ایمپلنت دندان ارزان

ایمپلنت دندان ارزان

 بسیاری از دندانپزشکان موافقند که وقتی صحبت از گزینه‌های جایگزینی دندان می‌شود، ایمپلنت دندان بهترین انتخاب است. به طور کلی، بیمارانی که ایمپلنت‌های دندانی را انتخاب می‌کنند از نتایج آن راضی هستند.

پس چرا ایمپلنت دندان اولین انتخاب اکثر بیماران نیست؟ حقیقت این است که بسیاری از بیماران از پروتزهای جزئی یا کامل یا بریج برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته استفاده می‌کنند.

البته نه به این دلیل که نمی‌دانند ایمپلنت دندان چیست، بلکه به این دلیل که تصور می‌کنند این روش برای آنها مقرون به صرفه نخواهد بود. آیا این درست است که ایمپلنت دندان گران‌ترین گزینه روی میز است؟ و چرا قیمت آن با یکدیگر متفاوت است؟ اگر شما نیز به دندان ایمپلنت دندان ارزان قیمت هستید پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

هزینه ایمپلنت دندان می‌تواند بسیار متفاوت باشد. با این حال، بسیاری از جنبه‌های مختلف مانند مواد مورد استفاده، تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز و ناحیه‌ای که ایمپلنت در آن قرار می‌گیرد می‌توانند روی هزینه تاثیر بگذارند. از این رو مهم است که قبل از ادامه روند کاشت دندان، عوامل موثر بر هزینه را درک کنید.

چه عواملی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد؟

 

چه عواملی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد؟

1. مواد ایمپلنت دندان

ایمپلنت‌های دندانی از تیتانیوم برای قسمت ریشه و سرامیک برای قسمت تاج ساخته شده‌اند. یک پیچ فلزی کوچک این دو قطعه را به هم متصل می‌کند، اما در برخی، پیچ می‌تواند بخشی از تاج باشد.

برای این جراحی معمولاً از تیتانیوم استفاده می‌شود، زیرا استخوان فک به خوبی با این ماده متصل خواهد شد، علاوه بر این ماده‌ای زیست‌سازگار است.

گاهی اوقات ممکن است بیمار به دلیل حساسیت به فلز به مواد دیگری نیاز داشته باشد که می‌تواند بر هزینه تاثیر بگذارد. رایج‌ترین جایگزین برای تیتانیوم، ایمپلنت دندانی سرامیکی است. زیرکونیا ماده جایگزین سرامیکی پیشرو است که آن را بدون نقص با دندان‌های طبیعی شما ترکیب می‌کند.

2. تعداد ایمپلنت‌های دندانی

تعداد مورد نیاز ایمپلنت دندان برای انجام ترمیم یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه است که به هر بیمار بستگی دارد. اگر یک دندان از دست رفته باشد، ایمپلنت تک دندانی کافی است. با این حال، اگر بیمار چندین دندان را از دست داده باشد، احتمالاً آنها را با ایمپلنت‌های جداگانه جایگزین می‌کند که مطمئناً هزینه آن را افزایش می‌دهد.

بسیاری از بیمارانی که تمام یا اکثر دندان‌های خود را از دست داده‌اند، جایگزین دندان مانند پروتز یا بریج‌های ثابت را انتخاب می‌کنند. این جایگزین‌ها توانایی غذا خوردن و جویدن را به آن‌ها باز می‌گردانند، و مقرون به صرفه‌تر از کاشت دندان با ایمپلنت‌های دندانی هستند.

3. پیوند استخوان

بیمارانی که بیش از یک سال از نبود دندان آن‌ها می‌گذرد، احتمال از دست دادن استخوان فک را تجربه می‌کنند. دندان‌های طبیعی روی فک وزن می‌آورند و آن را محکم و سالم نگه می‌دارند. وقتی دندانی از دست می‌رود، استخوان آن محل به تدریج پوسیده می‌شود.

در موارد شدید، این می‌تواند باعث نوسانات و از دست دادن دندان شود. برای ایمپلنت، باید تراکم استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت در موقعیت خود وجود داشته باشد. پیوند استخوان یک مرحله اضافی است و به زمان التیام مورد نیاز پس از عمل می‌افزاید. این اقدام می‌تواند تاثیر مستقیم بر قیمت داشته باشد.

4. بهداشت دهان و دندان بیمار

بیمارانی که عفونت‌های دهانی را پشت سر گذاشته‌اند ممکن است برای کاشت ایمپلنت دندان با مشکل بیشتری مواجه شوند. اگر دندان ضربه شدیدی را تجربه کرده باشد یا زودتر عفونی شده باشد، ایمپلنت‌ها ممکن است شکست بخورند. برخی از شرایط رایج عبارتند از بیماری لثه، عفونت فک، آبسه یا کانال ریشه.

گذاشتن ایمپلنت در این موارد غیر ممکن نیست، با این حال، بیماران باید آگاه باشند که عفونت می‌تواند به شکست ایمپلنت کمک کند. در صورت نیاز به جایگزینی ایمپلنت، هزینه و پیچیدگی روش بیشتر خواهد شد.

5. کشیدن دندان

کشیدن دندان معمولا کوتاه و سریع است و در برخی شرایط می‌توان ایمپلنت را در همان روز پس از کشیدن دندان قرار داد. با این حال، اگر دندان شما نیاز به کشیدن داشته باشد، هزینه کل ایمپلنت دندان را افزایش می‌دهد.

6.محل کاشت ایمپلنت

محل کاشت دندان نیز می‌تواند روی هزینه آن تاثیر بگذارد. هزینه یک ایمپلنت دندانی تنها می‌تواند مقرون به صرفه باشد، در حالی که دو ایمپلنت در یک طرف می‌تواند بالاتر باشد. علاوه بر این، قیمت ایمپلنت در فک پایین شما می‌تواند بیشتر از یک ایمپلنت در فک بالا باشد.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت این است که چه نوع دندان‌هایی جایگزین می‌شوند. ایمپلنت دندان عقبی هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت دندان جلو دارد.

7.نوع بیهوشی

هزینه این روش بسته به نوع بیهوشی مورد استفاده متفاوت است. هزینه بی حسی موضعی کمتر از بیهوشی عمومی است، اما اگر تحت عمل جراحی قرار می‌گیرید، احتمالاً به بیهوشی عمومی نیاز خواهید داشت. سایر گزینه‌های آرام بخش مانند IV و آرام بخش خوراکی نیز می‌توانند بر هزینه تأثیر بگذارند.

8.تجربه دندانپزشک

تجربه دندانپزشک روی هزینه تاثیر می‌گذارد. اگر دندانپزشک شما تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، از شما انتظار می‌رود که بیشتر از کسی که در این صنعت نوپا است، پرداخت کنید.

9.نوع جراحی

هزینه ایمپلنت دندان بر اساس نوع جراحی که برای پروسه ایمپلنت شما مورد نیاز است متفاوت است. دو نوع متداول عبارت‌اند از: ایمپلنت دندان سنتی، که در آن یک پست تیتانیومی از طریق جراحی در استخوان فک شما قرار می‌گیرد و ایمپلنت دندانی با بارگذاری فوری که در آن یک پایه پلاستیکی کوچک از طریق جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرد.

ایمپلنت‌های دندانی سنتی هزینه بیشتری دارند زیرا به زمان و مواد جراحی بیشتری نیاز دارند. ایمپلنت‌های دندانی با بارگذاری فوری هزینه کمتری دارند زیرا زمان کمتری را صرف و از مواد کمتری استفاده می کنند.

آیا من کاندید خوبی برای انجام ایمپلنت دندان هستم؟

 

آیا من کاندید خوبی برای انجام ایمپلنت دندان هستم؟

انجام موفقیت آمیز کاشت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

استخوان

وقتی یک دندان از دست می‌رود، استخوان اطراف آن شروع به تحلیل می‌کند. شما به مقدار مشخصی استخوان نیاز دارید تا بتوانید ایمپلنت انجام دهید. اگر مدتی است که دندان خود را از دست داده‌اید، ممکن است استخوان کافی برای انجام جراحی ایمپلنت دندان نداشته باشید.

برای تعیین این موضوع از یک اسکنر CBCT استفاده می‌شود. این فناوری مدرن یک نمای سه بعدی از دهان و استخوان فک شما می‌دهد تا پزشک بتواند کمیت استخوان را ارزیابی کند.

اگر استخوان کافی برای ایمپلنت دندان نداشته باشید، در صورت لزوم با انجام جراحی پیوند استخوان از منابع مختلف که توسط متخصص جراحی فک، دهان و صورت انجام می‌گیرد به بدن شما در بازسازی استخوان و بافت کمک می‌شود

سن

ایمپلنت‌های دندانی در بزرگسالانی که رشد و نمو آن‌ها به پایان رسیده باشد، بسیار موفق عمل می‌کند. اگر سن بیمار خیلی کم باشد، ممکن است لازم باشد منتظر بمانید تا ساختار صورت رشد کند. رشد استخوان های صورت معمولاً در حدود ۱۶ سالگی برای دختران و ۱۸ سالگی برای پسران تکمیل می شود.

لازم به ذکر است که سن قرار دادن ایمپلنت همزمان با رشد دو تکمیل استخوان آلوئول در نظر گرفته می‌شود و بنابراین در صورت از دست رفتن دندان دائمی در سنین کودکی جایگزینی با ایمپلنت بعنوان گزینه‌یی اصلی و جدی باید در نظر گرفته شود.

سلامتی

مانند بسیاری از جراحی‌ها، سلامت عمومی و دهان و دندان برای جراحی ایمپلنت دندان مهم است. اگر از بیماری‌های خاصی مانند دیابت رنج می‌برید، سیگاری هستید یا بیماری پریودنتال پیشرفته دارید، اینتگریشن ایمپلنت با استخوان ممکن است است تحت تاثیر قرارگیرد.

چرا قیمت ایمپلنت‌های دندانی بسیار متفاوت است؟

 

چرا قیمت ایمپلنت های دندانی بسیار متفاوت است؟

هزینه واقعی ایمپلنت دندان بسته به سلامت و نیاز بیمار بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، بیمارانی که توده استخوانی در فک خود را از دست داده‌اند ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند که می‌تواند هزینه بیشتری را افزایش دهد. به علاوه انواع مختلف ایمپلنت  به دلیل نوع مختلف موادی که در آن‌ها به کار رفته است، در هزینه هم تفاوت دارند.

قیمت ایمپلنت‌ها علاوه بر دستمزد دندان پزشک به هزینه لابراتوار هم بستگی دارد. یک آزمایشگاه دندانپزشکی ارزان قیمت اغلب از مواد ارزان‌تر برای ایجاد دندان‌های ایمپلنت استفاده می‌کند.

قیمت ایمپلنت ارزان

شاید شما هم به دنبال قیمت ایمپلنت ارزان باشید.؛ اینکه هزینه این خدمات بسیار است را نمی‌شود انکار کرد، اما توجه داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست. ایمپلنت دندان به علت اینکه نیاز به جراحی دارد و باید توسط متخصص انجام شود از دیگر خدمات دندانپزشکی هزینه بیشتری را بر دوش بیمار می‌گذارد.

به خاطر داشته باشید که ایمپلنت دندان ارزان قیمت می‌تواند سلامت دندان شما را به خطر اندازد و علاوه بر این نیاز به جراحی‌های بعدی را بیشتر کند. بنابراین بیشتر از اینکه به دنبال ایمپلنت ارزان قیمت دندان باشید بهتر است به دنبال دندانپزشک با تجربه باشید.

به دلیل نوسان بازار ارزی کشور و وارداتی بودن بسیاری از قطعات و مواد ایمپلنت دندان نمی‌توان قیمت ایمپلنت را پیش بینی کرد علاوه بر این حتی اگر شما ایمپلنت دندان ارزان قیمت را هم پیدا کنید ممکن است به دلیل موارد که بر قیمت تاثیر می‌گذارد مجبور به پرداخت هزینه‌ای بیشتر باشید.

جمع بندی

 چه یک دندان یا چند دندان از دست داده باشید، ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند به شما کمک کنند تا دوباره لبخندی زیبا داشته باشید. انواع مختلف ایمپلنت‌ها باعث شده که لیست قیمت‌های جراحی ایمپلنت دندان بسیار متنوع باشد و شما بتوانید ایمپلنت دندان ارزان قیمت را هم بیابید.

بهترین کار این است که یک وقت مشاوره با پزشک خود تنظیم کنید تا مناسب‌ترین مدل ایمپلنت را که با بودجه و شرایط شما مناسب است پیدا کنید.

دکتر مهدی سزاوار، یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستند که کارنامه درخشان ایشان در عرصه آموزش و درمان موفق، خود گویای تجربه و مهارت ایشان و یکی از مهم‌ترین عوامل تضمین کننده رضایت مراجعین ایشان است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

پیوند استخوان دندان چیست؟

پیوند استخوان دندان چیست

ایمپلنت یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال جایگزینی دندان از دست رفته هستند، اما برای حمایت از آنها به ساختار استخوانی سالم در

پیوند استخوان در ایمپلنت درد دارد

پیوند استخوان در ایمپلنت درد دارد

ایمپلنت‌ دندان، دندانپزشکی مدرن را متحول کرده است. آنها راهی موثر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته در اثر عفونت، ضربه، پوسیدگی شدید دندان یا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *