بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

جراحی ایمپلنت دندان روشی است که در آن یک دندان مصنوعی به جای دندان از دست رفته جایگزین می‌شود. در این روش اباتمنت (پایه فلزی) داخل لثه گذاشته می‌شود تا به استخوان فک متصل شود. بعد از مدتی هم تاج دندان کاملا شبیه به دندان طبیعی روی این پایه گذاشته می‌شود.

رزرو نوبت دکتر سزاوار

جراحی ایمپلنت دندان در تهران می‌تواند جایگزین دندان مصنوعی و یا حتی بریج باشد. در مواقعی که چند دندان از دست رفته باشد، امکان گذاشتن بریج دندان وجود ندارد. بنابراین بهترین گزینه کاشت دندان است. اما برای این کار باید به سراغ بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بروید.

 

چرا انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در تهران مهم است؟

 

بهترین جراح ایمپلنت در ایران

جراحی ایمپلنت دندان یک روش کاملا تخصصی است که البته به تجربه متخصص فک و صورت هم نیاز دارد. طبق گفته دکتر سزاوار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران نحوه انجام عمل جراحی ایمپلنت دندان به نوع کاشت و وضعیت استخوان فک بیمار بستگی دارد.

در این جراحی خطرات و عوارضی هم وجود دارد که متخصص فک و صورت باید متوجه این موضوع باشد. پشتیبانی استخوان فک از اباتمنت یا پایه فلزی اهمیت دارد. در صورتی که استخوان فک بیمار ضعیف باشد، توان تحمل فشار وارده از سوی دندان ایمپلنت را ندارد. به همین دلیل کاشت دندان با شکست مواجه می‌شود و استخوان فک آسیب می‌بیند.

پس با این حساب انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در تهران اهمیت دارد. جراحان با تجربه با توجه به معایناتی که باید قبل از جراحی انجام می‌دهند، مشکلات استخوان فک را برطرف می‌کنند.

زمان مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

 

بهترین جراح ایمپلنت تهران

انتهای ریشه دندان‌های طبیعی به فک می‌رسد. به همین دلیل مقاومند و اگر به درستی از آن‌ها مراقبت کنید حتی تا آخر عمر هم می‌توانند سالم و بی‌نقص بمانند. در مورد دندان ایمپلنت هم اگر به سراغ یک متخصص کاشت دندان با سابقه درخشان بروید، مطمئنا نتیجه رضایت‌بخش خواهد بود.

در این مواقع می‌توانید برای ایمپلنت دندان خود اقدام کنید:

 • یک یا چند دندان را از دست داده باشید.
 • استخوان فک سالم و بدون بیماری باشد.
 • دچار عفونت و آبسه لثه نشده باشید.
 • بافت دهان سالم و بدون بیمالری باشد.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران کیست؟

 

دکتر مهدی سزاوار بهترین متخصص کاشت ایمپلنت در تهران4

جراح ایمپلنت دندان کسی نیست که فقط آخرین مرحله از کاشت دندان را انجام دهد. بلکه این فرد باید در کار خود در سه مرحله مهارت کافی را داشته باشد. این سه مرحله عبارتند از:

 • انجام معاینات فک و دندان قبل از جراحی ایمپلنت
 • داشتن مهارت کافی در انجام کاشت دندان
 • توانایی بررسی و برطرف کردن مشکلات مربوط به ایمپلنت دندان

طبق گفته دکتر مهدی سزاوار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران، در صورتی که کاشت دندان را برعهده بگیرد، با مشکلاتی مثل آسیب به استخوان فک، سایر دندان و رگ‌های خونی روبرو نمی‌شود. ناتوانی برخی از جراحان فک و صورت در کاشت دندان باعث بروز پاره‌ای مشکلات جبران‌ناپذیر می‌شود.

آسیب عصبی باعث بروز درد شدید در سایر دندان‌ها، لثه و حتی لب و چانه هم می‌شود. از سوی دیگر ممکن است مشکلات سینوسی هم در نتیجه کاشت نادرست دندان اتفاق بیفتد. زمانی که جراح ایمپلنت در تهران پایه‌های ایمپلنت را در فک بالا قرار می‌دهد، باید مراقب حفره‌های سینوسی هم باشد. در حالی که اگر جراح مهارت کافی را نداشته باشد، ممکن است حفره‌های سینوسی بیرون زده شوند.

مهارت متخصص ایمپلنت دندان قبل از جراحی

همان‌طور که گفتیم بخشی از مهارت بهترین متخصص ایمپلنت در تهران در تهران به قبل از کاشت دندان مربوط می‌شود. بنابراین متخصص باید مراحل زیر را به درستی برای بیماران و مراجعین انجام دهد:

معاینه دهان، فک و لثه بیمار

 

بهترین مرکز کاشت ایمپلنت در تهران

در جراحی ایمپلنت دندان سه ناحیه استخوان، دهان و لثه بیمار درگیر است. دکتر مهدی سزاوار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران بر این نظر است که قبل از هر چیز باید استخوان فک بیمار معاینه شود. در صورت ابتلا فرد به بیماری پوکی استخوان، نمی‌توان جراحی ایمپلنت را برای او انجام داد.

زیرا بافت استخوان فک ضعیف است و از سوی دیگر فشاری که از ناحیه دندان ایمپلنت به آن وارد می‌شود، باعث شکسته شدن این استخوان می‌شود. در واقع تراکم استخوانی در استخوان ناحیه فک اهمیت زیادی در جراحی ایمپلنت دارد. به همین دلیل بررسی این استخوان و انجام آزمایش پوکی استخوان بررسی مراجعین ضرورت دارد.

از سوی دیگر لثه بیمار هم باید بررسی شود. وجود آبسه درمان نشده و یا هرگونه علائم التهاب و عفونت در لثه از ناتوانی بیمار برای ایمپلنت خبر می‌دهد. در این صورت کنترل بیماری لثه ضرورت دارد.

بررسی سابقه پزشکی بیمار

وقتی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران صحبت می‌کنیم یعنی فردی که حتی به سوابق پزشکی بیمار هم توجه دارد. در واقع متخصص فک و صورت باید شرایط جسمی و نوع داروهایی را که بیمار مصرف می‌کند، بررسی کند. در این مواقع همکاری بیمار با جراح ایمپلنت هم اهمیت دارد. گاهی بیماران از گفتن برخی از واقعیات خودداری می‌کنند.

برای مثال اگر فرد به بیماری قلبی و یا کاشت ارتوپدی داخل فک خودداری کند، ممکن است در زمان جراحی مشکل ایجاد شود. البته این مهارت و نفوذ کلام متخصص فک و صورت است که باید بیمار را برای گفتن واقعیات ترغیب کند. در صورت وجود هر گونه بیماری عفونت و یا التهاب قبل از هر چیز متخصص فک و صورت اقدام به تجویز دارو می‌کند.

پیوند استخوان فک در صورت نیاز

انجام روش تشخیصی رادیولوژی به جراح ایمپلنت در تهران کمک می‌کند بتواند قبل از جراحی استخوان فک بیمار را بررسی کند. در صورتی که استخوان به اندازه کافی باشد، جراحی بدون هیچ مشکلی انجام می‌شود. اما وقتی که استخوان فک پیش‌تر به هر دلیلی شکسته شده و یا برای نگه داشتن ایمپلنت کافی نباشد، متخصص فک و صورت اقدام به پیوند استخوان می‌کند.

جراحان ایمپلنت دندان برای پیوند استخوان از دو روش استفاده می‌کنند:

 • جراحی لیفت سینوس: برای درمان استخوان عمودی دندان‌های آسیای فک بالایی انجام می‌شود.
 • افزایش ریج: در این روش جراح ارتفاع و عرض استخوان فک را افزایش می‌دهد.

بعد از اینکه پیوند استخوان انجام شد، باید منتظر بهبودی کامل بیمار ماند تا بعد از این ایمپلنت دندان برای انجام شود.

داشتن مهارت کافی در انجام کاشت دندان

 

متخصص کاشت دندان ایمپلنت در تهران

دومین ویژگی بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران توانایی او در انجام جراحی است. وقتی مرحله قبل از جراحی به خوبی پشت سر گذاشته شد، جراح باید بتواند با موفقیت از این مرحله عبور کند. به طور کلی بهترین جراح ایمپلنت دندان باید برای کاشت دندان توانایی‌های زیر را داشته باشد:

توانایی کنترل درد بیمار در حین جراحی

یکی از دلایل خودداری برخی از بیماران برای انجام جراحی ایمپلنت ترس از درد حین جراحی است. این عمل جراحی سرپایی و با بی‌حسی موضعی، داروهای آرامبخش و یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود. توانایی متخصص فک و صورت در انتخاب بهترین روش کنترل درد یکی از مهارت‌های او برای جراحی است.

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران با بررسی وضعیت بیمار به خوبی می‌داند از کدام روش استفاده کند تا بیمار حین جراحی هیچ دردی را احساس نکند. گاهی به بیهوشی عمومی نیازی نیست و با یک داروی بی‌حسی موضعی هم می‌توان جراحی را انجام داد.

توانایی کنترل خونریزی

هر جراحی در حین انجام، با خونریزی مواجه است. حتی در روش ایمپلنت هم ممکن است لثه دچار خونریزی شدید باشد. البته از قبل متخصص فک و صورت هرگونه بیماری مربوط به لخته نشده خون و یا کمبود شدید ویتامین K را بررسی می‌کند. از دو هفته قبل به بیمار اعلام می‌شود هیچگونه داروی مسکن مثل آی اس آی و یا پروفن مصرف نکند. سیگار کشیدن و دخانیات هم ممکن است باعث تشدید خونریزی در حین جراحی ایمپلنت شود. پس بیمار باید حداقل 2 هفته قبل از جراحی ایمپلنت سیگار کشیدن را ترک کند.

دکتر مهدی سزاوار متخصص فک و صورت در تهران توصیه می‌کند جراحان قبل از انجام جراحی به فک این موضوع باشند. در صورتی هم که لثه به هر دلیلی دچار خونریزی شد، باید بتوانند آن را کنترل کنند.

کاشت اباتمنت در لثه

قسمت اصلی کاشت دندان به قرار دادن اباتمنت در لثه مربوط می‌شود. بهترین متخصص ایمپلنت دندان تهران باید بتواند این پایه تیتانیومی را به نحوی در داخل لثه قرار دهد که با استخوان فک پیوند بخورد. تنظیم فاصله اباتمنت از استخوان فک می‌تواند روند بهبودی را سرعت ببخشد.

از سوی دیگر در زمان جراحی نباید به حفره‌های سینوسی بیمار آسیبی وارد شود. ضربه زدن به استخوان فک در صورت نیاز باید به اندازه لازم باشد. توانایی و مهارت متخصص فک و صورت می‌تواند در این مورد موثر واقع شود.

بخیه زدن لثه و اتمام جراحی

در انتهای کاشت دندان، بهترین جراح ایمپلنت دندان تهران باید لثه را به نحوه بخیه بزند که بیمار در روزهای بعد درد کمتری را احساس کند. البته برش زدن لثه هم نباید بیش از حد باشد. تنها به مقداری که بتوان پایه فلزی را از آن عبور داد، کافیست. جراحان کاربلد برای بخیه زدن لثه بعد از جراحی از نخ‌هایی با قابلیت جذب استفاده می‌کنند که به کشیدن آن‌ها نیازی نیست و این نخ‌ها جذب بدن می‌شوند.

همچنین متخصص فک و صورت باید داروهایی را هم برای سرعت بخشیدن به بهبودی وضعیت لثه، جلوگیری از عفونت و کاهش درد برای بیمار تجویز کند. دادن توصیه‌های لازم به بیماران برای پیشگیری از عفونت لثه و کاهش روند بهبودی از سوی متخصص فک و صورت اهمیت دارد.

بررسی لثه بیمار قبل از قرار دادن تاج

قبل از اینکه جراح ایمپلنت تهران تاج دندان را روی اباتمنت سوار کند، باید لثه بیمار را بررسی کند. در این زمان بیمار هم باید چندین مرتبه به متخصص فک و صورت مراجعه کند. متخصص فک و صورت با گرفتن تصاویر رادیولوژی می‌تواند زمان بهبودی کامل و متصل کردن تاج دندان را تشخیص دهد. در واقع تنها با گرفتن تصاویر رادیولوژی است که جراح ایمپلنت به متصل شدن پایه فلزی با استخوان فک پی می‌برد. بعد از این می‌تواند تاج دندان را روی اباتمنت قرار دهد.

البته قبل از آن بررسی لثه بیمار هم اهمیت دارد. در صورتی لثه عفونی شده باشد، تا زمان بهبودی کامل نباید تاج روی پایه گذاشته شود. بعد از طی کردن مرحله درمان، تاج روی پایه گذاشته می‌شود و درمان در اینجا تمام می‌شود.

معاینات بعد از کاشت دندان

با کاشت دندان کار بهترین متخصص ایمپلنت در تهران تمام نمی‌شود. در واقع بخش دیگری از مسئولیت‌های او بررسی‌های دوره‌ای دندان بیماران است. اول اینکه باید تاج دندان بیماران از مواد باکیفیت تهیه شود. در این صورت دوام آن تضمین شده خواهد بود و احتمال شکستگی تاج دندان کاهش می‌یابد.

در صورتی که بیمار احساس درد داشته باشد، متخصص فک و صورت باید با انجام معاینه علت آن را تشخیص دهد و آن را درمان کند.

تورم لثه و صورت، کبودی پوست و لثه‌ها و خونریزی‌های جزئی از مشکلات بعد از کاشت دندان است. البته بهترین جراح ایمپلنت دندان با مهارتی که دارد، قادر به برطرف کردن این مشکلات است.

مزیت مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت در تهران

 

دکتر کاشت ایمپلنت در تهران

وقتی برای کاشت دندان به سراغ بهترین جراح ایمپلنت در تهران می‌روید، قطعا مشکلات کمتری متوجه دندان شما خواهد بود. طبق گفته بیش از 95 درصد از بیماران، کاشت دندان در نزد چنین متخصصانی موفقیت آمیز است. تنها برخی از افراد هستند که به دلیل وقوع یک حادثه و یا عدم مراقبت درست، دندان کاشته شده آن‌ها موفقیت‌آمیز نیست.

برای مثال سیگار کشیدن بلافاصله بعد از جراحی ایمپلنت یکی از دلایل شکست این جراحی است. در حالی‌که طبق گفته دکتر مهدی سزاوار متخصص فک و صورت در تهران بیماران باید حداقل تا مدت 2 ماه از کشیدن سیگار خودداری کنند. اگر اباتمنت نتواند به استخوان فک جوش بخورد، ایملپنت موفقیت آمیز نخواهد بود. در چنین مواقعی باید متخصص کاشت دندان اقدام به ترمیم و انجام مجدد جراحی کند.

ترمیم ایمپلنت و انجام دوباره جراحی

بهترین متخصص ایمپلنت در تهران برای تبدیل جراحی ناموفق به جراحی موفقیت‌آمیز، ابتدا پایه قبلی را برمی‌دارد. استخوان فک را تمیز می‌کند و در صورت نیاز، جراحی استخوان فک را هم مجددا انجام می‌دهد. بعد از سه ماه پایه ایمپلنت داخل لثه بیمار گذاشته می‌شود. در این مدت بیمار موظف است بهداشت دهان و دندان را رعایت کند تا از هرگونه التهاب و عفونت در لثه پیشگیری شود.

طبق گفته دکتر مهدی سزاوار همکاری بیمار با جراح ایمپلنت می‌تواند از مرحله ترمیم و کاشت مجدد دندان پیشگیری کند. به شرط اینکه بیمار از دندان ایمپلنت همانند دندان طبیعی مراقبت کند.

مراجعه مرتب به متخصص فک و صورت برای اطمینان از سلامت و عملکرد صحیح ایملپنت هم مانع از دوباره‌کاری می‌شود. شکستن مواد سفت با دندان (یخ، آبنبات و …) باعث شکستن تاج دندان و فشار پایه ایمپلنت به استخوان فک می‌شود. اگر بیمار تمامی توصیه‌های جراح ایمپلنت را به درستی انجام دهد نیازی به جراحی مجدد ایمپلنت نیست.

توصیه‌های بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران به بیماران

 

دکتر مهدی سزاوار متخصص ایمپلنت دندان در تهران

 

طبق گفته بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران بیماران بعد از کاشت دندان باید توصیه‌های زیر را رعایت کنند:

 • از مصرف غذاهای رنگی مثل چای، قهوه و آبمیوه‌های غلیظ خودداری کنند.
 • غذاهای گرم و سرد را با فاصله حداقل یک ساعت از هم مصرف کنند تا باعث عفونت لثه نشود.
 • استفاده از دهانشویه حداقل یک بار در هفته ضرورت دارد. برای پیشگیری از عفونت لثه استفاده از محلول آب و نمک 3 بار در ماه موثر است.
 • مسواک و نخ دندان از الزامات حفظ سلامت دهان و دندان است که در مورد دندان ایمپلنت هم اهمیت دارد.

 

 

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/dental-implant-surgery/about/pac-20384622

https://www.colgate.com/en-us/oral-health/implants/dental-implant-surgery

https://www.sibesefidclinic.com/post/bone-graft-in-dental-implant

مقایسه پل دندان و ایمپلنت | بررسی مزایا و معایب

امروزه راهکارهای ترمیمی بسیاری برای دندان‌ها وجود دارد که پل دندان و ایمپلنت دو نمونه از آن‌ها هستند. زمانی که فردی یک یا چند دندان خود را به هر دلیلی از دست می‌دهد، باید سریعا آن‌ها را جایگزین کند. خالی ماندن جای دندان‌ها پیش از هر چیز در ظاهر هر فرد و لبخند او تأثیر دارد. همچنین خالی ماندن طولانی جای دندان باعث آسیب رسیدن به لثه، استخوان‌های فک و دندان‌های مجاور آن می‌شود. دو روش مهم برای جایگزین کردن دندان‌های از دست رفته، پل دندان و ایمپلنت هستند. بسیاری از بیماران نمی‌دانند چرا پزشک یکی از آن‌ها را برایشان انتخاب کرده است. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در مورد این دو روش ارائه دهیم و آن‌ها را با هم مقایسه کنیم.

 

پل دندانی برای پر کردن جای خالی یک یا دو دندان از دست رفته مناسب است. این وسیله به دندان‌های مجاور یا ایمپلنت‌ها تکیه دارد. به بریج‌هایی که جایگزین دندان‌های از دست رفته هستند، پونتیک گفته می‌شود. بریج‌های دندانی چهار نوع مختلف دارند.

 • بریج سنتی
 • بریج کانتی لور
 • بریج مریلند
 • بریج با ایمپلنت.

 

ایمپلنت یک قطعه تیتانیومی است که به عنوان ریشه دندان است و از یک تاج پشتیبانی می‌کند. ایمپلنت با عمل جراحی داخل استخوان فک کاشته می‌شود.

 

بعد از تثبیت نیز فرآیندهای قرار دادن تاج روی آن انجام خواهد شد. ایمپلنت‌ها دارای دو نوع هستند.

 • ایمپلنت اندواستیل (Endosteal implants)
 • ایمپلنت ساب پریو استیل (Subperiosteal implants)

بررسی معایب و مزایا ایمپلنت و پل دندان

 

آیا کاشت ایمپلنت برای بیماران با پوکی استخوان امکان پذیر است؟

امروزه ایمپلنت‌های دندانی به عنوان یکی از موثرترین موارد برای جایگزینی دندان‌های دائمی حذف شده به شمار می‌روند. پزشکان باید پیش از انتخاب این متد درمان، شرایط جسمانی بیمار خود را به صورت کامل بررسی کنند. کاشت ایمپلنت برای بیماران با پوکی استخوان ممکن است چالش برانگیز باشد، اما غیر ممکن نیست. استخوان سالم یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت فرآیند کاشت ایمپلنت (Osseointegration) به شمار می‌رود. به همین دلیل کاشت ایمپلنت برای بیماران با پوکی استخوان یک تهدید بالقوه به شمار می‌رود.

حدود ۳۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به این بیماری مبتلا هستند. احتمال ابتلای خانم‌ها به خصوص بعد از یائسگی نسبت به آقایان بیشتر است.

در گذشته پزشکان به دلیل ضعف استخوان‌ها از کاشت ایمپلنت برای بیماران با پوکی استخوان خودداری می‌کردند. به همین دلیل بیماران یا درمان نمی‌شدند یا از پروتز‌های بی‌کیفیت استفاده می‌کردند. این موضوع باعث اضافه شدن حس کمبود اعتماد به نفس بخاطر ظاهر ناخوشایند دندان‌ها و مشکلات در جویدن و… به درد پوکی استخوان می‌شد.

اما امروزه کاشت ایمپلنت برای بیماران با پوکی استخوان نیز مانند افراد سالم انجام می‌شود. مطالعات نشان داده است که بیماران مبتلا به این عارضه نیز توانستند نتایج خوبی از کاشت ایمپلنت به دست آورند. اطلاعات بیشتر در این رابطه را می‌توانید در مقاله سایت wordofmouth.dentsplysirona بخوانید.

احتمال شکست کاشت ایمپلنت برای بیماران با پوکی استخوان چقدر است؟

 

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران | زمان انجام ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد؟

 

مدت زمان ایمپلنت دندان

در ابتدا باید گفت که در این خصوص همه چیز تا حدودی بستگی به وضعیت بیمار و مدت زمانی که از وقت از دست دادن دندان یا دندان های وی گذشته است، خواهد داشت. بیمارانی که به تازگی دندان خود را به هر دلیلی از دست داده و برای ایمپلنت کردن آن ها مراجعه می کنند، دوره انتظار کمتری را سپری خواهند کرد. اما بدیهی است که در صورت گذشت زمان طولانی از خالی بودن جای دندان، مدت زمان بیشتری برای ایمپلنت کامل و به اتمام رسیدن فرآیند آن، پیش بینی خواهد شد.

به هر ترتیب لازم است که ابتدا وضعیت لثه و دندان های کناری توسط پزشک متخصص مورد ارزیابی و معاینه قرار بگیرد تا در مراحل بعدی بتوان تخمین بهتری از این که ایمپلنت دندان چند جلسه طول می کشد ارائه داد.

فرایند کاشت ایمپلنت دندان می تواند چیزی بین 4 تا 6 ماه باشد. این مدت زمان بسته به وضعیت فرد و تعداد دندان هایی که باید کاشته شوندواینکه در کدام فک کاشته شود، متغیر خواهد بود. به طور مثال اگر قرار باشد تنها یک دندان بیمار کاشته شود، بدیهی است که در پایین ترین حد زمانی این بازه و حتی کمتر از آن قرار خواهیم داشت. اما در شرایطی که تعداد بیشتری دندان در فرآیند ایمپلنت قرار بگیرند، به سقف بازه حرکت کرده و حتی ممکن است مدت زمان بیشتری را نیاز داشته باشیم.

 

 

روال ایمپلنت دندان و فرآیند انجام آن را می توان در سه گام ارزیابی، قرار دادن پایه و قرار دادن تاج، تقسیم بندی کرد. در برخی موارد دندان از دست رفته و در برخی موارد دیگر باید دندان معیوب فعلی کشیده شود. گاهی اوقات پزشک متخصص تشخیص می دهد که پیش از انجام ایمپلنت، نیاز به پیوند استخوان است و گاهی تمامی شرایط لثه و استخوان فک برای انجام کاشت دندان، مهیا خواهد بود. همان طور که مشاهده می کنید عوامل گوناگونی در مدت زمان لازم برای کاشت دندان ها موثر هستند و نمی توان یک نسخه قطعی و از پیش تعیین شده برای بازه زمانی آن در نظر گرفت.

مهم ترین و طولانی ترین فاز ایمپلنت دندان، مرحله قرار دادن پایه ایمپلنت است. در این مرحله یک پایه که در واقع بدنه اصلی ایمپلنت خواهد بود، روی استخوان فک قرار گرفته و انجام آن نیز بسته به وضعیت بیمار و تبحر پزشک، بین 1 تا 2 ساعت زمان می برد. پس از آن لازم است که این پایه در جای خود به خوبی قرار گرفته و مدتی زمانی بین2 تا4 ماه را برای بهبودی کامل و اطمینان از عدم بروز مشکلات، سپری کنیم. بعد از این مرحله پزشک متخصص اقدام به قرار دادن تاج ایمپلنت که همان جلوه واقعی دندان است خواهد کرد. بنابراین بیشترین مدت زمانی که برای ایمپلنت دندان ها اختصاص داده می شود، همان بازه ای است که جهت بهبودی کاشت پایه ایمپلنت در نظر می گیرید و ضرورت دارد که بیمار نسبت به این مرحله واکنش مثبت نشان دهد.

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران | روش های درمان دیاستما یا فاصله دندان ها

 

ایمپلنت دندان و فاصله دندان | دیاستما

روال ایمپلنت دندان و فرآیند انجام آن را می توان در سه گام ارزیابی، قرار دادن پایه و قرار دادن تاج، تقسیم بندی کرد. در برخی موارد دندان از دست رفته و در برخی موارد دیگر باید دندان معیوب فعلی کشیده شود. گاهی اوقات پزشک متخصص تشخیص می دهد که پیش از انجام ایمپلنت، نیاز به پیوند استخوان است و گاهی تمامی شرایط لثه و استخوان فک برای انجام کاشت دندان، مهیا خواهد بود. همان طور که مشاهده می کنید عوامل گوناگونی در مدت زمان لازم برای کاشت دندان ها موثر هستند و نمی توان یک نسخه قطعی و از پیش تعیین شده برای بازه زمانی آن در نظر گرفت.

مهم ترین و طولانی ترین فاز ایمپلنت دندان، مرحله قرار دادن پایه ایمپلنت است. در این مرحله یک پایه که در واقع بدنه اصلی ایمپلنت خواهد بود، روی استخوان فک قرار گرفته و انجام آن نیز بسته به وضعیت بیمار و تبحر پزشک، بین 1 تا 2 ساعت زمان می برد. پس از آن لازم است که این پایه در جای خود به خوبی قرار گرفته و مدتی زمانی بین2 تا4 ماه را برای بهبودی کامل و اطمینان از عدم بروز مشکلات، سپری کنیم. بعد از این مرحله پزشک متخصص اقدام به قرار دادن تاج ایمپلنت که همان جلوه واقعی دندان است خواهد کرد. بنابراین بیشترین مدت زمانی که برای ایمپلنت دندان ها اختصاص داده می شود، همان بازه ای است که جهت بهبودی کاشت پایه ایمپلنت در نظر می گیرید و ضرورت دارد که بیمار نسبت به این مرحله واکنش مثبت نشان دهد.

روش های درمان دیاستما

 

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران | روش های مراقبت از ایمپلنت دندان

دندانپزشک ها همیشه توصیه می کنند که در کنار مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، حتما از دهانشویه ها نیز برای بهداشت دهان و دندانی استفاده نماییم. اما باید دید که فواید و مضرات دهانشویه ها چه هستند و روش استفاده صحیح از آن ها چگونه است.

هرگز بیش از اندازه توصیه شده در هر بار استفاده از دهانشویه، مصرف نکنید. مقدار بهینه برای دهانشویه های حاوی فلوراید، 10 سی سی در هر بار شستشو است. پس از آن دهانشویه را برای چیزی در مدت 30 ثانیه در دهان نگه داشته و آن را در تمام محیط حفره دهان خود، بچرخانید تا با تمامی سطح دندان ها و لثه، تماس پیدا کند.

 

 

دهانشویه مخصوص ایمپلنت فاقد الکل

 

بنا به توصیه متخصصین و دندانپزشک ها، بهترین نوع دهانشویه مخصوص ایمپلنت، دهانشویه های فاقد الکل بوده و بهترین اثرگذاری را اعمال خواهند نمود. دهانشویه های درمانی به دلیل خاصیت پیشگیری و کاهش ایجاد پلاک های دندانی، پوسیدگی و عفونت های دندانی از گزینه های مناسبی بوده و نحوه صحیح استفاده از آنها، تاثیر بسیار زیادی بر پیشگیری و بروز مشکلات دهان و دندان پس از جراحی ایمپلنت خواهد داشت.

توصیه هایی در خصوص نگهداری از ایمپلنت دندان

 

نتیجه گیری

 

زیبایی و زیباتر شدن، نیاز تمام انسان ها است و انجام روش های ترمیمی دهان و دندان، برای داشتن لبخندی زیبا، بسیار کارآمد است. شما تا چه اندازه به زیبایی و یکدست بودن دندان های خود اهمیت داده و چه روش هایی برای ترمیم آن ها مورد استفاده قرار می دهید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید در بخش نظرات، پرسش های خود را وارد کرده و پاسخ های مرتبط را در اسرع وقت دریافت کنید.

در پایان بایستی به شما یادآوری کنیم که مهم‌ترین نکته‌ای که باید به دقت به آن توجه داشته باشید، انتخاب یک پزشک جراح و متخصص ایمپلنت با تجربه و خبره است. در صورت نیاز به انجام مشاوره و بهره گیری از تجارب علمی بالای دکتر مهدی سزاوار بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران می‌توانید به صفحه اینستاگرام شخصی دکتر سزاوار مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی ، تا چند روز بعد عمل بینی میتوان به پهلو خوابید

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی موضوعی است که در این مقاله از سایت دکتر سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مورد بررسی قرار

12 دیدگاه دربارهٔ «بهترین متخصص ایمپلنت در تهران»

 1. بازتاب: مزایا و معایب انواع کامپوزیت دندان | فرق کامپوزیت و لمینت دندان - دکتر سزاوار بهترین جراح زیبایی تهران

 2. بازتاب: آیا ایمپلنت دندان می افتد ؟ - دکتر سزاوار بهترین جراح زیبایی تهران

 3. بازتاب: بهترین متخصص ایمپلنت در تهران ؟ | دکتر مهدی سزاوار متخصص ایمپلنت دندان - یک پزشک

 4. بازتاب: بهترین متخصص ایمپلنت در تهران ؟ | دکتر مهدی سزاوار متخصص ایمپلنت دندان | وب سایت شخصی آرتین حسنی

 5. What i do not realize is actually how you are no longer really much more neatly-preferred than you might be now. You are very intelligent. You recognize therefore significantly in relation to this topic, produced me in my opinion believe it from so many various angles. Its like men and women are not involved unless it is something to accomplish with Girl gaga! Your own stuffs outstanding. Always maintain it up! Alyce Urbano Samuelson

 6. Thanks for your tips. One thing we have noticed is always that banks and also financial institutions have in mind the spending behavior of consumers and also understand that a lot of people max out there their cards around the trips. They correctly take advantage of this real fact and then start flooding a person’s inbox plus snail-mail box by using hundreds of no interest APR credit cards offers shortly when the holiday season closes. Knowing that when you are like 98% in the American general public, you’ll get at the one opportunity to consolidate financial debt and switch balances towards 0 rate credit cards. nmmllno https://headachemedi.com – medication for severe headaches

 7. Thanks for your suggestions. One thing I’ve noticed is the fact that banks as well as financial institutions really know the spending routines of consumers as well as understand that many people max away their credit cards around the vacations. They sensibly take advantage of this particular fact and start flooding your own inbox as well as snail-mail box together with hundreds of Zero APR card offers immediately after the holiday season comes to an end. Knowing that in case you are like 98% of all American open public, you’ll hop at the possiblity to consolidate personal credit card debt and move balances for 0 interest rates credit cards. gggffhk https://thyroidmedi.com – thyroid medications for sale

 8. My friend got her last skincell pro last week as
  well as let me inform you, she is thrilled! She has actually been searching for an all-natural
  way to get rid of her moles for rather a long time.
  She tried cream cleaners and also medical professional visits,
  however absolutely nothing functioned. Currently, she prepares to go under the knife.
  Let me share with you what she has been with looking for an all-natural remedy. https://telebookmarks.com/submit

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *