علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

علت تفاوت قیمت در ایمپلنت دندان

بسیاری از دندانپزشکان موافقند که وقتی صحبت از گزینه های جایگزینی دندان می شود، ایمپلنت دندان بهترین انتخاب است. و به طور کلی، بیمارانی که ایمپلنت های دندانی را انتخاب می کنند از نتایج آن راضی هستند. پس چرا ایمپلنت دندان اولین انتخاب اکثر بیماران نیست؟ حقیقت این است که بسیاری از بیماران از پروتزهای جزئی یا کامل یا بریج برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می کنند. البته نه به این دلیل که نمی دانند ایمپلنت دندان چیست، بلکه به این دلیل که تصور می کنند ایمپلنت دندان برای آنها مقرون به صرفه نخواهد بود. آیا این درست است که ایمپلنت دندان گران ترین گزینه روی میز است؟ چرا قیمت ایمپلنت های دندان با یکدیگر متفاوت است؟

 

آیا من کاندید خوبی برای انجام ایمپلنت دندان هستم؟

انجام موفقیت آمیز ایمپلنت دندان به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی از این فاکتورها عبارتند از:

استخوان

وقتی یک دندان از دست می رود، استخوان اطراف آن شروع به تحلیل می کند. شما به مقدار مشخصی استخوان نیاز دارید تا بتوانید ایمپلنت دندان انجام دهید. اگر مدتی است که دندان خود را از دست داده اید، ممکن است استخوان کافی برای انجام جراحی ایمپلنت دندان نداشته باشید. برای تعیین این موضوع از یک اسکنر CBCT استفاده می شود. این فناوری مدرن یک نمای سه بعدی از دهان و استخوان فک شما می دهد تا پزشک بتواند کمیت استخوان را ارزیابی کند. اگر استخوان کافی برای ایمپلنت دندان نداشته باشید،درصورت لزوم باانجام جراحی پیوند استخوان از منابع مختلف که توسط متخصص جراحی فک ودهان وصورت انجام میگیرد به بدن شما در بازسازی استخوان و بافت کمک میشود

سن

ایمپلنت‌های دندانی در بزرگسالانی که رشد و نمو آن‌ها به پایان رسیده باشد، بسیار موفق عمل می کند. اگر سن بیمار خیلی کم باشد، ممکن است لازم باشد منتظر بمانید تا ساختار صورت رشد کند. رشد استخوان های صورت معمولاً در حدود 16 سالگی برای دختران و 18 سالگی برای پسران تکمیل می شود.لازم به ذکر است که سن قراردادن ایمپلنت همزمان بارشدوتکمیل استخوان آلوئول در نظر گرفته میشود وبنابراین در صورت از دست رفتن دندان دائمی در سنین کودکی جایگزینی با ایمپلنت بعنوان گزینه یی اصلی وجدی باید در نظر گرفته شود

سلامتی
مانند بسیاری از جراحی ها، سلامت عمومی و دهان و دندان برای جراحی ایمپلنت دندان مهم است. اگر از بیماری های خاصی مانند دیابت رنج می برید، سیگاری هستید یا بیماری پریودنتال پیشرفته دارید،اینتگریشن ایمپلنت با استخوان ممکن است است تحت تاثیر قرارگیرد

انواع ایمپلنت های دندانی

هر نوع ایمپلنت دندان، پوشش، رابط و اندازه های مختلفی دارد و رایج ترین دسته بندی آن ها عبارتند از:

 

ایمپلنت های آندوستال (Endosseous)

ایمپلنت های آندوستال رایج ترین نوع ایمپلنت دندان است. آنها گاهی اوقات به عنوان جایگزینی برای بریج یا پروتز متحرک استفاده می شوند. ایمپلنت های اندوستال شامل انواع پیچی، سیلندری (صاف) یا تیغه ای هستند. ایمپلنت‌های اندوستئال ایمن، موثر و محبوب‌ترین ایمپلنت هایی هستند که امروزه استفاده می‌شود.

 

ایمپلنت های آندوستال

طول درمان
کاشت ایمپلنت های اندوستال ابتدا با سوراخ کردن استخوان فک برای وارد کردن پیچ تیتانیومی که به عنوان یک ریشه مصنوعی عمل می کند، شروع می شود. قبل از اینکه بتوانید پروسه درمانی را ادامه دهید، باید منتظر بمانید تا بافت نرم و استخوان اطراف ریشه بهبود یابد که این بازه زمانی اغلب می تواند چند ماه باشد.

پایداری
ایمپلنت های اندوستال پایدارترین و طبیعی ترین نتایج را به همراه دارند. از آنجایی که مهم ترین قسمت این ایمپلنت ها در استخوان فک کار گذاشته می شود، لازم است که استخوان فک سلامت و تراکم کافی را داشته باشد. اگر به طور طبیعی استخوان فک باریکی دارید یا به دلیل ضربه یا بیماری استخوان فک شما کوتاه یا باریک و فرسوده شده است، ممکن است استخوان کافی برای پشتیبانی مناسب از ایمپلنت اندوستال نداشته باشید. در این مورد، ایمپلنت ساب پریوستال ممکن است گزینه بهتری برای شما باشد.

 

ایمپلنت های ساب پریوستال

امروزه به ندرت از ایمپلنت های ساب پریوستال استفاده می شود. زمانی از آنها برای نگه داشتن پروتزهای مصنوعی در بیمارانی ارتفاع استخوان آن ها کافی نبود استفاده می شد. ایمپلنت های ساب پریوستال روی استخوان فک در بافت لثه قرار می گیرند و قسمت فلزی ایمپلنت تا حدودی خارج از لثه قرار می گیرد تا دندان مصنوعی را نگه دارد.

 

ایمپلنت های ساب پریوستال

 

طول درمان
با ایمپلنت های ساب پریوستال، روند کلی درمان در دو نوبت انجام می شود و اغلب برنامه درمانی بسیار کوتاه تری نسبت به ایمپلنت اندوستئال است.

پایداری
ایمپلنت های ساب پریوستئال از ثبات یکسانی برخوردار نیستند زیرا ایمپلنت داخل استخوان فک نمی رود بلکه در بالای استخوان قرار می گیرد و فقط توسط بافت نرم در جای خود نگه داشته می شود. این ایمپلنت هنوز هم نسبت به پروتزهای بدون ایمپلنت پشتیبانی بهتر و بیشتری دارد، اما از ایمپلنت های اندوستال پایداری کمتری دارد.

 

پوشش ها، اتصالات و اندازه های ایمپلنت دندان

بیش از 60 شرکت مختلف انواع ایمپلنت های دندانی و مواد مورد استفاده برای ساخت آنها را تولید می کنند. در نتیجه، دندانپزشکان گزینه های زیادی برای شناسایی درمان مناسب برای بیمار دارند.
پوشش ها: چندین نوع پوشش مختلف برای ایمپلنت های شما وجود دارد. با اینکه قسمت اصلی ایمپلنت به احتمال زیاد از تیتانیوم ساخته شده است، اما جنس سطح بیرونی آن می تواند متفاوت باشد.

 

چرا قیمت ایمپلنت های دندانی بسیار متفاوت است؟

هزینه واقعی ایمپلنت دندان بسته به سلامت و نیاز بیمار بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، بیمارانی که توده استخوانی در فک خود را از دست داده اند ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشند که می تواند هزینه بیشتری را افزایش دهد. به علاوه انواع مختلف ایمپلنت دندان به دلیل نوع مختلف موادی که در آن ها به کار رفته است، در هزینه هم تفاوت دارند.
قیمت ایمپلنت ها علاوه بر دستمزد دندان پزشک به هزینه لابراتوار هم بستگی دارد. یک آزمایشگاه دندانپزشکی ارزان قیمت اغلب از مواد ارزان‌تر برای ایجاد دندان‌های ایمپلنت استفاده می‌کند.

 

قیمت ایمپلنت های دندانی بسیار متفاوت است

 

جمع بندی

چه یک دندان یا چند دندان از دست داده باشید، ایمپلنت های دندانی می توانند به شما کمک کنند تا دوباره لبخندی زیبا داشته باشید. انواع مختلف ایمپلنت ها باعث شده که لیست قیمت های جراحی ایمپلنت دندان بسیار متنوع باشد. بهترین کار این است که یک وقت مشاوره با پزشک خود تنظیم کنید تا مناسب ترین مدل ایمپلنت دندان را که با بودجه و شرایط شما مناسب است پیدا کنید. دکتر مهدی سزاوار، یکی از بهترین متخصص ایمپلنت در تهران هستند که کارنامه درخشان ایشان در عرصه آموزش و درمان موفق، خود گویای تجربه و مهارت ایشان و یکی از مهم ترین عوامل تضمین کننده رضایت مراجعین ایشان است.

 

منابع:

https://www.renewinstitute.com/types-dental-implants/

https://www.straussdmd.com/truth-cost-dental-implants/

https://www.teethxpress.com/cheap-dental-implants-may-be-more-expensive/

https://www.straussdmd.com/truth-cost-dental-implants/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

علائم عفونت ایمپلنت دندان

علائم عفونت ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی ممکن است عفونی شوندودرنهایت منجر به پری ایمپلنتایتیس شوند.. ابتلا به عفونت ایمپلنت دندان از سال 2000 میلادی به طور پیوسته در

ایمپلنت دیجیتال

آیا در حال حاضر از ظاهر لبخند خود ناراضی هستید؟ اگر تعدادی از دندان های خود را به دلایل مختلف از دست داده اید، وقت

قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان

امروزه ایمپلنت های دندان طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است، اما قیمت ایمپلنت دندان سوالی است که همیشه ذهن بسیاری از افراد را

آیا ایمپلنت دندان درد دارد

آیا ایمپلنت دندان درد دارد

معمولا بسیاری از مردم نگران درد دندان هستند و برای برخی، مراجعه به دندانپزشک می تواند بسیار استرس زا باشد. اما لازم است به یاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.