رفع غبغب + نحوه رفع چربی اضافه زیر چانه

آخرین تاریخ بروزرسانی: 1 تیر 1403
روش از بین بردن غبغب بدون جراحی- دکتر مهدی سزاوار

یکی از معضلات زیبایی که به طور معمول در سنین بالا و با افزایش وزن در افراد ایجاد می‌شود، به وجود آمدن غبغب است که زیبایی افراد را دستخوش تغییر می‌کند. این موضوع موجب می‌شود تا تناسب صورت افراد از بین برود و احساس کنند که سن آن‌ها بالا رفته است. به همین دلیل است که تمایل دارند تا هر چه زودتر از شر آن خلاص شوند.

خبر خوش برای این دست از افراد آن است که امروزه روش‌های متنوعی برای از بین بردن غبغب شناخته شده است و به آن‌ها کمک می‌کنند تا بتوانند با درمان این مشکل، اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازگردانند. یکی از روش‌های موثر برای از بین بردن غبغب، انجام مزوتراپی است.

در طی این روش، پزشک به کمک یک سری محلول که به صورت خالص یا ترکیب چند فرآورده مختلف است، سبب از بین رفتن چربی این ناحیه می‌شود. در ادامه انواع روش از بین بردن غبغب و سریع‌ترین راه‌ها را برایتان شرح خواهیم داد.

ازبین‌بردن غبغب، به‌عنوان یکی از عوامل مؤثر در بهبودی سلامت بدن موردتوجه قرار می‌گیرد. رفع غبغب عموماً به‌منظور ازبین‌بردن چربی‌های بدن در مناطق مختلف مانند شکم، ناحیه لگنی، ران، و سایر نقاط کلیدی است. ازبین‌بردن چربی بدن با استفاده از روش‌های مختلفی از جمله جراحی لیپوساکشن، لیپولیز، یا روش‌های غیرجراحی مانند تکنولوژی هایفو، و مزوتراپی غبغب انجام می‌گیرد. با ازبین‌بردن غبغب، ناهمواری‌های پوستی مرتبط با چربی‌ها در بدن کاهش‌یافته، و پوست بازسازی می‌شود. رفع غبغب باعث بهبود ظاهر کلی پوست می‌شود.

غبغب چیست؟

غبغب چیست؟- دکتر مهدی سزاوار

به چربی یا پوست اضافه و آویزان شده زیر چانه و گردن که پوست را از حالت طبیعی خود خارج می‌کند، غبغب می‌گویند. به بیانی دیگر غبغب موجب می‌شود تا یک لایه چربی اضافی زیر این ناحیه به وجود آید. این موضوع می‌تواند ارتباط مستقیمی با اضافه وزن در افراد داشته باشد. یعنی هر چه وزن افزایش یابد، در کنار آن غبغب نیز بزرگ‌تر می‌شود.

دلایل مختلف ایجاد غبغب

دلایل مختلف ایجاد غبغب- دکتر مهدی سزاوار

غبغب می‌تواند در اثر عوامل مختلفی به وجود آید و زیبایی شما را دستخوش تغییرات کند. برخی از دلایل مختلف شکل‌گیری غبغب به شرح زیر هستند:
سن: هر چه میزان سن در افراد افزایش پیدا کند، احتمال آن که غبغب به وجود آید یا این که اندازه آن بزرگ‌تر شود هم بیشتر می‌شود.
ارث و ژنتیک: ایجاد غبغب در شخصی، می‌تواند زمینه ارثی هم داشته باشد و حتی افراد در سن پایین هم به این مشکل دچار شوند. این امکان وجود دارد که شخصی لاغر باشد اما به دلیل آن که ژن غبغب را در خانواده دارد، چربی زیر گردن یا غبغب در آن شکل گیرد.
اضافه وزن: در اغلب مواقع اجتماع چربی در زیر پوست، خاصیت کشسانی آن را از بین می‌برد و سبب افتادگی در ناحیه زیر گردن می‌شود.
شلی عضلات کف دهان و رهایی آن‌ها: این اتفاق کمک شایانی به ایجاد غبغب در افراد می‌کند و با افزایش سن شایع‌تر هم خواهد شد. بهره‌گیری از برخی ورزش‌ها نقش موثری در تقویت عضلات کف دهان دارد و می‌تواند ظاهر آن را تا حد زیادی بهبود بخشد.

داروی موثر برای رفع غبغب

یکی از داروهای موثر و کاربردی برای کاهش بافت چربی زیر گردن، فسفاتیدیل کولین است که در برخی از انواع روش‌های مزوتراپی در ویال‌های آماده قرار می‌گیرند و 2 الی 3 سی سی از آن را به نقاط مختلف غبغب تزریق می‌کنند. با انجام این عمل، این نواحی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و به مرور سبب کوچک‌تر شدن غبغب می‌شوند.

در سال‌های اخیر فرآورده‌های مختلفی به وجود آمده‌اند که تاثیر این نوع از مزوتراپی را که به آن مزوتراپی لایپولیتیک هم گفته می‌شود، افزایش داده‌اند. در برخی مواقع در کنار درمان مزوتراپی از دیگر روش‌ها نظیر هایفوتراپی نیز استفاده می‌کنند که به کم شدن بافت چربی در ناحیه گردن و لیفتینگ ظاهری آن کمک شایانی خواهد کرد و بیمار به یک نتیجه مطلوب دست می‌یابد.

انواع روش‌های رفع غبغب

انواع روش های رفع غبغب- دکتر مهدی سزاوار

برای رفع غبغب چندین روش مختلف وجود دارد که با توجه به صلاحدید پزشک و همچنین نظر بیمار، بهترین روش برای هر شخص انتخاب می‌شود تا در نهایت به مطلوب‌ترین نتیجه ممکن دست یابند. برخی از انواع روش‌های درمان غبغب به شرح زیر هستند:

روش‌هایی غیر از عمل جراحی

از طریق هایفوتراپی یا تزریق محلول‌های مخصوص مزوتراپی، عمل لیفتینگ روی صورت انجام می‌گیرد و بافت چربی را در ناحیه گردن کوچک می‌کند. هدف اصلی از انتخاب این روش درمانی، جمع و کوچک شدن بافت چربی و در آخر بهتر شدن نمای ظاهری غبغب است، تا جایی که بیمار و پزشک هر دو از روند درمان رضایت داشته باشند.

همچنین بعضی از متخصصان حرفه‌ای پوست، از تزریق ژل برای کوچک‌تر شدن غبغب استفاده می‌کنند. به این صورت که به ناحیه چانه مقداری ژل تزریق می‌نمایند و از این طریق به تحلیل رفتن بافت چربی زیر چانه و گردن کمک می‌کنند. دیگر روش‌ها نظیر آر اف، اندولیفت، لیزر فرکشنال و مزوتراپی نیز در دسته اعمال غیر جراحی برای رفع غبغب قرار می‌گیرند.

جراحی برای رفع غبغب

در این روش یک برش روی بخشی که تجمع چربی در آن‌جا هست زده و به کمک ساکشن بافت چربی برداشته می‌شود. جراحی سریعترین راه رفع غبغب است، اما متاسفانه عوارض بیهوشی و عواملی نظیر خط بخیه در بعضی از افراد به جای می‌مانند.

لیفت با نخ برای رفع غبغب

این روش یکی از موثرترین روش‌ از بین بردن غبغب در بیماران است و به همین دلیل محبوبیت بسیار بالایی در میان آن‌ها دارد. لیفت صورت با نخ نتایج منحصر به فردی را از خود نشان می‌دهد و ظاهری جوان و شاداب به پوست بیمار می‌بخشد و ناحیه گردن را به زیبایی جوانسازی می‌کند. جالب این است که بسیاری از بیماران در ابتدا از این روش درمانی هراس دارند، اما پس از انجام عمل تنها تصور می‌کنند درمانی مشابه با طب سوزنی انجام داده‌اند.

ارتباط بین لیپوماتیک غبغب و لیفت پوست صورت

به طور طبیعی با افزایش سن، پوست کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد و دچار چین و چروک و افتادگی می‌شود. این موضوع امکان دارد در کنار غبغب هم ایجاد شود، یعنی فرد در سنین جوانی دارای غبغب باشد و حال با بالا رفتن سن، دچار دیگر افتادگی‌های پوستی نیز شده باشد.

این مشکل قطعا اعتماد به نفس فرد و همچنین زیبایی چهره آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در چنین شرایطی، متخصصین پوست به بیمار پیشنهاد می‌کنند تا از هر دو روش لیپوماتیک غبغب و لیفت صورت به طور همزمان بهره بگیرند.

برای انجام این دو عمل در کنار یکدیگر، می‌توان از بیهوشی کامل یا حتی بی حسی‌های موضعی استفاده نمود. بیماران باید این موضوع را در نظر بگیرند که پیش از هر اقدامی برای این عمل زیبایی، بهتر است وزن بدنی خود را کم کرده و در یک حالت ثابت نگه دارند، چرا که در صورت تغییر وزن ناگهانی پس از انجام این عمل، طبیعتا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود نخواهند رسید.

در مقابل اگر این دو مساله کلیدی را رعایت فرمایند، بدون شک نتیجه بهتر و در عین حال بادوام‌تری از درمان خود مشاهده خواهند کرد.

آیا عمل لیپوساکشن غبغب مناسب است؟

لیپوساکشن غبغب نیز درست مثل دیگر اعمال جراحی‌های زیبایی عوارضی را به همراه دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:
التهاب
عفونت
سوزش و درد در محل جراحی
ایجاد تب در برخی بیماران

شایان ذکر است که برش‌های ایجاد شده در افراد برای انجام عمل لیپوساکشن، بسیار کوچک و ظریف هستند و به همین جهت عوارض جانبی آن نیز طبیعتا کوتاه مدت و زودگذر خواهند بود.

رفع غبغب به‌عنوان یک موضوع پژوهشی موردتوجه بسیاری از محققان و پزشکان در سطح جهانی قرار گرفته است. تحقیقات انجام شده، توسط دکتر جفری آ. گوسنف، جراح سرشناس اهل ایالات متحده، بر روی تکنیک‌های مختلف ازبین‌بردن غبغب و ازبین‌بردن چربی بدن، اطلاعات جدیدی ارائه کرده است. تحقیقات وی نشان داده است، که استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن و لیزر برای رفع غبغب می‌تواند بهبودی قابل‌توجهی در ظاهر پوست و شکل بدن داشته باشد.

در پایان

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی همچون چاقی و اضافه وزن و همچنین ژنتیک خانوادگی، از سنین پایین دچار غبغب می‌شوند و تصور می‌کنند که تقارن و زیبایی چهره آن‌ها دستخوش تغییرات شده است و به همین جهت اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند.

اما خوشبختانه امروزه روش‌های مختلفی برای درمان غبغب در دنیای پزشکی شناخته شده است. ما در این مقاله بهترین روش از بین بردن غبغب را برایتان شرح دادیم. اما در صورتی که تمایل دارید در مدت زمان کوتاهی غبغب خود را از بین ببرید، بدون شک سریعترین راه رفع غبغب، انجام عمل جراحی خواهد بود.

شما می‌توانید برای از بین بردن غبغب و همچنین اطلاع از بهترین روش از بین بردن غبغب بدون عوارض به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید.

همچنین برای رزرو وقت و پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و بلفاروپلاستی به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه نمایید یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *