همه چیز درباره ایمپلنت دندان

همه چیز درباره ایمپلنت دندان

همه چیز درباره ایمپلنت دندان: افراد به دلایل زیادی از جمله پوسیدگی دندان، آسیب، عفونت و غیره دندان‌های طبیعی خود را از دست می‌دهند. این بسیار طبیعی است که بیماران در هنگام از دست دادن دندان یا نیاز به برداشتن دندان نسبت به لبخند خود احساس خوبی نداشته باشند، اما خوشبختانه راه حل‌های زیادی وجود دارد.

در حالی که گزینه‌های زیادی برای جایگزینی وجود دارد، ایمپلنت‌های دندانی یکی از موثرترین راه‌ها برای جایگزینی دندان از دست رفته و بازگرداندن لبخند زیبا هستند. بزرگترین مزیت این روش این است که ایمپلنت هیچ تفاوتی با سایر دندان‌های طبیعی ندارد و برای سال‌های زیاد از سلامت دهان و دندان بیمار حمایت می‌کند. در مقاله همه چیز درباره ایمپلنت دندان از سایت دکتر سزاوار جراح فک و صورت در مورد انواع مختلف ایمپلنت دندان و مواد ایمپلنت دندانی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا کمک کند بتوانید نوع ایمپلنت برای نیاز خود را انتخاب کنید.

ایمپلنت دندان چیست؟

قبل از اینکه به همه چیز درباره ایمپلنت دندان بپردازیم بهتر است اطلاعاتی را درباره ایمپلنت دندان در اختیارتان قرار دهیم. ایمپلنت دندان از سه بخش تشکیل شده است. یک پایه تیتانیومی که در استخوان فک قرار می گیرد، یک تکیه گاه که از پایه فلزی امتداد می یابد، و یک دندان مصنوعی که روی اباتمنت قرار می گیرد. پایه فلزی که مانند ریشه دندان عمل می‌کند. برای اطمینان از حرکت نکردن ایمپلنت، ستون فلزی باید با سلول‌های استخوانی فک ترکیب شود، در نتیجه ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا استخوان اطراف ایمپلنت بهبود یابد.

در این جراحی بسته به وضعیت خاص، از بی حسی موضعی، آرام بخش یا بیهوشی عمومی استفاده می‌شود. به طور کلی، این یک روش جراحی معمولی است که تقریباً یک ساعت (برای یک ایمپلنت) طول می‌کشد و بیماران به طور معمول روز بعد با ناراحتی بسیار کمی به سر کار باز می گردند!

مدت زمان لازم برای تکمیل جراحی ایمپلنت دندان برای هر بیمار متفاوت است، اما درک این نکته مهم است که برای به حداقل رساندن عوارض و به حداکثر رساندن میزان موفقیت، تکمیل کل فرآیند ماه‌ها طول می کشد.

انواع مختلف ایمپلنت دندان چیست؟

انواع مختلف ایمپلنت دندان چیست؟

دو نوع اصلی ایمپلنت دندان آندوستال و ساب پریوستال و دو نوع عمل اصلی تک مرحله ای و دو مرحله ای وجود دارد. همه گزینه‌ها فوق العاده طبیعی به نظر می رسند، اما به دلایل مختلف استفاده می‌شوند. دندانپزشک شما می‌تواند شما را در تصمیم گیری صحیح در مورد انواع ایمپلنت برای نیازهای خود راهنمایی کند، اما دانستن تفاوت های هر یک مهم است.

اندوستال

ایمپلنت اندوستئال رایج‌ترین نوع ایمپلنت مورد استفاده در افراد است و بیشتر دندانپزشکان ترجیح می‌دهند از آن استفاده کنند. این نوع ایمپلنت به استخوان فک متصل می‌شود تا به عنوان یک ریشه واقعی دندان عمل کند، این ایمپلنت به شکل یک پیچ کوچک است. دندانپزشکان ترجیح می‌دهند از این روش استفاده کنند؛ زیرا زمانی که دندانی در ساختار دهان از بین رفته باشد می‌تواند باعث تحلیل استخوان و جابجایی دندان‌های مجاور شود. ایمپلنت‌های اندوستئال که به ریشه خالی دندان متصل می‌شوند به حفظ ساختار صورت و استخوان فک کمک می‌کنند.

ساب پریوستئال

ایمپلنت‌های ساب پریوستئال شبیه ایمپلنت‌های اندوستئال هستند، اما به جای اینکه به استخوان فک متصل شوند، در زیر بافت لثه یا بالای استخوان فک قرار می گیرند. این گزینه ایمپلنت معمولاً برای بیمارانی استفاده می‌شود که استخوان فک به اندازه کافی قوی یا سالم برای پشتیبانی از ایمپلنت ندارند.

اغلب اوقات، دندانپزشکان به بیماران خود پیشنهاد می‌کنند که برای بازسازی و تقویت استخوان فک خود عمل پیوند استخوان انجام دهند تا بتوانند اندوستال دریافت کنند. با این حال، اگر بیمار خواهان تقویت استخوان نباشد، می‌تواند نتایج بسیار مشابهی را با ایمپلنت ساب پریوستال به دست آورد.

تک مرحله

ایمپلنت دندان تک مرحله‌ای تنها به یک نوبت جراحی نیاز دارد. در طول این روش، دندانپزشک شما ایمپلنت طولانی تری را در فک و لثه قرار می‌دهد تا قسمت بالایی ایمپلنت نمایان شود. پس از بهبودی ناحیه، قسمت‌های اتصال و تاج ایمپلنت دقیقاً به قسمت در معرض دید ایمپلنت متصل می‌شود.

روش تک مرحله ای اغلب برای بیمارانی که مشکلات استخوانی دارند یا افرادی که نیازهای خاصی دارند استفاده می‌شود. این به این دلیل است که فرآیند تک مرحله‌ای معمولاً پس از انجام جراحی اولیه سریع‌تر است و بیمار راحت‌تر با دندان‌های جدید خود سازگار می‌شود.

دو مرحله ای

روش کاشت دندان دو مرحله ای بسیار بیشتر از روش تک مرحله ای طول می کشد، زیرا به حداقل دو عمل جراحی با زمان بهبودی در بین آن نیاز دارد. در مرحله اول این فرآیند، دندانپزشک شما با جراحی، پایه ایمپلنت دندان را در استخوان فک قرار می‌دهد و سپس آن را بخیه می زند تا بهبود یابد. پس از بهبودی دهان بعد از چند ماه، یک جراحی جزئی دیگر، پایه ایمپلنت را برای اتصال قطعه اتصال و تاج ایمپلنت نمایان می‌کند.

اگرچه این نوع فرآیند تهاجمی تر و پیچیده تر است، اما مزایای طولانی مدتی را به همراه دارد. در فاصله زمانی بین جراحی اول و دوم، پایه ایمپلنت به استخوان فک جوش می‌خورد و پایه‌ای به اندازه یک ریشه دندان واقعی ایجاد می‌کند.

انواع مواد کاشت دندان

انواع مواد کاشت دندان

اگر در مقاله همه چیز درباره ایمپلنت دندان به دنبال معرفی بهترین مواد برای ایمپلنت هستید باید بگوییم که برای سال‌های متمادی، ایمپلنت‌های تیتانیوم تنها ماده‌ای بودند که در دندانپزشکی ایمپلنت استفاده می‌شد، اما با پیشرفت تکنولوژی، گزینه‌های پزشکی در این زمینه نیز افزایش یافت. دو ماده اصلی مورد استفاده برای ایمپلنت دندان تیتانیوم و زیرکونیا هستند. گفتنی است که تحقیقات و آزمایش‌های گسترده ای برای توسعه مواد جدید ایمپلنت از جمله خواص شیمیایی و فیزیکی انجام می‌شود. این مواد دندانی باید در مقابل شکستگی و خوردگی مقاوم باشند و در عین حال دارای ریزساختار و ترکیب مناسب باشند.

ایمپلنت دندان تیتانیومی

تا به امروز، ایمپلنت‌های دندانی تیتانیوم رایج ترین ماده مورد استفاده هستند. یکی از مزایای اصلی استفاده از ایمپلنت‌های جنس تیتانیوم این است که استخوان فک را مختل نمی‌کند. هنگامی که ایمپلنت تیتانیوم قرار می گیرد، استخوان همچنان می‌تواند در کنار ایمپلنت رشد کند، همانطور که یک دندان طبیعی است که به ایمپلنت اجازه می‌دهد مدت بیشتری دوام بیاورد.

ایمپلنت‌های تیتانیومی نیز مقرون به صرفه ترین و همه کاره ترین گزینه هستند. امروزه اکثر ایمپلنت‌های تیتانیوم از تیتانیوم خالص ساخته نمی‌شوند و در واقع آلیاژهای تیتانیوم هستند. این باعث می‌شود ایمپلنت‌ها برای کسانی که به تیتانیوم حساسیت دارند قوی تر و ایمن تر باشند. تیتانیوم یک ماده زیست سازگار است؛ به این معنی است که شباهت زیادی به بدن انسان دارد و باعث می‌شود ایمپلنت با استخوان راحت تر جوش بخورد.

ایمپلنت‌های دندانی زیرکونیا

برخلاف تیتانیوم که ظاهرا همیشه وجود داشته است، ایمپلنت‌های زیرکونیا جدیدترین ماده ای هستند که به صنعت ایمپلنت دندان وارد شده اند. بسیاری از بیماران نگران آلرژی به فلز و قرار دادن فلز در بدن خود هستند که ایمپلنت زیرکونیا را به گزینه‌ای عالی و بدون فلز تبدیل می‌کند. از زیرکونیا برای ساخت پل و تاج نیز استفاده می‌شود و جنس آن بسیار سخت و محکم است. این ماده همچنین با استخوان بسیار شبیه به تیتانیوم ترکیب می‌شود.

یکی از برجسته‌ترین ایرادات ایمپلنت‌های زیرکونیا این است که از زمان وجود ایمپلنت‌های تیتانیوم وجود نداشته‌اند، بنابراین این ماده سطح آزمایش مشابهی نداشته است. با این حال، ایمپلنت‌های دندانی زیرکونیا دو مزیت بزرگ نسبت به ایمپلنت‌های تیتانیوم دارند:

 • هیچ رنگ فلزی تیره ای در لثه دیده نمی‌شود
 • در حالی که زیرکونیا می‌تواند راحت تر از تیتانیوم شکسته شود، اما کمتر مستعد خوردگی هستند

مراحل انجام ایمپلنت دندان

مراحل انجام ایمپلنت دندان

در این قسمت از مقاله همه چیز درباره ایمپلنت دندان به مراحل این جراحی می‌پردازیم. قبل از عمل باید موارد زیر انجام شود:

 • معاینه دقیق دندانپزشکی
 • تهیه طرحی برای جراحی
 • بررسی شرایط پزشکی و داروها
 • بحث در مورد نحوه تسکین درد
 • برنامه ریزی جراحی

در طول جراحی، بیهوشی استفاده شده توسط دندانپزشک ممکن است برای مدتی باعث ایجاد احساس بی حسی در شما شود. برش هایی که برای قرار دادن ایمپلنت در فک در لثه ایجاد می‌شود ممکن است باعث کبودی، تورم، خونریزی جزئی و درد شود. دندانپزشک ممکن است دارو تجویز کند.

پس از عمل، لثه‌ها بسته می‌شوند تا ایمپلنت را بپوشانند. بعد از چند ماه برای مرحله دوم این روش برنامه ریزی می‌شود و پس از بهبودی لثه، یک دندان مصنوعی روی ایمپلنت گذاشته می‌شود.

قبل از اینکه ایمپلنت در لثه شما قرار داده شود، ممکن است نیاز به برداشتن یک یا چند دندان داشته باشید. هنگامی که لثه و دهان شما از کشیدن دندان بهبود یافت، فرآیند ایمپلنت می‌تواند شروع شود. زمانی که همه شرایط ایده آل باشد، امکان کاشت ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان غیرقابل ترمیم وجود دارد. اما در بیشتر موارد، بیماران باید انتظار داشته باشند که فرآیند دریافت ایمپلنت‌های دندانی ممکن است یک سال طول بکشد، زیرا شامل چندین روش می‌شود و شما باید قبل از انجام روش بعدی، بعد  از هر روش بهبودی پیدا کنید.

در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید که برای جراحی ایمپلنت دندان انجام دهید:

ارزیابی و معاینه اولیه

اولین مرحله ارزیابی دندان‌ها و فک است. از آنجایی که ایمپلنت مستقیماً در استخوان فک قرار می گیرد، استخوان باید به اندازه کافی قوی باشد تا از ایمپلنت پشتیبانی کند. اگر اینطور نباشد، دندانپزشک گزینه هایی را برای بهبود کیفیت استخوان در فک مورد بررسی قرار می‌دهد. در مرحله بعد، اشعه ایکس و تصاویر سه بعدی برای به حداقل رساندن عوارض و به حداکثر رساندن دقت برای کاشت ایمپلنت گرفته خواهد شد. قبل از شروع فرآیند ایمپلنت، دندانپزشک شما باید یک معاینه کامل انجام دهد. یکی از پیشرفت‌های بزرگ از روزهای اولیه ایمپلنت‌های دندانی، استفاده از تصویربرداری سه بعدی با استفاده از سی تی اسکن است. عدم تکیه صرف به اشعه ایکس دو بعدی به دندانپزشک کمک می‌کند تا سلامت دندان شما را بهتر ارزیابی کند، به خصوص استخوانی که از ایمپلنت پشتیبانی می‌کند.

برداشتن دندان یا دندان‌ها

مرحله بعدی برداشتن دندان یا دندان هایی است که جایگزین می‌شوند. این مرحله معمولاً توسط جراح دهان انجام می‌شود، اگرچه دندانپزشکانی وجود دارند که در ایمپلنتولوژی تخصص دارند و کل فرآیند را تا پایان انجام می‌دهند.

پیوند استخوان

اگر معاینه اولیه نشان دهد که استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت ندارید، دندانپزشک شما باید پیوند استخوان را انجام دهد، جایی که استخوان از جای دیگری در بدن شما برداشت می‌شود و در جایی که لازم است اضافه می‌شود. گزینه‌های مصنوعی و طبیعی استخوان اهداکننده نیز وجود دارد.

قرار دادن ایمپلنت

پس از بهبودی، دندانپزشک شما استخوان فک را سوراخ کرده و خود ایمپلنت را در جای خود قرار می‌دهد. این مرحله مستلزم یک دوره بهبودی پس از آن است (اگر پیوند استخوان جزئی باشد، این دو جراحی ممکن است همزمان انجام شوند). ایمپلنت اساساً یک ریشه دندان مصنوعی است، بنابراین باید مانند دندان طبیعی به عمق استخوان چسبانده شود. همانطور که از کاشت بهبود پیدا می کنید و استخوان در اطراف ایمپلنت جدید رشد می‌کند – فرآیندی که به عنوان osseointegration شناخته می‌شود – از یک پروتز متحرک موقت برای پوشاندن شکافی که دندان اصلی شما خارج شده است استفاده می کنید.

قرار دادن اباتمنت

پس از دو یا سه ماه، زمانی که استخوان کافی برای تثبیت رشد کرد، قسمتی از ایمپلنت که تاج را در جای خود نگه می دارد – اباتمنت – اضافه می‌شود و ناحیه لثه در اطراف لبه‌های آن بسته می‌شود. در این مرحله، لثه باید بهبود یابد، که ممکن است چهار تا شش هفته طول بکشد.

قرار دادن تاج

در مرحله آخر تاج در جای خود قرار می گیرد. تاج به صورت سفارشی ساخته می‌شود تا با رنگ، شکل و اندازه دندان‌های دیگر شما مطابقت داشته باشد. این کار با ساخت قالب یا قالب‌های دیجیتالی از دندان‌ها و فک موجود پس از قرار دادن اباتمنت انجام می‌شود.

جراحی ایمپلنت دندان و پیوند استخوان

ممکن است زمانی که در جستجوی همه چیز درباره ایمپلنت دندان هستید به گزینه پیوند استخوان برخورد کنید. در برخی موارد، استخوان فک شما ممکن است به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند ایمپلنت جدید شما را تحمل کند. فک شما هنگام جویدن فشار و نیروی زیادی وارد می‌کند و با اضافه شدن یک ایمپلنت جدید، باید به اندازه کافی قوی باشد تا اطمینان حاصل شود که ایمپلنت در جای خود باقی می ماند و می‌تواند غذا خوردن معمولی را انجام دهد.

اگر دندانپزشک متوجه شود که استخوان فک شما خیلی ضعیف است، ممکن است استخوان اضافی اضافه کند تا اطمینان حاصل شود که دید ایمپلنت به اندازه کافی قوی است تا از ایمپلنت جدید پشتیبانی کند. این عمل به عنوان پیوند استخوان شناخته می‌شود و شامل انتقال بخشی کوچک از استخوان (معمولاً از بخشی از فک شما که تحت عمل جراحی قرار نمی گیرد) به پایه فک است. پیوند استخوان می‌تواند از قسمت دیگری از بدن شما نیز باشد، اما این به تشخیص دندانپزشک شما بستگی دارد.

بسته به وضعیت استخوان فک، یا باید ابتدا منتظر بمانید تا استخوان بهبود یابد یا اینکه بافت استخوانی جدید همزمان با ایمپلنت شما اضافه شود. پس از کاشت ایمپلنت و شروع روند بهبودی، دندانپزشک یک پروتز موقت را برای حفظ ظاهر یک دندان کامل نصب می‌کند. این یک ایمپلنت قابل جابجایی است و ضروری است که به طور مرتب آن را تمیز کنید.

مزایای ایمپلنت دندان

یکی از بخش های مهم مقاله همه چیز درباره ایمپلنت دندان پیش روی شما مربوط به مزایا ایمپلنت دندان است. در اینجا تنها تعدادی از مزایای استفاده از ایمپلنت‌های دندانی برای پر کردن دندان‌های از دست رفته آورده شده است:

 • از تحلیل استخوان جلوگیری می‌کند
 • از حرکت دندان‌های اطراف جلوگیری می‌کنند
 • شبیه دندان‌های طبیعی هستند
 • هرگز نیاز به تعویض ندارند و دچار پوسیدگی/حفره نمی‌شوند
 • توانایی جویدن را بهبود می بخشند
 • اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد
 • خطرات احتمالی مرتبط با ایمپلنت دندان

مانند هر نوع جراحی، خطرات بالقوه ای وجود دارد که شایع ترین آنها شل شدن ایمپلنت است که می توانید با دندانپزشک خود در میان بگذارید. سابقه پزشکی و دندانپزشکی منحصر به فرد هر بیمار در تعیین خطر او نقش دارد، با این حال اکثر بیماران کاندیدای خوبی برای ایمپلنت دندان هستند.

مشکلات احتمالی در طول روش‌های ایمپلنت دندان

میزان موفقیت ایمپلنت‌ها بسیار چشمگیر است. با این حال، گاهی اوقات بیماران دچار عوارضی می‌شوند که بیشتر آنها جزئی هستند و به راحتی توسط دندانپزشکان مدیریت می‌شوند. برخی از مسائلی که افراد تجربه می‌کنند عبارتند از:

 • ایمپلنت‌ها در طول فرآیند بهبودی شل می‌شوند: هنگامی که این اتفاق می افتد، دندانپزشک ممکن است ایمپلنت را خارج کند تا استخوان بتواند ناحیه را پر کند و پس از استحکام مجدد استخوان، آن را جایگزین کند.
 • پری ایمپلنتیت: یک بیماری است که باعث از بین رفتن استخوان حمایت کننده ایمپلنت می‌شود. در چنین شرایطی، دندانپزشک ایمپلنت را برداشته و ممکن است پیوند را توصیه کند.
 • ایمپلنت‌ها ممکن است شکسته یا فرسوده شوند: در چنین مواردی، دندانپزشک میزان مشکل را بررسی کرده و جایگزین مناسب را توصیه می‌کند.
 • آسیب به عصب: اگر ایمپلنت خیلی نزدیک به عصب قرار گیرد، ممکن است آسیب عصب و بافت رخ دهد و باعث درد مزمن و بی حسی در ناحیه دهان شود.
 • دفع جسم خارجی: بدن بیمار ممکن است ایمپلنت را به طور کلی پس بزند.
 • عکس العمل‌های آلرژییک: برخی از بیماران ممکن است به مواد موجود در ایمپلنت حساسیت داشته باشند. بنابراین، انجام آزمایش MELISA قبل از انجام عمل عاقلانه است.

کاندیدای ایده آل برای ایمپلنت دندان

برای افرادی که به دلیل آسیب یا بیماری‌های پریودنتال دندان‌های خود را از دست داده اند، روش‌های ایمپلنت دندان جایگزین خوبی است. کاندیدای مناسب باید:

 • از سلامت عمومی دهان و دندان برخوردار باشند
 • تراکم استخوان کافی در فک برای قرار دادن ایمپلنت داشته باشید
 • عاری از بیماری پریودنتال باشد
 • بافت لثه سالمی داشته باشید

جدول زمانی ایمپلنت دندان

بسیاری از بیماران در مقالاتی مربوط به همه چیز درباره ایمپلنت دندان به دنبال تعیین مدت زمان تکمیل این جراحی و بهبودی پس از آن هستند. گفتنی است که جدول زمانی ایمپلنت دندان می‌تواند گیج کننده باشد. با این حال، زمان صرف شده به وضعیت فعلی دندان‌ها و پیچیدگی‌های عمل شما بستگی دارد. برخی از عوامل تعیین کننده جدول زمانی عبارتند از: سلامت عمومی دندان‌ها و لثه، تعداد دندان هایی که جایگزین می‌شوند، موقعیت دندانی که جایگزین می‌شود، احتمال کشیدن دندان وجود دارد یا خیر و پیوند استخوان فک. یک روش ساده ایمپلنت می‌تواند چند ساعت طول بکشد، در حالی که روش‌های پیچیده بیش از دو سال طول می کشد. در شرایط ایده آل سلامت دهان، فرآیند ایمپلنت دندان باید حدود 9 ماه طول بکشد.

الزامات قبل از انجام ایمپلنت

همه چیز درباره ایمپلنت دندان شامل اقدامات قبل و بعد از این جراحی نیز می شود که در ادامه توضیح خواهیم داد. قبل از انجام عمل ایمپلنت دندان باید موارد زیر رعایت شود:

 • مصرف الکل و دخانیات را حداقل دو هفته قبل از جراحی قطع کنید، زیرا می‌توانند عوارض بعد از جراحی را ایجاد و روند بهبودی را کند کنند.
 • درباره داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک خود مشورت کنید، چراکه به پزشک در انجام اقدامات احتیاطی برای کاهش خطر عوارض کمک می‌کند.
 • بهداشت دهان و دندان را برای کاهش باکتری هایی که ممکن است بعد از جراحی باعث عفونت لثه شوند، رعایت کنید.
 • برای رفتن به بیمارستان و برگشتن خود برنامه ریزی کنید، زیرا ممکن است رانندگی پس از عمل برای شما ناامن باشد.
 • با دریافت اقلامی که ممکن است در آن دوره نیاز داشته باشید، برای دوره نقاهت آماده شوید.

پیشنهادات مراقبتی بعد از ایمپلنت دندان

 • ناراحتی‌های ناشی از این روش را می‌توان با استفاده از مسکن‌های بدون نسخه کنترل کرد.
 • می توان یخ را به طور متناوب در طول 24 ساعت اولیه روی ناحیه قرار داد تا تورم به حداقل برسد.
 • آنتی بیوتیک هایی که برای جلوگیری از عفونت تجویز می‌شوند باید به طور کامل مصرف شوند.
 • برای جلوگیری از ایجاد درد در ناحیه جراحی، از غذاهای نرم استفاده کنید.
 • برای چند روز از نوشیدنی‌های گرم و غذاهای تند خودداری کنید.
 • تا زمان بهبودی کامل، مواد سفت را در ناحیه ایمپلنت گاز نگیرید.
 • هنگام تمیز کردن دندان‌های خود احتیاط کنید تا از ایجاد اختلال در روند بهبودی جلوگیری شود. به جای مسواک، از محلول‌های پاک کننده مناسب و مناسب استفاده کنید.
 • تا مدتی پس از جراحی از فعالیت‌های سنگین دوری کنید.
 • حداقل تا دو هفته پس از جراحی از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • می توان از محافظ بایت برای جلوگیری از ضربه در محل ایمپلنت استفاده کرد.
 • به طور منظم برای معاینه و پیگیری به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

آیا کاشت ایمپلنت دندان دردناک است؟

برخی از روش‌های مرتبط با ایمپلنت‌های دندانی می‌توانند دردناک باشند، البته نه بیشتر از کانال ریشه. معمولاً به بیماران بی حسی موضعی و گاهی آرامبخش داده می‌شود. می توانید انتظار داشته باشید که برای چند روز پس از انجام این مراحل درد داشته باشید. در این مدت باید از خوردن غذاهای سفت یا ترد تا زمانی که تمام مراحل کامل شده و تاج جدید محکم در جای خود قرار گیرد، اجتناب کنید.

حتی در کاندیدهای سالم، عوارض احتمالی جراحی‌های مثل عفونت محل ایمپلنت، آسیب به دندان‌های دیگر یا اعصاب دهان و مشکلات ناشی از ورود ایمپلنت به حفره سینوس بالایی در صورت کاشت در فک بالا رخ می‌دهد.

یادداشت پایانی

در ی مقاله تلاش کردیم تمامی نکات پیرامون همه چیز درباره ایمپلنت دندان را توضیح دهیم. ایمپلنت‌های دندانی روشی را که افراد برای ترمیم دندان‌هایشان انجام می‌دهند بازتعریف کرده‌اند و با کمک به آنها برای بازیابی اعتماد به نفس از دست رفته‌شان، زندگی آن‌ها را متحول می‌کند. با ایمپلنت‌های دندانی بادوام و طبیعی، افرادی که دندان‌های خود را از دست داده‌اند، اعتماد به نفس و راحتی خود را با جبران توانایی غذا خوردن و لبخند زدن مانند قبل، همراه با خطوط کامل و طبیعی صورت، دوباره بدست می آورند.

جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند به افرادی که یک یا چند دندان را به دلیل آسیب، بیماری پریودنتال یا دلایل دیگر از دست داده اند کمک کند. مزیت قابل توجه ایمپلنت پشتیبانی قابل اعتمادی است که برای دندان‌های جدید ایجاد می‌کند. علاوه بر این، آنها محکم تر و طبیعی تر از بریج‌ها یا پروتزهای معمولی هستند.

https://fortsondentistry.com/blog/dental-implants-guide/

https://www.forbes.com/health/body/dental-implants-guide/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

بهترین جراح فک، صورت و زیبایی تهران

مقالات مرتبط

پیوند استخوان دندان چیست؟

پیوند استخوان دندان چیست

ایمپلنت یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال جایگزینی دندان از دست رفته هستند، اما برای حمایت از آنها به ساختار استخوانی سالم در

پیوند استخوان در ایمپلنت درد دارد

پیوند استخوان در ایمپلنت درد دارد

ایمپلنت‌ دندان، دندانپزشکی مدرن را متحول کرده است. آنها راهی موثر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته در اثر عفونت، ضربه، پوسیدگی شدید دندان یا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *