ایمپلنت فوری دندان چیست؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1403
ایمپلنت فوری دندان

امروزه، بیشتر دندان پزشکان به جای استفاده از روش‌هایی قدیمی مانند گذاشتن دندان مصنوعی، از متدهای جدیدتر و به روز‌تری، که این روزها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، استفاده می‌کنند و ایمپلنت فوری دندان را به مراجعین خود پیشنهاد می‌دهند. همانطور که می‌دانید، دندان‌های سالم و زیبا تاثیر بسزایی در ظاهر ما دارند و جای خالی هر کدام از آنها ظاهر ما را به هم ریخته و اعتماد به نفس‌مان را پایین می‌آورد. این مسئله یکی از مهم‌ترین دلایلی است که افراد به کلینیک‌‌های دندان پزشکی مراجعه می‌کنند.

ممکن است، دندان‌های ما بر اثر عوامل مختلفی از جمله، پوسیدگی، ضربه خوردن و… شکسته شده و نیاز به ترمیم داشته باشند. اگر شما هم یکی از آن دسته افرادی هستید که با این مشکل مواجه شده‌اید و اطلاعاتی درباره ایمپلنت دندان، به ویژه ایمپلنت فوری ندارید، یا نمی‌دانید برای انجام این کار به کدام پزشک متخصص مراجعه کنید، پیشنهاد می‌کنم برای آشنایی بیشتر با ایمپلنت دندان فوری تا پایان مقاله همراه ما باشید..

ایمپلنت فوری یک روش نوینی است؛ که امکان جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته را در زمان کوتاه‌تری فراهم می‌آورد. ایمپلنت سریع دندان بلافاصله پس از کشیدن دندان انجام می‌شود، و این امکان را به بیماران می‌دهد تا بدون نیاز به انتظار طولانی برای جوش‌خوردن استخوان، ایمپلنت فوری دندان انجام دهند. با استفاده از تکنیک‌های دیجیتالی پیشرفته، ایمپلنت‌ها و تاج‌ها می‌توانند به‌سرعت و بادقت بالا طراحی و قرار داده شوند، که این امر منجر به کاهش زمان درمان و بهبود سریع‌تر ظاهر و عملکرد دندان می‌شود.

آیا می‌‌دانید ایمپلنت فوری دندان چیست؟

ایمپلنت فوری دندان یکی از سریع‌ترین روش‌های درمان برای پر کردن جای خالی دندان‌ها می‌باشد. با استفاده از این روش می‌توان‌ به سرعت و یک روزه دندانی جدید و سالم را جایگزین کرد. این روش درمان، مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است و بسیاری از افراد implants دندان را به گذاشتن دندان مصنوعی ترجیح می‌‌دهند.

ایمپلنت فوری بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که به طور کامل دندان و ریشه طبیعی و اصلی آن را از دست داده‌اند، که در این روش فلز ایمپلنت را به مدت 60 روز برای جوش خوردن فلز با استخوان دندان، داخل فک قرار می‌دهند. بعد از آن می‌بایست تاج را روی محل کاشت دندان قرار داد که به صورت پیچی می‌باشد و در استخوان مستقر می‌شود. برای مطالعه بشتر مقاله ایمپلنت تمام فک را بخوانید.

آیا ایمپلنت فوری دندان روشی کارآمد و مناسب می باشد؟

ممکن است، برخی از افراد تصور کنند که چگونه می‌شود یک روزه دندانی را که از دست داده‌ای، دوباره با دندانی سالم جایگزین کنی. اما لازم است، بدانید که بسیاری از افراد از این روش استفاده کرده و بسیار هم راضی بوده‌اند و هیچ آسیبی برایشان در پی نداشته است. بی شک، ایمپلنت فوری بهترین روش برای جایگزین دندان طبیعی که از دست رفته است‌‌، می‌باشد.

مزایا

در این قسمت از مقاله به مزایای این روش درمان موثر می‌پردازیم.

 • ایمپلنت فوری طول درمان کوتاه‌تری نسبت به کاشت دندان معمولی دارد.
 • عوارض کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد.
 • در مراحل ایمپلنت فوری در یک روز انجام ‌می‌شود.
 • حفظ بافت لثه
 • حفظ اعتماد به نفس بیمار

معایب و عوارض

لازم است بدانید که این روش درمان هم مانند سایر روش‌ها در کنار مزایایی که دارد، دارای خطرات و مضرات منحصر به فرد خود می‌باشد، که در ادامه به آن معایب و عوارض می‌پردازیم.

 •  ممکن است با کوچک‌ترین ضربه‌ای آسیب ببیند و بشکند.
 • اگر مراحل کاشت دندان به خوبی سپری نشود یا از فلز و مواد بی کیفیت استفاده شود، مشکلاتی را برای بیمار به وجود خواهد آورد.
 • اگر تاج به درستی به لثه جوش نخورده باشد، موجب شکست دندان می‌شود.
 • توجه داشته باشید که این روش درمان به همه افراد پیشنهاد نمی‌شود و فقط برای کسانی که از استخوان فک محکمی برخوردار هستند، مناسب می‌باشد.
 • بالا بودن هزینه کاشت دندان فوری

معایب و عوارض ایمپلنت فوری

مراحل انجام ایمپلنت فوری دندان به چه صورت است؟

نکته‌ای که در این قسمت از اهمیت بسیاری بالایی برخودار می‌باشد‌، این است که برای انجام ایمپلنت فوری دندان حتما حتما به متخصصین و پزشکان متخصص و قابل اعتماد مراجعه کنید، چرا که ممکن است با عدم توجه به این موضوع، علاوه بر خسارت مالی، مشکلات دندان شما چند برابر و گاهی اوقات غیرقابل جبران شود.

 1. در مرحله اول، پزشک با استفاده روشی مناسب و تکنیک خاص، به طوری که به بافت لثه شما آسیبی وارد نشود، دندان پوسیده یا آسیب دیده را می‌کشند.
 2. در مرحله دوم، ایمپلنت دندان را در جای موردنظر قرار می‌دهند. ممکن است در مواقع لزوم از مواد پیوند استخوانی برای پر کردن اطراف ایمپلنت استفاده کنند.
 3. در مرحله سوم، بسته به نظر پزشک متخصص مورد نظر، ممکن است در همان روز بعد از انجام عمل، تاج را بر روی ایمپلنت قرار دهند یا بعد از گذشت چند روز تاج قرار داده شود.
 4. سپس، زمانی که ایمپلنت با استخوان فک شما به خوبی جوش خورده و محکم شده باشد، می‌توانید تاج دائمی را که ظاهر و عملکردی همانند دندان طبیعی دارد، را جایگزین کنید.

نحوه مراقبت از کاشت دندان فوری چگونه است؟

اگر می‌خواهید ایمپلنت دندان شما به خوبی برایتان کار کند و طول عمر آن افزایش یابد، باید به خوبی از آن مراقب کنید و به توصیه‌‌های پزشک متخصص خود درباره نگهداری از ایمپلنت گوش دهید. دندان جدیدی که کاشته‌اید دقیقا مانند دندان طبیعی خود می‌ماند و باید همان جوری که از دندان‌های طبیعی خود مراقبت می‌کردید، به ایمپلنت خود هم رسیدگی کنید.

نحوه مراقبت از کاشت دندان فوری

با مراقب‌هایی مانند مسواک زدن به موقع، استفاده از نخ دندان، رعایت بهداشت دندان، استفاده از دهان شویه و همچنین مراجعه زود به زود به پزشک خود، می‌توانید از سالم ماندن دندان طبیعی و ایمپلنت فوری خود برای مدت طولانی آسوده خاطر باشید.

برای جلوگیری از خرابی دندان و حفظ سلامت دهان، ایمپلنت فوری دندان یکی از روش‌های نوین و مؤثر است؛ که گاهی به‌عنوان ایمپلنت سریع دندان شناخته می‌شود، و امکان جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم می‌آورد. تحقیقات نشان داده‌اند که میزان موفقیت ایمپلنت فوری بسیار بالاست؛ و در بسیاری از موارد به بیش از ۹۵ درصد می‌رسد. این روش به‌ویژه برای دندان‌های جلویی که نقش مهمی در زیبایی لبخند دارند انجام می‌شود.

قیمت ایمپلنت فوری دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

همیشه زمانی که بیماران به دندان پزشک مراجعه می‌‌کنند، بعد از در نظر گرفتن تجربه پزشک و کیفیت کار او، دغدغه‌ آنها هزینه و قیمت ایمپلنت دندان می‌باشد. اما لازم است بدانید که قبل از مشاهده و تشخیص دکتر نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی را به شما عزیزان ارائه داد، چرا که طول درمان هر بیمار و پیچیدگی کار هر کدام از آنها باهم متفاوت می‌باشد، به طور مثال ممکن است، پزشک برای برخی از مراجعین به جای روش درمان کاشت دندان فوری، روش دیگری را به او پیشنهاد کند که قیمت هر کدام از روش‌های درمان با یکدیگر فرق می‌کند.

چنانچه اگر به اطلاعات بیشتری درباره ایمپلنت فوری دندان نیاز دارید‌، می‌توانید برای دریافت نوبت یا مشاوره با شماره تلفن های موجود در پیج اینستاگرام دکتر سزاوار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران تماس بگیرید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

کاهش تراکم استخوان‌های بدن به هر دلیلی را پوکی استخوان می‌نامند. این نوع بیماری بر ساختار همه استخوان‌های بدن از جمله استخوان فک تاثیر می‌گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *