ایمپلنت دیجیتال

آیا در حال حاضر از ظاهر لبخند خود ناراضی هستید؟ اگر تعدادی از دندان های خود را به دلایل مختلف از دست داده اید، وقت آن است که یک قرار ملاقات با دندانپزشک متخصص تنظیم کنید تا با جدیدترین نوع ایمپلنت لبخند شما را زیباتر از همیشه کند. از دست دادن دندان ها می تواند عزت نفس شما را کاهش دهد و بر سلامت دهان و دندان شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که پزشکان جراحی ایمپلنت را برای بازگرداندن لبخند توصیه می کنند. در این مقاله تمام چیزی که باید در مورد ایمپلنت دیجیتال بدانید را گرد آورده ایم.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت قراردادن پایه ای از جنس تیتانیوم دراستخوان فک است که نهایتا برروی آن پروتز نصب میشود.
اگر یک یا چند دندان دائمی را از دست داده اید و دوست دارید لبخندی زیبا داشته باشید، ممکن است کاندیدای ایمپلنت دندان باشید. ایمپلنت های دندانی تیتانیوم را می توان با موفقیت در استخوان ترکیب کرد و پایه ای محکم برای ترمیم دندان در آینده ایجاد کرد.
ایمپلنت های دندانی را نباید با روکش هایی اشتباه گرفت که روی ایمپلنت ها پیچ می شوند و ظاهر دندان های طبیعی را تقلید می کنند. تاج ایمپلنت دندان اصلی را از نظر شکل، اندازه و استحکام تکرار می کند تا بتوانید با لبخند جدید خود احساس اطمینان و اعتماد به نفس کنید.

 

ایمپلنت دندان چیست

 

جراحی ایمپلنت دندان دیجیتال چیست و چگونه کار می کند؟

در جراحی ایمپلنت دیجیتال از یک شبیه‌سازی رایانه‌ای سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و محل عصب در طی جراحی استفاده می‌شود..
یک راهنمای دقیق روی دندان ها در طول درمان ایمپلنت دندانی قرار داده می شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ عصب یا دندانی آسیب نمی بیند. این راهنما همچنین به دندانپزشکان در ایجاد برش های دقیق اما ریز برای کاشت ایمپلنت دندان کمک می کند.

ایمپلنت فوری دندان چیست

آیا ایمپلنت دیجیتال نسبت به سایر جراحی های ایمپلنت دندان دردناک تر است؟

در جراحی سنتی کاشت دندان، لثه باید در تمام طول محل کاشت ایمپلنت بریده شود. به همین دلیل است که بسیاری از بیماران اکنون به جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده اند.
جراحی ایمپلنت دیجیتال به حداقل برش نیاز دارد زیرا از عکس‌های سی‌تی سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت عصب استفاده می‌کند. از سوی دیگر، جراحی کاشت دندان سنتی مستلزم ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه تا پایین استخوان است.
سوراخی که در ایمپلنت دندان دیجیتال ایجاد می شود به اندازه ای کوچک است که نیازی به بخیه ندارد. این نه تنها دوره بهبودی شما را کاهش می دهد، بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می دهد. معمولاً کل جراحی ایمپلنت دیجیتال برای هر یک تا دو ایمپلنت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می کشد. لازم به ذکر است که درمواردی که نیاز به انجام اعمال جراحی پیشرفته ایمپلنت میباشد مثل سینوس لیفت وجابجایی عصب وانواع گرفتهای استخوانی در محل ایمپلنتها انجام برش به نحو مقتضی اجتناب ناپذیر است.

جمع بندی

دکتر  مهدی سزاوار یکی از جراحان فک، دهان و صورت و زیبایی هستند که به شما کمک می کنند تا جایگزینی برای دندان های از دست رفته خود پیدا کنید و زیبایی لبخند خود را مجددا بازیابی کنید. برای دریافت نوبت می توانید از قسمت نوبت دهی انلاین سایت اقدام کنید.

منابع

https://www.northpointefamilydental.com/digital-dental-implant.php

https://www.advanceddentaltmj.com/blog/digital-dental-implant-surgery/

https://blissdentalartsandiego.com/services-list/dental-implants/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

جراحی پلک

جراحی پلک، یک عمل زیبایی است که با استفاده از آن به برداشتن پف پلک ها، اصلاح افتادگی پلک و برداشتن پوست اضافه آن می

بوکال فت صورت چیست؟

بوکال فت صورت چیست؟

بوکال فت صورت چیست؟ داشتن گونه های برجسته یکی از المان های زیبایی چهره به شمار می آید، اما اگر در قسمت زیرین گونه چربی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *