عمل پف بالای چشم چگونه انجام می‌شود؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 14 فروردین 1403
عمل پف بالای چشم چگونه انجام می‌شود

در مقاله پیش رو قصد بررسی عمل پف بالای چشم یا همان بلفاروپلاستی را خواهیم داشت، با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌تر به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک یک عمل رایج است که توسط جراحان زیبایی در سراسر جهان انجام می‌شود. این روش مستلزم برداشتن پوست اضافی، افتادگی و یا چربی از پلک است و می‌تواند روی هر دو سطح پلک بالا، پایین یا هر دو انجام شود. این جراحی روشی معمول و نسبتا سریع است که می‌تواند نتایج عالی برای بیمار داشته باشد.

جای زخم در هر روش بلفاروپلاستی حداقل است و هر خط برشی معمولاً به خوبی توسط چین طبیعی پلک پوشانده می‌شود. در ادامه انواع جراحی پلک را توضیح خواهیم داد.شما می‌توانید برای انجام این دست خدمات پزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مراجعه کنید .

رزرو نوبت دکتر سزاوار

 نشانی : میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

چرا افتادگی پلک ایجاد می‌شود؟

با افزایش سن، پوست در امتداد پلک شما کشیده می‌شود و ماهیچه‌هایی که پلک را بالا می‌برند به مرور ضعیف می‌شوند. برای برخی، افتادگی پلک می‌تواند ناشی از آسیب یا بیماری باشد، مانند دیابت، سندرم هورنر، میاستنی گراویس، استوک، تومور و تورم در پلک. افتادگی پلک بالایی می‌تواند در یک یا هر دو پلک شما ایجاد شود.

افتادگی پلک چه علائمی دارد؟

یکی از علائم رایج افتادگی پلک، از دست دادن میدان دید معمول، به ویژه قسمت‌های فوقانی و بیرونی میدان دید است. معمولاً این تغییر به تدریج اتفاق می‌افتد و ممکن است در رانندگی مشکل ایجاد کند، باعث شود در حین تماشای تلویزیون دچار تاری دید شوید و یا از اشیاء یک طرف دید خود بی‌اطلاع باشید.

 افتادگی پلک چه علائمی دارد

جراح می‌تواند میدان بینایی شما را آزمایش کند و تشخیص دهد که آیا به دلیل شکل یا موقعیت پلک‌ها دچار نقص بینایی هستید یا خیر. علائم دیگر می‌تواند چشم‌های بسیار خشک یا آبریزش چشم باشد.

عمل پف بالای چشم چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی یا در اصطلاح عامی عمل پف بالای چشم نوعی جراحی است که افتادگی پلک را ترمیم می‌کند. یک چشم پزشک یا یک جراح پلاستیک و ترمیمی می‌تواند این جراحی را انجام دهد.در طول جراحی، جراح برشی را در چین طبیعی چشم شما ایجاد می‌کند و پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را در امتداد پلک بالایی چشم شما برمی‌دارد.

این برش در چین طبیعی پلک پنهان می‌شود.این روش به عنوان یک جراحی یک روزه انجام می‌شود، به این معنی که بهبودی شما به راحتی در خانه انجام می‌شود. بلفاروپلاستی می‌تواند مشکلات میدان بینایی را کاهش داده یا از بین ببرد، علاوه بر این که چشم‌ها را جوان‌تر نشان می‌دهد.

مطالعه بیشتر : برای یافتن پاسخ سوال ،آیا عمل بلفاروپلاستی برگشت دارد ، کلیک کنید .

انواع جراحی پلک

 

عمل پف بالای چشم یا بلفاروپلاستی فوقانی

بلفاروپلاستی فوقانی مشکلات پلک بالایی مانند افتادگی، پف و چین و چروک را برطرف می‌کند. این ویژگی‌های نامطلوب می‌تواند فرد را پیر، خسته و غمگین جلوه دهد.برای بهبود ظاهر و عملکرد پلک‌ های فوقانی، جراح شما برش‌های استراتژیک را در چین طبیعی پلک‌های شما ایجاد می‌کند.

و باعث می‌شود برش‌ها پس از بهبودی کمتر دیده شوند. بسته به نیاز شما، ماهیچه‌های زیر چشم به طور مناسب سفت می‌شوند، پوست به اندازه کافی برداشته می‌شود و چربی‌ها برای اطمینان از طبیعی‌ترین نتایج تغییر مکان می‌دهند.

عمل پف بالای چشم یا بلفاروپلاستی فوقانی

عمل پف بالای چشم معمولاً یک تا دو ساعت طول می‌کشد و زمان بهبودی حدود یک تا دو هفته است. جدای از بهبود بینایی، بیماران می‌توانند ظاهری جوان‌تر داشته باشند. علاوه بر این، اثرات جراحی باید حداقل هشت سال دوام داشته باشد.

بنا به ویژگی های و نوع عمل البته هزینه های جراحی چشم متفاوت است ، اما شما میتوانید کلیه موارد مورد بررسی برای هزینه عمل پلک چشم یا بلفاروپلاستی در سال ۱۴۰۲ را در وب سایت مطالعه کنید .

بلفاروپلاستی پلک پایین

با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی عضلات زیر چشم کاهش می‌یابد و منجر به پف کردن پلک‌های تحتانی می‌شود.جراح پلاستیک برشی بر روی لبه خارجی پلک پایین درست زیر خط مژه ایجاد می‌کند. سپس پوست و چربی اضافی پلک برداشته می‌شود و محل برش با بخیه‌های ریز بسته می‌شود. انجام بلفاروپلاستی پایین حدود یک تا دو ساعت طول می‌کشد و زمان بهبودی حدود 10 روز تا دو هفته است. مانند عمل پف بالای چشم، اثرات بلفاروپلاستی تحتانی باید هشت سال یا بیشتر طول بکشد.

جراحی پلک دو طرفه

جراحی پلک دو طرفه که به آن بلفاروپلاستی ترکیبی نیز گفته می‌شود، هر دو بلفاروپلاستی بالا و پایین را ترکیب می‌کند. جراح ممکن است این روش را در صورتی که پوست پلک بالایی و پایینی متورم و افتاده باشد توصیه کند.برش‌های میکروسکوپی در چین‌های پلک یا خطوط پلک ایجاد می‌شود.

پوست شل یا سفت می‌شود یا برداشته می‌شود، رسوبات چربی دوباره تنظیم یا برداشته می‌شوند و ماهیچه‌ها دوباره کانتور می‌شوند. این جراحی منجر به ظاهری با طراوت و همچنین ظاهری متناسب‌تر و جوان‌تر می‌شود و یکی از علت جراحی زیبایی درشت کردن چشم و پف چشم هم بخاطر این موارد آزار دهنده است .

تم سوم جراحی پلک دو طرفه

این عمل باید حدود یک تا سه ساعت طول بکشد و زمان بهبودی جراحی پلک بین 10 روز تا دو هفته است. پس از جراحی، به بیماران توصیه می‌شود در راه خانه از عینک آفتابی استفاده کنند تا در معرض نور خورشید قرار نگیرند و همچنین از فعالیت‌های چشمی شدید مانند تماشای تلویزیون یا استفاده از لنز حداقل به مدت دو هفته خودداری کنند. برای 24 ساعت اول پس از جراحی، به بیماران توصیه می‌شود که برای کاهش تورم، از کمپرس سرد روی ناحیه جراحی استفاده کنند.

بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

در بلفاروپلاستی با لیزر به جای ایجاد برش پلک با چاقوی جراحی، از لیزر برای برش پوست استفاده می‌شود. از نظر تئوری، این جراحی می‌تواند خونریزی و کبودی کمتری ایجاد کند، زیرا لیزر رگ‌های خونی را حرارت می‌دهد و خونریزی را در حین ایجاد برش متوقف می‌کند. گفتنی است که برخی از جراحان متوجه ترمیم نامنظم جای زخم با لیزر شده‌اند، زیرا لبه‌های پوست را می سوزاند، در حالی که برخی دیگر لیزر را به دلیل دقت و احتیاط آن ترجیح می‌دهند.

بلفاروپلاستی فانکشنال چیست؟

هنگامی که آویزان شدن پوست پلک مانع دید می‌شود، بلفاروپلاستی عملکردی را می‌توان برای برداشتن پوست و بهبود “عملکرد” چشم انجام داد. برخی از افراد با پوست بالای پلک به اندازه کافی اشیاء را در میدان دید فوقانی یا محیطی نمی‌بینند.و مجبور به عمل پشت پلک میشوند ، بلفاروپلاستی عملکردی زمانی که زمینه‌های بینایی را بهبود می‌بخشد، یک عمل ترمیمی در نظر گرفته می‌شود و بیمه ممکن است تمام یا بخشی از این عمل را بپردازد.

خطرات عمل پف بالای چشم چیست؟

در مورد خطرات جراحی با جراح خود صحبت کنید و مزایا و خطرات آن را بسنجید تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر. مانند هر جراحی دیگری، در این جراحی نیز خطرات احتمالی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • عفونت و خونریزی
  • چشم‌های خشک و تحریک شده
  • مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک
  • جای زخم قابل توجه
  • آسیب به عضلات چشم
  • تغییر رنگ پوست
  • نیاز به یک جراحی بعدی
  • تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی
  • خطرات مرتبط با جراحی به طور کلی، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون

نتایج عمل پف بالای چشم چه زمانی مشخص می‌شود؟

پس از جراحی، ممکن است تاری دید ناشی از پماد روان کننده استفاده شده روی چشم، آبریزش چشم، حساسیت به نور، دوبینی، یا مقداری درد یا ناراحتی را تجربه کنید. کبودی و تورم بعد از عمل پف بالای چشم به طور کلی در 10 تا 14 روز فروکش می‌کند.

اسکارهای ناشی از بریدگی‌های جراحی ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا محو شوند. در این مدت، مهم است که از پوست ظریف پلک خود در برابر قرار گرفتن بیش از حد خورشید محافظت کنید.اکثر مردم از نتایج راضی و شاهد پیشرفت در زمینه بینایی خود هستند. نتایج برای برخی افراد ممکن است تا آخر عمر باقی بماند.

 آیا عمل پف بالای چشم تحت پوشش بیمه است؟

پوشش بیمه به این بستگی دارد که آیا جراحی شرایطی را که بینایی شما را مختل می‌کند ترمیم می‌کند یا خیر. اگر جراحی را فقط برای بهبود ظاهر خود انجام دهید، بیمه هزینه را پوشش نمی‌دهد. عمل پف بالای چشم یک روش رایج برای بازگرداندن ظاهر زیباتر به چشم و بازگرداندن میدان بینایی است. اگر نگران پوست اضافی پلک یا میدان بینایی خود هستید، با جراح خود صحبت کنید.

سوالات متداول

1- عمل پف بالای چشم چگونه انجام می‌شود؟

بلفاروپلاستی یا در اصطلاح عامی عمل پف بالای چشم نوعی جراحی است که افتادگی پلک را ترمیم می‌کند. یک چشم پزشک یا یک جراح پلاستیک و ترمیمی می‌تواند این جراحی را انجام دهد.در طول جراحی، جراح برشی را در چین طبیعی چشم شما ایجاد می‌کند و پوست، ماهیچه و احتمالاً چربی اضافی را در امتداد پلک بالایی چشم شما برمی‌دارد.

2 – خطرات عمل پف بالای چشم چیست؟

عفونت و خونریزی ، چشم‌های خشک و تحریک شده ، مشکل در بستن چشم یا سایر مشکلات پلک ، جای زخم قابل توجه آسیب به عضلات چشم، تغییر رنگ پوست، نیاز به یک جراحی بعدی، تاری دید موقت یا به ندرت از دست دادن بینایی، خطرات مرتبط با جراحی به طور کلی، از جمله واکنش به بیهوشی و لخته شدن خون

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

انواع جراحی های زیبایی صورت

جراحی‌های زیبایی پوست صورت در دنیای امروز به عنوان یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش‌ها برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس شناخته می‌شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *