ایمپلنت دندان ارزان

ایمپلنت دندان ارزان

ایمپلنت دندان ارزان: بسیاری از دندانپزشکان موافقند که وقتی صحبت از گزینه های جایگزینی دندان می شود، ایمپلنت دندان بهترین انتخاب است. و به طور کلی، بیمارانی که ایمپلنت های دندانی را انتخاب می کنند از نتایج آن راضی هستند. پس چرا ایمپلنت دندان اولین انتخاب اکثر بیماران نیست؟ حقیقت این است که بسیاری از بیماران از پروتزهای جزئی یا کامل یا بریج برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می کنند. البته نه به این دلیل که نمی دانند ایمپلنت دندان چیست، بلکه به این دلیل که تصور می کنند ایمپلنت دندان برای آنها مقرون به صرفه نخواهد بود. آیا این درست است که ایمپلنت دندان گران ترین گزینه روی میز است؟ چرا قیمت ایمپلنت های دندان با یکدیگر متفاوت است؟ اگر شما نیز به دندان ایمپلنت دندان ارزان قیمت هستید پیشنهاد می کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

هزینه ایمپلنت دندان می تواند بسیار متفاوت باشد. با این حال، بسیاری از جنبه های مختلف می تواند بر هزینه ایمپلنت تاثیر بگذارد. چه مواد مورد استفاده، تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، یا فقط ناحیه‌ای که ایمپلنت در آن قرار می‌گیرد، مهم است که قبل از ادامه روند کاشت دندان، عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان را درک کنید.

چه عواملی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد؟

چه عواملی بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر می گذارد؟

1. مواد ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی از تیتانیوم برای قسمت ریشه و سرامیک برای قسمت تاج ساخته شده اند. یک پیچ فلزی کوچک این دو قطعه را به هم متصل می‌کند، اما در برخی، پیچ می‌تواند بخشی از تاج باشد.

برای این جراحی معمولاً از تیتانیوم استفاده می‌شود، زیرا استخوان فک به خوبی با این ماده متصل خواهد شد، علاوه بر این ای ماده زیست‌سازگار است.

گاهی اوقات ممکن است بیمار به دلیل حساسیت به فلز به مواد دیگری نیاز داشته باشد که می تواند بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر بگذارد. رایج ترین جایگزین برای تیتانیوم، ایمپلنت دندانی سرامیکی است. زیرکونیا ماده جایگزین سرامیکی پیشرو است که آن را بدون نقص با دندان های طبیعی شما ترکیب می کند.

2. تعداد ایمپلنت های دندانی

تعداد مورد نیاز ایمپلنت دندان برای انجام ترمیم یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر هزینه است که به هر بیمار بستگی دارد. اگر یک دندان از دست رفته باشد، ایمپلنت تک دندانی کافی است. با این حال، اگر بیمار چندین دندان را از دست داده باشد، احتمالاً آنها را با ایمپلنت های جداگانه جایگزین می کند که مطمئناً هزینه آن را افزایش می دهد.

بسیاری از بیمارانی که تمام یا اکثر دندان‌های خود را از دست داده‌اند، جایگزین دندان مانند پروتز یا بریج‌های ثابت را انتخاب می‌کنند. این جایگزین‌ها توانایی غذا خوردن و جویدن را به آن‌ها باز می‌گردانند، و مقرون به صرفه‌تر از کاشت دندان با ایمپلنت‌های دندانی هستند.

3. پیوند استخوان

بیمارانی که بیش از یک سال از نبود دندان آن ها می گذرد ، احتمال از دست دادن استخوان فک را تجربه می کنند. دندان های طبیعی روی فک وزن می آورند و آن را محکم و سالم نگه می دارند. وقتی دندانی از دست می‌رود، استخوان آن محل به تدریج پوسیده می‌شود. در موارد شدید، این می تواند باعث نوسانات و از دست دادن دندان شود. برای ایمپلنت، باید تراکم استخوان کافی برای نگه داشتن ایمپلنت در موقعیت خود وجود داشته باشد. پیوند استخوان یک مرحله اضافی است و به زمان التیام مورد نیاز پس از عمل می افزاید. علاوه بر این این اقدام می تواند تاثیر مستقیم بر قیمت ایمپلنت دندان داشته باشد.

4. بهداشت دهان و دندان بیمار

بیمارانی که عفونت های دهانی را پشت سر گذاشته اند ممکن است برای کاشت ایمپلنت دندان با مشکل بیشتری مواجه شوند. اگر دندان ضربه شدیدی را تجربه کرده باشد یا زودتر عفونی شده باشد، ایمپلنت‌ها ممکن است شکست بخورند. برخی از شرایط رایج عبارتند از بیماری لثه، عفونت فک، آبسه یا کانال ریشه.

گذاشتن ایمپلنت در این موارد غیر ممکن نیست، با این حال، بیماران باید آگاه باشند که عفونت می تواند به شکست ایمپلنت کمک کند. در صورت نیاز به جایگزینی ایمپلنت، هزینه ایمپلنت دندان و پیچیدگی روش بیشتر خواهد شد.

5. کشیدن دندان

کشیدن دندان معمولا کوتاه و سریع است و در برخی شرایط می توان ایمپلنت را در همان روز پس از کشیدن دندان قرار داد. با این حال، اگر دندان شما نیاز به کشیدن داشته باشد، هزینه کل ایمپلنت دندان را افزایش می دهد.

6.محل کاشت ایمپلنت

محل کاشت دندان نیز می تواند روی هزینه آن تاثیر بگذارد. هزینه یک ایمپلنت دندانی تنها می تواند مقرون به صرفه باشد، در حالی که دو ایمپلنت در یک طرف می تواند بالاتر باشد. علاوه بر این، قیمت ایمپلنت در فک پایین شما می تواند بیشتر از یک ایمپلنت در فک بالا باشد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت این است که چه نوع دندان هایی جایگزین می شوند. ایمپلنت دندان عقبی هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت دندان جلو دارد.

7.نوع بیهوشی

هزینه ایمپلنت دندان بسته به نوع بیهوشی مورد استفاده متفاوت است. هزینه بی حسی موضعی کمتر از بیهوشی عمومی است، اما اگر تحت عمل جراحی قرار می گیرید، احتمالاً به بیهوشی عمومی نیاز خواهید داشت. سایر گزینه های آرام بخش مانند IV و آرام بخش خوراکی نیز می توانند بر هزینه ایمپلنت دندان تأثیر بگذارند.

8.تجربه دندانپزشک

تجربه دندانپزشک روی هزینه تاثیر می گذارد. اگر دندانپزشک شما تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، از شما انتظار می رود که بیشتر از کسی که در این صنعت نوپا است، پرداخت کنید.

9.نوع جراحی

هزینه ایمپلنت دندان بر اساس نوع جراحی که برای پروسه ایمپلنت دندان شما مورد نیاز است متفاوت است. دو نوع متداول عبارتند از: ایمپلنت دندان سنتی، که در آن یک پست تیتانیومی از طریق جراحی در استخوان فک شما قرار می‌گیرد و ایمپلنت دندانی با بارگذاری فوری که در آن یک پایه پلاستیکی کوچک از طریق جراحی در استخوان فک قرار می‌گیرد. ایمپلنت های دندانی سنتی هزینه بیشتری دارند زیرا به زمان و مواد جراحی بیشتری نیاز دارند. ایمپلنت های دندانی با بارگذاری فوری هزینه کمتری دارند زیرا زمان کمتری را صرف و از مواد کمتری استفاده می کنند.

آیا من کاندید خوبی برای انجام ایمپلنت دندان هستم؟

آیا من کاندید خوبی برای انجام ایمپلنت دندان هستم؟

انجام موفقیت آمیز ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

استخوان

وقتی یک دندان از دست می رود، استخوان اطراف آن شروع به تحلیل می کند. شما به مقدار مشخصی استخوان نیاز دارید تا بتوانید ایمپلنت دندان انجام دهید. اگر مدتی است که دندان خود را از دست داده اید، ممکن است استخوان کافی برای انجام جراحی ایمپلنت دندان نداشته باشید. برای تعیین این موضوع از یک اسکنر CBCT استفاده می شود. این فناوری مدرن یک نمای سه بعدی از دهان و استخوان فک شما می دهد تا پزشک بتواند کمیت استخوان را ارزیابی کند. اگر استخوان کافی برای ایمپلنت دندان نداشته باشید،درصورت لزوم باانجام جراحی پیوند استخوان از منابع مختلف که توسط متخصص جراحی فک ودهان وصورت انجام میگیرد به بدن شما در بازسازی استخوان و بافت کمک میشود

سن

ایمپلنت‌های دندانی در بزرگسالانی که رشد و نمو آن‌ها به پایان رسیده باشد، بسیار موفق عمل می کند. اگر سن بیمار خیلی کم باشد، ممکن است لازم باشد منتظر بمانید تا ساختار صورت رشد کند. رشد استخوان های صورت معمولاً در حدود ۱۶ سالگی برای دختران و ۱۸ سالگی برای پسران تکمیل می شود.لازم به ذکر است که سن قرار دادن ایمپلنت همزمان بارش دو تکمیل استخوان آلوئول در نظر گرفته میشود وبنابراین در صورت از دست رفتن دندان دائمی در سنین کودکی جایگزینی با ایمپلنت بعنوان گزینه یی اصلی وجدی باید در نظر گرفته شود

سلامتی

مانند بسیاری از جراحی ها، سلامت عمومی و دهان و دندان برای جراحی ایمپلنت دندان مهم است. اگر از بیماری های خاصی مانند دیابت رنج می برید، سیگاری هستید یا بیماری پریودنتال پیشرفته دارید،اینتگریشن ایمپلنت با استخوان ممکن است است تحت تاثیر قرارگیرد

انواع ایمپلنت های دندانی

هر نوع ایمپلنت دندان، پوشش، رابط و اندازه های مختلفی دارد و رایج ترین دسته بندی آن ها عبارتند از:

ایمپلنت های آندوستال (Endosseous)

ایمپلنت های آندوستال رایج ترین نوع ایمپلنت دندان است. آنها گاهی اوقات به عنوان جایگزینی برای بریج یا پروتز متحرک استفاده می شوند. ایمپلنت های اندوستال شامل انواع پیچی، سیلندری (صاف) یا تیغه ای هستند. ایمپلنت‌های اندوستئال ایمن، موثر و محبوب‌ترین ایمپلنت هایی هستند که امروزه استفاده می‌شود.

ایمپلنت های آندوستال

طول درمان

کاشت ایمپلنت های اندوستال ابتدا با سوراخ کردن استخوان فک برای وارد کردن پیچ تیتانیومی که به عنوان یک ریشه مصنوعی عمل می کند، شروع می شود. قبل از اینکه بتوانید پروسه درمانی را ادامه دهید، باید منتظر بمانید تا بافت نرم و استخوان اطراف ریشه بهبود یابد که این بازه زمانی اغلب می تواند چند ماه باشد.

پایداری

ایمپلنت های اندوستال پایدارترین و طبیعی ترین نتایج را به همراه دارند. از آنجایی که مهم ترین قسمت این ایمپلنت ها در استخوان فک کار گذاشته می شود، لازم است که استخوان فک سلامت و تراکم کافی را داشته باشد. اگر به طور طبیعی استخوان فک باریکی دارید یا به دلیل ضربه یا بیماری استخوان فک شما کوتاه یا باریک و فرسوده شده است، ممکن است استخوان کافی برای پشتیبانی مناسب از ایمپلنت اندوستال نداشته باشید. در این مورد، ایمپلنت ساب پریوستال ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد.

ایمپلنت های ساب پریوستال

امروزه به ندرت از ایمپلنت های ساب پریوستال استفاده می شود. زمانی از آنها برای نگه داشتن پروتزهای مصنوعی در بیمارانی ارتفاع استخوان آن ها کافی نبود استفاده می شد. ایمپلنت های ساب پریوستال روی استخوان فک در بافت لثه قرار می گیرند و قسمت فلزی ایمپلنت تا حدودی خارج از لثه قرار می گیرد تا دندان مصنوعی را نگه دارد.

طول درمان

با ایمپلنت های ساب پریوستال، روند کلی درمان در دو نوبت انجام می شود و اغلب برنامه درمانی بسیار کوتاه تری نسبت به ایمپلنت اندوستئال است.

پایداری

ایمپلنت های ساب پریوستئال از ثبات یکسانی برخوردار نیستند زیرا ایمپلنت داخل استخوان فک نمی رود بلکه در بالای استخوان قرار می گیرد و فقط توسط بافت نرم در جای خود نگه داشته می شود. این ایمپلنت هنوز هم نسبت به پروتزهای بدون ایمپلنت پشتیبانی بهتر و بیشتری دارد، اما از ایمپلنت های اندوستال پایداری کمتری دارد.

پوشش ها، اتصالات و اندازه های ایمپلنت دندان

بیش از ۶۰ شرکت مختلف انواع ایمپلنت های دندانی و مواد مورد استفاده برای ساخت آنها را تولید می کنند. در نتیجه، دندانپزشکان گزینه های زیادی برای شناسایی درمان مناسب برای بیمار دارند.

پوشش ها: چندین نوع پوشش مختلف برای ایمپلنت های شما وجود دارد. با اینکه قسمت اصلی ایمپلنت به احتمال زیاد از تیتانیوم ساخته شده است، اما جنس سطح بیرونی آن می تواند متفاوت باشد.

چرا قیمت ایمپلنت های دندانی بسیار متفاوت است؟

چرا قیمت ایمپلنت های دندانی بسیار متفاوت است؟

هزینه واقعی ایمپلنت دندان بسته به سلامت و نیاز بیمار بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، بیمارانی که توده استخوانی در فک خود را از دست داده اند ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند که می تواند هزینه بیشتری را افزایش دهد. به علاوه انواع مختلف ایمپلنت دندان به دلیل نوع مختلف موادی که در آن ها به کار رفته است، در هزینه هم تفاوت دارند.

قیمت ایمپلنت ها علاوه بر دستمزد دندان پزشک به هزینه لابراتوار هم بستگی دارد. یک آزمایشگاه دندانپزشکی ارزان قیمت اغلب از مواد ارزان‌تر برای ایجاد دندان‌های ایمپلنت استفاده می‌کند.

قیمت ایمپلنت ارزان

شاید شما هم به دنبال قیمت ایمپلنت ارزان باشید.؛ اینکه هزینه این خدمات بسیار است را نمی شود انکار کرد، اما توجه داشته باشید که هیچ ارزانی بی علت نیست. ایمپلنت دندان به علت اینکه نیاز به جراحی دارد و باید توسط متخصص انجام شود از دیگر خدمات دندانپزشکی هزینه بیشتری را بر دوش بیمار می گذارد. به خاطر داشته باشید که ایمپلنت دندان ارزان قیمت می تواند سلامت دندان شما را به خطر اندازد و علاوه بر این نیاز به جراحی های بعدی را بیشتر کند. بنابراین بیشتر از اینکه به دنبال ایمپلنت دندان ارزان قیمت باشید بهتر است به دنبال دندانپزشک با تجربه باشید.

به دلیل نوسان بازار ارزی کشور و وارداتی بودن بسیاری از قطعات و مواد ایمپلنت دندان نمی توان قیمت ایمپلنت را پیش بینی کرد علاوه بر این حتی اگر شما ایمپلنت دندان ارزان قیمت را هم پیدا کنید ممکن است به دلیل موارد که بر قیمت ایمپلنت تاثیر میگذارد مجبور به پرداخت هزینه ای بیشتر باشید.

جمع بندی

ایمپلنت دندان ارزان: چه یک دندان یا چند دندان از دست داده باشید، ایمپلنت های دندانی می توانند به شما کمک کنند تا دوباره لبخندی زیبا داشته باشید. انواع مختلف ایمپلنت ها باعث شده که لیست قیمت های جراحی ایمپلنت دندان بسیار متنوع باشد و شما بتوانید ایمپلنت دندان ارزان قیمت را هم بیابید. بهترین کار این است که یک وقت مشاوره با پزشک خود تنظیم کنید تا مناسب ترین مدل ایمپلنت دندان را که با بودجه و شرایط شما مناسب است پیدا کنید. دکتر مهدی سزاوار، یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستند که کارنامه درخشان ایشان در عرصه آموزش و درمان موفق، خود گویای تجربه و مهارت ایشان و یکی از مهم ترین عوامل تضمین کننده رضایت مراجعین ایشان است.

منابع:

https://www.straussdmd.com/truth-cost-dental-implants/

https://www.teethxpress.com/cheap-dental-implants-may-be-more-expensive/

https://www.straussdmd.com/truth-cost-dental-implants/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

ایمپلنت ثابت

ایمپلنت ثابت

ایمپلنت ثابت: روش‌های متعددی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته وجود دارد. در میان تمام آن‌ها ایمپلنت دندان ثابت جزو کاربردی‌ترین متدها به شمار می‌رود. البته

جرم گیری ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از چندین راه موجود برای زیباتر کردن لبخند است. البته که برخی افراد علاوه بر مشکلات مربوط به زیبایی لبخند به دلیل

محدودیت های ایمپلنت دندان برای بیماری های مختلف

محدودیت های ایمپلنت

محدودیت های ایمپلنت: کاشت ایمپلنت روشی برای جایگزین کردن دندان‌های حذف شده به شمار می‌رود. ایمپلنت‌ها از نظر ظاهر و عملکرد به دندان طبیعی نزدیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *