فرورفتگی شقیقه چیست ؟ | تزریق فیلر | ترمیم فرورفتگی‌

با افزایش سن تغییراتی در چهره افراد به وجود می‌آید که با وجود طبیعی بودن برای بسیاری خوشایند نیست. خوشبختانه پیشرفت‌های ارزشمندی در علم پزشکی در دهه‌های اخیر حاصل شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید با تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه، این مشکل را از بین ببرید. به طور کلی راهکارهای بسیاری برای از بین بردن آثار پیری در صورت وجود دارد. این روش‌ها زیبایی دوران جوانی را باز می‌گردانند. در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی در مورد تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه ارائه دهیم و به سوالات مهم در مورد آن پاسخ دهیم.

 

 

عوارض تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه

مهم‌ترین علت‌های فرورفتگی شقیقه چیست؟

مهم‌ترین علت فرورفتگی شقیقه کهولت سن است. با افزایش سن حجم صورت به طور کلی کاهش پیدا می‌کند. این موضوع باعث می‌شود که استخوان‌های گونه و شقیقه برجسته‌تر به نظر برسند و تناسب چهره فرد از بین برود. همچنین عضلات صورت افراد کهن سال به مرور زمان تحلیل می‌رود و ضعیف می‌شودضمنا باکاهش الیاف کلاژن وکاهش قابلیت ارتجاعی پوست صورت وکاهش چربی زیرپوستی روند پیری وافتادگی تسریع میشود. تمام این موارد علت‌های اصلی برای پیدا شدن چال‌ و فرورفتگی در شقیقه هستند.

البته برخی از بیماری‌ها نیز باعث لاغر شدن صورت، تضعیف عضلات و کاهش چربی زیر پوست می‌شوند. افرادی که به علت بیماری دچار فرورفتگی ناحیه گیجگاهی ،شده‌اند نیز می‌توانند با استفاده از متدهای درمانی مانند تزریق فیلرویاتزریق چربی، مشکل را حل کنند.

البته برخی از افراد بدون سابقه بیماری ،دچار پیری زودرس می‌شوند و ممکن است فرورفتگی شقیقه‌هایشان زودتر از موعد نمود پیدا کند. موارد زیر ، نیز می‌توانند علت‌های به وجود آمدن فرورفتگی شقیقه در افراد باشند.

 • عادات غذایی ناسالم
 • ورزش‌های سنگین.
 • کاهش وزن ناگهانی و زیاد.
 • چاق و لاغر شدن پیاپی.
 • استعمال دخانیات و اعتیاد.

رفع چین و چروک و افتادگی‌ پوست | بلفاروپلاستی

 

بهترین دکتر برای تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه

نحوه‌ی درمان فرورفتگی شقیقه با تزریق فیلر به چه صورت است؟

 

تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه در تهران

درمان با تزریق فیلر یا پرکننده پوستی برای از بین بردن فرورفتگی شقیقه بسیار مؤثر است. از تزریق پرکننده پوستی برای جوانسازی و ترمیم فرورفتگی‌ها استفاده می‌شود. بسیاری از پرکننده های پوستی از ژل شفافی ساخته می‌شوند که متشکل از مواد طبیعی موجود در پوست است. پرکننده‌های پوستی دارای چسبندگی و طول عمر متفاوتی هستند. معمولا از نمونه‌های ظریف‌تر برای قسمت شقیقه استفاده می‌شود. ماده‌ی سازنده‌ی اصلی فیلر‌های مرغوب اسید هیالورونیک است. این ماده به صورت طبیعی نیز در بدن وجود دارد و یکی از علت‌های شفافیت و سلامت پوست در دوران جوانی است.

بسیاری از فیلرها با داروهای بی‌حسی موضعی مخلوط شده‌اند. این موضوع باعث می‌شود درد تزریق فیلر به میزان قابل توجهی کم شود. وجود این داروها به آرامی محل تزریق را بی‌حس می‌کند. بنابراین بیمار حین تزریق درد چندانی احساس نمی‌کند. البته مهارت پزشک متخصص  و انتخاب نقاط مناسب برای تزریق نیز در کاهش درد اهمیت بسیاری دارد.

تزریق فیلر باید توسط متخصصین مجرب انجام شود زیرا گیجگاه  ناحیه‌ای بسیار حساس در بدن محسوب می‌شود. در ناحیه‌ی شقیقه رگ‌های خونی زیادی وجود دارند. از طرف دیگر کوچک‌ترین اشتباه ممکن است باعث آسیب‌ رسیدن به چشم یا مغز شود. بنابراین بهتر است پیش از انجام تزریق فیلر ،در مورد تجربه کاری و تخصص جراح زیبایی، تحقیقات لازم را انجام دهید. همچنین می‌توانید از بیماران قبلی در مورد رضایت از نتایج به دست آمده سوال بپرسید. پزشک تزریق کننده فیلر باید آشنایی کاملی با آناتومی صورت و ناحیه‌ی گیجگاه (شقیقه) و رگ‌های موجود در آن داشته باشد.

هزینه لیفت گونه | midface

مدت زمان باقی ماندن اثر تزریق فیلر چقدر است؟

به طور کلی به مواد پرکننده، فیلر می‌گوییم. تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه یکی از کاربردهای آن است. فیلر برای برجستگی لب‌ها و گونه‌ها و موارد دیگر نیز به کار می‌رود. فیلر می‌تواند چربی یا ژل باشد. پس از تزریق چربی یا ژل به عنوان فیلر، فرورفتگی پر خواهد شد و در ظاهر فرد تغییرات محسوسی به چشم می‌خورد. درمان عمق در ناحیه شقیقه‌ها با تزریق فیلر می‌تواند زیبایی و جوانی صورت را افزایش دهد. این موضوع علاوه بر ظاهر در اعتماد به نفس افراد نیز تأثیر بسزایی دارد.

تزریق فیلر دارای دو نوع دائم و موقت می‌شود. تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه به صورت موقت، یک روش درمانی کوتاه مدت است. تاثیر آن روی ناحیه مورد نظر بین طور متوسط بین ۶ ماه تا یکسال  باقی می‌ماند. میزان ماندگاری تاثیر فیلر‌ها علاوه بر نوع فیلر استفاده شده، به پوست افراد و سن آن‌ها نیز بستگی دارد.

نوع دوم تزریق فیلر برای شقیقه، تزریق دائمی است. در این روش برای پر کردن فرورفتگی‌ها از چربی‌های موجود در بدن استفاده می‌شود. ماندگاری این روش بیشتر است. در صورتی که فرد مراقبت‌های لازم را انجام دهد، تأثیر آن می‌تواند برای همیشه باقی بماند.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تزریق موقت این است که در صورت نارضایتی بیمار، قابلیت برگشت دارد. فیلر‌های موقت را می‌توان با تزریق آنزیم هیالونورید‌ها از بین برد. همچنین اثر آن نیز به صورت خود به خود بعد از بازه زمانی مشخص از بین می‌رود. اما در صورتی که بیمار بخواهد فیلرهای دائمی را خارج کند، باید جراحی انجام دهد. جراحی عوارض مخصوص به خود را دارد و  ممکن است ظاهر اولیه بیمار تغییر کند.

بهتر است در مورد انتخاب نوع فیلر با پزشک خود مشورت کنید. پزشک بهتر از هر کسی می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند.

هزینه لیپوساکشن گردن و غبغب

 

هزینه تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه

آیا تزریق فیلر خطری به دنبال خواهد داشت؟

تزریق فیلر نیز مانند هر روش درمانی دیگری خالی از ریسک نیست. تزریق فیلر پر کننده  در محل نامناسب می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. این موضوع اهمیت انتخاب پزشک متخصص با مهارت زیاد و تجربه کافی را مشخص می‌کند. تزریق فیلر به روش‌های غیر استاندارد، استفاده از پرکننده‌های نامرغوب و عدم مهارت پزشک، نتایج تأسف‌باری به دنبال خواهد داشت.

 • تزریق فیلر جهت پر کردن گودی،در محل نامناسب منجر به مسدود شدن رگ‌های خونی می‌شود که نتایجی چون نابینایی و حتی مرگ را به دنبال دارد.
 • تزریق فیلر‌های نامرغوب می‌تواند کبودی و حساسیت‌های پوستی و در مواردی عفونت‌های حاد پوستی ایجاد کند.
 • مشکل در جویدن و درد در قسمت فک نیز دیگر عوارض احتمالی تزریق فیلر هستند.
 • ممکن است بدن شما ژل یا چربی تزریق شده را پس بزند. در صورت وجود چنین مشکلی، پزشک باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرکننده‌ها را خارج کند. البته این موضوع در موارد نادر رخ می‌دهد.
 • کبودی و تورم از دیگر عوارض طبیعی تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه هستند که بعد از گذشت چند روز به صورت کامل بهبود پیدا می‌کنند.

با انتخاب پزشک مجرب، دیگر دغدغه‌ای بابت استفاده از فیلر نامرغوب یا تزریق در نقطه اشتباه نخواهید داشت. دکتر مهدی سزاوار یکی از بهترین و مجرب‌ترین متخصصان جراحی دهان، فک و صورت در تهران ، هستند که تزریق فیلر برای درمان فرورفتگی‌های شقیقه را به خوبی و با کمترین عوارض انجام می‌دهند.

زاویه دار کردن فک و روش های درمان آن

 

تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه | جراحی زیبایی

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر چیست؟

 

دوره ی نقاهت پس از تزریق فیلر در ناحیه‌ی شقیقه از یک تا چند روز است. البته در برخی از افراد ورم حاصل از تزریق ممکن است یک الی دو هفته باقی بماند.

 • استفاده از کمپرس یخ در دوران نقاهت می‌تواند تا حد زیادی از کبودی و تورم بعد از تزریق پیشگیری می‌کند.
 • پس از انجام این روش درمانی بهتر است از ضد آفتاب‌ها با اس‌پی‌اف بالا برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.
 • استفاده لوسیون‌هایی را که پزشک تجویز کرده است را فراموش نکنید.
 • آب فراوان بنوشید و از نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید.
 • در صورت احساس درد می‌توانید از قرص استامینوفن استفاده کنید.
 • از ورزش‌ و بلند کردن اجسام سنگین تا ۲۴ ساعت خودداری کنید.
 • تا ۷۲ ساعت در معرض حرارت و نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از مصرف مقادیر زیاد نمک خودداری کنید.
 • از ماساژ دادن و خاراندن محل تزریق تا ۲۴ ساعت خودداری نمایید.

به یاد داشته باشید که دستورات کامل قبل و بعد از عمل را به طور کامل از پزشک زیبایی خود دریافت کنید.

در پایان اگر همچنان سوالی در مورد تزریق فیلر برای فرورفتگی شقیقه باقی مانده است، می‌توانید از پیج اینستاگرام  دکتر سزاوار کمک بگیرید. با ایشان در ارتباط باشید، مشاوره بگیرید و از روند درمان خود مطلع شوید.

برای دانلود این مقاله لطفا اینجا کلیک کنید .

زاویه دار کردن فک و روش های درمان آن

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۴ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

1 دیدگاه دربارهٔ «فرورفتگی شقیقه چیست ؟ | تزریق فیلر | ترمیم فرورفتگی‌»

 1. بازتاب: - مجله سلامتی پلاس ماد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.