هزینه عمل بینی استخوانی در سال1402

آخرین تاریخ بروزرسانی: 19 اسفند 1402
هزینه عمل بینی استخوانی در سال 1402

رینوپلاستی معمولاً به عنوان عمل بینی شناخته می‌شود و یک عمل جراحی پلاستیک است که شکل، اندازه و ظاهر کلی بینی را تغییر می‌دهد و روش انجام آن بسته به شکل بینی و همچنین دلیل جراحی کمی متفاوت خواهد بود.

جراحی بینی با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌شود که در آن برش‌های کوچکی در داخل بینی یا مستقیماً بین سوراخ‌های بینی در امتداد کلوملا ایجاد می‌شوند، بنابراین پس از بهبودی از عمل قابل مشاهده نخواهند بود.

در طول این عمل، جراح پوست و غضروف روی بینی و اطراف آن را تغییر شکل می‌دهد و همچنین ممکن است استخوان‌های بینی را نیز تغییر دهند. علاوه بر این، جراحی ممکن است مقادیر کمی از غضروف را از سایر قسمت‌های بدن بگیرد تا به ساختار بینی مورد نظر برسد.
دلایل زیادی وجود دارد که چرا بیماران جراحی بینی را انتخاب می‌کنند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این روش‌ها صرفاً زیبایی هستند، اما می‌توانند به دلایل پزشکی نیز انجام شوند.

برای مثال جراحی بینی عملکردی اغلب برای رفع انحراف تیغه بینی و بهبود تنفس انجام می‌شود. این روش اغلب برای اصلاح آسیب‌های ناشی از ضربه‌های شدید، برداشتن شکاف کام و رفع التهاب بینی مربوط به آلرژی‌های شدید ضروری است.

در مقابل بسیاری از بیماران صرفاً برای اینکه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند، جراحی بینی را انتخاب می‌کنند. قبل از جراحی زیبایی بینی، با جراح خود مشورت خواهید کرد که یک برنامه درمانی مختص برای برای دستیابی به نتایج مورد نظرتان ایجاد کند.

بنابراین تفاوتی ندارد که جراحی بینی استخوانی انجام دهید یا جراحی بینی گوشتی یا جراحی بینی شما عملکردی باشد یا زیبایی در هر یکی از این جراحی‌ها هزینه‌‌های ثابتی وجود دارد که باید پرداخت کنید.

در این میان به لحاظ سختی جراحی ممکن جراحی بینی گوشتی و یا جراحی بینی عملکردی که به هدف تغییر ساختار بینی صورت می‌گیرد هزینه بیشتری داشته باشد.

عوامل موثر بر هزینه‌ جراحی بینی استخوانی

هزینه جراحی بینی استخوانی بسته به شرایط بسیار متفاوت است. در اینجا برخی از عواملی است که بر کل مبلغ پرداختی شما تأثیر می‌گذارد.

بیمه

بیمه هزینه جراحی بینی استخوانی را پوشش می دهد؟

برخی از انواع جراحی بینی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند در حالی که برخی دیگر تحت پوشش بیمه نیستند. جراحی ترمیمی برای اصلاح یک آسیب یا مشکل جدی سلامتی احتمالا حداقل تا حدی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد، زیرا این عمل از نظر پزشکی ضروری است.

این بدان معناست که شما هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. با این حال، جراحی زیبایی بینی معمولاً به هیچ وجه تحت پوشش بیمه نیست، به این معنی که شما باید هزینه جراح خود را به طور کامل پرداخت کنید.

نوع جراحی

از آنجایی که بینی هر فردی متفاوت است، برخی از جراحی‌های بینی برای جراح چالش برانگیزتر از سایرین است. جراحی‌هایی که پیچیده‌تر هستند در نهایت هزینه بیشتری دارند.

رینوپلاستی اصلاحی یا جراحی ترمیمی بینی، پیچیده‌ترین عمل جراحی پلاستیکی است که وجود دارد و بنابراین در مقایسه با اولین جراحی بینی (رینوپلاستی اولیه) قیمت بالاتری دارد. در این جراحی اغلب پیوند غضروف برای برداشتن غضروف از بینی (سپتوم بینی)، گوش (کنکا) یا دنده برای بازسازی استحکام و یا شکل بینی مورد نیاز است.

یک روش پیچیده نه تنها به تخصص و توجه بیشتر به جزئیات نیاز دارد، بلکه تکمیل آن نیز به زمان بیشتری نیاز دارد. این به این معنی است که شما برای جراح خود، متخصص بیهوشی و برای عمل هزینه بیشتری پرداخت خواهید کرد.

از طرف دیگر، سپتوپلاستی که سپتوم بین سوراخ‌های بینی را صاف می‌کند، مقرون به صرفه ترین نوع جراحی بینی است.

بیهوشی

هزینه بیهوشی جراحی بینی استخوانی

یکی دیگر از فاکتورهای کلیدی که باید در هزینه جراحی بینی استخوانی نظر گرفت، نوع بیهوشی مورد استفاده در جراحی بینی و همچنین مدت زمانی است که بیمار تحت بیهوشی سپری می‌کند.

روش‌هایی که از بیهوشی عمومی استفاده می‌کنند نسبت به روش هایی که از بی حسی موضعی همراه با آرام بخشی خوراکی و داخل وریدی استفاده می‌کنند، گران‌تر خواهند بود.

علاوه بر این، هزینه‌های بیهوشی معمولاً بر اساس زمان محاسبه می‌شوند، بنابراین جراحی که زمان زیادی طول می‌کشد، هزینه بیشتری نیز به همراه خواهد داشت.

محل جراحی

مانند تمام خدمات پزشکی، متوسط هزینه مراقبت بسته به جایی که شما هستید متفاوت خواهد بود. جراح بینی در مناطق پر هزینه احتمالاً بیشتر از یک جراح در یک شهر کوچک هزینه خواهد داشت.

تجربه و شهرت جراح

سابقه جراح شما نیز بر هزینه جراحی بینی استخوانی تاثیر می گذارد. یک جراح بسیار معتبر که چندین دهه تجربه داشته باشد، هزینه بیشتری نسبت به رقبای خود با تجربه کمتر دریافت می‌کند.

انتخاب یک جراح پلاستیک دارای گواهی بورد با نظرات مثبت از بیماران قبلی هنگام برنامه ریزی جراحی بینی بسیار مهم است.

قرارهای قبل از عمل

قبل از عمل باید حداقل یک بار مشاوره جراحی پلاستیک داشته باشید. همچنین ممکن است لازم باشد قبل از قرار ملاقات، معاینه فیزیکی، آزمایش خون و سایر آزمایشات پزشکی انجام دهید.

این قرارهای قبل از عمل معمولاً در هزینه جراحی شما لحاظ نمی شود و با هزینه جداگانه همراه است.

هزینه‌های عملیاتی

هزینه های عملیاتی جراحی بینی استخوانی

هزینه دیگری که باید قبل از جراحی از آن آگاه باشید، هزینه عمل است. مرکز جراحی یا کلینیکی که جراح شما در آن کار می‌کند، علاوه بر هزینه‌های جراحی، هزینه‌های خود را برای فضا دریافت می‌کند.

مراقبت‌های بعد از عمل

همچنین هزینه‌های زیادی برای پس از عمل وجود دارد، مانند هزینه داروهای تجویزی و سایر موارد مراقبتی لازم. شما باید برای قرار ملاقات‌های بعدی هزینه کنید تا مطمئن شوید که بینی شما به درستی بهبود می‌یابد. برای اطمینان بیشتر، حتماً در هنگام مشاوره اولیه با جراح خود در مورد این هزینه‌ها سؤال کنید.

خطرات انتخاب یک گزینه کم هزینه

هنگام انتخاب یک جراح پلاستیک، ممکن است وسوسه انگیز باشد که ارزان ترین گزینه را انتخاب کنید، به خصوص اگر در مورد هزینه جراحی بینی خود نگران باشید. با این حال، انتخاب یک جراح پلاستیک کم هزینه اغلب با معایبی همراه است.

وقتی برای جراحی بینی هزینه می‌کنید، نه تنها هزینه جراح را پرداخت می‌کنید، بلکه برای مهارت و تخصص او نیز هزینه می‌کنید. یک جراح با تحصیلات گسترده، چندین دهه تجربه و شهرت بسیار گران قیمت خواهد بود، اما احتمال اینکه نتایج مورد نظرتان را نیز به دست آورید، بیشتر است.

رینوپلاستی یک عمل پیچیده است که نیاز به دقت بالایی دارد و همچنین به درک جامعی از بینی و ویژگی‌های صورت نیاز دارد. وقتی با یک جراح کم هزینه کار می‌کنید، این خطر را دارید که از ظاهر بینی خود پس از عمل راضی نباشید و همچنین با عوارض بالقوه خطرناک مواجه شوید.

به جراحی بینی خود به عنوان سرمایه گذاری در ظاهر خود فکر کنید. شما تا آخر عمر این بینی را خواهید داشت، بنابراین برای انجام درست کار به جراحی نیاز دارید که به آن اعتماد کنید. علاوه بر این، جراحی بینی مجدد بسیار گران است، بنابراین انتخاب یک جراح معتبر و قابل اعتماد از همان ابتدا مقرون به صرفه تر است.

چگونه یک جراح پلاستیک معتبر برای جراحی بینی خود پیدا کنید

پیدا کردن جراح بینی مناسب، به ویژه با وجود جراحان پلاستیک بسیاری که امروزه وجود دارند، یک فرآیند پیچیده است. در حالی که مکان‌های زیادی برای یافتن جراحان پلاستیک به صورت آنلاین وجود دارد، مهم است که قبل از مراجعه به پزشک، تحقیقات خود را انجام دهید.

اولین قدم این است که به دنبال پزشکانی باشید که کاملاً دارای اعتبار و گواهی باشند. در مرحله بعد، باید درباره تجربیات گذشته بیماران بیشتر بدانید.

بررسی‌های آنلاین را بخوانید و به عکس‌های قبل و بعد نگاه کنید تا از مهارت‌های پزشک مطمئن شوید. اطمینان حاصل کنید که توصیفات را از دیدگاه‌های مختلف بخوانید، زیرا تجربه جراحی هر فرد متفاوت است.

هنگامی که گزینه‌های خود را محدود کردید، با یک پزشک مشورت کنید. در طول مشاوره، حتماً در مورد آنچه در طول عمل انتظار می رود، امکانات، هزینه و سایر موارد سوال بپرسید.

یادداشت پایانی

در این مقاله تلاش کردیم به تمامی عواملی که بر هزینه جراحی بینی استخوانی تاثیرگذار است اشاره کنیم. شما می‌توانید برای انجام این جراحی به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید.

 یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

انواع جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یکی از جراحی‌های زیبایی چشم است که شما با بهره از آنها می‌توانید زیبایی صورت و چهره را چندین برابر کنید. در ادامه این

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

تراکم استخوان فک برای ایمپلنت

کاهش تراکم استخوان‌های بدن به هر دلیلی را پوکی استخوان می‌نامند. این نوع بیماری بر ساختار همه استخوان‌های بدن از جمله استخوان فک تاثیر می‌گذارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *