عمل بوکال فت مردان

عمل بوکال فت مردان

عمل بوکال فت مردان امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. شاید تصور کنید که اکثر جراحی‌های زیبایی مختص زنان است. مردان نباید برای این دست جراحی‌ها اقدام کنند. اما در حال حاضر شاهد تمایل آقایان به انجام برخی جراحی‌های زیبایی هستیم که البته تاثیر بسیاری بر زیبایی چهره آنها دارد.

یکی از این جراحی‌ها بوکال فت یا جراحی برداشت چربی بوکال نام دارد. عمل بوکال فت مردان در ماهیت متفاوت با انجام آن در بانوان نیست، اما اغلب آقایان نگران نتیجه این جراحی هستند که چهره‌شان فرم زنانه نگیرد و با حفظ ویژگی‌های صورت مردان از شر چربی اضافی گونه‌ها راحت شوند.

اگرچه درجاتی از پری گونه نشانه جوانی در نظر گرفته می‌شود، اما معمولاً این ویژگی خوشایند مردان نیست. به لطف ژنتیک در بسیاری از موارد، هیچ مقدار کاهش وزن نمی‌تواند کاهش چربی بوکال را در پر داشته باشد.

اما یک روش جراحی وجود دارد که می‌تواند با برداشت چربی به راحتی این مشکل را برطرف کند. عمل بوکال فت مردان برای کاهش موثر حجم گونه‌ها با حذف توده چربی طبیعی بوکال که گونه‌ها را بیش از حد برجسته نشان می‌دهد، انجام می‌شود.

برای مطالعه کامل عمل بوکال فت و برسی تمام نکات کلیک کنید.

توجه به این نکته ضروری است که اندازه توده‌های چربی بوکال از مردی به مرد دیگر متفاوت است، به این معنی که درجه جراحی مورد نیاز برای ایجاد نتایج دلخواه نیز متفاوت خواهد بود.

هنگامی که توسط یک جراح پلاستیک با تجربه، مانند دکتر مهدی سزاوار جراح فک، صورت و زیبایی انجام می‌شود، برجستگی گونه‌ها می‌تواند به اندازه کافی کاهش یابد و شکل V شکل ایجاد شود. در ادامه این مقاله با روش انجام عمل بوکال فت مردان و نکات مهم پیرامون این جراحی آشنا خواهید شد.

بوکال فت چیست؟

 

بوکال فت چیست

توده چربی بوکال در عمق بافت‌های صورت قرار دارد. این توده از بافت چربی در ناحیه گونه حرکات جویدن و مکیدن را در کودکان و جویدن را در بزرگسالان تسهیل می‌کند. این توده چربی اغلب در طول لیفت صورت بلند یا بازسازی می‌شود تا به صورت فرم بهتری بدهد.

در طی برداشتن چربی بوکال مردانه، توده چربی بوکال از طریق یک برش در قسمت داخلی گونه استخراج می‌شود. این کار خطوط گونه‌ها و ظاهر کلی صورت را بهبود می‌بخشد و در نتیجه استخوان‌های گونه را برجسته‌تر می‌کند.

نگاهی کلی به عمل بوکال فت مردان

عملکرد طبیعی توده چربی بوکال پر کردن فضاهای بافت عمیق در ناحیه گونه و محافظت از سایر ساختارهای صورت از انقباضات مداوم عضلانی است. در طول جراحی، پزشک از طریق برش‌های استراتژیکی که در داخل گونه‌های شما ایجاد می‌کند، به توده‌های چربی دسترسی پیدا می‌کند (بنابراین جای زخم جراحی داخلی خواهد بود).

هنگامی که مقدار مورد نظر بافت به دقت برداشته شد، سپس برش‌ها را می بندد و شما را برای استراحت با دستورالعمل‌های دقیق بعد از عمل به خانه می فرستند.

عمل بوکال فت مردان ممکن است تحت ریلکسیشن و بی حسی موضعی یا آرام بخش IV بسته به تکنیک فردی مورد استفاده و سطح راحتی شما انجام شود.

کاندیدای مناسب برای عمل بوکال فت مردان

عمل بوکال فت مردان می‌تواند برای مردانی که به طور کلی از سلامت خوبی برخوردارند، وزن ثابتی دارند،احساس می‌کنند گونه هایشان بیش از حد برجسته یا پر است، گزینه‌ای عالی باشد. فقط توجه داشته باشید که جراحی بوکال فت مردان یک روش جراحی کاملاً فردی است، بنابراین تجربه هر بیمار ممکن است بسته به میزان پری گونه و آناتومی منحصر به فرد صورت متفاوت باشد.

توجه داشته باشید به طور معمول، مردانی که ساختار صورت لاغر و باریک دارند، برای این جراحی توصیه نمی‌شوند. در این صورت می‌تواند باعث شود که در هنگام پیری صورت، لاغرتر به نظر برسد. این روش برای مردانی که دارای چاق و گونه‌های پر هستند بهترین است. در طول مشاوره قبل از جراحی، پزشک مقدار مناسب چربی بوکال را برای ایجاد بهترین نتیجه تعیین می‌کند.

مراحل انجام جراحی بوکال فت از مشاوره تا جراحی

 1. قبل از تعیین تاریخ برای جراحی برداشتن چربی بوکال خود، باید با پزشک برای مشاوره ملاقات کنید. یک مشاوره شامل بررسی تاریخچه پزشکی کامل، از جمله مصرف داروها و مکمل‌های و احتمال وجود آلرژی است. پزشک جزئیات کامل جراحی از جمله مراحل آماده سازی و دستورالعمل‌های بهبودی را توضیح خواهد داد.
 2. معاینه فیزیکی انجام خواهد شد و ممکن است عکس گرفته شود. اگر پزشک شما را برای انجام جراحی معاف کند، تاریخی تعیین خواهد شد.
 3. برای آماده شدن برای این روش، باید از مصرف هر گونه NSAID (داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی) خودداری کنید. این داروها می‌توانند منجر به عوارض مرتبط با خونریزی در حین و بعد از جراحی شوند. همچنین باید از سیگار کشیدن خودداری کنید.
 4. در شروع جراحی بوکال فت مردن، بیهوشی انجام می‌شود. برخی از بیماران به ترکیبی از بی حسی موضعی و آرامبخش نیاز دارند، در حالی که برخی دیگر نیاز به بیهوشی عمومی دارند. هنگامی که داروی بیهوشی انتخابی اثر کرد، بیمار در طول مدت جراحی هیچ گونه درد یا ناراحتی را احساس نخواهد کرد.
 5. سپس یک برش کوچک در قسمت داخلی گونه ایجاد می‌شود که امکان دسترسی به توده چربی بوکال را فراهم می‌کند. فشاری در قسمت بیرونی گونه ایجاد می‌شود تا توده چربی در معرض دید قرار گیرد و چربی در صورت نیاز برای دستیابی به نتایج مورد نظر بیمار برداشته می‌شود. فشار برداشته می‌شود و سپس برش‌ها با استفاده از بخیه بسته می‌شوند.

نتایج جراحی تا چه مدت دوام دارد؟

 

نتایج جراحی تا چه مدت دوام دارد؟

از آنجایی که چربی‌های برداشته شده قادر به رشد مجدد نیستند، عمل بوکال فت مردان نتایج دائمی را برای کانتورینگ گونه ارائه می‌دهد. سلول‌های چربی باقی‌مانده در این ناحیه پتانسیل بزرگ شدن را در صورت افزایش وزن دارند، بنابراین بهتر است در وزن ایده‌آل یا نزدیک به آن بمانید.

آیا برداشتن چربی بوکال به روشی متفاوت انجام می‌شود؟

پزشک درک عمیقی از ساختار صورت مردانه و روش‌هایی دارد که ویژگی‌های صورت مردانه بر ظاهر کلی صورت تأثیر می‌گذارد. در طول یک مشاوره شخصی، او از نزدیک به نیازها و اهداف زیبایی شناختی خاص هر بیمار گوش می‌دهد. سپس از تجربه چندین ساله خود در روش‌های زیبایی مردانه استفاده می‌کند تا یک جراحی منحصر به فرد برای بیمار انجام دهد.

بهبودی پس از جراحی عمل بوکال فت مردان چگونه است؟

به بیماران توصیه می‌شود تا چند هفته پس از جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کنند. بسته به میزان چربی برداشته‌شده و اندازه برش‌های مورد نیاز، مدت زمان استراحت مورد نیاز ممکن است تنها چند روز تا دو هفته باشد.

در چند روز اول پس از جراحی، باید رژیم غذایی نرم یا نیمه مایع داشته باشید و به شما آموزش داده می‌شود که چندین بار در روز از دهانشویه آنتی بیوتیکی برای کمک به جلوگیری از هرگونه عفونت استفاده کنید.

عوارض جراحی عمل بوکال فت مردان چیست؟

عوارض جانبی معمول جراحی بوکال فت تورم موقت و ناراحتی خفیف گونه است، اما به طور کلی به سطح جراحی مورد نیاز باشد برای به دست آوردن نتایج دلخواه شما بستگی دارد. اکثر مردان با کاهش تدریجی تورم به بهبودی خود برای چندین هفته ادامه می‌دهند.

خوشبختانه، بافت‌های داخل دهان سریع‌تر از پوست خارجی بهبود می‌یابند، بنابراین این برش‌ها در مقایسه با سایر برش‌های جراحی زمان بهبودی کمتری دارند. پزشک مطمئن خواهند شد که شما در مورد تمام دستورالعمل‌های پس از عمل به خوبی مطلع هستید تا اطمینان حاصل شود که بهبودی شما تا حد سریع و راحت است.

نتایج مورد انتظار از عمل بوکال فت مردان

مهم است بدانید که هر گونه نتیجه فوری عمل بوکال فت مردان احتمالاً در ابتدا با تورم همراه است. ممکن است چندین هفته یا حتی ماه‌ها طول بکشد تا نتایج مطلوب به دست آید. اما گونه‌های شما به تدریج با کاهش تورم، شکل جدیدی پیدا می‌کند. در آن زمان، باید متوجه تغییر در ساختار گونه خود و ظاهری متعادل تر و مشخص‌تر به صورت شوید.

دوره نقاهت عمل بوکال فت مردان

 • رفع چربی گونه برای مردان نیاز به دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. بسیاری از مردان آنقدر احساس خوبی دارند که روز بعد به سر کار بازگردند. شما می‌توانید یک یا دو روز استراحت کنید، اما هیچ تعطیلی برای این جراحی نیاز نیست.
 • بیماران ممکن است دو تا سه روز پس از درمان درد جزئی را تجربه کنند، اما به طور معمول نیاز به استفاده از مسکن کافی خواهید داشت. گفتنی است که برای جلوگیری از عفونت، دهانشویه یا دارو تجویز می‌شود.
 • به طور کلی، برداشتن چربی بوکال یک روش نسبتاً بدون خطر است. تورم و حساسیت در گونه‌ها در چهار تا پنج روز اول پس از جراحی شایع است. اگر بدن شما به تغییرات بسیار حساس است، این علائم ممکن است تا هفت تا دوازده روز ادامه داشته باشد. حتی با وجود تورم، گونه‌های شما همچنان نسبتاً طبیعی به نظر می‌رسند و حتی ممکن است پس از جراحی متوجه متورم نشود.
 • بخیه‌هایی که برای بستن برش‌ها استفاده می‌شوند، پس از سه تا چهار روز در طی یک قرار ملاقات برداشته می‌شوند. تا زمانی که بخیه‌ها خوب نشوند، نمی‌توانید چیزی داغ بنوشید یا چیزی جامد بخورید که در خطر پاره شدن بخیه‌ها باشد.
 • پس از برداشتن بخیه‌ها، زخم داخل دهان شما در طی چند هفته به بهبودی خود ادامه می‌دهد. در صورت تورم، می‌توانید ناحیه آسیب‌دیده را یخ بزنید تا به بهبودی سریع‌تر برسید.
 • برش‌های داخل دهان و بخیه‌های بعدی، خوردن وعده‌های غذایی جامد را برای چند هفته کمی دشوار می‌کند. به همین دلیل، بلافاصله پس از جراحی، باید رژیم غذایی کاملاً مایع شامل سوپ، آبگوشت و آبمیوه را دنبال کنید. ممکن است لازم باشد این کار را تا یک هفته انجام دهید.
 • هنگامی که بخیه‌های شما برداشته شد و محل‌های جراحی شما کمی بهبود یافت، می‌توانید به سمت غذاهای نرم بروید. پوره، تخم مرغ آب پز، ماکارونی نرم و پودینگ را انتخاب کنید – غذاهایی که نیاز به جویدن زیادی ندارند. پس از یک تا دو هفته، پزشک به شما اجازه می‌دهد تا به یک رژیم غذایی جامد بازگردید.
 • پس از برطرف شدن تمام تورم‌ها، می‌توانید از نتایج کامل جراحی برداشتن چربی بوکال خود لذت ببرید.

هزینه حذف چربی بوکال چقدر است؟

برداشتن چربی گونه از صورت مردانه روشی است که قیمت آن متفاوت است. هزینه‌های بیهوشی بر هزینه کلی تأثیر می‌گذارد، همانطور که تکنیک‌های مورد استفاده، زمان لازم برای انجام جراحی و مقدار بافت استخراج شده نیز بر هزینه بوکال فت تاثیرگذار است.

مزایای حذف چربی بوکال

برخی از مزایای عمل بوکال فت مردان عبارتند از:

 • عمل بوکال فت مردان چربی اضافی گونه را از بین می‌برد.
 • منجر به ایجاد گونه‌های برجسته و مشخص‌تر می‌شود(ظاهر بهتر).
 • به طور معمول اعتماد به نفس و عزت نفس را بهبود می‌بخشد.
 • شامل جراحی کوتاه، کبودی اندک و بهبودی کوتاه مدت است.
 • جای زخم صورت یا برش خارجی روی صورت ندارد.
 • ظاهری زیبا و متعادل‌تر به صورت می‌دهد.

بسیاری از بیماران، حذف چربی بوکال را به دلیل اینکه بخیه‌های قابل حل است، انتخاب می‌کنند. از آنجایی که این روش در داخل دهان انجام می‌شود، هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای در قسمت بیرونی گونه‌ها وجود ندارد.

بهترین سن برای انجام عمل بوکال فت مردان

 

بهترین سن برای انجام عمل بوکال فت مردان

بهترین سن برای برداشتن چربی بوکال بسته به بیمار و اهداف او متفاوت است. توصیه می‌شود پس از رشد کامل صورت، جراحی را دنبال کنید. یک صورت کاملاً بالغ به پزشک کمک می‌کند تا مقدار مناسب برای برداشتن چربی را تعیین کند. به طور کلی، این روش برای مردانی توصیه می‌شود که می‌خواهند گونه را لاغر کنند تا ساختار صورت خود را تقویت کنند.

سوالات متداول درباره عمل بوکال فت مردان

آیا در جراحی بوکال فت تمام چربی برداشته می‌شود؟

خیر، فقط چربی اضافی و غیر ضروری بوکال برداشته می‌شود. باقی ماندن مقداری چربی بوکال برای حمایت و عملکرد صورت شما مهم است. در طی این عمل، به منظور جلوگیری از فرورفتگی یا از بین رفتن ظاهر، چربی کافی برای اطمینان از یک کانتور باریک از گونه‌ها برداشته می‌شود.

نتیجه بعد از برداشتن توده چربی بوکال به چه شکل است؟

از آنجایی که برش‌های برداشتن چربی بوکال در داخل دهان هستند، هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای بر روی صورت شما از روش کوچک کردن گونه وجود ندارد. در حالی که یک نتیجه کلی ممکن است بلافاصله دیده شود، نتایج نهایی معمولاً چند هفته پس از ناپدید شدن تمام تورم‌های خفیف دیده می‌شود.

آیا می‌توان سایر روش‌های جراحی پلاستیک مردانه را همزمان انجام داد؟

روش برداشتن توده چربی بوکال مردانه را می‌توان به تنهایی یا همراه با سایر روش‌های جراحی پلاستیک مردانه مانند کاشت چانه مردانه، کانتورینگ صورت و خط فک مرد، لیپوساکشن مردانه و جراحی پلک مردانه انجام داد.

چه چیزی می‌تواند مکمل جراحی حذف چربی بوکال باشد؟

سایر روش‌های مفیدی که می‌توانند مکمل جراحی حذف چربی بوکال باشند عبارتند از: انتقال چربی، لیفت لب، لیفت صورت یا لیفت گردن. به عنوان یک متخصص در جراحی پلاستیک صورت، پزشک قادر خواهد بود به تمام سوالات شما پاسخ دهد و جزئیات عمل مناسب شما را توضیح دهد.

آیا بعد از جراحی برداشتن چربی بوکال اسکار قابل توجهی خواهم داشت؟

برش‌ها در داخل دهان شما قرار می گیرند، بنابراین هیچ جای زخم خارجی دیده نمی‌شود.

چه زمانی نتیجه نهایی از جراحی بوکال فت قابل مشاهده است؟

بلافاصله پس از عمل حذف چربی بوکال، می‌توانید خطوط جدید گونه‌های خود را مشاهده کنید. در طی 24 ساعت اول پس از جراحی، مقداری تورم ظاهر می‌شود که نتیجه را برای روزهای اول مبهم می‌کند. نتایج پس از تقریباً 2-3 هفته، زمانی که تورم باقیمانده فروکش کرد، نتیجه نهایی قابل مشاهده است.

مدت زمان نقاهت بعد از عمل برداشتن چربی بوکال چقدر است؟

به بیماران خود توصیه می‌شود که زمان کافی برای بهبودی خود برنامه ریزی کنند. در هفته اول باید انتظار تورم در اطراف گونه‌های خود را داشته باشید. برای اینکه ناراحتی را به حداقل برسانید، به بیماران توصیه می‌کنیم که یک یا دو روز پس از جراحی از رژیم غذایی فقط مایعات استفاده کنند.

مراقبت از دهان نیز برای اطمینان از بهبود سالم برش مهم است. به شما توصیه می‌شود از دهانشویه‌های بدون الکل برای کمک به کاهش خطر عفونت استفاده کنید. بیماران می‌توانند طی 5 تا 7 روز پس از جراحی به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند.

ناراحتی معمولاً حداقل است و به راحتی با داروهای مسکن کافی کنترل می‌شود. بهتر است برای کنترل تورم بعد از عمل و محافظت از برش‌های بهبودی خود از انجام ورزش‌های شدید و از خم شدن و خوابیدن در وضعیت بالاتنه بالایی بدن خودداری کنید.

آیا جراحی برداشتن چربی بوکال بسیار دردناک است، آیا باعث کبودی می‌شود؟

حداقل ناراحتی بعد از این جراحی انتظار می رود که شامل تورم ناحیه عمل می‌شود. کبودی غیر معمول است. به شما داروی ضد درد کافی داده می‌شود تا ناراحتی شما به حداقل برسد.

نتیجه پس از جراحی برداشتن چربی بوکال چقدر ماندگار است؟

اگرچه متأسفانه روند پیری هنوز هم به طرق مختلف تأثیر خود را بر ظاهر صورت شمامی‌گذارد، اما در صورت حفظ وزن ثابت، خطوط گونه‌ها دوباره حجم پیدا نمی‌کنند.

جراحی حذف چربی بوکال چقدر طول می کشد؟

معمولاً جراحی برداشتن چربی بوکال کمتر از 1 ساعت طول می‌کشد، اما در صورت انجام اقدامات اضافی، زمان عمل نیز بر همین اساس افزایش می یابد.

آیا جراحی برداشتن چربی بوکال نیاز به بیهوشی عمومی یا بستری شدن دارد؟

جراحی برداشتن چربی بوکال تحت بی حسی موضعی از طریق یک برش کوچک (تقریباً 15 میلی متر) در داخل دهان، در قسمت داخلی گونه شما انجام می‌شود. این روش به طور کلی تحت بی حسی موضعی به عنوان یک مورد روزانه در مطب انجام می‌شود.

هدف از جراحی حذف چربی بوکال چیست؟

هدف از برداشتن چربی بوکال کاهش حجم چربی در گونه‌های شما است، به ویژه در قسمت پایین صورت شما که گونه‌ها گود می‌شوند.

پس از برداشتن چربی بوکال برای مردان چه انتظاری باید داشت؟

هنگام بیدار شدن از خواب می‌توانید انتظار موارد زیر را داشته باشید و باید دستورالعمل‌های داده شده را هنگام بازگشت به خانه دنبال کنید:

 • مقداری تورم، کبودی، بی حسی و ناراحتی طبیعی و قابل انتظار است.
 • کمپرس‌های خنک و داروهای مسکن خوراکی به راحتی ناراحتی شما را کنترل می‌کنند.
 • تمام تورم‌ها در عرض چند هفته با پیشرفت بهبودی خود به خود برطرف می‌شود.
 • برای چند هفته باید شب‌ها با سر بالا استراحت کنید.

برنامه غذایی محدود را به شرح زیر برنامه ریزی کنید:

 • از تمام غذاهای نپخته خودداری کنید (خطر ایجاد باکتری) و مطمئن شوید که تمام میوه‌ها و سبزیجات خام را به طور کامل بشویید. برای چند روز غذاهای مایع تا نرم میل خواهید کرد.
 • به شما یک دهانشویه ضد باکتری خاص داده می‌شود تا در طول روز به مدت چند روز از آن استفاده کنید.
 • زبان خود را از محل‌های برش داخل دهان دور نگه دارید.
 • تا زمان بهبودی کامل از انجام کلیه فعالیت‌های شدید خودداری کنید.
 • بخیه‌ها معمولاً طی 7 تا 10 روز خود به خود حل می‌شوند.
 • همه درمان‌ها زمان می برد و نمی‌توان عجله کرد. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا تمام تورم‌ها از بین برود و نتایج نهایی را ببینید.

یادداشت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تمامی مسائل و سوالات پیرامون جراحی بوکال فت مردان را اشاره کرده و پاسخ دهیم. به خاطر داشته باشید که جراحی بوکال فت برای بانوان و برای آقایان به یک روش انجام می‌شود، اما اگر اقدامات و جراحی‌های اضافی نیز در نظر داشته باشید می‌تواند روند انجام این عمل را تحت تاثیر قرار دهد.

بنابراین در صورت انتخاب دیگر جراحی‌های زیبایی بهتر است درباره روند جراحی و هزینه آن از پزشک خود اطلاعات لازم را دریافت کنید.

شما می‌توانید برای انجام این جراحی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید.

 همچنین برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

بعد از عمل بینی چی بخوریم

بعد از عمل بینی چی بخوریم ؟

بعد از عمل بینی چی بخوریم !؟ رژیم غذایی بعد از جراحی بینی اهمیت زیادی دارد، زیرا می‌تواند دوره نقاهت را راحت تر و راه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *