همه چیز در مورد عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم

زیبایی هر عضو شامل فاکتورهای مختلفی است. چشم‌های درشت و نسبتا برجسته (متناسب با صورت) یکی از فاکتورهای زیبایی چهره هستند.عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم یکی از عمل‌هایی است که به زیبایی بیشتر چهره کمک می‌کند. گودی کاسه چشم باعث می‌شود که سن فرد بیشتر و چهره او خسته به نظر برسد. همچنین ممکن است پوست اطراف آن تیره‌تر دیده شود. به همین دلیل عمل زیبایی مربوط به این مشکل، تأثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد.

لازم به ذکر است در صورتی که  گودی چشم سطحی و ناشی از افزایش سن، کمبود چربی پشت پلک و موارد زیر جلدی باشد می توانید به مطب دکتر سزاوار مراجعه نمایید و یابرای رزرو نوبت تماس بگیرید اما در صورتی که منشا گودی کاسه چشم  باشد نیاز به جراحی توسط یک جراح چشم دارد و در حیطه تخصص جراح فک و صورت نیست لطفا به یک متخصص جراحی چشم مراجعه نمایید و می توانید از این مقاله برای افزایش اطلاعات خود بهره ببرید

علت گودی کاسه چشم

گودی زیر چشم ممکن است ناشی از علت‌های بسیار متنوعی باشد اما معمولا علت‌های موروثی دارد. پیش از توضیح در مورد عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم، علت‌های بروز این مشکل را بررسی می‌کنیم.

لاغری

لاغری همیشگی یا کاهش زیاد وزن ممکن است باعث شود گودی کاسه چشم بیشتر جلوه‌گر باشد. این عارضه در صورت‌های پر حجم، کم‌تر نمایان می‌شود.

بیماری‌ها

برخی از بیماری‌ها باعث لاغری می‌شوند و برخی از آن‌ها ممکن است باعث گودرفتگی بیشتر چشم‌ها شوند. یکی از بیماری‌های موثر در این زمینه، التهابات سینوسی است.

افزایش سن

به طور کلی با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. همچنین چربی‌های موجود زیر پوست نیز کم‌تر می‌شود. به همین دلیل احتمال اینکه گودی کاسه چشم بیشتر نمود پیدا کند، بیشتر می‌شود.

مشکلات خواب

خواب ناکافی یا بی‌کیفیت مشکلات متعدد جسمی و روانی برای ما ایجاد می‌کند. اگر فردی در مدتی طولانی با مشکلات خواب مواجه باشد، احتمالا گودی کاسه چشم او بیشتر خواهد شد.

استفاده از پروتزهای چشمی

اگر افراد در کاسه چشم خود از پروتز استفاده کرده باشند، ممکن است به مرور زمان جابجا شود. در برخی موارد این موضوع منجر به گودی کاسه چشم خواهد شد.

خبر خوب این است که عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم می‌تواند در بهبود این عارضه موثر باشد. اهمیتی ندارد که چشم به چه دلیل گود است. این جراحی می‌تواند تأثیر مطلوبی ایجاد کند.

بلفاروپلاستی چیست؟

عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم چگونه انجام می‌شود؟

چند روش برای رفع گودی کاسه چشم وجود دارد. تزریق و جراحی دو روش پزشکی هستند که برای این مشکل مورد استفاده قرار می‌گیرند. این جراحی ریسک بالایی ندارد. اما در هر صورت تهاجمی‌ترین روشی است که برای درمان گودی کاسه چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

رفع گودی کاسه چشم

این عمل یک عمل فوق تخصصی است و تحت بیهوشی کامل توسط جراح چشم انجام می شود. عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم با کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. اینکه جراح در کدام قسمت از کاسه چشم برش ایجاد می‌کند، به فیزیک بیمار بستگی دارد. اما در هر صورت این برش به گونه‌ای ایجاد می‌شود که جای آن در صورت بیمار جلب توجه نکند.

ایمپلنت‌های مورد استفاده در این عمل از سیلیکون ساخته می‌شوند. این متریال با بدن سازگار است و معمولا بدن افراد واکنش منفی نسبت به آن نشان نمی‌دهد. جراح بعد از قرار دادن ایمپلنت در جایگاه مورد نظر، برش را با استفاده از بخیه می‌بندد.

عمل پروتز چانه (اگمنتاسیون چانه) چیست؟

مزیت‌های عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم چیست؟

مهم‌ترین مزیت این روش دائمی بودن آن است. زمانی که گودی کاسه چشم بیمار با استفاده از ایمپلنت‌ها برطرف می‌شود، دیگر نیازی به درمان‌های دیگر ندارد. البته اگر بیمار از نتایج راضی نباشد، می‌توان ایمپلنت را خارج کرد. البته این کار چندان متداول نیست و ممکن است عوارض جانبی داشته باشد.

همچنین در صورتی که بیمار از پروتزهای چشمی استفاده کرده باشد، احتمال حرکت آن در کاسه چشم کم‌تر خواهد شد.

 

هزینه رفع گودی کاسه چشم

مزیت سوم عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم قابلیت استفاده در کنار روش‌های دیگر است. یعنی اگر همچنان گودی کاسه چشم وجود داشته باشد، می‌توان از روش‌هایی چون تزریق نیز در کنار آن استفاده کرد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله سایت tabanmd را مطالعه کنید.

بوکال فت یا چربی لپ

عوارض جانبی عمل رفع گودی کاسه چشم چیست؟

عوارض جانبی این عمل جراحی مانند سایر عمل‌های کاشت ایمپلنت است. در صورتی که پزشک متخصص این کار را برای شما انجام دهد، ریسک آن به حداقل می‌رسد.

عوارض عمومی این جراحی شامل خونریزی و عفونت در محل برش هستند. علائم عفونت، قرمزی بیش از اندازه ناحیه مورد جراحی و تورم آن است. همچنین احتمال ترشحات زرد رنگ از زخم وجود دارد. عفونت‌های ناشی از عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم با آنتی بیوتیک بهبود پیدا می‌کنند.

 

بهترین متخصص رفع گودی کاسه چشمی

در برخی موارد نیز ایمپلنت‌ها منجر به اکستروژن می‌شوند. یعنی ممکن است بافت پوشاننده روی ایمپلنت از بین برود و ظاهر آن از روی پوست پیدا باشد. این موضوع ممکن است باعث ایجاد عفونت شود. این عارضه نادر است. اما در صورت ایجاد، باید تزریق یا برداشتن ایمپلنت انجام شوند.

باقی ماندن جای زخم ناشی از جراحی می‌تواند از دیگر عوارض آن باشد. همانطور که گفته شد، یک پزشک حرفه‌ای برش را به گونه‌ای ایجاد می‌کند که جای آن قابل دیدن نباشد. اما در هر صورت باقی ماندن جای زخم نیز جزو عوارض جانبی این جراحی است. برای اطلاعات بیشتر مقاله austinmccormick را مطالعه کنید.

روش‌های مختلف جراحی زیبایی درشت کردن چشم چیست؟

رفع گودی کاسه چشم و مراقبت‌های بعد از عمل زیبایی

بعد از عمل بیمار درد نسبتا شدیدی احساس می‌کند که با استفاده از مسکن‌ها بهبود می‌یابد. تورم مسئله دیگری است که بیمار با آن درگیر است. تورم طی ۲۴ ساعت بدتر می‌شود. اما معمولا بعد از دو هفته کاملا بهبود پیدا می‌کند. بخیه‌ها نیز بعد از دو هفته قابل کشیدن هستند. مراقبت‌های بعد از عمل شامل موارد زیر است.

  • عدم استفاده از پروتزهای چشمی تا ده هفته بعد از عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم.
  • اگر بعد از عمل پزشک روی چشم بیمار پد چشمی قرار داده است، تا روز بعد باید باقی بماند.
  • شستشوی صورت تا ده روز ممنوع است. برای تمیز کردن زخم‌ها باید از گلوله‌های پنبه استریل و آب جوشانده شده در دمای پایین استفاده کرد.
  • پزشک دستورات دارویی مختلفی مانند پماد کلرامفنیکل را تجویز می‌کند. باید این داروها را طبق دستورات مصرف کنید.
  • انجام فعالیت‌های سنگین تا چندین هفته بعد از عمل ممنوع است.

دستورات مراقبتی دقیق‌تر از سوی پزشک ارائه خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله اطلاعاتی در مورد عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم ارائه دادیم. این عمل سخت و سنگین نیست. اما باید به دست پزشک متبحر انجام شود تا بیمار به نتایج مطلوب خود برسد. دکتر مهدی سزاوار بهترین  متخصص جراح دهان، فک و صورت در تهران هستند. ایشان تجربه بسیاری در زمینه عمل‌های زیبایی مختلف برای صورت دارند. به همین دلیل می‌توانند بهترین روش‌ها برای رفع گودی کاسه چشم را به شما پیشنهاد دهند. در صورت نیاز به جراحی نیز کار ایشان با کم‌ترین عارضه جانبی و بیشترین سطح نتیجه خواهد بود. در صورت نیاز به مشاوره با دکتر سزاوار از طریق بخش «تماس با ما» در سایت اقدام کنید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۳ از ۵
از مجموع ۱۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

14 دیدگاه دربارهٔ «همه چیز در مورد عمل زیبایی رفع گودی کاسه چشم»

  1. سلام من چشمام زیادی تو کاسس ومیخوام عمل رو انجام بدم فقط لطف کنید بگید هزینش تقریبا چقد میشه ممنون میشم

    1. سلام من پارسال که زنگ زدم برای عمل پروتز گودی کاسه چشم چهل میلیون حداقلش بودالان حتما هفتاد هشتاد میلیون شده

  2. باعرض سلام و خسته نباشید برای رفع گودی کاسه چشم چه راهکاری وجود داره و هزینه ش چقدره

  3. سلام اگه گودی چشم دراثرالتهابات سینوسی باشدممکنه بامرورزمان خوب شودونیازبه جراحی نباشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.