نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب + بررسی کامل نحوه استراحت پس از ازبین‌بردن چربی‌های صورت

آخرین تاریخ بروزرسانی: 26 خرداد 1403
مراقبت های بعد از ساکشن غبغب

یکی از چالش‌هایی که امروزه اغلب افراد با آن روبرو هستند، داشتن غبغب در نواحی گردن و زیرچانه است. وجود غبغب یا چربی زیر چانه و در ناحیه گردن، صورت فرد را گرد می‌کند و زیبایی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین بسیاری از افراد به خصوص بانوان به دنبال راه‌حل جهت از بین بردن غبغب خود هستند.

یکی از روش‌های از بین بردن و زیبایی بیشتر صورت، ساکشن غبغب است. ساکشن غبغب روی زیبایی صورت به خصوص نیمرخ تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. فرد با انجام ساکشن چربی زیر چانه و گردن می‌تواند چند سال جوان‌تر به نظر برسد. اما برای جلوگیری از عوارض و ورم ساکشن غبغب باید چه مراقبت‌هایی انجام داد؟ آیا نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب مهم است؟

پس از انجام ساکشن غبغب، نحوه خوابیدن و استراحت شما باید به‌گونه‌ای باشد، که فشار کمتری به ناحیه تحت درمان وارد شود. برای استراحت بعد از ازبین‌بردن چربی‌های موضعی توصیه می‌شود، که حداقل سه هفته پس از عمل، بیشتر به پشت بخوابید، تا از فشارآوردن به ناحیه جراحی شده جلوگیری شود. استفاده از صندلی تخت شو، یا قراردادن چندین بالش نرم پشت سرتان می‌تواند به شما کمک کند، تا فشار کمتری به غبغب وارد شود. همچنین، بعد از ساکشن غبغب مهم است که از چرخش سرخود به طرفین خودداری کنید.

در ادامه قصد داریم شما را با عمل ساکشن غبغب و همچنین مراقبت‌های قبل و بعد از آن آشنا کنیم.

ساکشن غبغب چیست؟

 

ساکشن غبغب چیست

قبل از آنکه شما را با نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب و همچنین روش‌های جلوگیری از ورم ساکشن غبغب آشنا کنیم، باید ابتدا با ماهیت عمل ساکشن غبغب آشنا شوید.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، ساکشن غبغب یکی از عمل‌های زیبایی تاثیرگذار روی صورت است. در طی انجام ساکشن غبغب، چربی‌های انباشته شده از نواحی گردن و زیرچانه برداشته می‌شوند و صورت زاویه زیبایی به خود می‌گیرد. پس از ساکشن احساس شل شدن پوست را خواهید داشت که اصلا جای نگرانی نیست. چرا که پس از گذشت مدت زمان کوتاه 2 الی 3 روزه پوست سفت و به حالت اولیه بازمی‌گردد.

ساکشن غبغب روی صورت تاثیر فوق‌العاده و شگفت‌انگیزی می‌گذارد. پس از ساکشن غبغب باید حتما رژیم غذایی خود را جهت حفظ وزن و پرهیز از چاقی رعایت کنید. چرا که در طول جراحی ساکشن غبغب بیش از نیمی از چربی‌های زیرچانه و گردن برداشته می‌شود اما سلول‌های کمی از چربی در این نواحی باقی می‌ماند. بنابراین ثابت نگه داشتن وزن سبب عدم بازگشت غبغب زیر چانه می‌شود.

مزایای ساکشن غبغب؛ چرا ساکشن غبغب یک عمل زیبایی پرطرفدار شناخته می‌شود؟

ساکشن غبغب یکی از عمل‌های پرطرفدار زیبایی محسوب می‌شود که اغلب برای صاف کردن زیرچانه و زاویه بخشیدن به صورت از آن بهره می‌گیرند. پس از انجام این عمل و کاهش ورم ساکشن غبغب، افراد تازه نتایج فوق‌العاده را روی صورتشان مشاهده می‌کنند. برخی از مزیت‌های انجام ساکشن غبغب به شرح زیر است:

دوره نقاهت پس از ساکشن غبغب بسیار کوتاه است و تنها کافیست فرد برخی از مراقبت‌ها نظیر نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب را به درستی رعایت کند.

این عمل طی بی‌حسی انجام می‌شود و خبری از بیهوشی نیست.
درد به نسبت کمی دارد و بیمار پس از انجام ساکشن احساس درد غیرقابل تحملی نخواهد داشت.
به نسبت سایر روش‌های جراحی، هزینه مناسب و مقرون به صرفه‌ای دارد.
زیبایی بیشتر صورت و افزایش اعتماد به نفس
در مدت زمان کوتاه این عمل انجام می‌شود و فرد حین انجام ساکشن اذیت نخواهد شد.

ساکشن غبغب برای چه کسانی مناسب است؟

ساکشن غبغب همانند سایر عمل‌های زیبایی دیگر، برای برخی از افراد مناسب و برای برخی دیگر نامناسب است. بنابراین شما اگر شرایط ساکشن غبغب را دارید باید دست به انجام آن بزنید. همچنین برای دریافت نتیجه مطلوب حتما درباره مراقبت‌ها و نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب از پزشک سوال بپرسید. چرا که در غیراینصورت امکان ورم ساکشن غبغب وجود خواهد داشت. افراد با شرایط زیر کاندیدای خوبی برای ساکشن غبغب هستند:

افرادی که پوست سالمی دارند و خاصیت الاستیکی آنها از بین نرفته است. افراد در سنین 20 تا 30 سال که خاصیت ارتجاعی پوستشان بالاست، مناسب‌ترین کاندیدای ساکشن غبغب هستند.

بیماران مسن نیز می‌توانند ساکشن غبغب انجام دهند اما با وجود شرایطشان امکان پیشنهاد جراحی لیفت در کنار ساکشن وجود دارد.

برای انجام ساکشن غبغب، چربی باید حتما سطحی باشد. چربی‌های عمیق غبغب باید با روش‌های دیگری برداشته شوند.
اقدامات و مراقبت‌های پیش از انجام عمل ساکشن غبغب

جهت دریافت نتیجه مطلوب از ساکشن غبغب باید حتما به مراقبت‌ها و اقدامات‌ پیش از انجام عمل ساکشن غبغب نیز توجه کنید. چرا که مراقبت‌های پیش از انجام عمل ساکشن غبغب سبب کاهش ورم ساکشن غبغب و همچنین کوتاه‌تر شدن دوره نقاهت می‌شوند. بنابراین این اقدامات به اندازه مراقبت‌های بعد از جراحی مهم و حائز اهمیت هستند. برخی از اقدامات و مراقبت‌های پیش از عمل لیپوساکشن غبغب عبارت است از:

2 هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق‌کننده خون اجتناب کنید. چرا که امکان خونریزی را بالا می‌برند.
جهت بهبود سریع‌تر زخم‌ها تا چند روز قبل از ساکشن غبغب باید از استعمال دخانیات و همچنین مصرف نوشیدنی‌های الکلی پرهیز کنید.
در صورت نیاز با تجویز و توصیه پزشک، قبل از عمل باید برخی از آزمایشات را انجام دهید.

مراقبت های بعد از عمل ساکشن غبغب

اگر به دنبال نتیجه مطلوب و همچنین کاهش ورم ساکشن غبغب هستید، باید به مراقبت‌های بعد از عمل و همچنین نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب توجه ویژه داشته باشید. برخی از مراقبت‌ها و توصیه‌ها پس از ساکشن غبغب عبارت است از:
این عمل یک عمل زیبایی سرپایی محسوب می‌شود و نیازی به بستری در بیمارستان نیست.

بنابراین با توصیه پزشک چند روز پس از جراحی می‌توانید به فعالیت‌های عادی و روزانه خود ادامه دهید. بعد از انجام لیپوساکشن غبغب حتما باید 24 ساعت را استراحت کنید.

تورم و کبودی پس از انجام ساکشن غبغب عادی بوده و تا چند هفته ادامه دارد. جهت کاهش ورم ساکشن غبغب و همچنین کبودی‌های حاصل شده باید از کمپرس یخ استفاده کنید.

نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب بسیار مهم است و باید حتما سر را به سمت بالا نگه دارید.

بعد از انجام لیپوساکشن غبغب از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین باید خودداری کنید. اما پیاده‌روی برای جلوگیری از لخته شدن خون بسیار موثر و مفید است.

نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب

 

نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب

نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب بسیار مهم است. به همین منظور باید اصولی و درست بخوابید تا از لخته شدن و تورم زیرچانه جلوگیری کنید. نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب باید به گونه‌ای باشد که فشاری به گردن و چانه وارد نشود. حین خوابیدن چندین بالشت نرم پشت خود قرار دهید و سر را بالاتر از حد معمول نگه دارید. با فشار زیر ناحیه چانه علاوه بر درد، امکان تورم و خونریزی نیز وجود دارد.

عوارض لیپوساکشن غبغب

عمل لیپوساکشن غبغب هم مانند سایر عمل‌های زیبایی در کنار مزایای منحصر به فرد دارای عوارض جانبی دیگری نیز است. عوارض ساکشن غبغب در اغلب موارد جانبی و غیردائمی هستند و پس از مدت زمان کوتاهی بعد از کامل شدن دوره نقاهت از بین می‌روند. انتخاب یک پزشک ماهر و کاربلد و همچنین رعایت اصولی مراقبتی بعد از عمل ساکشن غبغب، تاثیر بسیار زیادی روی کاهش عوارض جانبی آن دارد. اما به طور کلی برخی از عوارض جانبی ساکشن غبغب به شرح زیر است:

خون ریزی
ایجاد عفونت
آمبولی چربی
سوختگی
آلرژی به لیدوکائین
تجمع مایعات در زیر پوست
ایجاد سطح چربی ناهموار
تغییر در احساس پوست یا بی حسی
بی حسی و عوارض ناشی از آن
امکان آسیب به رگ‌های خونی، عضلات و اعصاب

فراموش نکنید که پس از عمل جهت کاهش ورم ناشی از ساکشن غبغب و سایر عارضه‌های بالا درباره توصیه‌ها، داروها و مراقبت‌ها از پزشک خود سوالات تکمیلی را بپرسید.

بعد از انجام ساکشن غبغب، نحوه خوابیدن بسیار اهمیت دارد تا بهبود بهتری را تسهیل کند، و از عوارض محتمل جلوگیری کند. برای نحوه استراحت پس از ازبین‌بردن چربی‌های موضعی، تحقیقات انجام شده توسط دکتر سوزان اوباگی، متخصص پوست اهل ایالات متحده، نشان داده است، که مراعات نحوه خوابیدن می‌تواند در بهبود سریع‌تر و بهتر پوست پس از ساکشن غبغب مؤثر باشد. بهترین وضعیت برای خوابیدن پس از عمل به شکلی است، که فشار بر ناحیه‌های مورد ساکشن کمترین مقدار باشد.

یادداشت پایانی

شما می‌توانید برای انجام ساکشن غبغب و همچنین اطلاع از مراقبت های بعد از این جراحی و نحوه خوابیدن بعد از ساکشن غبغب به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید یا برای رزرو وقت و پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و بلفاروپلاستی به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه نمایید یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

انواع جراحی های زیبایی صورت

جراحی‌های زیبایی پوست صورت در دنیای امروز به عنوان یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش‌ها برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شناخته می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *