ماندگاری عمل بوکال فت + آیا عمل بوکال فت همیشگی است؟

آخرین تاریخ بروزرسانی: 16 خرداد 1403
ماندگاری جراحی بوکال فت

برداشتن چربی باکال که به عنوان برداشتن چربی گونه نیز شناخته می‌شود، یک روش جراحی زیبایی است که برای برداشتن توده چربی طبیعی در زیر گودی گونه طراحی شده است. اندازه این توده چربی در بین افراد متفاوت است، برخی دارای توده‌های بزرگ‌تر و برخی دیگر دارای  توده‌های کوچک‌تر هستند.

هدف اصلی از برداشتن چربی باکال، لاغری صورت و ایجاد خط مشخص‌تر در نواحی گونه و خط فک است. با برداشتن  توده‌ چربی، بیماران می‌توانند کانتور صورت تراشیده‌تر و زیباتر به دست آورند.

این به طور معمول تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و تقریباً یک ساعت طول می‌کشد. به بیماران توصیه می‌شود برای بهبودی یک هفته از کار خود مرخصی داشته باشند. علاوه بر این، لازم است حداقل چهار هفته از انجام فعالیت‌های بدنی شدید خودداری کنند. سوال مهم افرادی که قصد انجام این جراحی دارند میزان ماندگاری نتایج جراحی است. در واقع این سوال مطرح است که توده ‌های چربی برداشته شده در طولانی مدت باز می‌گردند یا خیر. در ادامه این مقاله از سایت دکتر مهدی سزاوار جراح فک و صورت و زیبایی به این پرسش پاسخ خواهیم داد:

ماندگاری عمل بوکات فت، تنها وابسته به تکنیک‌های جراحی بوکال فت نیست، بلکه عوامل دیگر مانند سلامت کلی بیمار و توانایی بیمار در رعایت دستورات پسا عملیاتی در ماندگاری عمل بوکال فت مؤثر است. دوام جراحی بوکال فت معمولاً توسط پزشکان به‌عنوان یکی از عوامل تأثیرگذار در ارزیابی کیفیت جراحی در نظر گرفته می‌شود. استفاده از روش‌های جراحی مدرن و مناسب و داشتن سبک زندگی سالم و جلوگیری از تغییرات شدید وزنی می‌تواند به افزایش دوام عمل بوکال فت کمک می‌کند.

نتایج از بین بردن چربی باکال چقدر ماندگار است؟

حذف چربی باکال نتایج دائمی را به همراه دارد، زیرا  توده‌های چربی برای همیشه از گونه‌ها برداشته می‌شوند.برای کسانی که ممکن است در مورد انجام عمل جراحی یا نتیجه دائمی آن مطمئن نباشند، جایگزین‌های غیرجراحی وجود دارد که می‌تواند برجسته سازی گونه‌ها و خط فک را ایجاد کند.

این گزینه‌ها شامل پرکننده‌ها پوستی، لیفت با نخ یا درمان‌های سفت‌کننده پوست هستند که می‌توانند برای برآورده کردن نیازهای فردی و اهداف زیبایی‌شناختی توصیه شوند.

ماندگاری نتایج جراحی بوکال فت چقدر است؟

اگرچه اثرات حذف چربی باکال دائمی است، اما حفظ وزن ثابت بعد از عمل بسیار مهم است. افزایش وزن در صورت ممکن است پس از جراحی اتفاق بیفتد که می‌تواند در نهایت بر نتیجه کلی تأثیر بگذارد و مزایای زیبایی به دست آمده از طریق عمل را به خطر بیندازد.

تغییر قبل و بعد از حذف چربی باکال چشمگیر است! پس از برداشتن توده چربی، بیماران نتایج باورنکردنی با کانتور کاملا طبیعی را مشاهده می‌کنند و بهترین خبر این است که نتایج دائمی هستند.

بلافاصله پس از جراحی، بیماران ممکن است تورم قابل توجهی را در گونه‌های خود تجربه کنند که می‌تواند به طور موقت نتایج را پنهان کند. با کاهش تورم در طول زمان، اثرات واقعی این روش به تدریج آشکارتر می‌شود. ذکر این نکته ضروری است که نتیجه نهایی در برخی افراد به دلیل تورم زیاد ممکن است از شش ماه تا یک سال پس از جراحی به طور کامل قابل مشاهده نباشد.

نکاتی که قبل و بعد از برداشتن چربی باکال باید به آن توجه کنید

قبل از برداشتن چربی باکال، بیماران باید با یک جراح پلاستیک دارای مجوز مشورت کنند. جراح دستورالعمل‌هایی را برای نحوه آماده سازی در اختیار بیمار قرار می‌دهد. معمولاً به بیماران دستور داده می‌شود که 2 هفته قبل از عمل، نوشیدن، سیگار کشیدن و مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنند. تمام دستورالعمل‌های قبل از عمل شخصی سازی شده است، بنابراین بسته به سابقه پزشکی ممکن است متفاوت باشد.

پس از برداشتن توده چربی، بیماران باید حداقل 2 هفته استراحت کنند. پس از 2 هفته، بیماران می‌توانند به فعالیت‌های عادی خود بازگردند. 6 تا 8 هفته طول می‌کشد تا برش‌ها بهبود یابد و پس از 6 ماه، نتایج نهایی مشاهده خواهد شد.

حذف چربی باکال به اندازه روش هایی مانند لیفت صورت یا لیفت ابرو شناخته شده نیست و همه افراد برای این روش مناسب نیستند. نتایج ممکن است بسته به ساختار استخوان نیز متفاوت باشد.

آیا همه افراد می‌توانند جراحی بوکال فت انجام دهند؟

یکی از حیاتی‌ترین جنبه‌های جراحی حذف چربی باکال تعیین این است که آیا شما کاندیدای ایده آل برای این عمل هستید یا خیر. حذف چربی باکال برای افرادی با گونه‌های پر و گرد دارند و به دنبال تغییر دائمی هستند، مناسب‌تر است.

در حالی که داشتن گونه‌های پر ممکن است در دوران کودکی دوست داشتنی باشد، اما می‌تواند برای برخی از بزرگسالان آزاردهنده باشد.

آیا همه افراد کاندید انجام جراحی بوکال فت هستند؟

به خاطر داشته باشید که با افزایش سن، صورت ما به طور طبیعی حجم خود را از دست می‌دهد، بنابراین داشتن مقداری چربی در ناحیه گونه می‌تواند مفید باشد، چراکه در طول فرآیند پیری، ما معمولاً به جای حذف چربی باکال، به دنبال حجم دادن به صورت هستیم.

ممکن است نگرانی هایی در مورد اینکه آیا حذف چربی باکال در نهایت باعث پیری زودرس می‌شود وجود داشته باشد. این جراحی در کاندیدای مناسب و زمانی که به درستی انجام شود حذف چربی باکال می‌تواند به ایجاد ظاهری زیبا منجر شود.

به خاطر داشته باشید که کیفیت نتایج جراحی به شدت به ساختار استخوان شما بستگی دارد. بنابراین این روش برای همه مناسب نیست.

به طور کلی ویژگی افراد ایده آل برای حذف چربی باکال عبارتند از:

 • افرادی که دارای صورت گرد هستند
 • افرادی که در 20 سالگی یا اوایل 30 سالگی هستند. این روش برای افراد جوان بهتر است. کاهش چربی صورت افراد با افزایش سن طبیعی است. اگر یک فرد مسن توده‌‌های چربی گونه‌های خود را برداشته باشد، بسیار لاغر به نظر می رسد.
 • افرادی که هیچ تشخیص یا سابقه بیماری‌ ندارند.
 • افرادی که فقدان کانتور آنها بیشتر به دلیل چربی صورت است تا ساختار استخوان.
 • افرادی که در سلامت کلی از جمله سلامت دهان و دندان هستند.
 • افرادی که حداقل یک سال در همان وزن سالم باقی مانده‌اند.
 • افرادی که می تواند برای بهبودی از کار مرخصی بگیرد.
 • افرادی که انتظارات واقع بینانه از این روش دارند.

فرآیند انجام جراحی بوکال فت چگونه است؟

برداشتن توده چربی نسبت به سایر روش‌های زیبایی کمتر تهاجمی است. این بدان معنی است که آماده شدن برای آن آسان است. اولین قدم هر روشی مشاوره است. مشاوره زمانی است که شما با دکتر ملاقات می‌کنید. در این زمان، آنها تصمیم خواهند گرفت که آیا شما کاندیدای خوبی برای این روش هستید یا خیر.

در طول مشاوره، ممکن است از صورت شما عکس و اندازه‌گیری شود و از شما در مورد سابقه پزشکی خود، از جمله داروهایی که مصرف می‌کنید، سوال شود. مشاوره همچنین زمان شما برای پرسیدن سوالات است. به بیماران توصیه می‌شود با سوالاتی که از قبل آماده شده مراجعه کنند.

فرآیند انجام جراحی بوکال فت

در طول مشاوره، دستورالعمل‌های مقدماتی را دریافت خواهید کرد. برای برداشتن توده چربی، به بیماران آموزش داده می‌شود:

 • نوشیدن الکل، سیگار کشیدن و مصرف داروهای رقیق کننده خون را 2 هفته کنار بگذارید که شامل آسپرین و برخی مکمل‌های گیاهی است.
 • چند روز از کار مرخصی بگیرید. مدت زمان مرخصی به روش شما و شغل شما بستگی دارد.
 • غذاهای نرم را مصرف کنید.
 • توجه داشته باشید تمام دستورالعمل‌های آمادگی برای بیمار سفارشی شده است. ممکن است از شما خواسته شود که مصرف برخی داروها را متوقف کنید. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که آزمایش خون انجام دهید. تجربه شما قبل و بعد از برداشتن چربی باکال به سلامت شما و نحوه انجام عمل بستگی دارد.

آیا جراحی بوکال فت با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود؟

حذف چربی باکال منحصر به فرد است، زیرا می‌تواند تحت بیهوشی عمومی یا موضعی انجام شود. اگر بیماران آن را با روش دیگری ترکیب کنند، بیهوشی عمومی دریافت خواهند کرد. برداشتن چربی باکال را می‌توان با لیفت صورت، لیپو چانه، لیفت گردن یا لیفت ابرو ترکیب کرد. اگر فقط توده چربی را برداشته‌اید، احتمالاً بی حسی موضعی دریافت خواهید کرد. زمانی که داروی بیهوشی در عرض 10 تا 20 دقیقه اثر کرد، عمل می‌تواند شروع شود.

ابتدا جراح پلاستیک برش‌های کوچکی در قسمت داخلی گونه‌ها ایجاد می‌کند. سپس به آرامی توده چربی را در موقعیت مناسب قرار می‌دهد تا بتوان به آن دسترسی داشت. سپس جراح توده چربی را بریده و برش‌ها را می‌بندد. ین روش می‌تواند 30 دقیقه طول بکشد.

ماندگاری عمل بوکال فت و تداوم جراحی بوکال فت، در طول زمان به‌دقت توسط دانشمندان موفقی ازجمله پروفسور آلبرتو روما و تیمش، مورد بررسی قرار گرفته است. این تحقیقات نشان می‌دهد، که دوام عمل بوکال فت به طور مستقیم تحت‌تأثیر عواملی مختلفی مانند، فعالیت‌های بعد از عمل جراحی و میزان توانایی بدن برای بهبود و بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده قرار می‌گیرد. تحقیقات اخیر نشان داده که استفاده از روش‌های جدید ترمیمی، مانند پلاسمای غنی از پلاکت می‌تواند بهبود ماندگاری و تداوم عمل بوکال فت را تسریع کند.

یادداشت پایانی

این جراحی نتایجی را ارائه می‌دهد که مادام العمر باقی می‌مانند. چربی هایی که برداشته شده‌اند برنمی‌گردند و تغییرات شکل و کانتور صورت شما از بین نمی‌رود.

با این حال، اگر بعد از جراحی مقدار قابل توجهی وزن اضافه کنید، صورت شما، چاق‌تر به نظر می‌رسد که نتیجه تاثیر مستقیم افزایش وزن است. برای حفظ ظاهر زیباتر و مشخص صورت خود، توصیه می‌شود وزن خود را در محدوده سالم نگه دارید. بدن (و صورت) شما دارای تعداد محدودی سلول چربی است که با افزایش و کاهش وزن متورم و کوچک می‌شوند. هنگامی که رژیم غذایی خود را رعایت می‌کنید و زمانی را به یک برنامه ورزشی سالم اختصاص می‌دهید، می‌توانید ظاهر جدید خود را حفظ کنید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *