لیفت آندوسکوپیک صورت چیست و چه مزیت‌هایی نسبت به لیفت معمولی دارد؟

لیفت آندوسکوپیک صورت
لیفت آندوسکوپیک صورت

در این بخش به لیفت آندوسکوپیک صورت می‌پردازیم. پوست یکی از حساس‌ترین‌‌ اعضای بدن ما است. این عضو اولین دیوار دفاعی بدن نیز محسوب می‌شود. عوامل مختلف ممکن است روی پوست اثر منفی داشته باشند. استرس، رژیم غذایی ناسالم، قرار گرفتن در هوای آلوده و… از جمله عواملی هستند که به پوست آسیب می‌رسانند. این دلایل باعث می‌شوند که پوست زودتر پیر شده و چین و چروک‌هایی روی آن ایجاد شود. البته پوست انسان با بالا رفتن سن نیز به طور طبیعی شادابی خود را از دست می‌دهد و دچار چین و چروک می‌شود.

یکی از بهترین روش‌ها برای از بین بردن چین و چروک، لیفت آندوسکوپیک صورت است. این روش مزیت‌های بسیاری نسبت به لیفت معمول دارد. در این مقاله توضیحات کاربردی در مورد آن ارائه خواهیم داد.

لیفت آندوسکوپیک صورت چیست؟

این عمل برای از بین بردن چین و چروک صورت، انجام می‌شود. برش‌هایی که جراح بر صورت شما در این عمل ایجاد می‌کند، بسیار کوچک است. بنابراین جای آن‌ها باقی نمی‌ماند. لیفت آندوسکوپیک صورت برای چین و چروک‌هایی که در یک نقطه قرار دارند، بسیار مناسب است. برای مثال اگر بخواهید که فقط چین‌های پیشانی را از بین ببرید، معمولا این روش توسط پزشک توصیه می‌شود. این عمل را معمولا به افرادی در سنین ۳۰ الی ۵۰ سال پیشنهاد می‌دهند. روند پیری پوست در این سنین آغاز می‌شود. هرچه زودتر برای از بین بردن چروک‌ها اقدام کنید، درمان آن‌ها ساده‌تر خواهد بود.

برش‌های لازم برای لیفت آندوسکوپیک صورت

برش‌های این عمل بسیار ظریف هستند. آن‌ها همچنین در نقاطی ایجاد می‌شوند که بعد از بهبود قابل رویت نباشند. پزشک باید به دقت برش‌هایی را در داخل دهان، بالای گوش، بالای خط مو و زیر پلک‌ها ایجاد کند. در اینصورت پوست از استخوان جدا می‌شود و قابلیت کشیده شدن دارد.

لازم به ذکر است که مدت زمان مورد نیاز برای عمل لیفت آندوسکوپیک صورت معمولا بین ۱ تا ۳ ساعت متغیر است. این مدت به پیچیدگی لیفت بستگی دارد.

مزایای لیفت آندوسکوپیک صورت چیست؟

مزایای لیفت آندوسکوپیک صورت

این جراحی نوین که باعث از بین رفتن چین و چروک‌های صورت شما می‌شود، مزایای بسیاری به همراه دارد. در این قسمت از مقاله به مزایای لیفت آندوسکوپیک صورت می‌پردازیم.

  • برش کم‌تر پوست: این مزیت برای چنین عملی بسیار مهم است. چرا که برش‌ها در ظاهر صورت تأثیر بسزایی دارند.
  • هزینه مناسب: در لیفت آندوسکوپیک صورت از بیهوشی استفاده نمی‌شود. همچنین جالب است بدانید که نیاز نیست تا مدت زیادی را بستری شوید. این عوامل باعث کاهش هزینه‌ها می‌شود.
  • دوره نقاهت کوتاه: برش‌های کوچکتر و کم‌تر به معنی تهاجم کم‌تر است. بنابراین پوست شما آسیب شدیدی نمی‌بیند و در مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا می‌کند.
  • عوارض جانبی کم‌تر: این مزیت نیز بخاطر برش‌های محدود است. معمولا بیماران تورم و خونریزی کم‌تری را تجربه می‌کنند. در صورت ایجاد تورم یا کبودی محدود،‌ظرف چند روز بهبود پیدا می‌کند.

مراقبت پس از عمل چگونه انجام می‌شود؟

مراقبت پس از عمل چگونه انجام می‌شود؟

مثل هر عمل دیگری، پس از لیفت آندوسکوپیک صورت نیز باید استراحت کنید و فعالیت‌های سنگین انجام ندهید. بهتر است در طول دو هفته پس از عمل، از مواد مغذی و رژیم سالم استفاده کنید تا پوست و عضله آن تقویت شود. همچنین باید از برقراری رابطه جنسی و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.

با رعایت دستورات و مراقبت‌های پزشک می‌توانید در زمان کوتاهی بهبود پیدا کنید و بعد از چند روز به محل کار خود بازگردید. عمل لیفت صورت، باعث ایجاد اختلال در روند زندگی روزانه شما نخواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله توضیحات کاربردی در مورد لیفت آندوسکوپیک صورت ارائه دادیم. اما در نهایت جراح باید این روش را به صورت حرفه‌ای انجام دهد تا فرد به نتایج دلخواه خود برسد. میزان رضایت بیماران، نشانگر مهارت جراح در انجام لیفت صورت است. دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی دهان، فک و صورت هستند. . برای رزرو نوبت و دریافت مشاوره می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در سایت اقدام کنید (به صورت آنلاین یا تلفنی).

 

منابع:

  1. https://www.inlandcosmetic.com/face/rancho-cucamonga-endoscopic-facelift /
  2. https://aedit.com/procedure/endoscopic-facelift
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای