زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی چه زمانی است؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 26 اسفند 1402
زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی چه زمان است

در مقاله پیش رو هر آنچه باید در مورد زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی بدانید را مورد بررسی قرار می‌دهیم. با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌تر به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.

افتادگی یا ضخیم شدن بیش از حد پلک ها، چه در بالا و چه در پایین، می‌تواند بر ظاهر چشم تأثیر منفی بگذارد. خوشبختانه عمل بلفاروپلاستی یا جراحی لیفت پلک  می‌تواند این مشکل را به طور موثر برطرف کند. بیمارانی که این روش را انتخاب میکنند اغلب در مورد روند بهبودی، مدت زمان کشیدن بخیه‌ بلفاروپلاستی و سایر جزئیات مربوطه سوال می‌کنند. در ادامه به این سوالات پاسخ داده خواهد شد

رزرو نوبت دکتر سزاوار

شما می‌توانید برای انجام این دست خدمات پزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

بلفاروپلاستی چه زمانی موثر است؟

بلفاروپلاستی که به عنوان جراحی لیفت پلک نیز شناخته می‌شود یک عمل زیبایی است ،باید حتما توسط یک متخصص جراحی پلک صورت گیرد ، که با هدف از بین بردن پوست اضافی پلک‌های بالا و یا پایین به منظور جوان‌سازی ظاهر فرد و از بین بردن علائم افزایش سن انجام می‌شود. علت اصلی افتادگی بیش از حد پوست، بالا رفتن سن است که بر روی پوست ظریف اطراف چشم و گردن تاثیر می گذارد.

با افزایش سن، بدن ما الاستین و کلاژن کمتری تولید می‌کند که منجر به کاهش یکپارچگی ساختاری پوست می‌شود. پیامدهای این کاهش در نواحی حساس اطراف چشم و گردن، که اغلب اولین مواردی هستند که اثرات قابل مشاهده کاهش سطح الاستین و کلاژن را نشان می‌دهند، آشکارتر است.

بهبودی پس از عمل بلفاروپلاستی

بهبودی پس از عمل بلفاروپلاستی معمولاً حدود دو هفته طول می‌کشد و در این مدت مراقبت ویژه از پلک‌ها برای جلوگیری از عوارضی که می‌تواند بر نتایج نهایی تأثیر منفی بگذارد بسیار مهم است.در طول دوره نقاهت 2 تا 3 هفته ای، ممکن است تورم، کبودی و ناراحتی خفیف را تجربه کنید، به خصوص در هفته اول. در نتیجه تورم، چشمان شما ممکن است به طور موقت کوچکتر به نظر برسند.

بهبودی پس از عمل بلفاروپلاستی

که همین علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی است ، با این حال، با کاهش تورم در طول زمان، نتایج نهایی آشکارتر خواهد شد .برای اطمینان از بهبودی، اجتناب از هر گونه فعالیت شدیدی بعد از زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی که می‌تواند فشار خون شما را افزایش دهد و به طور بالقوه منجر به عوارض شود، ضروری است.

علاوه بر این، تا زمان رفع تاری دید، از رانندگی خودداری کنید، زیرا این امر به کاهش خطر تصادف کمک می‌کند.در طول این مرحله بهبودی، پیروی از دستورالعمل‌های مراقبت پس از عمل جراح نیز بسیار مهم است.این موارد ممکن است شامل استفاده از کمپرس سرد برای به حداقل رساندن تورم و کبودی، بالا بردن سر در هنگام خواب و رعایت مصرف هرگونه دارو یا قطره چشمی تجویز شده باشد.با انجام اقدامات احتیاطی لازم و رعایت توصیه‌های جراح خود، می‌توانید بهبودی خود را تسریع کنید و به بهترین نتیجه ممکن از عمل بلفاروپلاستی خود برسید.

کشیدن بخیه‌ ها بعد از عمل بلفاروپلاستی

در خصوص زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی باید گفت، مدت زمانی که طول می کشد تا بخیه‌ها بعد از عمل بلفاروپلاستی حل شوند، بر اساس مواد بخیه استفاده شده متفاوت است. به طور کلی، اکثر بخیه‌های قابل حل در عرض دو هفته از بین می‌روند و تا هفته سوم بهبودی دیگر قابل مشاهده نیستند.

 کشیدن بخیه‌ها بعد از عمل بلفاروپلاستی

بسیاری از بیماران نسبت به درد یا تحریک احتمالی در زمان کشیدن بخیه‌ بلفاروپلاستی نگرانی می‌کنند. با این حال، فرآیند انحلال به طور معمول بدون درد است و هیچ ناراحتی ایجاد نمی کند.استفاده از بخیه‌های قابل حل در جراحی بلفاروپلاستی گزینه اول پزشکان است، زیرا در مقایسه با بخیه‌های سنتی منجر به بهبود سریعتر می‌شوند.

مطالعه بیشتر : برای  اطلاع ازماندگاری عمل بلفاروپلاستی، کلیک کنید .

با این حال در صورت عدم رضایت به استفاده از این نوع بخیه می‌توانید بخیه‌های غیر قابل حل سنتی را برای عمل بلفاروپلاستی خود انتخاب کنید. زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی در این صورت افزایش می یابد، به طوری که باید حدود یک هفته در جای خود باقی بمانند و پس از آن باید برای بررسی روند بهبودی و برداشتن بخیه‌ها به جراح خود مراجعه کنید.با درک گزینه‌های مختلف بخیه و زمان‌بندی مربوط به آن‌ها، می‌توانید تصمیمی آگاهانه در مورد اینکه کدام نوع را انتخاب کنید، بگیرید.

 بخیه‌ های عمل بلفاروپلاستی

یاداشت پایانی

در این مطلب تلاش کردیم در مورد دوره  زمان کشیدن بخیه بلفاروپلاستی نکاتی را ارائه دهیم. در صورتی که کاندید انجام این جراحی هستید حتما به جراح فک و صورت مراجعه کنید. شما می‌توانید برای انجام این دست خدمات پزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مراجعه کنید .

آدرس مطب ایشان میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

1 – کشیدن بخیه‌ ها بعد از عمل بلفاروپلاستی به چه صورت است ؟

در خصوص زمان کشیدن بخیه‌ بلفاروپلاستی باید گفت، مدت زمانی که طول می کشد تا بخیه‌ها بعد از عمل بلفاروپلاستی حل شوند، بر اساس مواد بخیه استفاده شده متفاوت است. به طور کلی، اکثر بخیه‌های قابل حل در عرض دو هفته از بین می‌روند و تا هفته سوم بهبودی دیگر قابل مشاهده نیستند .

2 – بلفاروپلاستی چه زمانی موثر است؟

بلفاروپلاستی که به عنوان جراحی لیفت پلک نیز شناخته می‌شود، یک عمل زیبایی است که با هدف از بین بردن پوست اضافی پلک‌های بالا و یا پایین به منظور جوان‌سازی ظاهر فرد و از بین بردن علائم افزایش سن انجام می‌شود. علت اصلی افتادگی بیش از حد پوست، بالا رفتن سن است که بر روی پوست ظریف اطراف چشم و گردن تاثیر می گذارد.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

انواع جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی چشم است که شما با بهره از آنها می‌توانید زیبایی صورت و چهره را چندین برابر کنید. در ادامه این

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

کاهش تراکم استخوان‌های بدن به هر دلیلی را پوکی استخوان می‌نامند. این نوع بیماری بر ساختار همه استخوان‌های بدن از جمله استخوان فک تاثیر می‌گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *