مراقبت های بعد از بوکال فت | ماساژ بعد بوکال فت

آخرین تاریخ بروزرسانی: 20 اسفند 1402
مراقبت های بعد از بوکال فت

بوکال فت یک عمل زیبایی است که نقش موثری در برجسته‌سازی استخوان گونه دارد؛ اگر شما هم همیشه از صورت گرد و تپل خود احساس نارضایتی می‌کنید، با بهره از جراحی بوکال فت می‌توانید چهره (صورت) خود را استخوانی و استخوان گونه را برجسته‌تر کنید.

اما نکته مهم این است؛ مراقبت های بعد از بوکال فت برای نتیجه بخش بودن جراحی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. در واقع برای گرفتن نتیجه دلخواه مراقبت های بعد از جراحی بوکال فت؛ همچنین ماساژ بعد بوکال فت از اهمیت زیادی برخوردار است.

جراحی بوکال فت چیست؟

قبل از آنکه درباره مراقبت‌ها و ماساژ بعد بوکال فت و همچنین مزایای آن بدانید بهتر است ابتدا با ماهیت بوکال فت به خوبی آشنا شوید. چربی بوکال یک توده چربی است که بین عضله بوکال و سایر اجزا و عضلات سطحی صورت قرار دارد.

اندازه چربی بوکال برای هر فرد با دیگری متفاوت خواهد بود؛ در یک جمله ساده و قابل فهم باید بگوییم چربی بوکال، دقیقا همان توده چربی عمیقی است که در طرفین لب‌ها و گونه‌ها قرار گرفته و سبب از بین رفتن استخوان گونه زیر پوست می‌شود.

در جراحی بوکال فت با برداشتن چربی بوکال از داخل گونه، سبب برآمده شدن گونه و همچنین استخوانی شدن صورت می‌شوند. برخلاف تصور عموم، جراحی بوکال یک روش بسیار ساده و سریع است که در اغلب موارد بدون بیهوشی و تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

در این نوع عمل جراحی، پزشک در داخل دهان، در قسمت داخلی گونه، یک برش ایجاد می‌کند و رسوبات و چربی دهانی را از زیر استخوان گونه خارج می‌کند. سپس قسمت برش داده شده توسط بخیه‌های قابل جذب بخیه می‌شود؛ اما پس از جراحی به سرعت شاهد تغییرات شگرفی نخواهید بود و نیاز به گذشت کمی زمان است.

مراقبت های بعد از بوکال فت

انجام دقیق مراقبت‌های توصیه شده توسط پزشک تا حد زیادی دوره نقاهت را کوتاه می‌کند و عوارض احتمالی را کاهش می‌دهد؛ بنابراین توجه به این توصیه‌های برای بیمار بسیار مهم است. مراقبت های بعد از بوکال فت بسیار ساده و آسان است. مهم‌ترین توصیه‌ها و مراقبت‌ های بعد از جراحی بوکال به شرح زیر است:

  • در 3 تا 4 روز اول از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید؛ همچنین کمترین استفاده را از فک و دهان داشته باشید و زیاد صحبت نکنید.
  • پس از خوردن هر وعده غذایی، فضای دهان را با سرم‌های مخصوص تجویز شده بشویید تا از عفونت جلوگیری کنید.
  • براساس تجویز و توصیه پزشک تا یک هفته بعد از جراحی سر تایم مشخص، آنتی بیوتیک‌های خود را مصرف کنید.
  • در حالت استراحت، سر را به سمت بالا نگه دارید.
  • تا پایان خوب نشدن زخم داخل دهان از استعمال دخانیات جدا اجتناب کنید.
  • زبان به بخیه‌ها نزنید.
  • از انجام ورزش‌های سنگین و همچنین ورزش‌های رزمی تا خوب نشدن کامل زخم دوری کنید.
  • بهتر است با تجویز و توصیه پزشک تا یک هفته بعد از عمل از گن مخصوص صورت و فک استفاده کنید. در این حالت میزان ورم کمتر خواهد شد.

ماساژ بعد از بوکال فت چیست؟

تقریبا از سال 1980 یک نوع ماساژ تحت عنوان ماساژ بعد بوکال فت به دنیا معرفی شد که بسیار جدید بود. ماساژ بعد بوکال فت باید توسط یک درمانگر یا خود فرد انجام شود. برای انجام ماساژ بعد بوکال فت ابتدا باید دست را کاملا بشویید، ضد عفونی کنید،  سپس یک انگشت را در داخل روی مخاط داخل دهان زیر لپ و گونه بگذارید و انگشت دوم را روی صورت قرار دهید.

حال دو انگشت را به صورت دورانی بچرخانید و ماساژ را از ناحیه‌ای که چربی بوکال قرار دارد، شروع کنید. این ناحیه دقیقا پشت سر خط خنده هر فرد و در زیر گونه (زیر لپ) است. خاصیت و مزیت ماساژ بعد بوکال فت این است که در ناحیه ماساژ، گردش و جریان خود افزایش پیدا می‌کند. با افزایش گردش خون، کیفیت پوست صورت بهبود پیدا می‌کند، سفت‌تر و متراکم‌تر می‌شود.

ماساژ بعد از بوکال فت

ممکن است پس از جراحی بوکال، ماساژ بعد بوکال فت برای برخی از افراد دردناک باشد، اما می‌تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد.

نکته مهم:

ماساژ بعد بوکال فت برای کسب نتایج مطلوب یک روش کمکی و خوب است. اما فراموش نکنید که هیچ چیز به اندازه مراقبت‌های بعد از جراحی بوکال فت نمی‌تواند شما را به نتیجه مطلوب و زیبایی منحصر به فرد نزدیک‌تر کند. بنابراین مراقبت‌ها و توصیه‌های پزشک را جدی بگیرید.

یادداشت پایانی

شما می‌توانید برای انجام جراحی بوکال فت و همچنین اطلاع از مراقبت های بعد از بوکال فت به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی، به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید. یا برای رزرو وقت به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه نمایید یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *