ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است ؟

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است ؟ راه‌های افزایش آن

در مقاله پیش رو نکاتی را درباره ماندگاری عمل بلفاروپلاستی اشاره خواهیم کرد و در مورد راه‌های افزایش آن نیز توصیه‌هایی را ارائه می‌دهیم. با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌ تر به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.

بلفاروپلاستی با از بین بردن پوست اضافی پلک‌ ها ظاهر چشم‌ ها را بهبود می‌بخشد که این امر باعث کاهش افتادگی و سایر علائم پیری می‌شود. تصور می‌شود که نتایج بلفاروپلاستی افراد را به طور متوسط 2 سال جوان‌ تر نشان می‌دهد. و اصولا تا چندین سال بعد از نیاز به عمل مجدد بلفاروپلاستی نیست و علاوه بر جنبه‌ های زیبایی بلفاروپلاستی می‌تواند دید محیطی را نیز در صورتی که افتادگی پوست آن تحت تاثیر قرار داده باشد،بهبود بخشد.

پرسش اغلب افرادی که می‌خواهند برای این جراحی اقدام کنند میزان ماندگاری آن است، چرا که این جراحی بسیار ظریف و حساس بوده و ممکن است جراحی اصلاحی برای برخی غیر ممکن شود. بنابراین ماندگاری بالا تنها انگیزه برای انجام آن خواهد بود.

رزرو نوبت دکتر سزاوار

شما می‌توانید برای انجام این دست خدمات پزشکی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

5 نکته در ماندگاری عمل بلفاروپلاستی

در ادامه موارد و عوامل یکه می‌تواند در ماندگاری نتیجه عمل بلفاروپلاستی اثیرگذارد را می‌خوانید:

1. عوامل موثر بر نتیجه جراحی

در ابتدا باید بدانید که مدت زمان ماندگاری نتایج جراحی‌های صورت به بسیاری از عوامل قابل تغییر و غیرقابل تغییر بستگی دارد، از جمله ساختار استخوانی بیمار، سن، و جزئیات سبک زندگی. بلفاروپلاستی پلک تحتانی اغلب ماندگاری بالایی دارد، با این حال مطالعات انجام شده میانگین طول عمر این عمل را روشن نکرده‌اند. نتایج حاصل از بلفاروپلاستی پلک بالا نیز می‌تواند چندین سال پس از جراحی باقی بماند.

2. زمان مناسبی برای لیفت پلک

انتخاب زمان انجام عمل‌های زیبایی صورت مانند بلفاروپلاستی یک تصمیم شخصی است. برخی از متخصصان پیشنهاد می‌کنند که بهترین زمان برای انجام عمل جراحی پلاستیک زمانی است میزانی از علائمی پیری و افزایش سن نمایان شده باشد.

بنابر این نوجوانان برای این جراحی کاندید مناسب نیستند.مگر اینکه جراحی جنبه درمانی داشته باشد. مثل زمانی که افتادگی پلک مانع از دید صحیح شود و بینایی را تحت‌تاثیر قرار دهد. به طور کلی این جراحی سن خاصی ندارد و در هر سنی که باشید در صورت داشتن فاکتورهای مهم می‌توانید نتایج جراحی را تا سال‌ها مشاهده کنید.

3. وضعیت سلامت

به طور کلی هرگونه جراحی زیبایی باید با توجه به وضعیت سلامت بیمار انجام شود. اگر جز دسته افراد سیگاری هستید یا به طور تفریحی از تنباکو استفاده می کنید، باید بیان کنیم که مصرف دخانیات می‌تواند روی پوست تاثیر بگذارد و روند پیری پوست را افزایش دهد، بنابراین نتایج و ماندگاری عمل بلفاروپلاستی در بین افراد سیگاری به نسبت افراد غیر سیگاری کمتر است.

وضعیت سلامت

آیا برای ماندگاری نتیجه عمل پلک نیاز به جراحی اصلاحی است؟

کمتر از 4 نفر از هر 100 نفر نیاز به انجام بلفاروپلاستی دیگر (جراحی اصلاحی) دارند تا نتیجه رضایت بخش حاصل شود. نتایج بلفاروپلاستی می‌تواند 5 تا 10 سال باقی بماند و در برخی موارد دائمی است. به طور طبیعی، پوست روند پیری خود را طی می‌کند، بنابراین تغییر نتیجه با توجه به این نکته طبیعی است، افرادی که تغییرات را پس از سال‌ها تجربه می‌کنند، می‌توانند از جراحی ترمیم استفاده کنند، اما مدت زمان جراحی مورد نظر بستگی به فاکتورهایی دارد که پزشک باید تشخیص دهد.

مطالعه بیشتر : برای آشنایی با درمان فرورفتگی چشم در کاسه ، کلیک کنید .

آیا عمل بلفاروپلاستی خطرات است؟

مانند سایر روش‌های جراحی، بلفاروپلاستی نیز خطر عوارضی را به همراه دارد. به عنوان مثال، ممکن است بعد از بلفاروپلاستی درد را تجربه کنید، اگرچه بیشتر دردها خفیف تا متوسط هستند و در عرض یک هفته کاهش پیدا می‌کنند، اما اگر درد شدید رخ دهد، احتمالاً در ساعات بعد از عمل است.

آیا عمل بلفاروپلاستی خطرات است؟

تورم، آسیب عضلانی، اسکار، خارش و خشکی چشم همگی ممکن است به دنبال بلفاروپلاستی رخ دهند که باعث می‌شود برخی از افراد پس از عمل برای بستن چشم‌های خود دچار مشکل شوند. همچنین ممکن است در مدت کوتاهی  پس از انجام بلفاروپلاستی، تاری دید و حساسیت به نور را تجربه کنید.

بیمارانی که به توصیه‌ های جراح خود پس از جراحی‌ های صورت خود پایبند هستند، بهتر و سریع‌تر بهبود می‌یابند.شایع‌ترین عارضه بلفاروپلاستی برآورده نکردن انتظارات بیمار است. در برخی مواقع عدم تقارن مشاهده شده پس از عمل باعث می‌شود دو چشم با هم مطابقت نداشته باشند. اصولا افراد به جراحی زیبایی درشت کردن چشم و موارد مشابه حساسیت بسیار  شدیدی دارند .

چه کسی کاندیدای خوبی برای بلفاروپلاستی است؟

بهترین کاندیدها برای بلفاروپلاستی معمولاً چین و چروک، شلی پوست یا سایر علائم پیری در ناحیه اطراف چشم دارند.بیمارانی که به جراحی زیبایی علاقه‌مند هستند نیز باید هیچ شرایط بیماری زمینه‌ای که با جراحی تداخل دارد را  نداشته باشند و از سلامتی کافی برخوردار باشند تا بتوانند روند بهبودی را تحمل کنند.

چه روش هایی می‌تواند مکمل جراحی پلک باشد؟

بسیاری از بیماران از جراحی پلک به عنوان فرصتی برای جوانسازی کامل ظاهر صورت خود استفاده می‌کنند، هدفی که می‌توان با گنجاندن روش‌های اضافی در برنامه درمانی خود به آن دست یافت. جراحی ترکیبی می‌تواند به شما اجازه دهد تا علائم افزایش سن را در سطوح مختلف صورت، مانند پایین صورت و گردن برطرف کنید.

چه روش هایی می‌تواند مکمل جراحی پلک باشد؟

در این نواحی، نگرانی‌ های اصلی مردان و زنان شامل پوست شل یا آویزان در اطراف خط فک و زیر گردن است. لیفت صورت همراه با عمل بلفاروپلاستی می‌تواند روشی قدرتمند برای اصلاح افتادگی پوست صورت باشد و نتایج طولانی مدتی را ارائه دهد.لیفت ابرو اغلب با جراحی پلک ترکیب می‌شود تا ابروهای افتاده و چین‌های پوست اطراف ابرو را برطرف کند.

و علائم افزایش سن و خستگی اطراف چشم را به حداقل برساند.هر دو گزینه درمانی می‌توانند به خوبی با جراحی پلک انجام شوند. با این حال، برای کسانی که می‌خواهند از جراحی اضافی اجتناب کنند، می‌توان از مواد تزریقی زیبایی برای بازگرداندن حجم در نواحی صاف یا فرورفته صورت، و همچنین چین‌های بینی صاف، خطوط ماریونت، و سایر چین‌های صورت استفاده کرد.

سوالات متداول

1 – آیا برای ماندگاری نتیجه عمل پلک نیاز به جراحی اصلاحی است؟
کمتر از ۴ نفر از هر ۱۰۰ نفر نیاز به انجام بلفاروپلاستی دیگر (جراحی اصلاحی) دارند تا نتیجه رضایت بخش حاصل شود. نتایج بلفاروپلاستی می‌تواند ۵ تا ۱۰ سال باقی بماند و در برخی موارد دائمی است. به طور طبیعی، پوست روند پیری خود را طی می‌کند.

2 – ماندگاری عمل بلفاروپلاستی به چه عواملی بستگی دارد ؟

  • عوامل موثر بر نتیجه جراحی
  • زمان مناسبی برای لیفت پلک
  • وضعیت سلامت

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی ، تا چند روز بعد عمل بینی میتوان به پهلو خوابید

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی موضوعی است که در این مقاله از سایت دکتر سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی مورد بررسی قرار

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *