زاویه‌سازی فک برای چه افرادی مناسب است؟ صورت‌های مناسب تغییر زاویه فک کدام اند؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 9 خرداد 1403
چه صورت هایی مناسب زوایه دار کردن فک هستند؟ - دکتر مهدی سزاوار

امروزه با توجه به پیشرفت علم دنیای پزشکی به خصوص زیبایی، روش‌های بسیار زیادی جهت زاویه‌بخشیدن به فک و صورت وجود دارند که زیباجویان می‌توانند از آنها بهره بگیرند. اما یک سوال که شاید همین حالا قبل از مطالعه برایتان چالش ایجاد کند، چه صورت هایی مناسب زاویه دار کردن فک هستند؟ به نظر شما آیا همه افراد کاندیدای خوبی برای جراحی‌های تهاجمی و غیرتهاجمی صورت و کانتورینگ چهره هستند؟

در ادامه این مطلب قصد داریم اطلاعات جامع و دقیقی را درباره زاویه‌دار کردن فک و همچنین افراد مناسب و کاندیدای آن به شما بدهیم. پس با ما همراه باشید.

زمان مناسب زاویه‌دار کردن فک بسته به شرایط فردی و تشخیص پزشک متفاوت است. زمان مناسب برای تغییر زاویه دهان معمولاً پس از اتمام رشد استخوان‌ها، و کامل‌شدن بلوغ جسمی در نظر گرفته می‌شود. زمان مناسب زاویه‌دار کردن فک معمولاً در اواخر دوره نوجوانی در محدوده ۲۰ سالگی از عمر توصیه می‌شود. زمان مناسب که می‌توانیم فک مان را زاویه بدهیم، به عواملی مختلفی مانند وضعیت سلامتی عمومی، توقعات زیبایی‌ و تشخیص تخصصی جراح پلاستیک یا دندانپزشک بستگی دارد. مشاوره با متخصص فک برای تعیین زمان مناسب زاویه‌دار کردن فک ضروری است.

زاویه‌سازی فک و صورت چیست؟

 

زاویه سازی فک و صورت چیست؟ - دکتر مهدی سزاوار

زاویه‌سازی صورت یا مدلینگ چهره عبارت است از اعمال تغییراتی بر روی فک، به گونه‌ای که فک به صورت کشیده‌تر و در حالتی شبیه به حرف V قرار گیرد. این فرآیند با کوچک کردن فک، لاغر کردن صورت و برجسته‌سازی گونه و چانه انجام می‌شود.

این عمل، علاوه بر جنبه‌های زیبایی، دارای جنبه درمانی نیز است و می‌تواند برای درمان افرادی که به دلیل حوادث یا مشکلات مادرزادی در ناحیه فک مشکل دارند، مورد استفاده قرار گیرد.

برای زاویه‌سازی صورت و فک، پزشکان از روش‌های مختلفی مانند تزریق ژل، تزریق چربی، تزریق فیلر و تزریق بوتاکس استفاده می‌کنند که این روش‌ها به عنوان روش‌های کم تهاجمی تزریقی معروف هستند.

اما در برخی مواقع، جهت زاویه‌سازی صورت نیاز است تا بیمار کاملا بیهوش شود که به این روش‌های تحت بیهوشی یا جراحی، روش‌های زاویه‌سازی تهاجمی صورت و فک گفته می‌شود. به طور کلی برخی از روش‌های زاویه‌دار کردن صورت عبارتند از:
تزریق ژل
تزریق چربی
تزریق بوتاکس
زاویه‌سازی صورت با نخ
زاویه‌سازی صورت با هایفوتراپی
زاویه‌سازی صورت با پروتز فک
زاویه‌سازی صورت با پلاسما جت
زاویه‌سازی با جراحی فک

چه صورتهایی مناسب زاویه دار کردن فک هستند | کاندیدای مناسب زاویه‌دار کردن فک

خیالتان راحت، همه افراد کاندیدای مناسبی برای زاویه‌دار کردن فک نیستند. بنابراین تنها برخی افراد با دارا بودن شرایط و ویژگی‌های زیر می‌توانند صورت‌هایشان را با بهره از روش‌های مختلف زاویه‌دار کنند.

در پاسخ به این سوال که چه صورت هایی مناسب زاویه دار کردن فک هستند، باید بگوییم تنها افراد با ویژگی‌ زیر از زاویه‌دار کردن فک خود نتیجه مطلوب دریافت می‌کنند:
افرادی که تقریبا فک پهنی دارند.
افراد با فک مربعی شکل که فرم صورت آنها را نیز تحت تاثیر قرار داده است.
زیباجویانی که دارای چانه دایره‌ای شکل هستند و از گردی صورت‌شان در این ناحیه عذاب می‌کشند.
کسانی که دارای صورت آنها بیش از اندازه دارای گونه است.
افراد با گونه‌های بسیار لاغر
افرادی که خط فک یا همان خط زاویه ندارند.
زنانی که صورت پهن و مردانه دارند.

روش های زاویه دار کردن فک و صورت - دکتر مهدی سزاوار

چه کسانی کاندیدای زاویه‌سازی صورت و فک نیستند؟

اما در مقابل افرادی که کاندیدای زاویه‌سازی صورت هستند، برخی از افراد به هیچ عنوان کاندیدای مناسبی برای زاویه‌دار کردن فک نیستند. کسانی که ویژگی‌های زیر را دارند نباید سراغ زاویه‌دار کردن فک و صورت خود بروند:
افراد با صورت‌های بسیار چاق یا لاغر
کسانی افتادگی پوست دارند.
افراد با فک پایینی کوچک
متقاضیانی که صورت گرد و چاق دارند.
افراد با گونه‌های بسیار کوچک یا بینی خیلی بزرگ
کسانی که چانه عقب رفته دارند.
افراد با گردن چاق
افرادی که فرم صورتشان به گونه‌ای است که قسمت بالای صورتشان به نسبت قسمت پایین صورتشان باریک‌تر و کوچک‌تر است.

اما ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاید که روش‌های تهاجمی و غیرتهاجمی زاویه‌دار کردن فک برای آقایان نتیجه مطلوب‌تری دارد یا برای بانوان نتیجه حیرت‌آوری را ایجاد می‌کند. به طور کلی این روش‌های برای هم آقایان و هم خانم‌ها در گروه سنی مختلف مناسب است. اما به شرط آنکه شرایط کاندید بودن را داشته باشند. اما با این وجود بهتر است آقایان و بانوان، در قسمت زیر توصیه‌های مربوط با خودشان را مطالعه کنند:

زاویه‌سازی صورت و فک آقایان

زاویه‌سازی صورت در مورد آقایان نیازمند مشاوره و مدیریت توسط متخصصان زیبایی یا جراحان پلاستیک با تجربه است. این تخصصی بودن زمینه زاویه‌سازی چهره آقایان نیازمند آشنایی با تکنیک‌های خاصی است و پزشک باید سوابق موفق در این زمینه داشته باشد. در غیر این صورت، نتیجه ممکن است چهره به شکل زنانه‌تری بنماید و از ارضای توقعات مشتری جلوگیری کند.

زاویه‌سازی صورت و فک بانوان

زاویه‌سازی صورت و فک برای بانوان به نسبت آقایان کم ریسک‌تر است. چرا که معمولا خانم‌ها دوست دارند صورتشان ظریف‌تر و خطوط زاویه بهتر و بیشتر دیده شود. اما با این وجود انتخاب یک جراح و متخصص ماهر و با سابقه نیز مهم است. زیرا در برخی شرایط بدون توجه به سایر اجزای صورت، زاویه‌سازی انجام می‌شود که در نهایت نتیجه مطلوبی برای خانم نخواهد داشت.

درمورد چه زمانی می‌توانیم فک مان را زاویه بدهیم، مطالعاتی توسط محققان برجسته‌ای چون دکتر جان اسمت و همکارانش در دانشگاه هاروارد در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت، که نشان دادند زمان مناسب برای تغییر زاویه فک معمولاً پس از اتمام رشد استخوان‌ها، یعنی در اواخر نوجوانی است. همچنین دکتر ماریا گونزالس و تیم او در مرکز زیبایی در اسپانیا تأکید کردند، که زمان مناسب که فک مان را زاویه بدهیم به عواملی مانند وضعیت سلامتی عمومی و توقعات زیبا‌شناسی بستگی دارد. این مطالعات نشان می‌دهند که مشاوره با جراح فک برای تعیین زمان مناسب زاویه‌دار کردن فک ضروری است.

یادداشت پایانی

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، همه افراد کاندیدای مناسبی برای زاویه‌دار کردن صورت نیستند. به همین منظور باید حتما قبل از انجام با یک پزشک متخصص و با سابقه مشورت و مشاوره کنید.

شما می‌توانید برای زاویه بخشیدن به فک و همچنین پاسخ به این سوال که چه صورت هایی مناسب زاویه دار کردن فک هستند به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید.

همچنین برای رزرو وقت و پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و بلفاروپلاستی به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه نمایید یا از طریق شماره‌های ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب تماس بگیرید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *