تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟

چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد

در مقاله پیش رو هر آنچه باید در مورد سوال « چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟» بدانید را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌تر به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.

امروزه یکی از رایج‌ترین جراحی‌های پلاستیک، جراحی بینی یا رینوپلاستی است. در طی این عمل، نواقص و ساختار بینی رفع خواهد شد. به طور کلی در این نوع جراحی، مهارت جراح و نوع بینی به طور قابل توجهی بر نتیجه تاثیرگذار است. اما در کنار همه این عوامل، نحوه مراقبت بعد از عمل رینوپلاستی امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

شما برای آنکه بینی زیبا و بدون نقصی داشته باشید، حتما باید توصیه‌های پزشک را پس از جراحی جدی بگیرید و به آن توجه کنید. به عنوان مثال بالا گرفتن سر پس از جراحی یکی از توصیه‌های مهم پزشکان است که شاید برخی آن را جدی نگیرند. اما تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر را بالا باشد؟ در ادامه قصد داریم شما را با توصیه‌های پس از جراحی و همچنین مدت زمان بالا گرفتن عمل بینی بیشتر آشنا کنیم.

رزرو نوبت دکتر سزاوار

شما می‌توانید برای انجام خدماتی مانند عمل بینی استخوانی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

به توصیه پزشکان و جراحان تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟

پس از عمل رینوپلاستی بسیاری از پزشکان به بیمار توصیه می‌کنند تا سر را به سمت بالا نگه دارند. بالا و صاف نگه داشتن سر پس از جراحی، به خروج مایعات و خون از درون بینی کمک کرده و میزان کبودی و تورم بینی را به حداقل می‌رساند. هنگامی که بیمار پس از جراحی برای نگاه کردن به گوشی موبایل سر را به سمت پایین یا جلو خم می‌کند.

تمام خون و مایعات درون بینی به سمت صورت و بینی هجوم می‌آورد.و به طبع تورم و شدت کبودی بیشتر خواهد شد.بنابراین پس از جراحی سعی کنید برای نگاه کردن به گوشی سر را صاف نگه دارید و همچنین برای برداشتن شی از روی زمین به هیچ عنوان سرتان را پایین نیندازید. سعی کنید پس از جراحی همه چیز را در دسترس خود قرار دهید.

اما تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم براساس نوع جراحی تعداد روزهای بالا نگهداشتن بینی متفاوت است. بسته به روش جراحی پزشکان بین 2 تا 6 هفته به بیمار توصیه می‌کنند تا سر خود را بالا و صاف نگهدارند. بنابراین حتما به توصیه پزشک خود توجه داشته باشید.

در هنگام خوابیدن، تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟

بسیاری از بیماران تصور می‌کنند که تنها در طول روز باید سر را صاف و بالا نگه دارند. اما فراموش نکنید در هنگام استراحت و خوابیدن نیز باید سر را صاف و بالا بگیرید. برای این منظور می‌توانید از یک بالشت استفاده کنید. بالشت را پشت سر خود به گونه‌ای قرار دهید که سر بالاتر از بدن باشد.

 در هنگام خوابیدن، تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد

در حقیقت یکی از توصیه‌های ضروری در بهبود سریع این جراحی، به پشت خوابیدن و سر را بالا نگه داشتن است. چرا که صاف و بالا نگهداشتن سر به کاهش درد، ناراحتی و تورم سریع کمک می‌کند و بهبودی سریع‌تر حاصل می‌شود. شما با رعایت خوراک و همچنین نحوه صحیح نگه داشتن سر، می‌توانید عوارض رینوپلاستی را به حداقل برسانید.و نتیجه مطلوب‌تری را پس از جراحی به دست بیاورید.

هنگامی که پس از جراحی رینوپلاستی بینی به پهلو می‌خوابید، نه تنها اذیت‌کننده و ناراحت‌کننده است، بلکه کبودی و تورم صورت بیشتر می‌شود. یکی از عارضه‌های به پهلو خوابیدن که شاید برای بسیاری، ترسناک به نظر برسد، جابجایی بینی است.به طور کلی و به توصیه پزشک در حالت کاملا مطلوب، شما باید به مدت 6 هفته پس از جراحی سر خود را بالا نگه دارید.

برای این منظور سعی کنید در این 6 هفته از 2 تا 3 بالشت حین خواب پشت سر خود استفاده کنید.بسیاری بد خواب هستند و در طول شب عادت به غلت خوردن دارند. برای جلوگیری از غلت زدن و آسیب به ساختار ظریف بینی باید حتما در یک تکیه‌گاه مشخص مانند صندلی به صورت نشسته بخوابید.

همچنین اگر این کار برای شما سخت است، می‌توانید چندین بالشت در اطراف خود قرار دهید تا از غلت خوردن شما جلوگیری شود. برای جلوگیری از ورم پاها پس از جراحی رینوپلاستی و همچین کاهش کمردرد، زیر پاهای خود بالشت اضافی قرار دهید.

عوارض پایین انداختن سر بعد از جراحی رینوپلاستی چیست؟

حال که متوجه شدید تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد، بهتر است عواقب رعایت نکردن آن را نیز بدانید. چرا که در این حالت قطعا به توصیه پزشک و بالا نگهداشتن سر بیشتر توجه خواهید کرد. برخی از عوارض پایین انداختن سر پس از جراحی رینوپلاستی به شرح زیر است:

  • افتادگی نوک بینی

یکی از عارضه‌های پایین انداختن سر بعد از عمل بینی، افتادگی نوک بینی است. شاید در همان ابتدا امر متوجه افتادگی نشوید، اما به مرور زمان و پس از گذشت مدتی، این افتادگی را در غضروف بینی احساس خواهید کرد. البته افتادگی نوک بینی تنها به پایین انداختن سر ربط ندارد و ممکن است عوامل دیگری در افتادگی نقش مهمی داشته باشند.

 افتادگی نوک بینی

به عنوان مثال تکنیک نادرست برای جراحی، عدم پیوند غضروفی محکم و مستحکم و… ممکن است موجب افتادگی بینی بعد از جراحی شود. اما در هر صورت برای جلوگیری از افتادگی نوک بینی در آینده‌ نزدیک و دور باید سر را به مدت مشخص و توصیه شده پزشک، حتما صاف و بالا نگه دارید.

  • تورم و کبودی شدید

یکی دیگر از عارضه‌ های بالا نگه نداشتن سر بعد از عمل رینوپلاستی، کبودی چشم بعد از عمل بینی و طولانی مدت‌ تر است. در حقیقت اگر سایر بیماران با بالا نگهداشتن سر تنها چند روز کبودی و تورم دارند، شما با پایین انداختن سر ممکن است هفته‌ها و ماه‌ها دچار تورم و کبودی باشید. چرا که در صورت پایین نگه داشتن سر، تجمع خون در صورت بیشتر شده و در نتیجه تورم و کبودی پس از جراحی بیشتر خواهد شد.

 تورم و کبودی شدید

در این حالت حتی با کمپرس سرد این کبودی و تورم از بین نمی‌رود. بنابراین اگر شما هم قصد جراحی رینوپلاستی را دارید باید از قبل توصیه‌های پزشک را در خاطر داشته باشید و پس از جراحی به آن توجه کنید. چرا که در این حالت تنها با چند روز استفاده از کمپرس یخ و همچنین درست نگهداشتن سر، کبودی و تورم ناشی از جراحی را از بین ببرید.

  • خونریزی در صورت پایین انداختن سر

یکی دیگر از عارضه‌های خطرناک پایین انداختن سر پس از جراحی بینی، خونریزی است. هنگامی که شما سر را پس از رینوپلاستی بالا و صاف نگه ندارید، به مویرگ‌ها فشار وارد می‌شود و موجب پارگی خواهد شد. پس از عمل، مویرگ‌های اطراف بینی به شدت حساس و آسیب‌پذیر هستند.

به همین منظور با کوچکترین فشار و پایین انداختن سر، ممکن است پاره و با خونریزی همراه شوند. در نتیجه بازهم کبودی و تورم بیشتر خواهد شد و بیمار به شدت اذیت می‌شود. در نتیجه برای جلوگیری از این عارضه، بهتر است تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با ماساژ بینی بعد از رینوپلاستی ، کلیک کنید .

نحوه صحیح نشستن بعد از عمل بینی

همانطور که مطالعه کردید برای دریافت نتیجه مطلوب باید تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد. بنابراین شما باید حتما نحوه درست نشستن بعد از رینوپلاستی را بدانید. شما برای نشستن درست باید تعداد بالشت پشت گردن خود قرار دهید تا بتوانید سر را به سمت بالشت‌ها صاف و بالا نگه دارید.

در این حالت قطعا به سمت جلو یا پایین خم نخواهید شد. حتی برای خوردن مواد غذایی نیز باید این پوزیشن را حفظ کنید. اگر در گردن خود احساس درد یا گرفتگی می‌کنید، بالشت‌های گردنی می‌توانند بهترین انتخاب برای شما محسوب شوند. در این حالت تورم، خونریزی و کبودی کمتری را احساس خواهید کرد.

یادداشت پایانی

جراحی رینوپلاستی یک جراحی رایج است. امروزه بسیاری از خانم‌ها و آقایان برای زیباتر شدن ظاهر خود دست به جراحی بینی می‌زنند. اما برای نتیجه مطلوب و دلخواه باید پس از جراحی توجه بسیاری به توصیه پزشک، مخصوصا در خصوص بالا نگه داشتن سر داشته باشند. همانگونه که اشاره کردیم، تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد، چرا که در غیر این صورت وجود هر گونه عارضه وجود خواهد داشت.

در این مطلب تلاش کردیم در مورد این سوال که «تا چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟» نکاتی را ارائه دهیم. همچنین میتوانید در مورد یکی از پرتکرار ترین سوالات عمل بینی که  هزینه رینوپلاستی بینی بدون جراحی هم به مطالب سایت مراجعه کنید . در صورتی که کاندید انجام این جراحی هستید حتما به جراح فک و صورت مراجعه کنید. شما می‌توانید برای انجام این دست خدمات پزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مراجعه کنید .

آدرس به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول 

1 – چند روز بعد از عمل بینی باید سر بالا باشد؟
بسته به روش جراحی پزشکان بین ۲ تا ۶ هفته به بیمار توصیه می‌کنند تا سر خود را بالا و صاف نگهدارند. بنابراین حتما به توصیه پزشک خود توجه داشته باشید.

2 – عوارض پایین انداختن سر بعد از جراحی رینوپلاستی چیست؟
افتادگی نوک بینی
تورم و کبودی شدید
خونریزی در صورت پایین انداختن سر

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی ، تا چند روز بعد عمل بینی میتوان به پهلو خوابید

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی موضوعی است که در این مقاله از سایت دکتر سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مورد بررسی قرار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *