بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟ هزینه و مزایا و معایب جراحی ترمیم پلک با لیزر

آخرین تاریخ بروزرسانی: 7 خرداد 1403
بلفاروپلاستی با لیزر چگونه انجام می شود

بلفاروپلاستی با لیزر یک روش جراحی است که در آن از لیزر CO2 یا لیزر Erbium YAG برای برداشتن چربی و پوست اضافی از پلک فوقانی استفاده می‌شود. در این جراحی ریسک کمی وجود دارد و هدف آن رفع افتادگی‌هایی است که می‌تواند بینایی را مختل کند. این جراحی را می‌توان به لطف حرارت لیزر، با دقت بیشتری انجام داد.

در مقاله پیش رو جراحی بلفاروپلاستی با لیزر را بررسی خواهیم کرد، با توجه به مطالبی که در ادامه می‌خوانید می‌توانید در صورت نیاز و دریافت اطلاعات دقیق‌تر به سایت دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، دهان و صورت مراجعه کرده و یا از طریق شماره تماس با مطب در ارتباط باشید.

از روش‌های نوین و پیشرفته برای بهبود ظاهر پلک‌ها و اطراف چشم‌ها بلفاروپلاستی با لیز است؛ که در حال حاضر، به‌عنوان یک روش مؤثر و کم‌خطر شناخته می‌شود. دربلفاروپلاستی با لیزر به‌جای استفاده از تیغ جراحی، از لیزر برای برش و ترمیم پلک استفاده می‌شود، که خونریزی و تورم را به حداقل می‌رساند، بلفاروپلاستی با لیزربه عنوان جایگزینی برای جراحی سنتی معرفی شده. جراحی پلک با لیزر ماندگاری بالا و دوره نقاهت کمتری دارد، و نیازی به بخیه ندارد.

تفاوت بین بلفاروپلاستی با لیزر و بلفاروپلاستی سنتی چیست؟

هر دو روش جراحی پلاستیک پوست و چربی اضافی را از بین می‌برند، اما از روش‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. در جراحی سنتی پلک، جراح از یک چاقوی جراحی برای ایجاد یک برش کوچک در پلک فوقانی استفاده می‌کند و از آنجایی که سوزاندن وجود ندارد، کنترل خونریزی راحت نیست.

رزرو نوبت دکتر سزاوار

شما می‌توانید برای انجام بلفاروپلاستی با لیزر و خدمات پزشکی دیگر به مطب دکتر مهدی سزاوار متخصص جراحی فک، صورت و زیبایی به نشانی میدان ونک، خ گاندی شمالی، ک صانعی شرقی، پلاک ۷، واحد ۲ مراجعه کنید و یا برای رزرو وقت و یا پرسش در خصوص انواع جراحی فک و صورت و ایمپلنت دندان به صفحه اینستاگرام دکتر سزاوار به آدرس @drsezavaromfs مراجعه کرده و یا از طریق تلفن تماس ۰۲۱۸۸۷۸۴۱۷۲ – ۰۲۱۸۸۷۸۴۹۶۷ و شماره واتساپ ۰۹۰۲۲۵۴۲۴۴۸ با مطب ارتباط برقرار کنید.

برای مطالعه مقاله عمل اندوسکوپیک چیست؟ کلیک کنید. (برسی کامل مزایا و معرفی بهترین روش) 

مزایای عمل جراحی بلفاروپلاستی با لیزر

بر خلاف روش سنتی، بلفاروپلاستی با لیزر باعث ایجاد ناراحتی، کبودی و تورم کمتری در اطراف پلک‌ های پایین و بالایی می‌شود. در این جراحی هیچ بخیه‌ای وجود ندارد، به این معنی که هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ ای روی پوست ظریف پلک ایجاد نخواهد شد.

 مزایای عمل جراحی بلفاروپلاستی با لیزر

به طور کلی، درمان نسبت به جراحی سنتی زمان کمتری برای تکمیل نیاز دارد. این تکنیک به جراحان پلاستیک اجازه می‌دهد تا در طول فرآیند دقیق‌ تر باشند. به همین دلیل، خطر خونریزی به حداقل می‌رسد و بهبودی بسیار سریعتر است. وقتی صحبت از بهبودی می‌شود.

انقباض زخم نیز کمتر است. نتایج  بلفاروپلاستی با لیزر بلافاصله قابل مشاهده است، اما باید منتظر بمانید تا تورم پلک بالایی یا پایینی برطرف شود تا بتوانید نتایج کامل را تجربه کنید.البته برای همه افراد همیشه این سوال پیش می آید که آیا عمل بلفاروپلاستی برگشت دارد یا خیر ؟! میتوانید پاسخ کامل خود را در مقالات مربوطه در وب سایت دکتر سزاوار دریافت کنید .

جزئیات عمل لیفت پلک

لیفت پلک بلفاروپلاستی به صورت سرپایی انجام می‌شود. این جراحی تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود و گفتنی است که تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام خواهد شد. یک جراح آموزش دیده یک صفحه فلزی را در نزدیکی کره چشم قرار می‌دهد و با دستگاه لیزر پوست را برش می‌دهد. تفاوت بلفاروپلاستی با لیزر و برشی که با چاقوی جراحی ایجاد می‌کند در این است که با برخورد لیزر به پوست، رگ‌های خونی را می‌سوزد .

و از خونریزی بیشتر جلوگیری می‌کند.در نتیجه، کل درمان بسیار سریعتر انجام می‌شود و خطر ایجاد جای زخم قابل مشاهده کاهش می‌یابد. تمام این فرآیند به تسریع روند بهبودی کمک می‌کند. هنگامی که برش‌ های دقیق ایجاد شد، جراح زیبایی پوست اضافی و احتمالاً چربی را برمی‌دارد یا تغییر موقعیت می‌دهد. سپس با چسب بافت برش‌ها را می‌بندند.

زمان نقاهت بعد از جراحی زیبایی پلک فوقانی با لیزر

دوره نقاهت بلفاروپلاستی با لیزر نسبتاً کوتاه است. بلافاصله پس از عمل لیفت پلک، مدتی را در اتاق ریکاوری سپری می‌کنید، جایی که پرسنل پزشکی برای جلوگیری از عوارض، شما را تحت نظر خواهند داشت. هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. در همان روز مرخص می‌شوید تا بتوانید در منزل به بهبودی خود ادامه دهید.

 زمان نقاهت بعد از جراحی زیبایی پلک فوقانی با لیزر

پس از درمان، ناحیه کمی متورم و کبود خواهد شد، اما با گذشت زمان این مشکل خود به خود برطرف می‌شود. برای به حداقل رساندن تورم، بیماران می‌توانند از کمپرس سرد در ناحیه درمان استفاده کنند. آنها باید چند روز در حالی که سر خود را بالاتر از بقیه بدن خود قرار داده‌اند بخوابند .

و از بلند کردن وسایل سنگین خودداری کنند.از آنجایی که هیچ بخیه‌ای وجود ندارد، هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ ای نیز وجود نخواهد داشت. از شما خواسته می‌شود که مدتی از کار خود مرخصی بگیرید. با این وجود فعالیت‌ های عادی را می‌توان پس از 7-10 روز از سر گرفت.

مطالعه بیشتر : برای دریافت اطلاعات بیشتر  در مورد ، درمان فرورفتگی چشم در کاسه  کلیک کنید .

هزینه بلفاروپلاستی با لیزر

هزینه بلفاروپلاستی با لیزر می‌تواند تحت تأثیر عوامل زیادی مانند تجربه پزشک، هزینه‌های بالینی، شدت مشکل و هر دارویی که ممکن است مورد نیاز باشد، قرار دارد. از آنجایی که هر کلینیک لیست قیمت مخصوص به خود را دارد، باید از قبل با جراح پلاستیک در مورد هزینه درمان صحبت کنید.

خطرات و عوارض احتمالی جراحی پلک با لیزر و بلفاروپلاستی سنتی

اگر بلفاروپلاستی با لیزر طبق برنامه پیش نرود، ممکن است مشکلات مختلفی ایجاد شود. برای جلوگیری از عوارض جراحی پلک ، یک جراح مجرب را انتخاب کنید. از عوارض احتمالی جراحی بلفاروپلاستی با لیزر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خشکی چشم
  • تاری دید موقت
  • تغییر رنگ پوست
  • جای زخم قابل توجه
  • آسیب به عضله
  • عفونت و خونریزی
  • چشم‌های تحریک شده
  • مشکل در بستن چشم ها

آیا بلفاروپلاستی با لیزر برای همه مناسب است؟

برای اینکه واجد شرایط بلفاروپلاستی با لیزر باشید، باید به لحاظ بدنی سالم باشید. اگر قبلاً به بیماری که ممکن است زندگی شما را در طول درمان جراحی پلاستیک به خطر بیندازد مبتلا شده باید، کاندیدای مناسبی برای بلفاروپلاستی لیزری نخواهید بود.

 آیا بلفاروپلاستی با لیزر برای همه مناسب است

علاوه بر این زنان باردار و شیرده نمی‌توانند از مزایا جراحی پلاستیک بهره‌مند شوند به طور کلی این جراح است که سابقه پزشکی بیمار را ارزیابی می‌کند و در مورد انجام دادن یا ندادن آن برای متقاضی تصمیم می‌گیرد.

کدام روش جراحی بلفاروپلاستی بهتر است؟

بلفاروپلاستی با لیزر و بلفاروپلاستی سنتی هر دو کاربرد خود را دارند. بنابراین یکی بهتر از دیگری نیست. به عبارت دیگر واجد شرایط بودن و نیازهای منحصر به فرد هر فرد است که نوع جراحی را مشخص می‌کند. کلید موفقیت در عمل بلفاروپلاستی فوقانی، آنالیز هر بیمار و انتخاب تکنیک مناسب برای بیمار است .

بیماری که هدف آن جوانسازی پوست و عمل پف بالای چشم با بهترین روش همراه با حفظ ویژگی‌های خود است. به خاطر داشته باشید یافتن یک جراح خوب آموزش دیده در جراحی‌های صورت و ترمیمی از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین مهم است که قبل از اقدام به جراحی درباره مهارت و تخصص پزشک خود تحقیق کنید تا بهترین نتیجه را از هر کدام از روش‌ها بدست آورید.

آیا می توان از لیزر برای پلک بالایی استفاده کرد؟

بله، بلفاروپلاستی با لیزر را می‌توان بر روی پلک‌ های فوقانی انجام داد تا پوست، ماهیچه، چربی و سایر بافت‌ های اضافی برداشته شود. همین امر در مورد پلک پایین نیز صدق می‌کند. گزینه دیگری برای اصلاح پلک پایین وجود دارد و آن بلفاروپلاستی با پینچ است.

آیا لیزر می تواند به رفع افتادگی پلک و پوست اضافی کمک کند؟

کاملا، بلفاروپلاستی با لیزر یا جراحی پلک با لیزر به متخصص جراحی پلاستیک این امکان را می‌دهد که برشی روی پوست ایجاد کند و به چربی‌ های اضافی دسترسی پیدا کند. لیزر هنگام برخورد رگ‌ های خونی آنها به هم می‌چسباند تا خونریزی را به حداقل می رساند. هنگامی که این روش به درستی استفاده شود، نتایج چشمگیری در هر دو پلک بالا و پایین ارائه می‌دهد. اصلاح پتوز یا جراحی افتادگی پلک روش دیگری برای رفع افتادگی پلک است.

آیا همزمان با جراحی بلفاروپلاستی با لیزر می‌توان جراحی دیگری انجام داد؟

بلفاروپلاستی‌های لیزری به تنهایی می‌توانند نتایج عالی را نشان دهند، اما اغلب بیماران این روش را با روش‌های دیگر ترکیب می کنند تا به نتایج بهتر دست یابند. از جراحی‌ های رایج همراه با بلفاروپلاستی، جراحی چانه یا بینی است.

بلفاروپلاستی با لیزر، که به‌عنوان جراحی پلک با لیزر نیز شناخته می‌شود، یک روش پیشرفته و کم تهاجمی برای ترمیم پلک است. تحقیقات انجام شده توسط دکتر مایکل ل. کیتزنشان می‌دهد، که بلفاروپلاستی با لیزر می‌تواند عوارض کمتری نسبت به روش‌های دیگرترمیم پلک داشته باشد، و فرایند بازیابی سریع‌تری را برای بیماران فراهم کند. جراحی پلک با لیزر، با استفاده از تکنولوژی لیزری برای حذف بافت‌های زائد و ترمیم پلک انجام می‌شود. ترمیم پلک با لیزر علاوه بر کمک به بهبود ظاهر، می‌تواند به شکل و ساختار چشم‌ها نیز کمک کند.

سوالات متداول

1 – هزینه بلفاروپلاستی با لیزر چقدر است ؟

هزینه بلفاروپلاستی با لیزر می‌تواند تحت تأثیر عوامل زیادی مانند تجربه پزشک، هزینه‌های بالینی، شدت مشکل و هر دارویی که ممکن است مورد نیاز باشد، قرار دارد. از آنجایی که هر کلینیک لیست قیمت مخصوص به خود را دارد، باید از قبل با جراح پلاستیک در مورد هزینه درمان صحبت کنید.

2 – زمان نقاهت بلفاروپلاستی با لیزر چقدر است ؟

دوره نقاهت بلفاروپلاستی با لیزر نسبتاً کوتاه است. بلافاصله پس از عمل لیفت پلک، مدتی را در اتاق ریکاوری سپری می‌کنید، جایی که پرسنل پزشکی برای جلوگیری از عوارض، شما را تحت نظر خواهند داشت. هیچ جایی برای نگرانی وجود ندارد. در همان روز مرخص می‌شوید تا بتوانید در منزل به بهبودی خود ادامه دهید.

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *