لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی چیست و چطور انجام می شود؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 24 مهر 1402

یکی از روش های جوانسازی صورت که به وسیله آن افتادگی ابرو و چین و چروک های پیشانی برطرف می شوند، لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی است. در این روش خط اخم از بین رفتن، چین و چروک های پیشانی باز شده و فرم ابرو نیز اصلاح می گردد.

لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی

در این روش، با یک تکنیک کم تهاجمی جراحی روبرو هستیم که با سهولت بیشتری اجرا شده و برای شخص نیز مشکلات نقاهتی و مراقبتی کمتری را به همراه دارد.

برای انجام این روش جراحی کم تهاجمی، برش هایی بسیار ظریف و کوچک در بخش بالایی پیشانی و در محل رویش موها زده شده و به این ترتیب دسترسی جراح زیبایی به بخش زیرین پوست پیشانی و ابروها فراهم می شود. از این طریق امکان تغییر در بافت و ماهیچه های این بخش و لیفت آن ها وجود دارد.

برای مطالعه مقاله عمل اندوسکوپیک چیست؟ کلیک کنید. (برسی کامل مزایا و معرفی بهترین روش) 

در حقیقت زمانی که ماهیچه های بخش پیشانی و ابروها شل شده و قوام خود را از دست داده اند، به کمک این روش جراحی سطحی، می توان ماهیچه ها را لیفت کرده و چین و چروک های پوستی را نیز برطرف ساخت. به ویژه با برطرف ساختن خط اخم، چهره شخص به مراتب بازتر و بانشاط تر شده و نگاهی شادتر و سرزنده تر پیدا می کند.

پس از باز کردن جزئی و میکرو پوست در محل رویش موها، از ابزار اندوسکوپ برای دسترسی به بخش های لازم استفاده می شود. این دستگاه از لوله های فنری و فیبر نوری به همراه یک دوربین میکروسکوپیک تشکیل شده است که به راحتی به زیر پوست نفوذ پیدا کرده و جراح زیبایی می توانید اصلاحات لازم را انجام دهد. به این شکل جراح بافت های ماهیچه ای زیر پوست را با جدا کردن آن ها از استخوان بالا آورده و لیفت را انجام می دهد. جای نگرانی نیست، زیرا این بافت ها با گذشت زمان و دوران نقاهت، مجدد روی استخوان محکم شده و به اصطلاح جوش می خورند.

 

لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی

آیا لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو به بیهوشی نیاز دارد؟

لازم به ذکر است که لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو به بیهوشی عمومی و کامل احتیاج ندارد و با بی حسی موضعی انجام خواهد شد.

آیا برای انجام لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو، باید موها تراشیده شوند؟

اگر چه گفتیم که برش های ریز و میکرو در بخش رویش موها زده می شوند، اما نیازی به تراشیدن مو نیست و این برش ها به قدری کوچک هستند که به راحتی در محل مناسب توسط جراحی ماهر زیبایی زده می شوند.

میزان ماندگاری نتیجه جراحی چقدر است؟

در صورتی که این جراحی زیبایی و ترمیمی پیشانی و ابروها، به وسیله پزشک متخصص و حرفه ای انجام گرفته و به این شکل نتیجه عمل موفقیت آمیز باشد، می توانید انتظار داشته باشید که نتیجه آن برای چیزی نزدیک به 10 سال حفظ گردد.

لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

باید ببینیم چه افرادی کاندیدهای مناسبی برای انجام این روش جراحی کم تهاجمی زیبایی هستند؟ این روش برای افرادی که دارای چین و چروک های افقی در پیشانی خود هستند، عالی عمل می کند. همین طور خط اخم یا خط عمودی میان دو ابرو می تواند به وسیله این روش، به خوبی درمان شده و پوستی کشیده در محل آن دیده شود.

به علاوه در صورتی که ابروها افتاده شده و به واسطه آن ها افتادگی پلک نیز دیده شود، لیفت اندوسکوپیک ابرو کمک می کند تا ابروها به جای خود بازگشته و فرم زیبای خود را به دست بیاورند. همین طور اگر ابروها تقارن خود را از دست داده و یا حتی به طور مادرزادی ابروهایی نامتقارن داشته باشید، از این روش ترمیمی می توان برای اصلاح فرم آن ها استفاده کرد.

 

هزینه لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی

عوارض پس از انجام جراحی لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو کدامند؟

دوران نقاهت این عمل جراحی زیبایی چندان طولانی نیست و معمولا ظرف مدت 3 تا 4 روز به پایان می رسد. البته بخیه ها باید برای چیزی نزدیک به یک هفته باقی بمانند.

ممکن است شما برای مدتی احساس سوزن سوزن شدن در این ناحیه و کمی درد و تورم داشته باشید که ظرف مدت یک هفته به پایان خواهد رسید. همان طور که گفتیم پس از گذشت 3 تا 4 روز نیز می توانید رفته رفته فعالیت های عادی و روزمره خود را آغاز کنید. اما بهتر است تا 14 روز از فعالیت های سنگین و شدید، پرهیز کرده و احتیاط به خرج دهید.

کلام آخر

جهت دریافت نوبت ویزیت دکتر مهدی سزاوار، متخصص و جراح زیبایی، با شماره های ۸۸۷۸۴۹۶۷ تماس حاصل نمایید.

 

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «لیفت اندوسکوپیک ابرو و پیشانی چیست و چطور انجام می شود؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *