نحوه بوکال فت مردان + مراحل جراحی بوکال فت مردان

آخرین تاریخ بروزرسانی: 17 خرداد 1403
عمل بوکال فت مردان

شاید تصور کنید که اکثر جراحی‌های زیبایی مختص زنان است؛ مردان نباید برای این دست جراحی‌ها اقدام کنند. اما در حال حاضر شاهد تمایل آقایان به انجام برخی جراحی‌های زیبایی هستیم که البته تاثیر بسیاری بر زیبایی چهره آنها دارد.

یکی از این جراحی‌ها بوکال فت یا جراحی برداشت چربی بوکال است، در واقع امروزه عمل بوکال فت مردان طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ اما اغلب آقایان نگران نتیجه این جراحی هستند که چهره‌شان فرم زنانه نگیرد و با حفظ ویژگی‌های صورت مردان از شر چربی اضافی گونه‌ها راحت شوند.

اگرچه درجاتی از پری گونه نشانه جوانی در نظر گرفته می‌شود، اما معمولاً این ویژگی خوشایند مردان نیست. به لطف ژنتیک در بسیاری از موارد، هیچ مقدار کاهش وزن نمی‌تواند، کاهش چربی بوکال را در بر داشته باشد. اما با این جراحی می‌توان با برداشت چربی به راحتی این مشکل را برطرف کرد. عمل بوکال فت مردان برای کاهش موثر حجم گونه‌ها با حذف توده چربی طبیعی بوکال که گونه‌ها را بیش از حد برجسته نشان می‌دهد، انجام می‌شود.

توجه به این نکته ضروری است که اندازه توده‌های چربی بوکال از مردی به مرد دیگر متفاوت است؛ به این معنی که درجه جراحی مورد نیاز برای ایجاد نتایج دلخواه نیز متفاوت خواهد بود. با این حال اگر جراحی توسط یک متخصص پلاستیک با تجربه، مانند دکتر مهدی سزاوار جراح فک، صورت و زیبایی انجام می‌شود، برجستگی گونه‌ها می‌تواند به اندازه کافی کاهش یابد و شکل V شکل ایجاد شود. در ادامه این مقاله با روش انجام عمل بوکال فت مردان و نکات مهم پیرامون این جراحی آشنا خواهید شد.

توده چربی بوکال در عمق بافت‌های صورت قرار دارد؛ این توده از بافت چربی در ناحیه گونه حرکات جویدن و مکیدن را در کودکان و جویدن را در بزرگسالان تسهیل می‌کند. این توده چربی اغلب در طول لیفت صورت بلند یا بازسازی می‌شود، تا به صورت فرم بهتری بدهد.

بوکال فت چیست

در طی برداشتن چربی بوکال مردانه، توده چربی بوکال از طریق یک برش در قسمت داخلی گونه استخراج می‌شود. این کار خطوط گونه‌ها و ظاهر کلی صورت را بهبود می‌بخشد و در نتیجه استخوان‌های گونه را برجسته‌تر می‌کند.

بوکال فت برای آقایان یک روش جراحی است، که برای بهبود شکل و ظاهر صورت و گردن در مردان مورداستفاده قرار می‌گیرد. جراحی بوکال فت مردان به‌منظور کاهش چین و چروک‌های صورت، و بهبود تناسب و تنظیم شکل چهره انجام می‌شود. بوکال فت مردان نه‌تنها می‌تواند به بهبود شکل و ظاهر بیرونی کمک کند، بلکه همچنین می‌تواند به افزایش اعتمادبه‌نفس و رضایت از ظاهر شخصی کمک نماید.

نگاهی کلی به عمل بوکال فت مردان

عملکرد طبیعی توده چربی بوکال، پر کردن فضاهای بافت عمیق در ناحیه گونه و محافظت از سایر ساختارهای صورت از انقباضات مداوم عضلانی است. در طول جراحی، پزشک از طریق برش‌های استراتژیکی که در داخل گونه‌های شما ایجاد می‌کند، به توده‌های چربی دسترسی پیدا می‌کند (بنابراین جای زخم جراحی داخلی خواهد بود).

هنگامی که مقدار مورد نظر بافت به دقت برداشته شد، سپس برش‌ها را می بندد و شما را برای استراحت با دستورالعمل‌های دقیق بعد از عمل به خانه می‌فرستند. عمل بوکال فت مردان ممکن است، تحت ریلکسیشن، بی حسی موضعی یا آرام بخش IV بسته به تکنیک فردی مورد استفاده و سطح راحتی شما انجام شود.

کاندیدای مناسب برای عمل بوکال فت مردان

عمل بوکال فت مردان می‌تواند برای مردانی که به طور کلی از سلامت خوبی برخوردارند، وزن ثابتی دارند، احساس می‌کنند گونه‌هایشان بیش از حد برجسته یا پر است، گزینه‌ای عالی باشد. فقط توجه داشته باشید که جراحی بوکال فت مردان یک روش جراحی کاملاً فردی است، بنابراین تجربه هر بیمار ممکن است، بسته به میزان پری گونه و آناتومی منحصر به فرد صورت متفاوت باشد.

توجه داشته باشید به طور معمول، مردانی که ساختار صورت لاغر و باریک دارند، برای این جراحی توصیه نمی‌شوند. در این صورت می‌تواند باعث شود که در هنگام پیری صورت، لاغرتر به نظر برسد. این روش برای مردانی که دارای گونه چاق و پر هستند بهترین است. در طول مشاوره قبل از جراحی، پزشک مقدار مناسب چربی بوکال را برای ایجاد بهترین نتیجه تعیین می‌کند.

مراحل انجام جراحی بوکال فت مردان از مشاوره تا جراحی

 1. قبل از تعیین تاریخ برای جراحی برداشتن چربی بوکال خود، باید با پزشک برای مشاوره ملاقات کنید. یک مشاوره شامل بررسی تاریخچه پزشکی کامل، از جمله مصرف داروها، مکمل‌ها و احتمال وجود آلرژی است. پزشک جزئیات کامل جراحی از جمله مراحل آماده سازی و دستورالعمل‌های بهبودی را توضیح خواهد داد.
 2. معاینه فیزیکی انجام خواهد شد و ممکن است عکس گرفته شود. اگر پزشک شما را برای انجام جراحی معاف کند، تاریخی تعیین خواهد شد.
 3. برای آماده شدن برای این روش، باید از مصرف هر گونه NSAID (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) خودداری کنید. این داروها می‌توانند منجر به عوارض مرتبط با خونریزی در حین و بعد از جراحی شوند؛ همچنین باید از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 4. در شروع جراحی بوکال فت مردان، بیهوشی انجام می‌شود. برخی از بیماران به ترکیبی از بی حسی موضعی و آرامبخش نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به بیهوشی عمومی دارند. هنگامی که داروی بیهوشی انتخابی اثر کرد، بیمار در طول مدت جراحی هیچ گونه درد یا ناراحتی را احساس نخواهد کرد.
 5. سپس یک برش کوچک در قسمت داخلی گونه ایجاد می‌شود که امکان دسترسی به توده چربی بوکال را فراهم می‌کند. فشاری در قسمت بیرونی گونه ایجاد می‌شود، تا توده چربی در معرض دید قرار گیرد و چربی در صورت نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار برداشته می‌شود. فشار برداشته می‌شود و سپس برش‌ها با استفاده از بخیه بسته می‌شوند.

آیا برداشتن چربی بوکال در مردان به روشی متفاوت انجام می‌شود؟

پزشک درک عمیقی از ساختار صورت مردانه و روش‌هایی دارد که ویژگی‌های صورت مردانه بر ظاهر کلی صورت تأثیر می‌گذارد. در طول یک مشاوره شخصی، او از نزدیک به نیازها و اهداف زیبایی شناختی خاص هر بیمار گوش می‌دهد. سپس از تجربه چندین ساله خود در روش‌های زیبایی مردانه استفاده می‌کند، تا یک جراحی منحصر به فرد برای بیمار انجام دهد.

بهبودی پس از جراحی عمل بوکال فت مردان چگونه است؟

به بیماران توصیه می‌شود تا چند هفته پس از جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنند. بسته به میزان چربی برداشته‌شده و اندازه برش‌های مورد نیاز، مدت زمان استراحت مورد نیاز ممکن است، تنها چند روز تا دو هفته باشد.

در چند روز اول پس از جراحی، باید رژیم غذایی نرم یا نیمه مایع داشته باشید و به شما آموزش داده می‌شود که چندین بار در روز از دهانشویه آنتی بیوتیکی برای کمک به جلوگیری از هرگونه عفونت استفاده کنید.

نتایج مورد انتظار از عمل بوکال فت مردان

مهم است، بدانید که هر گونه نتیجه فوری عمل بوکال فت مردان احتمالاً در ابتدا با تورم همراه است. ممکن است چندین هفته یا حتی ماه‌ها طول بکشد تا نتایج مطلوب به دست آید. اما گونه‌های شما به تدریج با کاهش تورم، شکل جدیدی پیدا می‌کند. در آن زمان، باید متوجه تغییر در ساختار گونه خود و ظاهری متعادل‌تر و مشخص‌تر به صورت شوید.

بهترین سن برای انجام عمل بوکال فت در مردان

بهترین سن برای انجام جراحی‌های زیبایی صورت در مردان از جمله برداشتن چربی بوکال بسته به بیمار و اهداف او متفاوت است. توصیه می‌شود، پس از رشد کامل صورت جراحی را دنبال کنید. یک صورت کاملاً بالغ به پزشک کمک می‌کند تا مقدار مناسب برای برداشتن چربی را تعیین کند. به طور کلی، این روش برای مردانی توصیه می‌شود که می‌خواهند گونه را لاغر کنند تا ساختار صورت خود را تقویت کنند.

بهترین سن برای انجام عمل بوکال فت مردان

بوکال فت برای آقایان، یک جراحی زیبایی برای ظاهر صورت و گردن مردان است. تحقیقات انجام شده توسط دکتر جان اسمیت نشان می‌دهد، که بوکال فت مردان می‌تواند به طور مؤثری به بهبود شکل و ظاهر بیرونی مردان کمک کند، و از طریق افزایش اعتمادبه‌نفس و رضایت از ظاهر شخصی به کیفیت زندگی مردان کمک نماید. این تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که با انجام بوکال فت برای آقایان، نتایج مطلوبی در بهبودی ظاهر و افزایش جلوهٔ جوانی و زیبایی به دست می‌آید.

یادداشت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی مسائل و سوالات پیرامون جراحی بوکال فت مردان را اشاره کرده و پاسخ دهیم. به خاطر داشته باشید که جراحی بوکال فت برای بانوان و برای آقایان به یک روش انجام می‌شود، اما اگر اقدامات و جراحی‌های اضافی نیز در نظر داشته باشید، می‌تواند روند انجام این عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین در صورت انتخاب دیگر جراحی‌های زیبایی بهتر است، درباره روند جراحی و هزینه آن از پزشک خود اطلاعات لازم را دریافت کنید. شما می‌توانید، برای انجام این جراحی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید.

همچنین برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول درباره عمل بوکال فت مردان

آیا می‌توان سایر روش‌های جراحی پلاستیک مردانه را همزمان انجام داد؟

روش برداشتن توده چربی بوکال مردانه را می‌توان به تنهایی یا همراه با سایر روش‌های جراحی پلاستیک مردانه مانند، کاشت چانه مردانه، کانتورینگ صورت و خط فک مرد، لیپوساکشن مردانه و جراحی پلک مردانه انجام داد.

پس از برداشتن چربی بوکال برای مردان چه انتظاری باید داشت؟

هنگام بیدار شدن از خواب می‌توانید، انتظار موارد زیر را داشته باشید و باید دستورالعمل‌های داده شده را هنگام بازگشت به خانه دنبال کنید:

 • مقداری تورم، کبودی، بی حسی و ناراحتی طبیعی و قابل انتظار است.
 • کمپرس‌های خنک و داروهای مسکن خوراکی به راحتی ناراحتی شما را کنترل می‌کنند.
 • تمام تورم‌ها در عرض چند هفته با پیشرفت بهبودی خود به خود برطرف می‌شود.
 • برای چند هفته باید شب‌ها با سر بالا استراحت کنید.

برنامه غذایی محدود را به شرح زیر برنامه ریزی کنید:

 • از تمام غذاهای نپخته خودداری کنید (خطر ایجاد باکتری) و مطمئن شوید که تمام میوه‌ها و سبزیجات خام را به طور کامل بشویید؛ برای چند روز غذاهای مایع تا نرم میل خواهید کرد.
 • به شما یک دهانشویه ضد باکتری خاص داده می‌شود تا در طول روز به مدت چند روز از آن استفاده کنید.
 • زبان خود را از محل‌های برش داخل دهان دور نگه دارید.
 • تا زمان بهبودی کامل از انجام کلیه فعالیت‌های شدید خودداری کنید.
 • بخیه‌ها معمولاً طی 7 تا 10 روز خود به خود حل می‌شوند.
 • همه درمان‌ها زمان می‌برد و نمی‌توان عجله کرد. ممکن است، چندین هفته طول بکشد تا تمام تورم‌ها از بین برود و نتایج نهایی را ببینید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

انواع جراحی های زیبایی صورت

جراحی‌های زیبایی پوست صورت در دنیای امروز به عنوان یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش‌ها برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شناخته می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *