لیپوساکشن غبغب

لیپوساکشن غبغب یا گردن چیست؟

لیپوساکشن غبغب یا لیپوساکشن گردن از جمله عمل‌های زیبایی است که با استفاده از دستگاه‌های نوین و پیشرفته امروزی بسیار امن و کاربردی توسط متخصص زیبایی و یا جراح پلاستیک صورت می‌گیرد.

وقتی صحبت از پیری و بالا رفتن سن می‌شود، صورت و گردن جزو اولین اندام‌هایی هستند که نشان دهنده سن افراد است.  وجود خط فک با پوست آن که سفت یا شل باشد یکی از جنبه های زیبایی صورت است که به راحتی می تواند باعث شود فردی جوان‌تر یا پیرتر بنظر برسد. وجود خطوط ضعیف و افتاده در گردن می تواند به میزان قابل توجهی بر روی ظاهر صورت افراد تأثیر بگذارد.

با بالا رفتن سن وتجمع چربی در زیر چانه اثرات پیری نمود بیشتری پیدا می‌کند و این پوست اضافی حاوی چربی و شل و افتاده بر روی زیبایی ظاهر فک و صورت تأثیر بسزایی می‌گذارد.

لیپوساکشن غبغب راهی عالی برای جوانتر و باریک‌تر کردن گردن است. در میانسالی، پوست لطافت و سفتی خود را از دست می‌دهد، پوست گردن هم مانند پوست صورت شروع به لکه دار شدن می‌کند و شلی و سستی عضلات خود را نشان می دهد. لیفت و لیپوساکشن گردن باعث اصلاح نواقص گردن شده و با از بین بردن چربی های اضافه این قسمت، ظاهر زیبا و جوان را به فرد هدیه می‌دهد.

عمل پروتز چانه(اگمنتاسیون چانه) و معایب آن

 

روش های درمان غبغب گردن

انواع عمل‌های جراحی زیبایی برای گردن چه عمل‌هایی است؟

 1. لیپوساکشن گردن
 2. عمل جراحی لیفت گردن
 3. ترکیبی از هر دو روش لیپوساکشن و لیفت گردن

لیپوساکشن غبغب چگونه انجام می‌شود؟

انجام لیپوساکشن غبغب یا گردن عملی است که در بازه زمانی کم می‌تواند باعث بوجود آمدن نتایج رضایت بخشی برای بیماران شود. همانطور که می‌دانید چربی‌های موجود در زیر چانه یا همان غبغب را با گرفتن رژیم و یا فعالیت ورزشی و کاهش وزن نمی توان از بین برد و یا تغییری در آن صورت داد.

با انجام لیفت و لیپوساکشن گردن پوست این ناحیه محکم و کشیده می‌شود. اما برای این کار روشهای مختلفی وجود دارد که پزشک تشخیص می‌دهد، کدام روش برای شما مناسب‌تر است. پزشک متخصص بسته به تشخیص خود این عمل را تحت بی‌حسی موضعی، با استفاده از آرام بخش که از طریق تزریق دارو داخل ورید صورت می‌گیرد و یا با بیهوشی کامل  انجام می‌دهند.

برای انجام لیپوساکشن، پزشک بدین صورت عمل می‌‌کند که چربی های اضافه موجود در زیر چانه و در امتداد گردن را با استفاده از کانولایی بسیار نازک که دارای ضخامتی کمتر از 2 میلیمتر بوده و متصل به خلاء است از زیر پوست خارج می‌نماید. این روش مناسب افرادی است که پوستشان خاصیت ارتجاعی خود را حفظ نموده و به اصطلاح پوست جوانتری دارند و فقط مشکلشان چربی های اضافی زیر پوست است و سستی، شلی و چین و چروک پوست دغدغه ی اصلی آنها نیست. داشتن پوست الاستیکی و مقاوم را پزشک در حین معاینه تشخیص می‌دهد و بر اساس آن انجام لیپوساکشن را پیشنهاد می‌‌دهد.

بلفاروپلاستی چیست؟

 

هزینه درمان لیپوساکشن غبغب و گردن

لیفت گردن چیست و در چه مواردی انجام می‌‌شود؟

لیفت گردن به معنی جابجا کردن پوست های چین‌دار گردن و همچنین حذف پوست های اضافی این قسمت است تا پوست  گردن بتواند نرمی خود را بدست آورده و اصلاح نماید.  با انجام این عمل عضلات گردن مجددا محکم شده و باعث ایجاد استحکام و سفتی پوست این ناحیه می‌‌شود. این عمل بیشتر برای زنان و مردان میانسالی که با این مشکل درگیر هستند پیشنهاد می‌شود.

انجام لیفت و لیپوساکشن به صورت همزمان باعث از بین رفتن چربی های اضافی این قسمت و محکم تر شدن پوست گردن می شود. انجام همزمان لیفت و لیپوساکشن با توجه به کیفیت و نوع پوست بیمار و اثرات مورد انتظار آن توسط پزشک توصیه میگردد.

افرادی که در سنین 20 تا 50 سالگی هستند و پوستشان دارای الاستیکی مناسبی است پیشنهاد پزشک برای آنها لیپوساکشن است. چون نیاز به حذف چربی در گردن برای آنها واجب است ولی با انجام این عمل کیفیت پوستشان تغییری نمی کند.

با انجام لیفت گردن وجود غبغب و همچنین وجود پوستهای شل و افتاده روی گردن را می توان اصلاح نمود.

در روش ساب سونوپلاستی که روشی است حد وسط لیپوساکشن و لیفت که در آن با ایجاد برش های کوچکی در زیر چانه کشش پوست این ناحیه را انجام میدهند.

در مواردی با تشخیص پزشک مربوطه لیفت و لیپوساکشن به صورت همزمان صورت میگیرد و یا همچنین ممکن است ضمن انجام این روشها همزمان تقویت صورت و یا افزایش چانه هم پیشنهاد شود.

هزینه لیفت گونه | midface

 

هزینه لیپوساکشن گردن و غبغب در تهران

مزایای ساکشن غبغب نسبت به روش های جراحی دیگر چیست؟

 • چربی های جمع شده از عمل را می توان در زیبا سازی صورت برای از بین بردن چین و چروک و یا حتی لب استفاده نمود.
 • در مدت زمان کم چربی های اضافی موجود در ناحیه ی گردن از بین می رود.
 • بدون نیاز به عمل جراحی سنگین این عمل سرپایی و ساده انجام می‌‌شود.
 • دوره استراحت و نقاهت این عمل ساکشن غبغب ، بسیار کوتاه است.
 • انجام عمل بدون بیهوشی و درد از مزایای دیگر ساکشن غبغب می باشد.
 • بعد از انجام عمل ساکشن گردن ،بالا رفتن اعتماد بنفس و دوست داشتن فرد در رسیدن به زیبایی قابل تأمل است.

مزایا و معایب زاویه دار کردن فک

 

مزایای جراحی ساکشن غبغب

عوارض انجام لیپوساکشن و یا لیفت گردن چیست ؟

انجام هر گونه عمل زیبایی به‌دلیل قرار گرفتن ابزارهای خارجی در پوست ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشد. جراح مربوطه با آگاهی دادن به شما در مورد عوارض و خطرات احتمالی عمل، این اطمینان را خواهد داد که اطلاعات صحیح را منتقل نموده است و شما با آگاهی از این اطلاعات اقدام به درخواست و انجام عمل زیبایی بنمایید.

از جمله عوارض جانبی که بعد از این عمل ممکن است صورت بگیرد:

 • کبودی
 • تورم
 • تغییرات رنگدانه های پوستی
 • عدم تقارن ویژگی‌های صورت
 • خونریزی
 • عوارض ناشی از بیهوشی
 • کاهش حساسیت پوست صورت و خواب رفتگی
 • در موارد نادری عفونت و تب
 • درد و مورمورشدن
 • آسیب عصبی
 • جای زخم

ممکن است در بعضی موارد نتایجی که انتظار آن را داشتید رضایت شما را جلب ننماید به همین دلیل حتما در مورد ظاهر مورد نظر خود قبل از انجام عمل با پزشک مشورت کنید.

چنانچه شخص دارای وزن ثابتی باشد و مدام تغییرات وزنی زیاد و چشمگیری نداشته باشد، اثرات لیپوساکشن دائمی است.

روش‌های مختلف جراحی زیبایی درشت کردن چشم چیست؟

 

لیپوساکشن چربی‌های اضافه گردن و غبغب

مراحل انجام لیپوساکشن و لیفت گردن به چه صورت است؟

در ابتدا جراح متخصص صورت ، ضمن معاینه چانه و گردن شما با قلم نسبت به علامت‌‌گذاری مناطقی که کانولاها را در آنجا قرار می‌دهند،  اقدام می‌کند.

سپس پوست ناحیه مورد نظر را ضدعفونی کرده تا کاملا پاک وعاری از هرگونه میکروبی شود. بعد از انجام این کار جراح مربوطه در صورت صلاحدید داروهای آرام بخش را تجویز کرده و یا بی حس کننده موضعی را تزریق می‌‌کند.

با ایجاد برش های کوچک در جایگاه‌هایی که مشخص کرده بود کانولای لیپوساکشن را وارد پوست می‌‌کند. و برای از بین بردن چربی‌های اضافی موجود در ناحیه گردن با حرکت عقب یا جلو این کار را انجام می‌‌دهد.

پزشک با دقت و وسواس نسبت به میزان چربی مناسب در هر ناحیه کار را ادامه می دهد تا ظاهر صاف و یکنواختی را مشاهده نماید.

در نهایت در صورت تشخیص پزشک بانداژ صورت میگیرد. که به طور معمول ممکن است با استفاده از یک چانه بند مخصوص در جهت کمک و حمایت پوست برای بهبودی صورت گیرد.

انجام عمل سونوپلاستی و لیفت گردن با ایجاد برش در پوست انجام می‌شود. برخی از مراحل انجام عمل لیفت گردن به شرح زیر است:

.بعد از اینکه پزشک چانه و گردن را با خط و فلش علامت دار نمود. بیمار را تحت عمل بیهوشی عمومی قرار میدهد.

.بعد از ضدعفونی کردن محل مورد نظر پزشک برش‌هایی را در پوست ایجاد می‌کند که معمولا این برش‌ها در خط رویش مو و پشت گوش و اطراف آن است. سپس چربی و پوست اضافی موجود در گردن را جدا می‌کنند و با کشیدن پوست این قسمت باعث سفت شدن ماهیچه ها شده و با این کار رنگ پوست هم ظاهر بهتری پیدا می‌کند.

.در نهایت جراح برش‌های ایجاد شده را با چسب یا بخیه می‌بندد که معمولا بعد از بهبودی قابل مشاهده نیستند.

هزینه عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی

 

روش های مراقبت‌ بعد از جراحی لیپوساکشن غبغب

بهبودی بعد از عمل لیپوساکشن و لیفت گردن چه مدت طول می‌‌کشد؟

مدت زمان بهبودی بعد از انجام عمل لیپوساکشن و لیفت گردن به روش انتخابی انجام عمل جراحی توسط پزشک بستگی دارد.

به طور معمول برای لیپوساکشن معمولا چند روز تا یک هفته زمان لازم است که بتوانید به محل کار خود بازگردید و روال عادی زندگی خود را پیش بگیرید.

انجام ورزش های ملایمی مانند پیاده روی و داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از میوه و سبزیجات بویژه سبزیجاتی که بتاکاروتن زیادی داشته باشند مانند سیب زمینی شیرین می تواند به روند بهبودی شما پس از عمل کوچک کردن غبغب ،کمک شایانی بنماید.

پزشک به شما توصیه می کند که از انجام کار سنگین اجتناب ورزید و فعالیت ورزشی پرتحرک برای مدت زمان 2 ماه نداشته باشید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ساکشن و لیفت گردن می توانید بر روی اینجا کلیک کنید.

انجام این عمل زیبایی توسط دکتر مهدی سزاوار جراح و متخصص فک و صورت و زیبایی، عضو انجمن جراحان فک، دهان و صورت و عضو هیئت علمی دانشگاه به خوبی با پیشرفته ترین امکانات پزشکی و بدون درد صورت می‌گیرد. برای دریافت هرگونه مشاوره و اطلاعات در زمینه عمل های زیبایی می توانید به سایت و پیج اینستاگرامی دکتر مهدی سزاوار مراجعه نمایید.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۵ از ۵
از مجموع ۸ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط