قیمت پیوند لثه چقدر است؟

قیمت پیوند لثه چقدر است؟ عوامل تاثیرگذار بر قیمت پیوند لثه

یکی از ملاحظات اصلی در انجام هر گونه درمان، از جمله پیوند لثه، هزینه خواهد بود. بنابراین، باید قبل از انجام بدانید قیمت پیوند لثه چقدر است. در ادامه قیمت پیوند لثه و عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌ های این جراحی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اگر لثه‌ های شما عقب‌رفته است و نگران زیبایی یا حساسیت آن هستید، ممکن است پیوند لثه را برای پوشاندن ریشه‌ های در معرض دید با بافت اهدا کننده در نظر بگیرند. این جراحی ممکن است قبل و یا در حین ایمپلنت دندان نیز انجام شود.

رزرو نوبت دکتر سزاوار

روش پیوند لثه چیست؟

تحلیل رفتن لثه یک مشکل رایج ناشی از بیماری پریودنتال، ژنتیک یا حتی برخی داروها است، اما با پیوند لثه قابل درمان است. هنگامی که بافت لثه دریافت می‌شود، سطح ریشه دندان می‌تواند در معرض دید قرار گیرد و منجر به حساسیت شدید، پوسیدگی مسیر و زوال استخوان فک شود.در صورت عدم درمان، تحلیل لثه حتی می‌تواند باعث از دست دادن دندان شود.

تحلیل لثه معمولاً توسط دندانپزشک تشخیص داده می‌شود.دندانپزشک ناحیه را ارزیابی می‌کند و تعیین می‌کند که آیا شما از پیوند لثه سود می‌برید یا خیر.اگر تصمیم بگیرند که شما نیاز به پیوند لثه دارید، درمان با بی‌حسی موضعی آغاز می‌شود.انواع مختلفی از پیوند لثه از جمله پیوند لثه آزاد، پیوند بافت همبند و پیوند ساقه وجود دارد و بافت برداشت شده از یک اهدا کننده یا سقف دهان شما به ناحیه آسیب دیده بخیه می‌شود.

مطالعه بیشتر : برای آگاهی از اینکه آیا ایمپلنت باعث سرطان میشود کلیک کنید .

عوامل تاثیرگذار بر قیمت پیوند لثه

عوامل زیادی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم که بر میزان قیمت پیوند لثه تأثیر می‌گذارد. اما باید بدانید که نمی‌توان قیمت دقیقی برای درمان ارائه داد و بهترین راه برای یافتن این موضوع، رزرو یک مشاوره با متخصصین دندانپزشکی است.

در طول مشاوره، معاینه و ارزیابی کامل دندان‌ها، لثه‌ها و سلامت کلی شما انجام می‌شود که مشخص می‌کند آیا شما کاندیدای مناسبی هستید یا خیر. همچنین مشخص می‌شود که کدام روش انجام این جراحی برای لثه‌ های شما مناسب‌ تر است. به طور کلی از عوامل تاثیرگذار بر هزینه پیوند لثه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گستردگی تحلیل لثه

گستردگی تحلیل لثه

با افزایش تعداد دندان‌ هایی که نیاز به پیوند لثه دارند، قیمت پیوند لثه نیز افزایش می‌یابد. هرچه مناطق بیشتری نیاز به درمان داشته باشند، این روش بیشتر طول می‌کشد که در هزینه منعکس می‌شود.

روش پیوند مورد استفاده

چندین روش پیوند لثه در دسترس است و قیمت پیوند لثه بر اساس آنها تخمین زده می‌شود:

 • پیوند ساقه: در این تکنیک از بافت لثه در ناحیه مجاور ناحیه تحلیل استفاده می‌شود. بافت روی ریشه در معرض درمان قرار می‌گیرد. این روش این مزیت را دارد که تنها یک محل جراحی وجود دارد.
 • پیوند بافت همبند: این روش رایج‌ نوع ترین پیوند لثه است که شامل برداشتن بافت همبند از سقف دهان و استفاده از این بافت برای پوشاندن ریشه در معرض آن است. یک فلپ در لثه ایجاد می‌شود و بافت دهنده در زیر آن قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که بیمار دو محل جراحی خواهد داشت.
 • پیوند آزاد لثه: مقدار کمی بافت از سقف دهان یا جای دیگری در لثه برای پوشاندن ریشه در معرض دید برداشته می‌شود. این نوع جراحی بیشتر برای کسانی که لثه‌های نازکی دارند مناسب است. در این روش جراحی نیز دو محل جراحی وجود خواهد داشت.
 • پیوندهای جایگزین لثه: اگر ناحیه وسیعی نیاز به درمان داشته باشد، درمان به چندین پیوند نیاز دارد تا بافت اهداکننده به جای آن پیوند زده شود. بافت را می‌توان از یک جسد (آلوگرافت) یا یک حیوان (گزنوگرافت) تهیه کرد. مزیت این روش این است که شما فقط یک محل جراحی بزرگ دارید، اما تامین بافت اهداکننده به هزینه آن می‌افزاید.

توجه : به طور کلی، پیوند ساقه ارزان‌ ترین گزینه است و پس از آن پیوند بافت همبند و پیوند لثه قرار دارند. پیوند لثه شامل بافت اهدایی گران‌ ترین گزینه است. قیمت ایمپلنت دندان هم مانند پیوند لثه تاثیر پذیر از نوع و ویژگی های جراحی و سبک کار هست که میتوانید موارد آن را در وب سایت مطالعه کنید .

تعداد اعمال جراحی

گاهی لازم است پیوند لثه در دو مرحله انجام شود که باعث می‌شود که این روش گران‌تر از روش یک مرحله‌ای باشد.

کانتورینگ لثه

کانتورینگ لثه روشی برای کوتاه کردن لثه‌ها برای ظاهری زیباتر است که می‌تواند در برخی موارد قیمت پیوند لثه را دو برابر کند.

مهارت و تخصص دندانپزشک

هرچه تجربه و آموزش دندانپزشک شما بیشتر باشد، هزینه درمان نیز بیشتر است. وسوسه نشوید که برای صرفه جویی چند تومانی به یک دندانپزشک بی‌تجربه مراجعه کنید، زیرا ممکن است درمان خطر شکست بیشتری داشته باشد.

بخیه‌ها و غشاها

اغلب از غشاها و بخیه‌ های قابل جذب استفاده می‌شود، اما در صورت نیاز به مواد غیرقابل جذب، یک روش اضافی برای برداشتن آنها لازم است که در قیمت پیوند لثه تاثیرگذار است.

آرام‌ بخشی‌ ها

 اگر تصمیم به استفاده از آرام‌ بخشی بگیرید، هزینه آن تحت تأثیر نوع آرام‌ بخشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت پیوند لثه

 • ضخامت بافت باقیمانده
 • علت تحلیل لثه
 • ابعاد دندان
 • ساختار استخوان زیرین
 • وضعیت سطح ریشه
 • بهداشت دهان
 • استفاده از نیکوتین، الکل، مواد مخدر و غیره

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با متخصص ایمپلنت در تهران کلیک کنید .

هزینه‌ های جانبی پیوند لثه

هزینه پیوند لثه شما احتمالاً شامل موارد زیر است.

 • هزینه برداشت بافت اهدا کننده
 • هزینه قرار دادن مواد پیوندی و آماده سازی محل برای پیوند
 • هزینه‌های عملیاتی کلینیک
 • کارکنان – دندانپزشک، پرستاران دندانپزشکی و غیره
 • اشعه ایکس و تصاویر دیجیتال
 • پانسمان
 • دهانشویه آنتی باکتریال و تسکین درد
 • مراقبت‌های بعد از جراحی

آیا جایگزین ارزان تری برای پیوند لثه وجود دارد؟

بله، اگر برای پیوند لثه مناسب نیستید یا می‌خواهید جایگزین ارزان‌ تری داشته باشید، چندین گزینه وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • رزین کامپوزیت همرنگ دندان و لثه
 • روکش‌های لثه متحرک
 • عوامل حساسیت‌زدا، لاک‌ها و عوامل باندینگ عاج برای درمان حساسیت به عاج
 • ارتودنسی

آیا بیمه روش پیوند لثه شما را پوشش می‌دهد؟

اکثر طرح‌های بیمه هیچ‌گونه جراحی دندانپزشکی را پوشش نمی‌دهند، زیرا اکثر این نوع جراحی‌ ها دلایل زیبایی دارند.با این حال ممکن است بیمه‌ های پزشکی جراحی پیوند لثه را پوشش دهند، مشروط بر اینکه دلیل پزشکی معتبری برای انجام این جراحی وجود داشته باشد.

 آیا بیمه روش پیوند لثه شما را پوشش می‌دهد؟

یک دلیل معتبر پزشکی می‌تواند بیماری لثه مانند بیماری پریودنتال یا التهاب لثه باشد.اما همچنین می‌تواند کمتر جدی باشد، به عنوان مثال نمایان شدن ریشه دندان، که می‌تواند باعث ناراحتی و درد شود. اغلب طرح‌های بیمه این واقعیت را نیز در نظر می‌گیرند که اگر لثه‌های خیلی نازک دارید یا لثه‌ها به سرعت عقب می‌روند، ممکن است.

پیوند لثه به عنوان یک اقدام جراحی پیشگیرانه برای از دست دادن ثابت دندان در نظر گرفته شود.به عبارت دیگر، اگر بیمه دندانپزشکی داشته باشید، به احتمال زیاد جراحی پیوند لثه را پوشش می‌دهد. برای اطمینان، باید با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید و وضعیت خود را توضیح دهید.

آیا هزینه‌ های اضافی برای جراحی لثه وجود دارد؟

پاسخ به این سوال کاملاً ساده است که اگر جنبه‌های دیگری از جراحی مورد نیاز باشد، احتمالاً هزینه اضافی وجود خواهد داشت. خبر خوب این است که جراحی لثه، در اکثر موارد، به لطف بیهوشی موضعی یا عمومی مناسب، کاملا بدون درد است. همچنین، زمان بهبودی مربوط به جراحی لثه یا جراحی پریودنتال در مقایسه با سایر روش‌ های جراحی دهان نسبتاً سریع است.

گفته می‌شود، در بیشتر موارد، تنها هزینه اضافی مربوط به جراحی استاندارد یا معمول لثه شامل هزینه آنتی بیوتیک و همچنین هزینه دارو های مسکن و سایر دارو های مورد استفاده برای درمان تورم لثه است. پیشگیری از عفونت و کاهش درد بخش مهمی از هر جراحی دهان است.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با زائده استخوانی در لثه بعد از کشیدن دندان کلیک کنید .

همچنین، یک قرار ملاقات یا ویزیت بعدی ممکن است لازم باشد تا اطمینان حاصل شود که بیمار طبق پیش‌بینی بهبود یافته است. قرار ملاقات بعدی برای مراقبت از دندان تفاوتی با هر نوع دیگر ویزیت یا معاینه مطب دندانپزشکی نخواهد داشت.به عنوان یک نکته، موارد شدیدتر که نیاز به کار اضافی دارند ممکن است در مقایسه با روش‌های جراحی سنتی، غیر پیچیده و معمول، هزینه‌های بیشتری را به همراه داشته باشند.

یادداشت پایانی

در این مطلب تلاش کردیم در مورد قیمت پیوند لثه در ایمپلنت نکاتی را ارائه دهیم. در صورتی که کاندید انجام پیوند لثه در ایمپلنت هستید حتما به جراح فک و صورت مراجعه کنید. شما می‌توانید برای انجام خدمات دندانپزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مراجعه کنید گ

آدرس : میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

سولات متداول :

1- عوامل تاثیرگذار بر قیمت پیوند لثه کدامند ؟

عوامل زیادی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم که بر میزان قیمت پیوند لثه تأثیر می‌گذارد. اما باید بدانید که نمی‌توان قیمت دقیقی برای درمان ارائه داد و بهترین راه برای یافتن این موضوع، رزرو یک مشاوره با متخصصین دندانپزشکی است.

2 –  هزینه‌ های جانبی پیوند لثه چیست ؟

 • هزینه برداشت بافت اهدا کننده
 • هزینه قرار دادن مواد پیوندی و آماده سازی محل برای پیوند
 • هزینه‌های عملیاتی کلینیک
 • کارکنان – دندانپزشک، پرستاران دندانپزشکی و غیره
 • اشعه ایکس و تصاویر دیجیتال
 • پانسمان
 • دهانشویه آنتی باکتریال و تسکین درد
 • مراقبت‌های بعد از جراحی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *