اصلاح طرح لبخند برای چه افرادی مناسب است؟

اصلاح طرح لبخند در تهران

اصلاح طرح لبخند یکی از اعمال جراحی زیبایی است که دسته بندی های مختلف را در خود جای داده و بسته به مشکلات دهانی و دندانی افراد، شامل روش های دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی متفاوتی می گردد. با مراجعه به دندانپزشک زیبایی و این که چه مشکلاتی در خصوص دندان های خود داشته باشید، روش های مناسب برای اصلاح طرح لبخند شما برگزیده شده و مطابق تشخیص دندانپزشک، اجرایی خواهند شد.

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته خواهد شد که  کاندیدهای مناسب اصلاح طرح لبخند چه کسانی هستند و این روش های ترمیمی در خصوص چه مشکلات دندانی صورت می پذیرد:

  • فواصل دندانی: رفع فواصل دندانی برای افرادی که دارای دندان هایی با فاصله بوده ، در اصلاح طرح لبخند جای می گیرد. پس از معاینه این وضعیت توسط دندانپزشک زیبایی، روش اصلاحی و ترمیمی انتخاب شده و پیاده سازی خواهد شد.
  • نامرتبی دندان ها: در بسیاری از افراد کجی دندان ها و نامرتبی خفیف تا شدید دیده می شود و لازم است که برای اصلاح طرح لبخند، این نامرتبی به کمک روش های مختلف از جمله ارتودنسی و … مورد ترمیم قرار بگیرد. بدیهی است که با برگشتن دندان ها به جای صحیح خود و صاف قرار گرفتن آن ها، زیبایی لبخند چندین برابر خواهد شد.
اصلاح طرح لبخند
  • نهفتگی دندان ها: بعضی افراد دارای دندان های نهفته هستند که غالبا مادرزادی بوده و باید طی یک عمل جراحی این مشکل برطرف شود. در بیشتر اوقات دندان به صورت کامل کشیده شده و به جای آن توصیه به ایمپلنت خواهد شد.
  • فقدان دندان ها: در صورتی که حتی یک دندان خود را از دست داده و جایگزین نشده باشد، این به زیبایی لبخند شما آسیب زیادی وارد خواهد کرد. از این روی دندانپزشک در این حالت، غالبا ایمپلنت دندان یا در صورت امکان استفاده از روکش را توصیه خواهد کرد.
  • لب پریدگی دندان ها: برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد که به دلایل مختلف، دچار لب پریدگی دندان های خود شده باشند. این باعث می شود که دندان ها یکدست و زیبا به نظر نیامده و حین صحبت کردن یا لبخند زدن، به اندازه کافی جذاب نباشند. در اصلاح طرح لبخند با استفاده از روش های مختلفی پریدگی لبه دندان ها ترمیم و اصلاح شده و دوباره دندان هایی یکدست و زیبا خواهیم داشت.
  • زردی دندان ها: تحت تاثیر گذشت زمان و عواملی چون نوشیدن چای و قهوه، استعمال دخانیات و عدم رسیدگی صحیح به دندان ها، شاهد زرد شدن و از دست رفتن سفیدی دندان ها هستیم. در این حالت دندان ها را معمولا با استفاده از روش بلیچینگ، سفید کرده و برق و زیبایی قبلی را به آن ها بازمی گردانند.

آیا برای اصلاح طرح لبخند به ارتودنسی نیاز است؟

این بستگی به شرایط دندان های شما دارد که آیا دچار کجی و نامرتبی فاحشی بوده و نیاز به ارتودنسی پیش از استفاده سایر روش های ترمیمی داشته باشد یا نه. با این حساب نمی توان به طور کامل از قبل این موضوع را مشخص کرد که آیا حتما به ارتودنسی نیاز خواهیم داشت یا خیر. از این روی پس از معاینه اولیه توسط دندانپزشک، تعیین خواهد شد که آیا بیمار به یک دوره روش اصلاحی و ترمیمی ارتودنسی نیاز دارد یا خیر.

سخن پایانی

اصطلاح طرح لبخند و رسیدن به لبخند هالیوودی یکی از فاکتورهای زیبایی امروزی به حساب می آید و بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی ها، از این تکنیک زیبایی، برای افزودن به بار جذابیت خود، استفاده می کنند. با این همه، لازم است که پیش از هر تصمیم گیری، توسط بهترین دندانپزشک زیبایی معاینه شده و روش های ترمیمی مناسب برای شما تعیین گردد.دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک دهان و صورت شما را در داشتن لبخندی زیبا راهنمایی و مشاوره مینمایند.