کاندیدای مناسب عمل بینی فانتزی + چه افرادی می‌توانند جراحی بینی فانتزی انجام دهند؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 25 خرداد 1403

امروزه گزینه های زیادی برای جراحی زیبایی و بهبود یا تغییر چهره و بدن افراد وجود دارد. هنگامی که با پزشک خود در مورد تغییراتی که مایل هستید در چهره خود اعمال کنید، صحبت می کنید، مهم است که علاوه بر مطرح کردن خواسته های خود، به پیشنهادات و توصیه های پزشک خود نیز توجه کنید. زیرا متخصص زیبایی و جراح شما ممکن است روش متفاوتی را برای دستیابی به نتیجه مشابه توصیه کند.
اما سوالی که در این مقاله قصد داریم به آن پاسخ دهیم این است که کاندیدای مناسب عمل بینی فانتزی چه کسانی هستند و چه شرایط و ویژگی هایی در این افراد باعث می شود در نهایت از نتیجه نهایی راضی باشند؟

جراحی بینی می‌تواند برای افرادی که از ظاهربینی خود ناراضی هستند، مشکلات تنفسی دارند یا به دلیل آسیب‌دیدگی نیاز به ترمیم بینی دارند، مناسب باشد. عمل بینی برای افرادی که به بلوغ کامل جسمی رسیده‌اند، معمولاً پس از سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی، مناسب‌تر است؛ زیرا رشد بینی تا این سن به طور کامل انجام می‌شود. کاندیدای مناسب جراحی بینی فانتزی باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج جراحی داشته باشند.

چند نکته مهم که قبل از عمل فانتزی بینی باید بدانید

مهم ترین نکته این که در عمل بینی همیشه مطرح هست، وضعیت عمومی سلامت است. در صورتی که از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستید، در درجه دوم داشتن انتظارات معقول و منطقی از عمل زیبایی مطرح می شود. همچنین، در نظر داشته باشید که عمل بینی فانتزی نیز درست مثل هر جراحی دیگری، خطرات و عوارضی دارد که ممکن است تا مدت ها پس از عمل، درگیر عوارض آن باشد. با این حال، اگر در مورد هر یک از موارد بالا اطلاعات کافی داشته باشید و انتظارات خود را بر اساس شرایط منطقی تعیین کرده باشید، احتمال رضایت شما از نتیجه جراحی بینی بالاتر می رود.
مواردی مانند چاقی مفرط، مصرف سیگار و الکل می تواند خطرات ناشی از جراحی بینی را بالا ببرد و در این شرایط عمل بینی توصیه نمی شود. در صورت داشتن هر کدام از شرایط مطرح شده، می توانید با جراح خود صحبت کنید تا در صورت امکان، روش هایی را برای کاهش خطرات جراحی به شما پیشنهاد کند.

رینوپلاستی چیست

 

نکته مهم که قبل از عمل فانتزی بینی باید بدانید

 

جراحی انحراف بینی

کاهش خطرات ناشی از جراحی چگونه امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد، شرایط بدنی و اعتیاد به سیگار یا الکل می تواند ریسک عمل بینی را بالا ببرد؛ در این صورت، جراح شما ممکن است از شما بخواهد تا قبل از جراحی، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، برخی از جراحان از افراد سیگاری می خواهند که 2 تا 4 هفته قبل از جراحی سیگار را ترک کنند و حداقل 2 تا 4 هفته پس از جراحی سیگار نکشند. این کار به بدن کمک می کند تا فرآیند بهبودی پس از جراحی، سریع تر و بهتر انجام شود. همچنین، اگر سیگار نمی کشید، قبل و بعد از جراحی باید در معرض دود سیگار نباشید.
قبل از جراحی، باید در مورد وضعیت سلامتی، سبک زندگی خود (از جمله ورزش، نوشیدن و سیگار کشیدن)، هر گونه شرایطی که دارید و هر دارو یا مکملی که مصرف می کنید، با پزشک خود صحبت کنید. این بحث به شما کمک می کند تا بدانید که آیا جراحی گزینه خوبی برای شما است یا خیر.
مطمئن شوید که همه چیزهایی را که مصرف می کنید، حتی ویتامین ها و محصولات گیاهی که نیاز به نسخه ندارند، به پزشک خود بگویید. زیرا برخی مواد ممکن است بر خطر خونریزی تاثیر بگذارند یا با سایر داروهای مورد استفاده در طی جراحی تداخل داشته باشند.

 

کاهش خطرات ناشی از جراحی چگونه امکان پذیر است

 

ویژگی های کاندیدای مناسب عمل بینی فانتزی

نوع پوست و سایر ویژگی های منحصر به فرد شما باید در تصمیم شما برای انجام یک عمل زیبایی در نظر گرفته شود. برای مثال، روش‌های ترمیم و جوانسازی پوست بر روی افرادی که پوست و موهای روشن دارند، بهترین نتیجه را دارد. همچنین، افرادی که پوست نازک و ظریفی بر روی بینی دارند، بهترین نتیجه را از جراحی بینی (رینوپلاستی) می گیرند.

 

ویژگی های کاندیدای مناسب عمل بینی فانتزی

 

در ادامه لیستی از مشخصات و ویژگی های کاندیدای مناسب عمل بینی فانتزی آورده شده است. این لیست به شما کمک می کند تا مشخص کنید آیا کاندیدای خوبی برای یک عمل زیبایی بینی هستید یا خیر:
1. سن
بیماران جوان تر می توانند جراحی بینی انجام دهند، اما جراحان پلاستیک توصیه می کنند که بیماران حداقل در اواخر نوجوانی یا بزرگسالی (بیش از هجده سال) باشند. همچنین، بهتر است این روش زمانی انجام شود که رشد استخوانی و بافت نرم صورت کامل شده باشد، که معمولا در سن 16 تا18سالگی اتفاق می افتد.

2. سلامت بیمار
بیمارانی که بیماری خاصی ندارند و سلامت عمومی مناسبی دارند، کاندیدای خوبی هستند. بیماران مبتلا به دیابت، بیماری های قلبی، اختلالات خونریزی، بیماری ریوی یا فشار خون بالا، لازم است برای انجام جراحی بینی، ابتدا با پزشک خود مشورت کنند.

3. نگرش مثبت و انتظارات منطقی از جراحی بینی
بیمارانی که اهداف زیبایی و زیبایی شناختی واقع بینانه دارند و نگرش ذهنی مثبتی در مورد خود دارند، کاندیدای ایده آل عمل بینی هستند. همچنین، بیمارانی که انتظارات واقع بینانه دارند و می دانند که جراحی بینی همه چیز را در زندگی آنها تغییر نمی دهد، کاندیدای خوبی هستند.

4. نارضایتی از ظاهر
بیمارانی که از ظاهر کلی یا شکل بینی خود ناراضی هستند و کاملا درک می کنند که چه تغییراتی می خواهند ایجاد کنند، کاندیدای خوبی هستند. کسب اطلاعات و آگاهی بالا و صحبت کردن با پزشک خود می تواند کمک کند که نتیجه نهایی کاملا رضایت بخش باشد.

عمل جراحی بینی به دلیل اهمیت بالایی که بینی در سلامت تنفس و زیبایی صورت دارد، باید به دست یک متخصص مجرب انجام شود،.

5. عملکرد دستگاه تنفسی
بیمارانی که مشکلات تنفسی مانند انسداد یا انحراف بینی دارند، کاندیدای خوبی برای عمل بینی هستند، زیرا این موضوع برای سلامتی کاملا ضروری است.

6. پذیرفتن ریسک ها و خطرات احتمالی
لازم است که بیماران درک روشنی از آنچه در طی یک عمل جراحی زیبایی بینی تجربه می کنند، داشته باشند. از این رو، بهتر است قبل از عمل در مورد ریسک ها و خطرات احتمالی عمل بینی، با پزشک خود مشورت کنید.

چسب زدن بینی بعد از عمل رینوپلاستی

دکتر هال در مقاله‌ای که در مجله جراحی پلاستیک منتشر شده، در پاسخ به سؤال چه افرادی کاندیدای مناسب عمل بینی فانتزی هستند، می‌گویند افراد با مشکلات تنفسی ناشی از ناهنجاری‌های ساختاری بینی می‌توانند از این جراحی بهره‌مند شوند. همچنین، دکتر رودریگز در تحقیقاتی که بر روی بیش از ۲۰۰۰ بیمار انجام داده، به این نتیجه رسیده است، افرادی که دچار آسیب‌دیدگی بینی هستند، می‌توانند با انجام جراحی ترمیمی بهبود قابل‌توجهی در ظاهر و عملکرد بینی خود مشاهده کنند. انتخاب کاندیداها مناسب و بررسی دقیق شرایط جسمی و روانی آن‌ها می‌تواند به نتایج مطلوب و رضایت‌بخش منجر شود.

نتیجه گیری

در نهایت، نکته قابل توجه در مورد کاندیدای مناسب عمل بینی این است که ظاهر خود را صرفا برای رضایت خودتان تغییر دهید. بیمارانی که می خواهند ظاهر بینی خود را برای خود تغییر دهند و نه برای شخص دیگری، کاندیدای خوبی هستند زیرا بیمار فردی است که باید آماده سازی، جراحی، بهبودی را تجربه کند و با نتایج نهایی زندگی کند.
یک کاندیدای ایده آل برای جراحی بینی فانتزی، فردی است که از سلامت کلی برخوردار باشد و اهداف روشن و انتظارات واقع بینانه داشته باشد. همچنین افراد باید به این درک برسند که ظاهر مناسب و زیبا، می تواند در افزایش اعتماد به نفس آن ها نقش مثبتی داشته باشد اما شرایط زندگی را به طور کلی دگرگون نخواهد کرد.
هر بیمار ساختار استخوان، ضخامت پوست و ماهیچه بینی متفاوتی دارد، بنابراین محدودیت ‌هایی برای بینی موجود وجود دارد که تعیین می‌ کند جراح چه کاری می ‌تواند انجام دهد و چه کاری نمی ‌تواند انجام دهد. همچنین، باید بتوانید این احتمال را بپذیرید که در 15 تا 20 درصد موارد، جراحی های بیش تری برای اصلاح و نتیجه ایده آل مورد نیاز است.
در نهایت، اگر شما با توجه به موارد ذکر شده کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید، عمل جراحی می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد، اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و مشکلات عملکردی را اصلاح کند.

منبع:

 

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *