی میتواند بر میزان هزینه عمل پلک چشم تاثیر گذار باشد که مهمترین این موارد  عبارت است از نوع بلفاروپلاستی ، سطح تجربه و شهرت جراح ، موقعیت مکانی ،هزینه‌ های بیمارستان ،بیهوشی

2 – آیا بیمه هزینه عمل بلفاروپلاستی را پوشش می‌دهد؟

در صورت داشتن پتوز (افتادگی پلک فوقانی) که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد مشکلات پزشکی در پلک پایین که نیاز به جراحی دارد، بیمه ممکن است هزینه عمل را پوشش دهد ،اگر چنین باشد، بیمه تمام یا بخشی از هزینه عمل پلک چشم را پوشش دهد.مهم است که با ارائه دهنده بیمه خود چک کنید تا ببینید چه چیزی تحت پوشش طرح بیمه شما قرارمی‌گیرد.برخی از طرح‌های بیمه ممکن است الزامات یا محدودیت‌های خاصی برای پوشش بلفاروپلاستی داشته باشند.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *