بررسی قیمت انواع جراحی زیبایی صورت

آشنایی با قیمت انواع جراحی زیبایی صورت

قیمت انواع جراحی زیبایی صورت یکی از سوالات پرتکرار از جراحان زیبایی است. برخی افراد تمایل دارند که چندین جراحی زیبایی را به طور همزمان انجام دهند، بنابراین به دنبال اطلاع هزینه مشخص از هر جراحی هستند. در همین ابتدا باید ذکر شود که تمامی جراحی‌های زیبایی نمی‌توانند در یک زمان برای یک شخص انجام شوند، اما در صورتی که پزشک تشخیص دهد که انجام دو یا سه جراحی به طور همزمان مانعی ندارد، می‌توان درباره میزان هزینه‌ها وارد مذاکره شد. در ادامه این نوشتار به جراحی‌های زیبایی متداول خواهیم پرداخت و در مورد هزینه هر یک توضیحاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

بلفاروپلاستی

با افزایش سن، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و پلک‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. با افزایش سن پوست اضافی در اطراف چشم‌ها ایجاد می‌شود و ماهیچه‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند ضعیف می‌شوند، علاوه بر این چربی اضافی می‌تواند در بالا و زیر پلک‌ها جمع شده و باعث افتادگی ابروها، پلک‌های بالایی و توده‌های زیر چشم شود.

اگر این چربی و پوست اضافی مانع از باز شدن کامل چشمان شما شود، می‌تواند در دید محیطی شما اختلال ایجاد کند، از این رو بلفاروپلاستی ممکن است برای بهبود بینایی انجام شود. با این حال، اکثر موارد (به ویژه عمل‌های پلک پایین) صرفاً به دلایل زیبایی انجام می‌شود، زیرا از بین بردن توده‌های چربی و سیاهی‌های اطراف چشم باعث جوان سازی صورت می‌شود.

هزینه جراحی بلفاروپلاستی به عوامل بسیاری بستگی دارد. برای مثال نوع جراحی، استفاده از لیزر در جراحی، میزان افتادگی پوست چشم، انجام جراحی پلک بالا، پایین و یا هر دو، انتخاب بیمارستان و هزینه جراح مواردی است که به طور ویژه برای هر بیمار محاسبه می‌شود. بنابراین هزینه این جراحی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. لازم به ذکر است که اگر این جراحی با هدف درمان صورت گیرد می‌توان از خدمات بیمه درمانی برای کاهش هزینه‌ها استفاده کرد.

رینوپلاستی

رینوپلاستی ممکن است در افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند، کسانی که ضربه به بینی را تجربه کرده‌اند، یا در افرادی که مشکلات عملکردی دارند (مانند مشکلات تنفسی و یا سینوسی) انجام شود. عمل زیبایی بینی بسته به هدفی که بیمار می‌خواهد به آن دست یابد، می‌تواند زیبایی و عملکرد بینی را بهبود بخشد. رینوپلاستی می‌تواند بینی را کوچک کند، شکل آن را تغییر دهد یا زاویه‌ای را که بین بینی و لب بالایی وجود دارد تغییر دهد.

در حال حاضر دو نوع جراحی بینی انجام می‌شود:

رینوپلاستی باز: برای دسترسی بهتر به استخوان‌ها و غضروف ها، برشی در وسط بینی ایجاد می‌شود.

رینوپلاستی بسته: دسترسی به بینی از طریق سوراخ‌های بینی است تا جای زخم باقی نماند (البته این عمل همیشه قابل انجام نیست و بستگی به مهارت جراح دارد).

قیمت جراحی زیبایی رینوپلاستی

جراحی رینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، به این معنی که شما برای جراحی بیدار نخواهید بود. این روش می‌تواند از یک ساعت و نیم تا سه ساعت طول بکشد. همچنین ممکن است لازم باشد یک شب یا چند روز در بیمارستان یا در کلینیک بمانید.

هزینه جراحی بینی برای هر فرد متفاوت است. انتخاب نوع جراحی، هدف از جراحی، مشکلی که بیمار برای آن می‌خواهد این جراحی را انجام دهد، هزینه بیهوشی، هزینه جراح و بیمارستان عوامل تعیین کننده هزینه این جراحی هستند.

زاویه سازی فک و صورت

فک یکی از اجزای صورت است که زیبایی آن می‌تواند در زیبایی چهره نقش اساسی داشته باشد. زاویه دار بودن صورت به این معنی است که فک و سایر قسمت‌های صورت کشیده و خوش فرم باشند. این جراحی یکی از المان‌های زیبای چهره در سال‌های اخیر شناخته شده است.

جراحی زاویه سازی فک و صورت

زاویه سازی فک می‌تواند از طریق جراحی فک و قرار دادن ایمپلنت‌ها برای تقویت استخوان فک و یا از طریق تزریق پرکننده‌های پوستی انجام شود. از این رو هزینه زاویه سازی فک بسته به روش انتخابی متفاوت خواهد بود. لازم به ذکر است که هزینه جراحی کانتورینگ فک به نسبت استفاده از پرکننده‌های پوستی بیشتر است و دوره نقاهت طولانی‌تری را خواهد داشت.

جینوپلاستی یا جراحی چانه

جراحی چانه برای اهداف زیبایی و ترمیمی انجام می‌شود. گاها ظاهر چانه ( چانه عقب رفته) می‌تواند دلیل برای انجام این جراحی باشد و گاهی نیز ناهنجاری یا آسیب می‌تواند باعث شود که چانه به نسبت دیگر قسمت‌های صورت نامتعادل به نظر برسد. جراحی چانه می‌تواند هر دوی این نگرانی‌ها را برطرف کند.

بسته به هدف مناسب‌ترین تکنیک برای هر بیمار اعمال می‌شود. علاوه بر جراحی در این مورد نیز می‌توان از پرکننده‌های پوستی استفاده کرد که هزینه کمتری را در پی خواهد داشت، اما ماندگاری کمتری را نیز باید انتظار داشت.

با این حال، برای دستیابی به یک تغییر دائمی، می‌توان از ایمپلنت‌های جراحی استفاده کرد. این روش می‌تواند حدود 45 دقیقه طول بکشد و شامل یک برش در داخل دهان است. از این طریق یک جیب برای قرار دادن ایمپلنت ساخته می‌شود. ایمپلنت‌ها می‌توانند از نظر اندازه و شکل با توجه به میل بیمار متفاوت باشند. بیهوشی عمومی بیشتر برای این روش استفاده می‌شود.

علاوه بر فرم دهی چانه کوچک کردن چانه نیز می‌تواند به عنوان جراحی زیبایی صورت انجام شود. در این جراحی برشی در داخل دهان یا زیر چانه ایجاد می‌شود. از طریق این برش، بافت و چربی اضافی برداشته می‌شود تا شکل مورد نظر ایجاد شود. برای این روش می‌توان از بی‌حسی عمومی یا موضعی استفاده کرد.

تزریق چربی

پیری صورت نتیجه عوامل متعددی از جمله کاهش حجم بافت نرم صورت است. از تزریق چربی می‌توان برای بازگرداندن حجم و از بین بردن چین و چروک‌ها استفاده کرد. از آنجایی که پرکننده‌های پوستی دوام کمتری دارند، بسیاری از بیماران به دنبال راه‌حل دائمی‌تری هستند. بنابراین به تزریق چربی روی می‌آورند.

 یکی دیگر از مزایای استفاده از چربی برای بازگرداندن حجم صورت این است که سلول‌های چربی از بدن بیمار جدا شده و به محل کم حجم انتقال می‌یابد. این روش می‌تواند حین جراحی‌های لاغری انجام شود.

در این روش ابتدا با استفاده از تکنیک‌های لیپوساکشن، چربی اضافی از قسمتی از بدن (معمولاً شکم یا ران‌ها) برداشته می‌شود. در مرحله دوم چربی تهیه و تصفیه می‌شود. سپس به صورت استراتژیک دقیقاً به قسمت‌هایی از صورت تزریق می‌شود.

تزریق چربی به نسبت دیگر جراحی ‌های  صورت هزینه کمتری را خواهد داشت. اما هزینه دقیق آن بسته به مقدار چربی و نواحی نیازمند به تزریق متفاوت خواهد بود.

تزریق بوتاکس

سم بوتولینوم یا بوتاکس یک شل کننده عضلانی است که معمولا برای درمان خطوط و چین و چروک صورت استفاده می‌شود و اثر آن بین 3 تا 6 ماه باقی می‌ماند. بنابراین برای حفظ اثر، نیاز به تزریق مجدد هر 6 ماه یک بار خواهد بود. اثر بوتاکس فوری و دائمی نیست، بنابراین ۲ تا ۷ روز طول می‌کشد تا اثر کند و تا ۲ هفته طول می‌کشد تا حداکثر اثر را مشاهده کنید.

بسته به ناحیه تحت درمان، دوز مصرفی و میزان پاسخگویی هر فرد به تزریق، هر درمان معمولاً بین 3 تا 4 ماه طول می‌کشد و تقریباً 2 تا 3 بار در سال نیاز به تزریق مجدد وجود خواهد داشت تا ماندگاری اثر بیشتر شود.

تزریق بوتاکس و قیمت آن

به خاطر داشته باشید تزریق بوتاکس در صورت بارداری و یا شیردهی یا داشتن بیماری عصبی عضلانی مانند مولتیپل اسکلروزیس، میاستنی گراویس و فلج بل توصیه نمی‌شود.

اگر از داروهایی مانند پنی‌سیلامین، آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیوسید و مسدودکننده‌های کلسیم استفاده می‌کنید، نباید بوتاکس استفاده کنید. فراموش نکنید که در مورد داروهایی که مصرف می‌کنید و آلرژی هایی که دارید با متخصصان پوست صحبت کنید.

جراحی بوکال فت

چربی باکال چربی نواحی زیر گونه است.توده‌های چربی باکال در ناحیه توخالی زیر استخوان گونه قرار دارند. همه افراد دارای این توده‌ها هستند، اما برخی چربی بیشتری در این نواحی دارند، از این رو در پی حذف این چربی و رسیده به ظاهری کانتور شده هستند.

شما می‌توانید به تنهایی تحت عمل برداشتن چربی باکال قرار بگیرید، یا می‌توانید سایر جراحی‌های صورت را نیز انجام دهید، از جمله:

  • تزریق بوتاکس و پرکننده‌های پوستی
  • لیفت صورت
  • بزرگ کردن لب
  • کاشت چانه
  • جراحی بینی

هزینه جراحی بوکال فت نیز بر اساس پیچیدگی جراحی، هزینه بیمارستان و هزینه جراح از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

به خاطر داشته باشید که تمام این جراحی‌ها اگر با اهداف زیبایی انجام شود، بیمه خدمات درمانی هزینه‌ای آن‌ها را پرداخت نخواهد کرد، اما در مورد جراحی‌هایی مثل جراحی بینی، جراحی فک، جراحی جینوپلاستی یا جراحی بلفاروپلاستی اگر هدف جراحی از نظر پزشک درمان عارضه‌ای خاص باشد، می‌توان بخشی از هزینه‌های درمان را از بیمه دریافت کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *