عمل بینی طبیعی مردانه | صفر تا صد جراحی بینی مردانه

آخرین تاریخ بروزرسانی: 14 فروردین 1403
عمل بینی مردانه صفر تا صد جراحی بینی مردانه

در مقاله پیش رو می‌خواهیم درباره عوارض عمل بینی و همچنین عمل بینی طبیعی مردانه  نکاتی را ارائه دهیم. تمایل به زیبایی در آقایان و خانم‌ ها امری کاملا طبیعی است. چرا که رفع عیب و عیوب صورت به خصوص بینی موجب افزایش اعتماد به نفس در افراد می‌شود. بسیاری از آقایانی که دوست دارند به هر دلیلی بینی خود را جراحی کنند، طبیعی بودن فرم آن برایشان بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌ تر راجع به عمل بینی به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.در حقیقت یک متخصص ماهر و کاربلد باید بینی آقایان را به گونه‌ ای که حالت زنانه به خود نگیرد، جراحی کند و قوس بینی یا عیوب آن را برطرف نماید.

بینی یک عضو بسیار مهم در صورت هر فردی است. چرا که به هنگام تماشای چهره، اولین عضوی که دیده می‌شود و به چشم می‌خورد، بینی است.به همین منظور تغییر کوچک حتی در حد یک میلی متر می‌تواند موجب زیبایی دو برابر چهره یا بالعکس نابود شدن زیبایی چهره شود. به همین منظور به عنوان یک آقا قبل از اینکه اقدام به جراحی کنید به نکات زیر به خوبی توجه کنید.

تفاوت‌ های جراحی بینی مردان و زنان

براساس آمارهای به دست آمده، امروزه از هر 3 نفر متقاضی جراحی بینی یا همان عمل رینوپلاستی یک نفر آقایان هستند. جراحی بینی به خودی خود یک عمل بسیار سخت و دشوار شناخته نمی‌شود. اما با این وجود تفاوت‌هایی بین عمل بینی طبیعی مردانه و خانم‌ها وجود دارد که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 تفاوت‌های جراحی بینی مردان و زنان

در عمل بینی طبیعی مردانه ، فرم نوک بینی بسیار مهم است. نوک بینی نباید خراب شود. چرا که در این حالت بینی روی صورت به شکل غیرطبیعی خودش را نشان می‌دهد. به طور کلی زاویه چرخش نوک بینی در آقایان باید بین 90 تا 100 درجه باشد. اگر به این زاویه حین جراحی توجه نشود، امکان چرخش بیش از حد نوک بینی بعد از عمل و غیرطبیعی به نظر رسیدن آن زیاد است.

زاویه بیش از حد در آقایان علاوه بر اینکه فرم بینی آنها را شبیه به خانم‌ها می‌کند، موجب نمایان شدن بیش از اندازه سوراخ بینی می‌شود.در جراحی بینی آقایان باید به فرم و ظاهر صورت نیز توجه ویژه داشته باشند. بسیاری از پزشکان بر این باورند که صورت یک مرد باید مخروطی شکل باشد.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با هزینه رینوپلاستی بینی بدون جراحی ، کلیک کنید .

اما این در حالیست که شکل و فرم صورت در بانوان باید ظریف و قلبی شکل در نظر گرفته شود.در جراحی بینی آقایان، تیغه باید بلندتر و عرضی پهن‌تر داشته باشد. این موضوع در وسط بینی به نسبت سایر نواحی از اهمیت بالاتری برخوردار است.پوست بینی آقایان به نسبت بانوان ضخامت بیشتری دارد.

به همین منظور حین جراحی باید به این نکته نیز توجه شود. اندازه بینی در بانوان به نسبت آقایان می‌تواند کمی کوتاه‌تر در نظر گرفته شود. البته این موارد تنها برخی از تفاوت‌های جراحی بینی آقایان و خانم‌ها است.

مشکلات شایع در بینی آقایان چیست؟

به طور کلی آقایان می‌توانند برای زیباتر شدن صورت خود اقدام به عمل بینی طبیعی مردانه کنند. اما با این وجود برخی از مشکلات شایع در بینی آقایان وجود دارد که آنها را نیازمند جراحی رینوپلاستی می‌کند. برخی از رایج‌ ترین این مشکلات به شرح زیر است:

 • داشتن یک قوز استخوانی روی تیغه بینی که شکل نافرمی به صورت می‌دهد.
 • نوک بینی بسیار بزرگ و گرد
 • بینی به نسبت کشیده
 • پایین بودن نوک بینی (این مورد بیشتر در مواقعی که آقایان لبخند می‌زنند، دیده می‌شود)
 • بزرگ بودن بیش از اندازه سوراخ بینی
 • فرورفتگی بیش از حد بینی
 • پل بیش از حد گسترده یا خیلی مسطح (به گونه‌ای که گویی روی پل با یک جسم سنگین کوبیده شده باشد.)

ناگفته نماند که بسیاری از مشکلات و چالش‌های بالا به صورت کاملا ژنتیکی هستند و شخص در آنها دخالت ندارد. اما ناخواسته روی چهره یک آقا کاملا تاثیرگذارند. همچنین ممکن است آقایان طی مدت زمانی که ورزش یا کار می‌کنند، دچار آسیب یا شکستگی شوند. بنابراین در این حالت باید حتما برای عمل بینی طبیعی مردانه اقدامات لازم را انجام دهند.

انواع جراحی بینی مردانه

پزشک متخصص جهت عمل زیبایی بینی طبیعی مردانه از دو روش بهره می‌گیرد که عبارتند از:

 • روش بسته

در روش بسته جراحی بینی آقایان، پزشک متخصص قبل از هر چیزی به وسیله ابزارهای مختلف که ست رینوپلاستی نام دارند، پوست بینی را به سمت بالا نگه می‌دارد و سپس تغییرات لازمه را روی بینی پیاده‌سازی می‌کند. در این روش هیچگونه بخیه یا برشی روی بینی ایجاد نخواهد شد. همچنین میدان دید جراح بسیار کمتر بوده و جراح به بافت‌های زیرین بینی دسترسی نخواهد داشت.

روش بسته جراحی بینی مردان

 • روش باز

روش باز در جراحی بینی آقایان، یکی از رایج‌ترین روش‌های رینوپلاستی است. در این روش پزشک متخصص و ماهر، با بهره از تجهیزات جراحی، در قسمت کلوملا که پل میان دو سوراخ بینی است، برش به نسبت کوچکی ایجاد کرده و از این طریق به ساختمان بینی دسترسی پیدا می‌کند.

مطالعه بیشتر : برای اطلاع از شستشوی بینی بعد از عمل کلیک کنید .

در این روش میدان دید جراح به نسبت روش بسته بسیار وسیع بوده و می‌تواند تغییرات گسترده‌ای را روی بینی اعمال کند. پس از انجام جراحی، پزشک بینی بیمار را به گونه‌ای ماهرانه که جای هیچ اثری از نخ و سوزن بینی مشاهده نشود، بخیه می‌زند. در این روش مراقبت‌های پس از عمل که پزشک توصیه می‌کند بسیار مهم و حائز اهمیت است. بنابراین شما برای دریافت نتیجه بهتر و همچنین کاهش عوارض عمل بینی باید حتما به این توصیه‌ها عمل کنید.

عوارض عمل بینی در مردان

عوارض عمل بینی معمولا بعد از جراحی به سراغ آقایان می‌آید. با رعایت نکات مراقبتی و همچنین توصیه‌های پزشک، آقایان می‌توانند به تشدید یا کاهش این عارضه‌ها کمک کنند. البته ناگفته نماند که ایجاد شدن این عارضه‌ها تا حد زیادی به سیستم ایمنی قوی و… نیز بسته دارد.

عوارض عمل بینی در مردان

یکی از معمول‌ ترین عوارض عمل بینی در مردان، نافرم به نظر رسیدن بینی آنها پس از جراحی است. تصور کنید شما با هزار امید و آرزو برای زیباتر شدن اقدام به رینوپلاستی کرده‌اید. اما در نهایت از فرم بینی خود رضایت کامل ندارید. قطعا حس بسیار بدی پیدا می‌کنید.برای عمل بینی طبیعی مردانه و همچنین خوش فرم شدن بینی، حتما باید در انتخاب پزشک متخصص توجه کنید.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با فين كردن بعد از عمل بيني ، کلیک کنید .

سایر عوارض عمل بینی در آقایان به شرح زیر است 

 • تورم و کبودی؛ این عارضه کاملا کوتاه مدت است و پس از گذشت مدتی روز به روز بهتر خواهد شد. البته توجه به توصیه‌های پزشک برای کاهش و از بین رفتن این عارضه، بسیار مهم است.
 • اختلالات تنفسی یک عارضه دیگر در آقایان پس از رینوپلاستی
 • عدم تقارن سوراخ بینی و همچنین کج شدن بینی
 • منگنه‌ای شدن یا فرورفتگی بیش از اندازه پره‌های بینی

مراقبت‌ های بعد از جراحی بینی مردان

فراموش نکنید که همیشه در یک دوره کوتاه مدت پس از جراحی بینی، شما دچار خونریزی و همچنین تورم و کبودی می‌شوید. اما با توجه به دستورالعمل‌ های پزشک و رعایت کلیه توصیه‌ها او می‌توانید علاوه بر کنترل تورم، کبودی و خون‌ریزی به نتیجه مطلوب‌ تری نیز دست پیدا کنید. برخی از مراقبت‌های بعد از عمل بینی طبیعی مردانه به شرح زیر است:

 • مصرف داروهای مسکن، آنتی بیوتیک‌های قوی و دارو به تجویز پزشک جهت کاهش تورم
 • استراحت در رختخواب پس از جراحی بینی و نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی. باید هنگام خوابیدن بالشت‌های زیادی را پشت خود قرار دهید و سر را به سمت بالا نگه دارید.
 • سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی تا مدت‌ها پس از رینوپلاستی ممنوع است.
 • نحوه صحیح چسب زدن پس از باز کردن بینی توسط پزشک

سن مناسب در آقایان برای جراحی بینی چه زمانی است؟

آقایان باید در سن مناسبی اقدام به جراحی بینی گوشتی یا استخوانی خود کنند. چرا که در غیراینصورت امکان برگشت وجود خواهد داشت. بنابراین اگر آقایان به دنبال یک نتیجه مطلوب هستند باید حتما زمانی که رشد کامل می‌شود، اقدام به جراحی بینی کنند. با توجه به اطمینان کامل از رشد صورت و بینی، می‌توانید تغییرات بینی را اعمال کنید و نتیجه دلخواه خود را دریافت نمایید.

به طور کلی سن رشد در پسران کاملا بسته به ژنتیک و موقعیت جغرافیایی محل زندگی آنها متفاوت است. اما به طور کلی معمولا پس از سن 17 سالگی رشد صورت و بینی در پسران کامل می‌شود. در این زمان آنها می‌توانند اقدام به عمل بینی طبیعی مردانه کنند.

یادداشت پایانی

شما می‌توانید برای انجام عمل بینی طبیعی مردانه و سوال در مورد عوارض جراحی بینی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید یا برای رزرو وقت و پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و بلفاروپلاستی به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه نمایید یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

انواع جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی چشم است که شما با بهره از آنها می‌توانید زیبایی صورت و چهره را چندین برابر کنید. در ادامه این

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

کاهش تراکم استخوان‌های بدن به هر دلیلی را پوکی استخوان می‌نامند. این نوع بیماری بر ساختار همه استخوان‌های بدن از جمله استخوان فک تاثیر می‌گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *